Autor Tema: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???  (Pročitano 7743 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MaxBunker

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Novi Grad, RS
  • Karma: +4/-1
  • Auto: Passat 3 1.8 (TNG)
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #20 poslato: Jun 12, 2012, 02:30:19 posle podne »
Nadam se da nisi ironičan, jer nemam potrebe da izmišljam podatke. Potrošnja je baš takva, više puta izmjereno. Naravno, balansiranje guma, centriranje trapa, nove svjecice, razvodnu kapu i ruku nisam posmatrao kao trosak, nego kao investiciju, takođe i kvalitetnog majstora da mi sve to dobro podesi. Po specifikacijama moj motor troši između 5,7 i 10,5 litara benzina. Rezultat je kao i što treba kod dobro podešenog plina - 10% veća potrošnja i 10 % slabija vuča u odnosu na benzin.

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #21 poslato: Jun 12, 2012, 03:48:49 posle podne »
aj da vidimo tu specifikaciju gde 1,8 66kw trosi 5,7 litara..mozda na 50 km
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže MaxBunker

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Novi Grad, RS
  • Karma: +4/-1
  • Auto: Passat 3 1.8 (TNG)
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #22 poslato: Jun 12, 2012, 04:18:35 posle podne »
U knjižici što se dobija uz auto: pri 90 km/h - 5.7, pri 120 - 7.5, po gradu 10.5 litara. Podaci su za 1.8 79 kW. Razlika u odnosu na 66 kW je samo u tome što je ovo multipoint ubrizgavanje. Nije to bitno, bitno je za nekog ko hoće, da je moguće, uz dobar motor i precizno podešavanje ostvariti potrošnju od makar 8 l/100 km otvorenog puta. Naravno, nije fazon uzeti i "zavrnuti" gas, to je smrt za motor. Moguće je da je i do kvaliteta gasa, ovdje gdje ja sipam uvoze gas iz Hrvatske.

Van mreže elite011

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 1.8 8v multipoint
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #23 poslato: Jun 12, 2012, 04:22:58 posle podne »
  Nisu svi 1.8 66kw motori monopoint...

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #24 poslato: Jun 12, 2012, 04:28:18 posle podne »
ovo je iz pasatove knjige, ali kad je auto nov..... i sa dobrim gorivom....




pa imaš opciju limousine - variant i pogledaj Stadt stavku kakve su potrošnje u gradskoj po fabrici.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 04:30:06 posle podne od strane djokicsale »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže MaxBunker

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Novi Grad, RS
  • Karma: +4/-1
  • Auto: Passat 3 1.8 (TNG)
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #25 poslato: Jun 12, 2012, 05:00:00 posle podne »
Kod mene nije ovakva knjižica, ovo je vjerovatno poslije '90. god, kada se motor od 79 kW prestao proizvoditi. Sve je to tu negdje, par dcl gore-dole. Što se tiče potrošnje gasa ja sam primijetio još jednu stvar, jutarnje paljenje hladnog motora direktno na gas dosta diže prosječnu potrošnju. Bolje je prvih par minuta odraditi na benzin. Dobro je za motor, a mjesečno nije velik izdatak desetak litara benzina

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #26 poslato: Jun 12, 2012, 05:15:29 posle podne »
max bunk --  ovo zadnje sto si napisao .. nema veze sa vezom .. ja samo na plin vozim .. pa mi je potrosnja po gradu 10-12l
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #27 poslato: Jun 12, 2012, 05:24:49 posle podne »
ja sam hteo reci da monopoint od 66 po iskuskvu mnogih u praksi hoce mnogo da potrosi,ako je za nov gradska 11,tesko ce bit za auto staro 20 godina  manja
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže elite011

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 1.8 8v multipoint
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #28 poslato: Jun 13, 2012, 09:03:40 pre podne »
Ja hocu da ti kazem da i taj motor 1.8 66kw multipoint trosi oko 11-12l po gradu. Dodushe mnogo je faktora koji uticu na potroshnju, kako vozish kao prvi i osnovni. Moj troshi koliko sam napisao plina, oko 12l ili ti sa 1000 din predjem oko 100km po gradu. Samo grad vozim i kratku lokaciju od 6 km. Za ako ratku lokaciju i osh dodash da uvek mi je teshka noga na gasu i to je to. Hocu sam da kazem da ne treba porediti potroshnju plina jer mora da varira 1-2l samo na osnovu vozaca i duzine lokacije koju prelazish. Moze moj da troshi isto i 15-16l, ako zelim :P samo stisnem gas i vozim na 6000 obrtaja, ima da troshi kao hammer. Pokushao sam par puta da se kontrolishem, da tih 1000 din vozim pazljivo i po standardima, uvek se zaboravim ili kasnim negde...

  A ja to gledam na sledeci nacin: Neka mi troshi 12l po gradu, to mi je oko 7l benzina u preracunatoj vrednosti, mozda i manje 1000/146= 6.85 a troshio bi mi sigurno 10 ako ne i vishe... Hvala Bogu aut mi sa sekvencom skoro da nema razliku u snazi i to je to.

  E to je moja namena plina i razmishljanje oko cele matematike. Ocu da idem istim performansama za manje pare pod istim uslovima. A da ja glavim plin da mi troshi kao upaljac i da se vucem kao slina po ulici ne zelim. Josh jeftinije mi je onda da uzmem tomos automatik i da idem trotoarom...

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #29 poslato: Jun 13, 2012, 02:51:06 posle podne »
Pokushao sam par puta da se kontrolishem, da tih 1000 din vozim pazljivo i po standardima, uvek se zaboravim ili kasnim negde...

e ovo si pogodio pravo u centar od mene imaš +  lollol

Ocu da idem istim performansama za manje pare pod istim uslovima. A da ja glavim plin da mi troshi kao upaljac i da se vucem kao slina po ulici ne zelim. Josh jeftinije mi je onda da uzmem tomos automatik i da idem trotoarom...

neka si im rek'o
 thumbup thumbup kolce 
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže MaxBunker

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Novi Grad, RS
  • Karma: +4/-1
  • Auto: Passat 3 1.8 (TNG)
Odg: Da li neko ima ugradjen plin u 1.8 66kw polu-ajnspric???
« Odgovor #30 poslato: Jun 13, 2012, 04:39:38 posle podne »
max bunk --  ovo zadnje sto si napisao .. nema veze sa vezom .. ja samo na plin vozim .. pa mi je potrosnja po gradu 10-12l
Zimi ima razlike. Ja sam bio ostao bez benzina u februaru, i nekoliko dana sam na onim minusima samo na gas palio. Bila mi je dosta veća potrosnja. Ljeti nisam provjeravao.
Što se tiče osiromašenja smješe radi "uštede" to je velika greška, zato što siromašna smješa sagorijeva na višim temperaturama, a to je smrt za ventile. Ne može se očekivati od 1.8 motora da troši 9 litara po gradu.
Glavni problem kod LPG instalacija kod nas su u stvari katastrofalni majstori. Moj auto je trošio 11 litara po otvorenom putu, i majstor koji ga je ugradio mu ništa nije mogao. Ali zato je čovjek u Novom Sadu pomjerio ugao predpaljenja, neke vakuume u isparivaču, smanjio zazor na svjećicama na 0.6 m, podesio smješu pomoću senzora izduvnih gasova (koji ovaj majstor kod mene u gradu i nema), pa je kasnije sve bilo druga pjesma, i vuča i potrošnja.