Autor Tema: Plastikaneri vs Old skula  (Pročitano 75296 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #220 poslato: Februar 10, 2020, 12:55:52 posle podne »
zamena paknova pred svaku registraciju,platine,kablovi,generalka fice na 150 000 km

Je li to taj kvalitet? Ako je najbitnije koliko kostaju delovi, ajmo svi da vozimo punta.  lollol Bratov drugar inace kupio punta pre 4 godine, kad i mi fokusa, do sad je ulozio 5 puta vise para u njega, ali sve na foru, "Znas koliko je jeftino".

To je standardno kod svih kada se kupuju najjeftiniji delovi, platiš 5 puta jeftinije pa ga menjaš 10 puta češće i nikad nije kako treba.
« Poslednja izmena: Februar 10, 2020, 12:57:37 posle podne od strane raca1 »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #221 poslato: Februar 10, 2020, 03:00:52 posle podne »
Po Medisonu je cena paknova i platina(koja je kostala ko pranje plastikanera danas),a sluzili su vrhunski bar jednu registraciju na fici nesto lose...Koji crni punto,obicna kanta plasticna sa pijaca..Retko koji ponosni vlasnik plastikanera u rangu od 2500-4000 e je proso da nije odma spuco jos 1000 na razne dopunske popravke i nabavke.Bas jedna drugarica skoro uzela neki sx4 placen oko 3800,odma sad mora set kvacila da menja i to kosta 100 000 din...Ipak cu ja voziti old sculu gde su 4l ulja,paknovi i svecice sa zamenom6000-8000 din i drajvam 25000 km godisnje ;)
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #222 poslato: Februar 10, 2020, 03:39:06 posle podne »
Kakve veze ima koliko kosta? Pricamo ovde valjda o kvalitetu. Je l' se taj ozloglaseni plivajuci menja jednom godisnje kao platine na fici ili jednom u 300 000km?

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #223 poslato: Februar 10, 2020, 04:25:51 posle podne »
Bas jedna drugarica skoro uzela neki sx4 placen oko 3800,odma sad mora set kvacila da menja i to kosta 100 000 din...

10.000 eura košta taj SX4 nov i sa njim minimum 250.000 km će preći samo sa redovnim održavanjem, ovako će startovati sa 5.000 a opet vozi izakanu kršinu i kreće borba sa majstorima i jeftinim delovima. A ovih 100.000 može samo u EuroSumar da košta, teške lopine za delove.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #224 poslato: Februar 10, 2020, 04:40:44 posle podne »
Ne slažem se sa old skulasima, pa te dresine kojima riknjavaju dizne i plivajući su svi skrckali po pola miliona. Ni jedan old skul ne moze da izgura toliko osim kod vlasnika koji su nalik stevi zigonu iz kultne serije. Za pola miliona prosecan vlasnik old skula bi morao da uradi izmedju 5 i 3 generalne, ko zna koliko puta limariju i farbanje, jedno 5 auspuha ko zna koliko karburatora, razvodnih ruku...ma da ne nabrajam. Ljudi ovde digli paniku zbog plivajuceg. Ja sam na golfu vozio los zamajac preko 100000km posle uzeo nov za oko 300e i sigurno moze da nadzivi auto. Sto ljudi sto cudi, svako voli nesto drugo. Ja bih voleo da imam jednog novog plastikanjera briga me za dizne i zamajce i jednog old skula da se igram sa njim. Tako bih zadovoljio sve zelje i potrebe :)

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #225 poslato: Februar 10, 2020, 05:10:01 posle podne »
Volim i staru skolu, imam Golfa 2, ali nikad, nikad ne bih svoju porodicu vozio u autu starom 30 godina, gdje je lim davno odradio svoje, gdje je frontalnim udarom(pri manjoj brzini) zagarantovan sancov ovratnik bar 2 mjeseca u najboljem slucaju. Radije platim dijelove za pvc kantu i skupim ostatke plastika zastita i branika. Sigurnost porodice nema cijenu, mislim da cemo se svi sloziti.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #226 poslato: Februar 10, 2020, 06:52:57 posle podne »
Samo Y line rodjaci  ;) ....

Mene čudi samo jedna stvar a to je da pojedinci ne kapiraju da je sam naziv teme, od njenog postavljanja, samo povod da bi imali sa čime da se zezamo sprdamo i šalimo.

Pa ko je spominjao bezbednost, kvalitet izrade i tvrdoću materijala ... Pa normalno je da su današnja kola u svakom tom segmentu bolja od onih od pre 30 godina jer je i tehnologija proizvodnje uznapredovala za te 3 decenije.

Po meni, bukvalan naziv ove teme u prevodu glasi da li su old scul ikone 90ih bile inovantnije u trenutku svog nastanka u odnosu na ove današnje automobile ...

Pod 1 ... danas ni nema ikona a

Pod 2 ... u čemu su to današnji automobili bolji od onih iz 90ih ... I manite se sigurnosti, brzine udobnosti.

Pa i ruska ARMATA je u svakom pogledu bolja od T 34 ali je tridesetčetvorka ipak ušla u istoriju dok onaj drugi još uvek nije. I  daj bože da nikada ne udje ...

Sve je danas biznis i profit, od kvaliteta nema ni K. Mislim, ima ali nije K nego penis ...
post pictures
...
Mada, nije problem samo u autoindustriji ... tako je u svim granama industrije. Go penis.

...
Ima nešto što se zove imperijalizam. Ko zna zna, ko ne zna neka progugla pa nek sazna kako su kroz istoriju mnoge imperije pojele same sebe.

Ako već poredimo, staro VS novo, kakve su bajke i crtani filmovi za decu ... krv, ubijanje, kidanje delova tela, dalje nema potrebe da nabrajam ...

...
Ma jeste, sve je bolje danas nego pre samo Nenad i ja to još uvek nismo skapirali  lollol lollol lollol ...

...
I ja sam moje klince i unučiće spakovao u dsg superba i miran sam po pitanju fizičke bezbednosti i udobnosti kad negde krenu na put ali svaki put se pomolim bogu da negde ne ostanu u kvaru sa njim.

Ja svugde bio sa mojim truljinama i vratio se ispravan a kamoli da sam ikada pomislio da negde mogu da ostanem u kvaru  ;) ...
« Poslednja izmena: Februar 10, 2020, 07:06:32 posle podne od strane travelman »
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #227 poslato: Februar 10, 2020, 07:11:42 posle podne »
Sta mozemo Travi,znas kako kazu mi smo ostali u svrsenom vremenu  :).Ja opet ponavljam,kad g8 obezbedi  vlasniku uzitak i zadovoljstvo svom vlasniku,kao sto je cvaja 90te svom pruzala,odma kupujem novu osmicu. :46 A ovako samo old scula!Evo bas danas na perionici pasat b6. ,covek ga opro,uze lik neku krpu iz auta da posusi stakla,zatvori vrata,i auto samo zapista i cu se kao zvuk centralne brave...Covek da otvori vrata kad penis,nece ni jedna jbt..Jebavasmo na kljucu ma ne jebe sistem..ko da su zavarena jbt,al sva cetvora...Covek zva servis Kole u Ca,strucnjaci mu kazu da mora auto na slepu i za Ca...eto toliko o vasem b6 plastikaneru...Ja kresnuh cvaju iz svrsenog vremena i odoh,a ovaj kukavac osta prebraja se kolko ce zelenih da ga kosta otvaranje vrata jbt.
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #228 poslato: Februar 10, 2020, 07:21:08 posle podne »
Pa vw i nije cilj da vlasniku novog g8 obezbedi užitak u vožnji.
vw je cilj da svakog vlasnika novog automobila ošiša do glave. 
Tako je danas u svakoj sferi trgovine, globalizacija.

Ko ima snage da se bori kao ti i ja, on se bori. Ko nema onda lepo legne na rudu i to je to ....  U svakom slučaju svi smo hebeni  lollol ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #229 poslato: Februar 10, 2020, 08:40:00 posle podne »
Remus druže da nisi morao u komunizmu čekati auto po dvije-tri godine ili da ga sad moraš čekati kao u komunizmu davao bi istu car kao i dvojka tada.
Jedna anegdota Sarajevskih taxista " Kada dobije novu dvojku odmah uplati drugu i radi sa ovom godinu i pol dvije do nove. Nakon toga vrati sat i u BG ili ZG na pijacu. Kad je proda ostane mu ta nova i još kesa."
Naravoucenije je da si u onom sistemu morao tražiti stelu da dobije auto za godinu dana.
Moj stari zadnju ratu za golfa platio u 10/89 A auto preko stele došlo u 03/91
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #230 poslato: Februar 10, 2020, 09:11:36 posle podne »
Paul-ima istine da se cekalo za pojedine,al kad se doceka znas da si kupio auto.Mada moja keva je bez cekanja kupila Moskvic 1500 u auto salonu uSevojnu 1978 godine,isto i teco ficu special u istoj auto kuci.Sad znam da je na keca u Kg moralo da se ceka dugo.Al  jbg i moj prika bivsi je ceko na E350 D amg 20 dana kod Jevtovica u Np,tako da mu dodjemo na isto. :26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #231 poslato: Februar 10, 2020, 09:48:28 posle podne »
Citat
Mene čudi samo jedna stvar a to je da pojedinci ne kapiraju da je sam naziv teme, od njenog postavljanja, samo povod da bi imali sa čime da se zezamo sprdamo i šalimo.

Generacijio ...  :46

placam pice u Novom Sadu ... ti izaberi mesto ...  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #232 poslato: Februar 10, 2020, 10:10:07 posle podne »
Ja bih negde dalje, može negde na pola puta, npr u višegradu pa da dodje i Paul sa onim njegovim plastičnim V6 i vidimo jel bolje poteže old scula ili on.

Neću da palim Y line za tako malo a ako baš mora u NS onda neka to bude bircus u lenče sokače. Znaš ono, ispod mosta druga desno pa pravo do kraja ulice  beer ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #233 poslato: Februar 10, 2020, 10:23:26 posle podne »


Lep provod vam želim.  :26
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #234 poslato: Februar 10, 2020, 10:36:38 posle podne »
Novi sade novi sade, lepe žene stare i mlade  :26 ....
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #235 poslato: Februar 11, 2020, 08:46:18 posle podne »
Paul-ima istine da se cekalo za pojedine,al kad se doceka znas da si kupio auto.Mada moja keva je bez cekanja kupila Moskvic 1500 u auto salonu uSevojnu 1978 godine,isto i teco ficu special u istoj auto kuci.Sad znam da je na keca u Kg moralo da se ceka dugo.Al  jbg i moj prika bivsi je ceko na E350 D amg 20 dana kod Jevtovica u Np,tako da mu dodjemo na isto. :26

20 dana cekanja poredis sa 2-3 godine  :+ Stvarno remus nisi normalan. Jebo te moskvic i istocni blok. Ljudi u DDR umirali, a da uplacenog trabanta nisu provozali. Od motora si u Jugoslaviji mogao kupiti Tomos, Jawu i MZ, a ako si htjeo da kupis japanca jos jednog si morao drzavi da platis.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #236 poslato: Februar 11, 2020, 08:47:34 posle podne »
Novi sade novi sade, lepe žene stare i mlade  :26 ....

bas su dobre svasta rade  :66

Paul kad god kaze eto nas kod mosta u Visegradu ... ajde prijave  formidable
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #237 poslato: Februar 11, 2020, 09:25:35 posle podne »
Ja stvarno Paul ne znam nikoga ko ke cekao 2-3 godine na auto,Jesu cekali po par meseci na keca sto znam..al 2-3 godine.... :+.Jebo i tebe v6...ja sam odrasto u Moskvicu..i nije ama nokakvih problema pravio za svojik 100 i kusur km kod nas...
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #238 poslato: Februar 11, 2020, 10:07:59 posle podne »
Zoki, jel si na ovaj bircus kod mosta mislio  :54 ...
Nije problem, dobra lokacija pa ako sednemo uz tarabu možemo da dobacujemo trebama koje se šetaju džadom  :71 ...

Parking je rezervisan samo za old scule pa nije frka za moj Y line i Nenadovu cvaju al ti i Paul vidite gde će da parkirate plastikanere  coilleo2tj ...


...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Plastikaneri vs Old skula
« Odgovor #239 poslato: Februar 11, 2020, 10:10:37 posle podne »
Ima mesta i za Tomosa i Trabanta..samo nezz dal sluze Zajecarca :) :26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀