Autor Tema: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 428626 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže TOMARA

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Age: 34
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf Mk4 1.6 16v
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1040 poslato: Oktobar 29, 2017, 12:52:33 posle podne »
Riken je isto sto i Tigar, samo za izvoz

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1041 poslato: Oktobar 29, 2017, 02:55:39 posle podne »
Znam, zato i pitam kako da je tolika razlika u dubini šare? Kod mene 9mm a kod njega 7.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1042 poslato: Oktobar 29, 2017, 09:15:51 posle podne »
Ne verujem da je sedam, znaci samo 3mm da potrosis i mora nova jer je 4mm po zakonu minimum

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1043 poslato: Oktobar 30, 2017, 09:29:59 pre podne »
Ja počastih Passata sa dve nove ,,Tigrice,, za zimski set. Savu nisam hteo, Kamu takođe ne, jer imam dve, koje mi sada stoje pozadi i nisam zadovoljan. U početku su mi se učinile kao dobre, ali kada je došlo vreme za promenu na letnji set, pošto sam ih skinuo, video sam nekarakteristične znake habanja za gumu koja je stara godinu dana, vožena po vremenu i putu za koje je previđena i prešla je nešto manje od 10000 km. Ali za čudo, ne tresu, ne bruje i nisu krive, pa neka stoje pozadi. Razmišljao sam da sada, pored Save koju sam odmah eliminisao, pošto se ne baš malo ljudi žali na istu, kupim GT radial, ali kako ne znam nikoga ko je ima, kao što nisam znao nikoga ko je imao Kamu, kada sam je kupovao, pa da ne prođem na isti način. Ipak sam se odlučio za Tigar, što je sigurno - sigurno je. Ljudi je voze i leti, pa ne pokaže tako velike znake habanja, a ja ću je voziti samo zimi, pa će mi još duže trajati. Ne poznajem nikoga ko je zimsku Tigar gumu vozio samo zimi, a da je imao problem. Čak ih znam puno, koji je voze i leti, a nisu imali problem, pošto se pokazalo da ta zimska guma mnogo dobro podnosi neadekvatno korišćenje (vožnju leti i ostalo).
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2017, 09:35:19 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže TOMARA

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Age: 34
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf Mk4 1.6 16v
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1044 poslato: Oktobar 30, 2017, 06:12:07 posle podne »
Par mojih prijatelja koristi zimi Tigar Wintera gume i svi su zadovoljni... Jedan od njih vozi A6 i cesto putuje do Nemacke i Austrije i kaze da je jako zadovoljan sa tigricama  :)

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1045 poslato: Oktobar 30, 2017, 07:10:06 posle podne »
Ja sam kupio nedavno cetri riken gume185 55 15(4747din),cini mi se da ima tri godine garancije.Sve je to isto kao tigar samo drugo ime,i za te pare je dobra guma.Mnogo ljudi vozi i leti i zimi te gume i svi su zadovoljni traju im po par godina.Mislim da je bacanje pare za nekog ko prelazi 5-10 000 iljada godisnje da ima dva seta ja sam prvo to uradio i zajebo se pogotovo sto zivim gde nema puno snega.Ove gume ce mi trajati dok je auto kod mene.

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1046 poslato: Oktobar 31, 2017, 03:52:56 posle podne »
@BladeBG, ko se druze zali na zimsku Sava gumu? Prvi put cujem, a citam dosta tema o zimskim gumama. Pritom ja zimi samo Savu vozim, nikad problema sa njima

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1047 poslato: Oktobar 31, 2017, 09:39:52 posle podne »
Do ove godine, uvek sam koristio savu s3 i uvek prezadovoljan. Ove godine kupio kamu. Pregledao testove prevodio citao i odlucio se za kamu.
Pravljena je za stvarno najsurovije zimske uslove od +5 pa nanize sto hladnije to efikasnija. Evo po pravilniku trebamo imat zimske gume vec od sutra. Snega nema hladno nije i ja ih necu montirat vozicu letnji set. Tigar vintera je zaista dobar izbor nemoj niko da je osporava, ali za surove zimske uslove ko nije vozio drugu gumu nikada nece ni znat razliku. Opet leti ko vozi vinteru nemoj da racuna na ostriju voznju, a ako se vozi normala opet nikakav problem. Ja da zivim u Bg, Ca, Kv, Ns, Ni itd samo bih kupovao vinteru. 
Nema zanata bez alata

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1048 poslato: Oktobar 31, 2017, 09:58:11 posle podne »
wintera je odlicna za sneg, ali samo za sneg. U gradskim uslovima gde je uglavnom voda i bljuzga je katastrofa, samo na pravcu kocenje u krivini bolje ne pipaj. Ja sam ih vozio 6 god leto zima oko 90.000 km na golfu. Izlizale se i pokrivile ali odradile poso.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1049 poslato: Novembar 01, 2017, 12:40:48 pre podne »
Ja na Golfu vozim Savu, na Audiju Winteru. Savom sam prezadovoljan je opet ću je uzeti kad dođe vreme za zamenu.
Wintera se pokazala dobro na snegu, za suvo vreme nemam neko posebno mišljenje. Al se pokrivila za sve pare.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1050 poslato: Novembar 01, 2017, 10:55:19 pre podne »
Dosta drugara i poznanika mi je reklo da im je na Savi iskočila kvrga, a na Tigru niko. Zimska Sava takođe nije za leto, jer je mekanija od Tigra i brže se troši, naravno. Ko misli da kupi zimsku gumu, a da je vozi i leti, samo Tigar.

A na Kamu se žalim ja, koji sam je vozio prošlu zimu, uglavnom po hladnom i nisam zadovoljan. Kama u dimenziji 195 / 65 / 15 košta 3800, a prva sledeća, Tigar 5000 dinara, GT radijal 5100,...I što se njene cene tiče, tu definitivno nisam prošao jeftinije, nego skuplje. Sve sam očekivao, ali da cu na gumi posle 5 meseci i 10000 km vožnje u uslovima za koje je previđena da vidim takva oštećenja, nisam. I sada imam godinu dana stare gume, 5 meseci vožene, a sa oštećenjem koje srećom nije toliko da bruji i trese, pa sam ih stavio pozadi, a nove ,,Tigrice,, napred. ,,Kame,, , neka stoje pozadi, pa kada se potroše ili ako u međuvremenu počnu da bruje ili tresu, kupiću nove, neke druge marke.
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2017, 11:02:15 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1051 poslato: Novembar 01, 2017, 02:35:20 posle podne »
Drugar je na Audiju B4 Quattro vozio Sava Eskimo s3+ i zimi i leti. Pojela se za 2sezone skroz. Te prve zimske sezone je gazio samo tako po snegu.

Ja imam zimski set poseban, zadnje su mi iz 2010 i nit je kriv nit ima kakvih bubaca i slično. Šara malo lošija, ali neka je još ove sezone. Prednje su 2015 kao nove jer se slabije auto vozi. Meni je dovoljno iskustvo koje imam sa njom da je opet kupim.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1052 poslato: Novembar 01, 2017, 02:39:17 posle podne »
Samo da dodam da quattro zna da pojede gume bas lepo, pogotovu kad zimsku vozis leti.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1053 poslato: Novembar 01, 2017, 03:50:26 posle podne »
Kama je nize klase guma u Rusiji i kako napisa nas clan enkob za njegove uslove po Sjenici i okolini je dobra. Za Beograd nije siguno . U Rusiji je voze samo po provincijama i nedodjijama na Ladama i Moskvicima. Vintera je nesto pout Ruske Kame u Srpskom izdanju. Ali to sto jedva ima 7 mm dubinu sare je meni nezamislivo i zato je necu kupiti nikada iz principa. Poenta je naci dobru gumu za zimu koju treba voziti zimi a ne cele godine. Ja vozim pretezno Nokian Finske gume koje su stvarno dobre. Imam voznje i po Rusiji i putevima od Srbije do Moskve preko Madjarske Slovacke Poljske i Belorusije kao i po Srbiji po planinskim predelima Ivanjicke opstine odakle mi je otac rodom, ( selo Kovilje). Prosle zime sam kupio Ruske 2 gume za sharana merke Cordiant sno-max i za sneg su babaroga jer imaju 10 mm dubinu sare. Na suvom asfaltu malo bucne oko 90-100 km . One su kopija Nokiana Nordman 4. Postoji i marka Nordman u usiji koja pravi gume po modelu Nokian WR G2 i one su isto solidne. Kupljene nove gume Nokian u mom slucaju za sharana 2011 su izdrzale 5 zima i dosle na 4 milimetra sa svojih fabrickih 10. Vozim auto redovno i za 5 godina sam presao 150 000 km sa sharanom. Od toga je sigurno 40-50% zimi . Znaci gume su presle nekih 60 000 i dosle na 4 milimetra. Po meni sasvim zadovoljavajuce. E sad koliko bi mi trebalo Vintera za ovu kilometrazu a da ostanu sve na 4 mm je veliki znak pitanja. Moj savet i predlog je pod broj 1 Nokan. 2 Nordman. 3 Cordiant . Michelin ima letnju najbolju gumu tako da za zimu nisam bas nesto za njih. Navodim primer da je Nokian sada u Moskvi u dimmenziji 205/60R16 ( kao za mog sharana ) nekih 55-57 evra za komad. Oko 6900 din.   

 https://www.ulmart.ru/goods/843322?from=market_12_msk&utm_medium=price&utm_source=yandexmarket&utm_content=92027&utm_campaign=moscow&utm_term=843322&ymclid=095481499027328300600002
 Kod nas su Nordman (Ruske) 9000 din kako sam video na IPG.
Boban-Rus

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1054 poslato: Novembar 01, 2017, 04:05:49 posle podne »
+1 Rus
#1 Nokian definitivno. Ja sam to vozio u Serbiji zimsku guma je i više nego dobra.


Uzeo sam ovamo Mischelin zimske (Made in Russia) i nisam zadovoljan. Dosta sam vozio ali 1.5mm za sezonu na 2 gume mislim da je mnogo. Posebno što sam ih vozio Jan-April. Guma je i više nego dobra za sneg i niske temperature ali se jako brzo pojela po mom...

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1055 poslato: Novembar 02, 2017, 09:59:09 pre podne »
Evo za mog druga Rusa jedno pitanje. Jesi cuo za ove gume:  Premorri ViaMaggiore ? Gume su proizvedene u Ukrajini. Pa me zanima valja li to sta za snijega i zime? Kontam kod tih Ukrajinaca je vjecito zima,pa bi trebale da valjaju. Ovdje su cijenom povoljne,pa za Golfa 1 bi trebale biti dobre valjda.
Evo slike:
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1056 poslato: Novembar 02, 2017, 03:29:26 posle podne »
Ja sam kupio nedavno cetri riken gume185 55 15(4747din),cini mi se da ima tri godine garancije.Sve je to isto kao tigar samo drugo ime,i za te pare je dobra guma.Mnogo ljudi vozi i leti i zimi te gume i svi su zadovoljni traju im po par godina.Mislim da je bacanje pare za nekog ko prelazi 5-10 000 iljada godisnje da ima dva seta ja sam prvo to uradio i zajebo se pogotovo sto zivim gde nema puno snega.Ove gume ce mi trajati dok je auto kod mene.

Je l' ti vozis letnje gume zimi ili zimske leti?

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1057 poslato: Novembar 03, 2017, 08:42:45 posle podne »
Evo za mog druga Rusa jedno pitanje. Jesi cuo za ove gume:  Premorri ViaMaggiore ? Gume su proizvedene u Ukrajini. Pa me zanima valja li to sta za snijega i zime? Kontam kod tih Ukrajinaca je vjecito zima,pa bi trebale da valjaju. Ovdje su cijenom povoljne,pa za Golfa 1 bi trebale biti dobre valjda.
Evo slike:

Ono sto citam je da su dosta sumne na vecoj brzini na suvom asfaltu. U Rusiji ih nema tako da ti posebno nesto specijalno nr mogu reci.
Boban-Rus

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1058 poslato: Novembar 04, 2017, 11:06:50 posle podne »
ja ne mogu da vjerujem da vi testirate koliko je koja guma dobra tako sto zimske vozite cak i ljeti i gledate koliko vam sara traje

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1059 poslato: Novembar 04, 2017, 11:11:50 posle podne »
Da li je neko imao iskustva sa gumom champiro winterpro?