Autor Tema: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)  (Pročitano 231251 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže MasterChief

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 277
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +10/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 TDI
Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« poslato: Jun 06, 2011, 09:07:50 pre podne »
Ok pošto sam zvao lokalnog VW dilera i čuo cenu kaiševa, španera, vodene pumpe za veliki servis i blago se frapirao. Rekoh ajde da se raspitam od kojeg proizvođača oni uzimaju i lepe onaj svoj original teile sticker? Znači interesuju me od kojeg proizvođača su delovi za tzv prvu ugradnju? A može i preporuka za neke zamenske. Hvala unapred pozdravw mahac
« Poslednja izmena: Februar 05, 2017, 05:29:57 posle podne od strane Joca »
Atomic batteries to power! Turbines to speed!

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2011, 10:22:49 pre podne »
Zubcasti kajs Dayco teflonski ,spaneri i roleri Ina ili Ruvile vodena pumpa Skf ili Airtex.To ti je sve slicno ili isto originalu i neces imati problema.Naravno trebalo bi zameniri i pk i rolere i spanere pk i najbitniju stvar oko toga jednosmernu remenicu alternatora.

Van mreže MasterChief

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 277
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +10/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 TDI
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2011, 09:08:30 posle podne »
OK Tražio sam predračun za sve baš ovim redom u Delmaxu i lik koji radi tamo me je blago rečeno čudno pogledao. blink Sutra će mi javiti cenu. Realno gledam samo da izbegnem varijantu uzmi Febi pa se .....
Atomic batteries to power! Turbines to speed!

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2011, 09:13:39 posle podne »
E to je problem prodavnica sto svi drze robu iz Eura07,i pogotovu sto na skoro svaki deo koji kupis nemas garanciju dok ne zapretis trzisnom inspekcijom.Mozda je to neka manja prodavnica i uglavnom mu zbog cene ide losija roba i nije navikao da mu traze nesto bolje.

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2011, 09:15:21 posle podne »
Idi u tiki vent neces pogresiti sve imaju i odlican kvalitet

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2011, 09:44:58 posle podne »
dajte adresu neke prodavnice koja daje garanciju na spanere, kais ili vodenu pumpu da i ja tu kupijem

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2011, 09:58:11 posle podne »
svaka mora da da garanciju 2 godine
uzmi račun samo
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2011, 10:01:46 posle podne »
Nisi upucen bas ni za originalne delove ti ne daju toliku garancju sem ako ugradis kod njih.Svaki prodavac je po zakonu ove drzave duzan da da 6 meseci garancije na deo i to je zakonski regulisano

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #8 poslato: Jun 06, 2011, 10:10:55 posle podne »
dajte adresu neke prodavnice koja daje garanciju na spanere, kais ili vodenu pumpu da i ja tu kupijem

Druze pa ja ne bi kupovao tamo gde ne daju garanciju. SKF daje garanciju,ako radis sa pravom firmom.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #9 poslato: Jun 06, 2011, 10:13:04 posle podne »
ja neznam da u zemunu daje i jedna radnja. stvarno

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #10 poslato: Jun 06, 2011, 10:14:51 posle podne »
garanciju na delove moze da da samo ovlasceni servis kao Laki auto u Cacku i koji je u BG, Autokomerc ili sta vec.
Boban-Rus

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #11 poslato: Jun 06, 2011, 10:16:11 posle podne »
A za prodavnicu ja nisam cuo da daju garancije.... Ono sto je uvek tvrdim, da bez orginala nema dela i sigurnosti...
Boban-Rus

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #12 poslato: Jun 06, 2011, 10:27:02 posle podne »
svaka mora da da garanciju 2 godine
uzmi račun samo

 B)

Van mreže Six

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 253
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 B8
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #13 poslato: Jun 06, 2011, 11:19:18 posle podne »
ContiTech gl.kais i mirno spavas 100Hkm., Pk moze Bosch isto kao i filteri a za F.goriva bih preporucio Mahle.V.pumpa -Valeo ... i ne treba garancija.
Sto se tice garancija-moj serviser je Kralj.Njegovi delovi i ide kartica sa gar. na 70.000km.Pa da coveka boli djon sta je ispod haube ...., a skupli je za 20-30eu nego da kupujem u radnji. Pozdrav! + uvek mi produzi za 10-ak Hkm i kaze moze to jos ali moram da se ogradim.
Six

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #14 poslato: Jun 06, 2011, 11:30:02 posle podne »
Nisi upucen bas ni za originalne delove ti ne daju toliku garancju sem ako ugradis kod njih.Svaki prodavac je po zakonu ove drzave duzan da da 6 meseci garancije na deo i to je zakonski regulisano
jedino mogu da se uslove sa ugradnjom, ali to onda mora da stoji na garantnom listu koji su pripremili, a posto to uglavnom nemaju...
do 6 meseci moraju da ti daju nov ukoliko se pokvari, a posle toga mogu da servisiraju, ako se secam dobro.
kacio sam negde novi zakon o zastiti potrosaca, mozda su nesto menjali, mozemo da protrcimo kroz isti ponovo, ali znam kako je u trgovini sa racunarima i dosta firmi to lepo postuje u zadnje vreme. Npr delovi koji su imali ranije 7 dana garanciju sada imaju dve godine, npr budjave tastature od 3e
Tip    Žična tastatura
Povezivost    PS/2
Tasteri YU
Boja    Bela
Garancija 24 meseca

e sad uvoz auto delova i prodaju uglavnom drze Zile, Mika, Steva i sl, tako da oni jos ne kapiraju koje obaveze im se neminovno priblizavaju.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Six

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 253
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 B8
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #15 poslato: Jun 06, 2011, 11:53:22 posle podne »
Zile, Mika, Steva ..... lollol lollol lollol lollol. J.B.G  jeste tako.
Six

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #16 poslato: Jun 07, 2011, 12:49:51 pre podne »
Da li je malo cudno sto elektricna cetka odjednom ima 2 godine garancije?
http://www.tehnomanija.rs/katalog/braun-jonizirajuca-cetka-sb1-ionic.html
ili set za susenje noktiju od "vrhunske" firme Vivax?
http://www.tehnomanija.rs/katalog/vivax-manikir-set-nm-100.html

Svi proizvodi su 2 god garancije zbog toga sto iole ozbiljne firme znaju svoje obaveze i koliko su masne novcane kazne.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #17 poslato: Jun 07, 2011, 03:21:13 pre podne »
"welcome to the serbia - land of opportunity" - to je u najkracem. Ako nema nikakve oznake na rezervnom delu, ko moze da da bilo kakvu garanciju? Ok, postoji kutija na kojoj pise neki cuveni proizvodjac, sto je najmanji problem odstampati, papir trpi sve, ili zalepiti nalepnicu, ali vec ugravirati na deo neku oznaku, a pogotovo naziv poznatog proizvodjaca, s time se niko nebi salio Naravno da nema nikakve garancije za delove koji dolaze iz Kine, Turske ili Stare Pazove, okoline Sapca i slicno, kakvih  je na nasem trzistu najvise, jednom recju postena firma se nece stideti da stavi svoje ime i prezime. Garanciju na deo moze da da iskljucivo ovlasceni distributer, prodavac i serviser ovlascen od strane maticne fabrike (u ovom slucaju VW grupacije) ali pod uslovom da se rezervni deo ugradi u njegovoj reziji, i tada je garancija dve godine. Ukoliko kupis originalni rezervni deo, a ugradjujes ga u svojoj reziji, nema nikakve garancije, a kamoli za fals deo koji ce kupiti vecina ljudi. Jednostavno govoreci, koliko para - toliko i muzike, to je nasa gorka realnost.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #18 poslato: Jun 07, 2011, 10:07:01 pre podne »
Zato vitalne delove treba kupiti i ugraditi u servisu. Ja sam mnogo losih komentara procitao za  Komerc u BG, mada sam i ranije cuo od mnogih da je tamo haos. Zbog toga servisiram vozilo u Laki autu u Cacku. I nikad nisam imao problema. Ja shvatam da su originalni delovi skupi u servisu, ali ja na tome nestedim jer ja u autu provodim pola radnog dana, i to mi cuva glavu. Prema tome, vecina nas zeli da prodje sto jeftinije sa odrzavanjem i ujedno kupuje jeftinije delove, ulja, filtere i sl. A posle se pitamo sto na 100 i kusur hiljada neki rade generalnu, kad svi dobro zanamo da VW-ovi motori idu smelo 500 000 km bez generalne, pa i vise. Zato ja licno savetujem, veliki servis raditi kod dilera u servisu.
Boban-Rus

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #19 poslato: Jun 07, 2011, 10:47:45 pre podne »
Ljudi brkate realnost/postenje sa zakonom prava. Moralni zakon nije nigde validan. Trenutno realno stanje ne mozete da uzimate kao reper jer to ce se promeniti. Tesko onome ko to kasno skapira.
Nije duzan VW da daje garanciju na svoje delove. Mozes ti kao pravno lice da uvezes BILO STA. Mozes i da proizvodis sta hoces. I ti kao pravno lice ODGOVARAS za kvalitet svoje robe po zakonu koje je propislala Skupstina Srbije. To je cela mudrost. Veoma je jednostavno.
A to sto sad dolaze delovi u kesicama na kilo, bez deklaracije, bez upustva za koristenje na srpskom nije problem potrosaca vec tih neodgovornih firmi.
Niko potrosaca ne tera da se zali na losu robu, ali onaj ko misli da je ostecen, sad po prvi put ima zakon na svojoj strani i verujte veoma brzo se to realizuje. Pisao sam u temi za racunare koje sam sve situacije imao sa losom robom i sve sam uspeo da reklamiram. Kad neki AutoZile bude imao 1-2-...10 prijava trzisnoj inspekciji, pa kad krenu da pljuste kazne za pravna lica reci ce "ovo se vise ne isplati" i onda ce da napravi deklaraciju, uslove koristenja. Sad je potrebno samo malo vremena da se stvari dovedu u normalno stanje, a mi da malo podignemo standarde zivljenja.
To dovodi do neminovnog povecanja cena roba i usluga (ovo drugo mozda je jos bitnije), ali svi dobro znamo koliko los deo kosta zivaca i novca na kraju. Sto bi rekli englezi "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" Takodje ja jos na netu nisam video da je neko u Nemackoj ili Velikoj Britaniji napisao da je kupio neki deo iz Turske ili Stare Pazove.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!