Autor Tema: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???  (Pročitano 187669 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #260 poslato: Februar 06, 2013, 12:08:23 pre podne »
Da li usisna grana prema bloku motora i prema EGR-u ima neki dihting, i ako ima, da li on treba da se promeni pri ciscenju?

usisna nalijeze na glavu, i ima dihtung koji se ne treba mijenjati, a prema egr-u ja msm da nema

Van mreže marko 80

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi a4
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #261 poslato: Februar 06, 2013, 11:59:29 pre podne »
Usisna prema glavi ima dihtung i kosta 250 din, a izmedju egr i usisne ima gumica. Pogledaj na slikama sto sam postavio.

Van mreže Scofi

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-7
  • Pol: Muškarac
  • Pa uvek sam direktan, jasan i konkretan.
  • Auto: Vw Golf 4 R32 look
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #262 poslato: Februar 24, 2013, 05:57:55 posle podne »
Ja samo da se javim da sam skinuo katalizator i stavio cev i sve je ok, za nijansu je bucniji,  gas isto za nijansu bolji. Inace katalizator mi je potpuno prazan bio sve izgorelo unutra. Ako se nesto bude desavalo javljam se sa INFO. pozz

Van mreže EnsarTDi

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 TD
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #263 poslato: Maj 13, 2013, 04:00:04 posle podne »
Imam 1.6 TD 51kw, kojeg sam ja pojacao na 66kw.. Tako sto sam povecao pritisak na Turbini..

Da skidaš Westgate.. NE. Radi ce ti turbina 20.. dana i crknut ce ti. Stvori ce ti pritisak prevelik ici ce ti auto brzo i sve to.. ali ce trajati max 20 dana. Eh tu je westgate da oslobodi taj pritisak kad pustis gas. zato nemoj skidat westgate(EGR)..

Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #264 poslato: Maj 13, 2013, 04:38:20 posle podne »
egr i wastegate su 2 totalno razlicita pojma  boodala

Van mreže archi

  • Redžo je drifter, on ga tera u crveno po bašči
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Age: 34
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +43/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 74KW ATD
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #265 poslato: Maj 16, 2013, 04:13:05 posle podne »
Sta radi tuner Ensar. Skoda ovako sam ja moju cistio, samo sto sam je naravno posle sacekao da se skroz ohladi pa posle isprao fino.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #266 poslato: Maj 16, 2013, 07:22:47 posle podne »
egr i wastegate su 2 totalno razlicita pojma  boodala
kao i west i waste  :rolleyes:
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

TTS

  • Gost
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #267 poslato: Maj 17, 2013, 11:22:21 posle podne »
Koji car je ovaj Ensar,pa to je nevjerovatno  :53 :53 :53

Van mreže ShYmY

  • VW Početnik
  • Poruke: 121
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw phaeton, bmw e90
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #268 poslato: Jul 06, 2013, 12:43:43 pre podne »
ja sam na mom audiju skinuo katalizator i primecuje se razlika. malo bolje ubrzava ali je dosta bucniji. a sto se tice egr ventila, lik kod koji mi je cipovao auto rekao mi je da samo skinem ono malo crevo sto ide u egr i da zapusim rupu i da je to to. jos nisam to uradio ali javicu da li ima razlike. driving biggrin

Van mreže bokun

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Trebinje RS-BiH
  • Karma: +3/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4,pasat 3, golf 5
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #269 poslato: Jul 21, 2013, 10:55:56 posle podne »
Jedno pitanje ovde da ne otvaram novu temu,ja sam zatvorio EGR pločicom ali nisam zatvarao ono vakum crevo pa me zanima je li potrebno to zatvarati kad je već zatvoren fizički pločicom.Radi se o ALH motoru golf 4 primetio sam da mi malo bali ulje na onu rupicu ispod vakum šešira EGR ventila neznam zašto ali toga nije bilo dok nisam zatvorio ventil.Nije to neko veliko curenje više kao da pomalo vlaži ali me zanima odakle i kako prolazi kroz EGR i izlazi napolje i da li je neophodno zatvoriti i vakum crevo.
Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad

Van mreže archi

  • Redžo je drifter, on ga tera u crveno po bašči
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Age: 34
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +43/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 74KW ATD
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #270 poslato: Jul 22, 2013, 08:48:27 pre podne »
Meni nije jasno kako se igrate sa tim stvarima kao da je to neka glupost i sitnica. Mozete unistiti motor sa experimentisanjem. Pa ljudi moji ako vec to radite raspitajte se dobro do najsitnijeg detalja sta i kako a ne tako u pola posla ostavit i ne znam sta dalje.
Procitaj temu detaljno i na jednoj strani imas fotografije i detljno upustvo sta i kako!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #271 poslato: Jul 31, 2013, 10:37:21 pre podne »
a ceo motor 300e... ko pola zamajca... jaka stvar :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Cermet

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Only turbo petrol 1.8T, 1.8TSI
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #272 poslato: Jul 31, 2013, 12:14:53 posle podne »
Pričao sam sa nekoliko ljudi oko skidanja katalizatora na 1.8T, savet ide pretežno u smeru da se skine.

Ali pošto postoje oprečna mišljenja, želim da pitam one koji imaju direktna iskustva sa tim zahvatom na 1.8T:

1) Kako oceniti da je katalizator za vađenje na 1.8T? Ako mislite na performanse, meni su one odlične (80-120 u poslednjem stepenu prenosa je oko 8 sekundi). Auto je prešao pravih 136.000km i remapiran na max. ukupan pritisak u usisu oko 2,2-2,3 bara (bio je i preko 2,5 bara ali sam ga smanjio ugradnjom novog N75 ventila).

2) Check engine lampa mi se upalila jednom, na dijagnostici je bilo očitano da je smeša bila siromašna i ocenjeno da je to zbog lošeg goriva. Dakle, ona se ne pali.

3) Koji i kakav dobitak u performansama se dobija time? Naravno, ako je nekome bio skroz začepljen, normalno je da će motor prodisati. Ne mislim na takve slučajeve, nego na redovna stanja.

4) Koliko se zvuk time menja? Bora 1.8T je veoma tih auto i ne bih voleo da se buka u vozilu iole značajnije poveća naročito ako to nije neophodno.

5) Ako se oceni da ga treba skinuti, gde i kako to uraditi, preporuke i iskustva, najbolje javna, a može i na PM.

Hvala.
« Poslednja izmena: Jul 31, 2013, 12:18:03 posle podne od strane Cermet »
Remaped 1.8T
Remaped 1.8TSI

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #273 poslato: Jul 31, 2013, 12:26:12 posle podne »
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=37191.0
izmedju offa mozes procitati sta te interesuje
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže archi

  • Redžo je drifter, on ga tera u crveno po bašči
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Age: 34
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +43/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 74KW ATD
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #274 poslato: Avgust 02, 2013, 09:53:57 pre podne »
a ceo motor 300e... ko pola zamajca... jaka stvar :)
Pa jes, ko ima 300e za bacanje za njega nije jaka stvar  bonk

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #275 poslato: Avgust 02, 2013, 03:52:26 posle podne »
nije za bacanje, ali ako se desi nije baš katastrofa jer polovnih delova danas koliko hoćeš
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže bokun

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Trebinje RS-BiH
  • Karma: +3/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4,pasat 3, golf 5
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #276 poslato: Novembar 28, 2013, 05:43:02 posle podne »
Već sam napisao da sam zatvorio EGR pločicom, onda pročitah post od Škodamaniac gdje je napisao da je toliko jednostavno zatvoriti EGR samo zatvaranjem vakum crijeva koje ide na pečurku EGR ventila.E sad kada sam čistio EGR skapirao sam kako radi i da je čovjek potpuno u pravu,makar što se mog modela tiče 66kw tdi sa bosh pumpom.Zatvaranjem vakum crijeva ventil izduvnih gasova je zatvoren i ne otvara se nikako jer nema vakuma koji će ga podići i otvoriti kanal izduvnih gasova.I to je gotova priča samo sam bezveze pravio pločicu koja je sada tu bez ikakve svrhe jer je ventil svakako zatvoren.Ako što griješim ispravite me ,inače jako sam zainteresovan za mehaniku uopšte.Protivnik sam uklanjanja EGR kojekakvim kitovima radi one klapne koja zatvara vazduh prilikom gašenja.Imao sam priliku da vidim poslijedice neispravnog vakuma klapne,u većini slučajeva  promjena motora ne gine,naročito na autima koja su zgazila preko 200 000 km  i ispravnost turbine im je diskutabilna nipošto to ne bi radio.
Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad

Van mreže Nelle

  • VW Početnik
  • Poruke: 113
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #277 poslato: Novembar 28, 2013, 07:18:01 posle podne »
Meni je nedavno na drugom autu koji nije VW otisao Egr ventil, a ovlasceni serviser, potom i dobar drugar serviser za tu marku vozila su mi rekli da nikako ne skidam ili ne blokiram Egr jer bez njega motor i turbo dobijaju cist kiseonik, bolje sagorevanje i pregrevanje istog sto mu skracuje vek trajanja. Sta znam.

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

Kakvi budemo sutra, bićemo doveka..

Van mreže scirocco 16vg60

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +76/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco 16v / Volvo V40
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #278 poslato: Novembar 28, 2013, 10:31:11 posle podne »
MALO OBJASNJENJE

Skidanje katalizatora dolazi samo u obzir kada je katalizator zapusen i samo u tom ali samo u tom slucaju ce auto ici bolje.Sve novije generacije motora kako dizela tako i benzinaca imaju razlicite Hardversko Softverske sisteme za regulaciju smese pri prazlicitom opterecenju,nadmorskoj visini,gustini pa i vlaznosti vazduha.Sve ono sto se neuspe regulisati usled nekog kvara,loseg goriva ili nekim drugim uzrokom, prodje kroz katalizator koji u razlicim vozilima zna biti uzaren i preko 600 celzijusa.Na toj temparaturi sagoreva sve sto nije sagorelo u motoru.

Sto se tice EGR ventila,on sluzi da vraca odredjenu kolicinu izduvnih gasova na ponovno sagorevanje u motor.Postoje razlicite vrste ovog ventila i dosta se razlikuju izmedju proizvodjaca.Neki od njih su elektronski,vakumski ili cisto mehanicki.Usled loseg goriva kao sto je kod nas dolazi do povecane kolicine garezi pri sagorevanju koja nestigne do katalizatora da sagori pa je motor kroz EGR ventil usisava na ponovno sagorevanje.Vremenom ta garez se talozi prvo na usisnu granu dok se neuhvati prvi film,kada se to desi onda krece lancana reakcija sve brzeg lepljenja garezi preko garezi dok nedodje do ventila koji na kraju od naslaga vise nedihtuju.  I TAKO DALJE I TAKO DALJE.

P.S Temu nisam citao od pocetka jer nisam imao vremena pa se tako izvinjavam ako sam napisao nesto sto je vec neko rekao.
Ko je shvatio shvatio je, a ko nije neka procita vise puta.

 ;) ;) ;)
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2013, 10:33:16 posle podne od strane scirocco 16vg60 »

Van mreže derba

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Baranja
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 tdi 66kw
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #279 poslato: Mart 23, 2014, 09:09:48 posle podne »
Da malo osvježim temu ,pošto planiram blokirati egr bez obzira što nemam nekih poteškoca a radi se o 96kw 1.9 tdi 2000. B5.5. Nakon procitane cijele teme ostaje pitanje na koje nije odgovoreno pa i mene zanima . Dali treba blokirati vakum crijeva ili je dovoljno samo staviti plocicu na granu ispuha. Netko je napisao da je dovoljno blokirati samo vakum crijeva i to je to ,ali sam mišljenja da nije loše da egr " kao" radi, ali na suvo tj kad mu se blokira samo dotok povrata sa grane.