Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2686423 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23340 poslato: Novembar 12, 2017, 03:56:03 posle podne »

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23341 poslato: Novembar 12, 2017, 04:33:06 posle podne »
srecom znam da ne bi mogli da okace na youtube ovo devilovo da je poginuo neko..
svaka cast obojici ovih kako su odregovali, da sam iz kamiona bi izleteo i ubio boga u onom prdavcu da mu ne padne na pamet nikad
lollol

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20533
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23342 poslato: Novembar 12, 2017, 04:36:48 posle podne »
 lollol zajebana situacija.. mozda je kamion i sam ukocio ako ima one senzore kao noviji automobili :) ako nije odlicni refleksi nema sta... a klinac mentalaccccc al dobro se i on snasao, samo jos da se bacio preko bankine  biggrin

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23343 poslato: Novembar 12, 2017, 05:32:55 posle podne »
« Poslednja izmena: Novembar 12, 2017, 10:28:30 posle podne od strane Joca »

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23344 poslato: Novembar 12, 2017, 10:22:47 posle podne »
 lollol lollol lollol lollol
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže martinvet

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 288
  • Age: 42
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 4
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23345 poslato: Novembar 13, 2017, 01:13:06 pre podne »
TuBizi, iskreno ja ovde vidim samo secer, T500 brasno, mast i so. Cetiri od cetiri bele smrti iz naseg jelovnika. U prevodu opterecenje jetre i pankreasa > insulinska rezistencija > dijabetes / kancer itd itd
Apsolutno se slažem sa Weletom po pitanju zdravlja i da novac nije bitan,ali postoji jos i genetska predispozicija -preduslov za bilo koju bolest. Npr Bad Spencer ziveo čovek 87 godina a da ga novac i genetika nisu podrzali umro bi da 55 godina.
Zasto prosto,kad moze komplikovano!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23346 poslato: Novembar 13, 2017, 09:44:04 pre podne »
Naravno, ali sto cackati mecku ako ne moras? Ja sam se ranije smejao dijetama i jeo sve sto volim dok pre godinu dana nisam zavrsio kod lekara i dao mi spisak sta treba da poizbacujem. Krenuo sam da citam neke knjige endokrinologa i poistovetio ljudsko telo sa kolima :) Ako sipas ocigledno i konstantno smece u motor ima da ga unistis jako brzo. Gedora kaze mora se od necega umreti. Tako je, ali ako mogu vec da uticem onda cu da umrem kasnije, a ne da sebi svesno stetim, a posle se zalim Bogu da me "nesrecnim slucajem" uhvatila neka bolest. Sudba je sudba, ali da ucinimo dobro koliko je u nasim rukama.

TuBizi, klinac se sam upisao na karate pre nesto vise od godine   :37

Mene samo zanima za koju ti platu wele radis i kolika su ti primanja kada tako pricas.Kako ja da budem patriota  i da volim ovu zemlju koja miu nije nista pruzila sve mi uzima i nemogu da se pokrpim radim dva posla kao da volim.cim mi se ukaze prilika i ja odo iz ove bedne drzave pa nek ostanu patriote u njoj.Novac je uzrok svih problema u drzavi i u porodici.Kad dobijes platu uzmi samo trista evra i trosi ceo mesec i zivi od toga pa ces vrlo brzo i ti razmisljati da odes odavde a jos pogotovo ako ti zena neradi i imas decu koju moras da skolujes a pritom nemas nikog da ti pomogne.
Ova drzava nije bedna, ova zemlja je predivna. Ja je obilazim svakog slobodnog vikenda. Mozda je trenutna (ja kazem okupaciona) vlast takva, ali vlast i drzava su dve razlicite stvari. Uvek je bilo spoljnjih i unutrasnih protivnika, kao i onih sto su istrajavali i sto su odlazili. Imas ulicu u Beogradu Djakona Avakuma. Izgubio je glavu, ali nije hteo da zameni krst polumesecom. Svako od nas nosi svoj krst. U srpskoj istoriji nikad nije bila idealna situacija u vidu drustvenog uredjenja ili takva kakvu je ti zamisljas. To da ti bude jasno nikad nece biti. Nalazimo se na granici tri religije gde nijedan rat nikad nije zavrsen. Ko ocekuje ovde nesto dobro taj nije normalan :)  I ako se kojim slucajem desi da mi imamo PRIBLIZNO plate kao bilo ko u zapadnom svetu dolazi ti rat 100% jer centrima moci nikad ne odgovara nijedna jaka slavenska drzava. Mi smo im odlicni dok smo na nivou posluge i jeftine radne snage. Odatle su nam i dali imena Serbi-Servi- od latinskog/rimskog - sluge. Ceo narod Slaveni - Slaves - robovlje. Cim krenemo da ih ugrozavamo (ekonomski ili ujedinjavanjem) eto rata. Zato nas dele na pravoslavce, muslimane, katolike, zapadne, istocne, severne, svaka planina nacionalnost, svaki dijalekt hoce svoj pasos, a svi ti potoci iz jedne reke teku. Da ne idem dublje i globalno i istorijski i ovako je vec kompleksna tema za autoforum.
Citao sam dosta o ratovima na ovom prostoru i ljudima nije padalo na pamet da odlaze. "Boj se onoga sto je naviko bez golema mrijet jada" napisa nas Ivan Mazuranic... e zato nas mrze i zato nas teraju da ne volimo svoju zemlju.
Moj je deda prosao solunski front. Osecao sam zivotnu potrebu da dovedem svoju decu tamo.

Kada sam upoznao ljude koji brinu o Zejtinliku i ljude potomke tih svetih ratnika shvatio sam da je nama da ovu zemlju cuvamo i gradimo bez obzira koja sranja se na nju srucila. Osecas duznost prema onih 8000 dusa sa imenom i prezimenom sto lezi oko tebe. Procitaj o zivotnom putu (ima dokumentarac o njemu iz 90ih jer je bio ziv do 93. cini mi se) kaplara Momcila Gavrica, takodje ima ulicu na Vozdovcu koji je preziveo Albaniju sa 7 godina gde je oko 30.000 druge srpske dece umrlo od gladi, bolesti i hladnoce. Ako oni nisu odustajali tada, koje smo mi placipicke onda?

Ali da se vratimo tvom poslu. Izvini ako sam previse direktan jer nije mi navika da ulepsavam stvari. Da li je neko duzan tebi da da posao? Ja radim kod privatnika i do ovog mesta gde radim sam se sam izborio ucenjem, zalaganjem i ostalim licnim karakteristikama. Ne mislim da imam neku fenomenalnu platu jer znam koliko mi (ne)ostane na kraju meseca. Ne mislim da sam zavrsio jer mene privlace izazovi, a ne novac. Novac je kratkorocna motivacija jer radio sam i za 3x manje nego sad, pa to mogu zasigurno da kazem. Uvek samo otvoren za nove mogucnosti, ne bojim se da menjam posao. Danasnji radni princip je da covek mora stalno da se obucava i usavrsava. Ko to ne radi osudjen je na slabo placene poslove jer je tu velika ponuda radne snage. Imam dosta prijatelja koji kada su zavrsili faks nisu znali nista od toga da primene niti da se adaptiraju za nove zahteve. To ne ide tako. Onaj ko dodje na razgovor za posao sa naglasavanjem da ima diplomu, taj nema sanse da dobije posao. Svi traze radno iskustvo i vestine. U nasoj firmi radi skoro 100 ljudi. Razgovor za posao vrsimo kolega i ja. Posao je muski, terenski, ali za Srbiju mislim da je dobro placen. Sve koje smo pozvali na razgovor dali smo sansu. Pola njih otpadne kada oseti terenski posao bez obzira na platu tj hoce da rade i za 200€, ali samo ako moze da se sedi u kancelariji. Svaki CV je prepun samohvala, svi su navodno timski ljudi koji jedva cekaju da se dokazu, a statistika ti je ovakva. Od 10 ljudi, njih 4 ne zna sta je levo sta desno, dvojica u zivotu nisu upalila racunar - digitalno nepismeni, trojica ajde da kazemo se snalaze, a samo jedan pokaze potencijal u pocetku koji kasnije ne mora da se i ostvari. Od trojice tih sa potencijalom se rodi jedan odlican radnik. E to ti je Nikola jedna realna statistika, da u Srbiji samo 3% radnika su odlicni radnici, ovo sve ostalo je osrednjost i jos vise ispod proseka.
U tome ti treba da vidis svoju priliku. Razmisli sta ti nekome mozes da ponudis, a ne sta tebi neko treba da ponudi. Ono sto ti nudis treba da je kvalitetno ne samo radne navike vec i komunikacija, odgovornost, zalaganje. Koje su tvoje vestine? Da li znas engleski jezik dovoljno tecno za komunikaciju? Koliko poznajes kompjutere i njihovo okruzenje? Koliko si spreman da istrpis kolegu zarad dobre radne atmosfere? Ako pucas na radno mesto kasirke onda ti ovo nije potrebno, ali ne ocekuj da ti neko da platu preko 200€ i posle kukas na drzavu. Sami smo rusili Slobu i trazili kapitalizam, ne krivi drzavu. Ovo ti je kapitalizam, zakon ponude i potraznje. Razmisli sta hoces da radis i spremaj se. Danas programiranje uz internet mozes da naucis za 6 meseci, a da ga usavrsis za godinu dana. Plata kao junior slobodnjak je oko 1000€  do 3000€ kao senior, a radis iz svoje fotelje. Raspitaj se i za polaganje razlicitih licenci instruktora koje ce biti potrebne firmama za dvojno obrazovanje, a koje je Srbija uvela pre neki dan. Video montazeri u Srbji rade za 1000€, a nikad ih nema dovoljno i kao vecina novih radnih mesta mozes da radis onlajn. Ovakvih profesija sa potencijalom imas koliko hoces, samo se treba pomeriti.
Radi na sebi, ali u svakom obliku i ne daj se. Izvinjavam se ako sam nekog smorio  beer
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2017, 09:57:38 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23347 poslato: Novembar 13, 2017, 10:35:43 pre podne »
moze programiranje za godinu dana ko sto moze cisco za 2 nedelje lollol
svi seru a niko da radi, vazda bio glavni problem u srba :D
kad sam pisao da dajem pare ako kome trebaju (nesto oko poskupljenja goriva je bila prica) , niko se nije javio .. znaci pravih socijalnih slucajeva nema.
ko god mi se javio da radimo nesto sa kolima odavde dole, nije mogao ni da se raspita sta mu treba za uvoz kad mu doteram auto.. znaci cak i bez fizikalisanja mrzi ljude ista.
nekome sam odavde nudio da mu ja potpisem da ce biti kod mene 6 meseci, sredim sve sto treba od brda papira, samo neka sedne u auto da dodje i krene da radi.. nista od toga
znaci samo palamuditi u prazno i neko drugi je kriv uvek, il drzava, il namesteno, il partijski, il ne odgovara vreme, plata, meseceva mena.. jbt
drugi aspekat je sto su svi strucnjaci za sve.. a niko nista ne zna kad stvarno treba u detalje.. a to je apsolutno kontra princip od "zapada" gde se vise ceni da si strucnjak za zasrfaljivanje srafova nego da znas celu zgradu "onako" da napravis.. znaci gledaj sta dolazi kao trend po pitanju posla, specijalizuj se i bice ili dole ili gore :)

ako moze wele da smara mogu i ja vala lollol
lollol

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23348 poslato: Novembar 13, 2017, 09:00:12 posle podne »
Mene skola nezanima i nisam hteo da je ucim i nezelim u fotelji da radim jer neznam to.Radim u jednoj jakoj firmi pogotovo u mom okruzenju.Radim kao varioc punih sest godina i kada naguram platu 500 evra ja sam srecan.Pored toga radim i privatno kad stignem varim kamione.Mene bole savrseno penis ko  vlada zemljom i sta je bilo sa srbijom pre 500 godina i vise.Ja zivim za danas i mene zanima buducnost i nezanosim se prosloscu .I smatram da jedan dobar majstor u srbiji bez dve iljade evra plate je ponizavanje.To sto neko ima skolu neznaci da treba da ima vecu platu od mene koji se trujem gasovima i unistavam se.Smatram da sa tom skolom moze sebi samo da olaksa zivot u smislu da radi u kancelariji a nije mi normalno da neko ko radi na kompijuteru od kuce kao sto ti kazes ima platu od 1000 do 3000 evra,a ja za 500 evra ni toliko polomim kicmu svaki mesec i tretiraju me kao crnca.Zato u srbiji nemamo dobrih majstora jer ih niko neceni i za 5 do 10 godina  ih tek nece biti.Ostace samo ovi sto rade na kompijuteru i neznaju sijalicu da zamene.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23349 poslato: Novembar 13, 2017, 10:32:38 posle podne »


Mene skola nezanima i nisam hteo da je ucim i nezelim u fotelji da radim jer neznam to.

Da pogodim... imao si 5 iz srpskog lollol

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23350 poslato: Novembar 13, 2017, 11:24:41 posle podne »
Mene skola nezanima i nisam hteo da je ucim i nezelim u fotelji da radim jer neznam to.Radim u jednoj jakoj firmi pogotovo u mom okruzenju.Radim kao varioc punih sest godina i kada naguram platu 500 evra ja sam srecan.Pored toga radim i privatno kad stignem varim kamione.Mene bole savrseno penis ko  vlada zemljom i sta je bilo sa srbijom pre 500 godina i vise.Ja zivim za danas i mene zanima buducnost i nezanosim se prosloscu .I smatram da jedan dobar majstor u srbiji bez dve iljade evra plate je ponizavanje.To sto neko ima skolu neznaci da treba da ima vecu platu od mene koji se trujem gasovima i unistavam se.Smatram da sa tom skolom moze sebi samo da olaksa zivot u smislu da radi u kancelariji a nije mi normalno da neko ko radi na kompijuteru od kuce kao sto ti kazes ima platu od 1000 do 3000 evra,a ja za 500 evra ni toliko polomim kicmu svaki mesec i tretiraju me kao crnca.Zato u srbiji nemamo dobrih majstora jer ih niko neceni i za 5 do 10 godina  ih tek nece biti.Ostace samo ovi sto rade na kompijuteru i neznaju sijalicu da zamene.

Molim te da ovo ne shvatis kao nesto da imam protiv tebe nego kao diskusiju  ;) Kazes da te skola (ne)zanima i da nisi hteo da je ucis. To je tvoj izbor,i niko ti se ne mesa u to. Ali izvini molim te,ja i drugi koji su hteli to i koji su zeleli da se usavrse imaju pravo da budu bolje placeni. Sto da ja koji sam se odricao svega i svacega(finansijskih najvise razloga ne materijalnih a bogami i porodicnih)ne dobijem u svom zivotu nesto zauzvrat(u danasnjem slucaju bolju platu,polozaj,uticaj...)nego da neko ko nije hteo prstom da mrdne za sebe bude nagradjen ili trazi isto to sto i ja koji je posao tezim putem? Covek sam kroji svoju sudbinu i sambira put. Wele je dobro rekao,nije kriva drzava(ovu rec sam poceo sve manje da koristim,poceo sam da koristim rec zemlja,previse je na TVu postala zastupljena)vec vrh koji upravlja njome. Ja koji crncim na faksu,gde me ceka posle toga specijalizacija(to su godine i godine potrosene)treba da imam iste uslove i platu kao neko ko nije to sve prosao? Izvini molim te ali NE. Sta si birao to i radi. Kada kazete ne zanima nas proslost vec buducnost... Greska je to u koracima. Mi da bi znali buducnost,mi moramo znati proslost. Razlog tome je da vidimo gde smo u proslosti gresili da ne bi gresili opet u buducnosti. Ja NIKADA nisam u svom zivotu nipodastavao druge i drugacije profesije. Jer znam da svaka profesija jeste bitna za covecanstvo. Da jedno bez drugoga ne moze. Sta da kaze lekar koji radi isto za crkavicu a mora da drzi zivot u tvojim rukama? Taj isti lekar koji se odrekao svega u mladosti da bi postao to sto jeste.On koji ima 24h dezurstvo.Jesi li ga video da blokira Nemanjinu i Kneza Milosa nekad? Nisi,vec on zapali preko.Isto vazi i za nas i tebe. Ako nam ne odgovara imamo hvala bogu pasos pa tutanj zapadna evropa. Dizala se buna za prosvetare,evo i oni se stisali i rade za crkavicu(nisu ni oni cvecke da se razumemo). Vojna lica dezertiraju i odlaze preko.Ej covece neko ko treba da brani ili makar nekako cuva tvoju zemlju(ko misli da na balkanu nece vise biti ratova grdno se vara)ide NEMA GA. Ja imam svoje obrazovanje i buducu profesiju,neko tamo preko puta mene drugu,neko iza mene trecu itd...Al da ja komentarisem nekog sto je vise uspsean od mene je neumesno gledajuci sa moje tacke gledista. Ponavljam svako sebi kroji put i neka ga zavrsi onako kako ga je poceo.Niko mu drugi nije kriv,sam je birao. Ako neko ne vidi sebe u ovoj zemlji odmah zapad. Ako neko vidi sebe,da moze nesto da promeni neka ostane. Nadam se da nisi shvatio ovokao neku opasku moju(vazi i za druge)na neki grub nacin.Ovo gledam kao na obicnu diskusiju.Svako dobro svima...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23351 poslato: Novembar 13, 2017, 11:38:35 posle podne »
Svako je krojac svoje srece. U danasnje vreme je veca nezgodacija ako ne znas da posaljes mejl, nego da ne znas da zavrnes sijalicu. Oni koji se bave racunarima, angazuju druge ljude da im menjaju sijalice. Takva je situacija. Programer u nasoj firmi da vidis kakva dva BMWa sklopio... sam. Ja sam usko vezan za racunar od prvog mog radnog dana, opet veliki sam ljubitelj automobila i recimo solidno znam oko istih, tako da su to samo predrasude to sto ti navodis. U staroj Grckoj je izmisljena jedna rec koja opisuje osobu koja je gledala samo svoja posla tj nije htela da se interesuje za politiku i pitanja za opste dobro drustva. U pocetku je imala znacenje da je neko osobenjak, a kasnije je znacenje evoluiralo u neznalicu jer takva osoba nije htela da prima stvari na znanje.
Inace "varenje" je pojam iz medicine, ono cime se ti bavis se zove zavarivanje. Cesto u oglasima vidim, "Felne nisu varene"  bonk
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23352 poslato: Novembar 13, 2017, 11:49:41 posle podne »
Sta je sa gLupom Wele?  :rolleyes:

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23353 poslato: Novembar 13, 2017, 11:57:39 posle podne »
Eno ga ispred kuce sveze umiven sepuri se sa crvenim letnjim felnama jos uvek. Pre jedno mesec dana u NBG devojka vozi crnog Lupa i pozadi mu dodala GLUPO, a autic sredjen korektno, felnice, trepavice, X preko farova, ja joj na semaforu sviram da otvori prozor, bre zenska skini ono G sramotis i sebe i nas vageovce, medjutim verovatno sam joj licio (samo licio! :D) na nekog manijaka i nije htela da me pogleda. Iskulirala me kao Labus pandura
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23354 poslato: Novembar 14, 2017, 09:01:52 posle podne »
@Wele a 'teo si samo da svirneš devojci, a Velibore? lollol

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23355 poslato: Novembar 15, 2017, 08:25:46 posle podne »

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23356 poslato: Novembar 15, 2017, 10:26:27 posle podne »
Mene bas zabole dal se kaze varenje ili zavarivanje nemoj te vise da serete kako se pravilno prica i dal se kaze ajfon ili iphone koga to zanima.Ja postujem i cenim ljude koji idu na fakultet sve je to ok,nemozemo svi imati fakultet.Ali isto tako ja kad sam poceo da radim posao nisam nista znao ucio sam i skolovao  isto kao i ti na fakultetu i dan danas se skolujem i sirim znanje,jel zanat se retko kad nauci do kraja.Kako automehanicar sta mislis da je on zavrsio skolu srednju i odma radio generalne.Nije bato on je godine i godine proveo uceci i brisajuci alat majstoru tako da fakticki i majstor i ti sa fakultetom se isto obrazujete ceo zivot.Jedino sto ti sa fakultetom mozes da imas lakse radno mesto ali nesmatram da moras bolje da zaradjujes od nekog ko zna svoj posao i ima dobar zanat,i on ceo zivot uci i siri svoje znanje a ti ces zavrsiti skolu 3 4 godine faks i radices u kancelariji a zanatljija ce biti prljav i masan i lomice kicmu za manje pare od tebe i to duplo sto nije normalno samo zato sto ti imas fakultet.Fakultet ucis da bi sebi olaksao i nebi lomio kicmu a ne da imas triput vecu platu od mene ili bilo koga ko je majstor u svom poslu i koji se namucio da to nauci jer to se neuci preko noci.Kada bi svi isli na fakultet ko bi nam radio nemogu ni svi biti obrazovani mora biti i nas seljaka malo u ovoj drzavi.Jebo vas fakultet vise,u srbiji te niko nesmatra radnikom i covek ako nemas fakulet.

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23357 poslato: Novembar 15, 2017, 10:34:02 posle podne »
Između običnog radnika i majstora je velika razlika. Uvek je i bila.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23358 poslato: Novembar 15, 2017, 11:19:21 posle podne »
Fakultet najmanje cini nekoga dobrim radnikom. Ono sto nekog cini radnikom su neke druge osobine koje ti se ne uklapaju u tvoj pogled na zivot, nema svrhe trositi tastaturu. Nikola, sve najbolje.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23359 poslato: Novembar 16, 2017, 12:20:23 pre podne »
I krava daje mleko pa se ritne i rasipe kofu....
@Nikola92 bez uvrede ali dečko ti si van konkurencije.  Nije posao samo kad rade mišići, to svako može....   nalupeta se ti i ostade živ... kad je fakultet ništa, da li to kažeš i kad odeš kod lekara? Ili i od njih znaš bolje? Prosta radna snaga može da bude svako zato i nije cenjena, a ajde ti budi hirurg? Ili zubar? Ili misliš da više vredi zidarska dnevnica, da oni rade odgovorniji posao?
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2017, 12:27:19 pre podne od strane djokicsale »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve