Autor Tema: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh  (Pročitano 26560 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BEZBRAmk4

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Karma: +0/-5
Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« poslato: Septembar 29, 2012, 01:07:44 posle podne »
Pre desetak dana klima je pocela da duva vruc vazduh. Reko freon je sta znam ne razumem se mnogo. Odem da mi napune i nista opet vruc vazduh. Odem kod majstora on mi kaze da je crkao motoric klapne za topao i hladan vazduh. Taj motoric kosta 1000 dingera smesno. A majstor mi za popravku trazi 150 evra. Sta da radim? I da li neko zna nekog gde mogu jeftinije da prodjem? Hvala svima unapred.
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2012, 01:19:57 posle podne od strane BEZBRAmk4 »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #1 poslato: Septembar 29, 2012, 08:07:20 posle podne »
Kako je doshao do zakljucka da je bash to crklo, i odakle ti da to koshta 1000 din.... imash na klimatroniku self diagnostic, potrazi na forumu ima detaljno uputstvo, to kad odradis, mozes i sam, ispisace ti greshke koje ima... preko googla lako ces naci shta je problem, tj da li je bash taj motorcic/klapna...

E sad, da li je popravka 150 eura ili 50 eura, to ne znam, neko hoce da te odere... ali moze vrlo lako da se desi da je motorcic nepristupacan da mora da pocupa pola table i enterijera kako bi doshao do njega, pa zbog toga lupio finu cenu, jer je to posao od siguno par sati...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže BEZBRAmk4

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Karma: +0/-5
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2012, 03:27:36 pre podne »
Vazi pogledacu to. Pa da vidim sta je? Hvala ti.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #3 poslato: Septembar 30, 2012, 04:13:18 pre podne »
Kad upalis klimu pogledaj da li okrece obe remenice od kompresora ili samo spoljnu pa javi. mahac
Boban-Rus

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 01, 2012, 10:19:19 pre podne »
hehe i ja sinoć provalim da mi duva topao vazduh i to na mesta gde sam zadnji put usmerio klimatronik
kao da ne zatvara neku klapnu za dotok vazduha u kabnu.
ja sam radio samodijagnostiku i ne izbacuje nikakvu grešku

gde se nalazi taj motorčić? u tabli ili ?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 01, 2012, 01:25:50 posle podne »
Motorčić je prišrafljen sa donje strane na onu veliku kutiju u kojoj se nalazi sve što je vezano za klimu i grejanje



(na slici označen brojem 10). To je negde otprilike u sredini auta, dole ispod klimatronika. Moguće da mu se može pristupiti kada se skine ona obloga ispod instrument table, dole sa desne strane kod vozačevih nogu, ali moguće da se mora skinuti i centralna konzolla (ono oko volana i ručne). Međutim, ako je klapna zaribala odnosno zalepila ili neki drugi problem sa njom onda se mora izvaditi cela ta kutija, a to je rasturanje cele instrument table za koje majstori traže od 100 evra pa nadalje. Da li ti grejanje pojačava i smanjuje kada (bez uključene klime) povećavaš i smanjuješ ručno postavljenu temperaturu (ono od 18 do 30 stepeni)? Ako je ta klapna zaribala (ili motorić) onda promena temperature ne bi trebalo da ima efekta. Ako se jačina grejanja menja onda klapna radi pa znači da ti ne radi klima.
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2012, 01:28:50 posle podne od strane btomic »

Van mreže lotke

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MKIV GTI
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 01, 2012, 04:37:35 posle podne »
Ako pricamo o istom motorcicu, onda je to ovo Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
Meni je to isto crklo , i dijagnostika to uredno prijavljuje.
Manifestuje se tako sto, ako vozim kola bez klime, posle jedno 10tak minuta bije ko lud topao vazduh :)

Poz

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 02, 2012, 09:52:08 pre podne »
Postoje 4 klapnice i svaka ima svoj motorić:

V71 - recirkulacija vazduha - na slici br. 8 - kod greške 04FA
V68 - regulacija temperature - na slici br. 10 - kod greške 04F7
V85 - odmagljivanje šoferke - na slici br. 11 - kod greške 025B
V70 - usmeravanje vazduha - na slici br. 12 - kod greške 04F8

Van mreže BEZBRAmk4

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Karma: +0/-5
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 02, 2012, 05:17:04 posle podne »
btomic. Ne menja se temperatura kad menjam rucno postavljenu temperaturu. A jel ti popravljas auto klime?

Ako radis. Koliko bi mi naplatio? Moram to da popravim. batine lollol
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2012, 06:27:41 posle podne od strane Darko80 »

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 03, 2012, 10:46:51 pre podne »
Ne popravljam lično biggrin ali sam nažalost već dvaput  angry2 imao posla sa tim (prvo mi je procureo isparivač klime a 6 meseci kasnije i grejač kabine). Pošto sam oba puta prisustvovao rasturanju instrument table i te kutije (prvi put sam ustvari sam radio ali uz nadzor majstora) video sam kako sve to izgleda i radi. Problem najčešće nastaje kada se klapnica zalepi na otvor koji zatvara pa onda motorić ne može više da je pokrene. Onda može i motorić da strada. Posao jeste veliki a moj majstor naplaćuje 100 evra samo za ruke. Pre toga moraš da ispustiš freon i posle ponovo da napuniš sistem a i to košta.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2012, 06:38:39 pre podne »
Kod pravih majstora se NE ispusta freon, vec se izvuce iz sistema, a po odradjenoj popravci / servisu / intervenciji, isti se gas vrati nazad ;)

BTW nije dobro ispustati gas, jer skodi majci prirodi...
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 09, 2012, 09:27:59 pre podne »
Na to sam mislio, naravno da ne ispuštaš freon u vazduh već ga "izvučeš" pa vratiš. Pravi majstori naravno i tu uslugu naplaćuju.

Van mreže BEZBRAmk4

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Karma: +0/-5
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 10, 2012, 03:02:50 posle podne »
Juce sam ga vozio 220 km/h. I poptavilo se. Ali sad duva samo hladno, sad nece vruce. Ali i to mi je dovoljno biilo mi je bitno da stavim dvd a nisam mogao dok je duvalo vruce da se ne bi sjebao. Ko ima isti problem top speed i reseno je. Haha. Pozdrav

Van mreže markomiha

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #13 poslato: Novembar 16, 2012, 09:46:31 pre podne »
I jaimam isti problem... samo sto BEZBRAmk4, nemam dje da ga načepim 220 u Crnoj Gori hahahahah qq nama!!
To mi se desilo ada sam vozio po hrvatskoj, mozda bas zbog velike brzin, odjednom je pocelo da duva strasno vruc vzduh brate da poludis od vrucine.. Morao sam sve otvore da otvorim da vrucina izlazi naplje da toplota ne sjebe jos nesto unutra iza kontrolne table. bila me bas frka jer sam vidio da je i tempomat poceo ono da blijedi, da se vidi slabije, isto kao ono ljeti na velikim vrucinama kada se neke cifre jedva ocitavau (ko ima bord computer zna o cemu pricam)!!
Mislio sam da to sam rasturim da jeftinije prodjem pa onda da povedem majstoru da popravi motorcic.. samo nisam shvatio bas gdje se nalazi????? Ima li neko preciznu INFO gdje se tacno nalazi taj motoric???


Hvala

Van mreže archi

  • Redžo je drifter, on ga tera u crveno po bašči
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Age: 34
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +43/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 74KW ATD
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #14 poslato: Novembar 16, 2012, 10:08:23 posle podne »
Juce sam ga vozio 220 km/h. I poptavilo se. Ali sad duva samo hladno, sad nece vruce. Ali i to mi je dovoljno biilo mi je bitno da stavim dvd a nisam mogao dok je duvalo vruce da se ne bi sjebao. Ko ima isti problem top speed i reseno je. Haha. Pozdrav
Koji je to motor u njega pa moze 220 :D

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #15 poslato: Januar 03, 2013, 09:06:09 pre podne »
Pa motorčić od klime ;) lollol
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže BEZBRAmk4

  • VW Početnik
  • Poruke: 26
  • Karma: +0/-5
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2013, 08:06:33 posle podne »
i meni se desilo da se slabije vidi bord...ali uvek ostavis da radi klima da se ne bi nesto istopilo unutra...platio sam 100 evra i resio problem... motor je tdi 180 ks

Van mreže nikmilsu

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw BORA
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #17 poslato: Jul 09, 2013, 01:46:15 pre podne »
 :(

Van mreže nikmilsu

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw BORA
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #18 poslato: Jul 09, 2013, 01:59:17 pre podne »
Pitanje za btomic!!!!
Vidim da si apsolvirao taj motorić ali baš baš i ventilacioni sistem u mk4....... Svaka čast........
Pošao sam tvojim stopama.... ali prvo nisam forum konsultovao.... Pokidao sam se 2 dana oko toga, sve sam... pa me stigla noć... pa u mraku...užas.....da imam dao bih i 300 eura da mi to poprave da imam badmood toliko me je namučilo....čitanje foruma mi je jako pomoglo, zahvaljujući tebi i tvom iskustvu....
Naime motorić (V71 - recirkulacija vazduha) je vrisnuo... Nije vrisnuo nego se plastičan točkić iznutra izlizao, odnosno njegovi zubi....
No dobro... pitanje glasi: 
1.čemu služi potenciometar ispod glavnog točkića koji ostvaruje kontakt? pitam jer sam ga shebao super lepkom pa mi drugar prelio tečnim srebrom.. tako da sada će biti kratkog spoja umesto grafita....
2. Da li će mi to praviti problem na dijagnostici kada vratim repariran motorić?
http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=23081
Braća poljaci su isto rešavali ovo uz pomoć štapa i kanapa...
3. Ako može uputsvo kako se vraća motorić nazad jer mi deluje kao da imam samo jedan pokušaj.... ako ne vratim kako treba i uključim recirkulaciju plašim se da će proklizati ponovo!!!
Našao sam uputsvo ali mi nije dovoljno jasno...
HVALA U NAPRED TOMIĆU!!!!!!!!!! clap


Van mreže igor_mk4

  • VW Početnik
  • Poruke: 94
  • Age: 27
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 klimatronik. klima duva vruc vazduh
« Odgovor #19 poslato: Avgust 16, 2020, 03:40:41 pre podne »
Stara je tema ali kako je isti problem, nadovezacu se da ne bih otvarao novu.
Problem mi se javio prije par dana na golfu 4, kada upalim klimu duva samo vruc vazduh nevezano koja je temperatura podesena.
Klima je napunjena prije mjesec dana i radila je odlicno, kompresor se cuje da radi, rade i ventilatori.
Dijagnostika mi je izbacila ovu gresku

A na klimatroniku kad odradim self diagnostic prikazuje ovo

Po tome bi trebalo da motorcic za recirkulaciju vazduha nije u redu i kad sam skinuo pretinac vidjeo sam da nekad radi nekad ne. Moze li biti problem u njemu? Jer sam pogledao i motorcic za regulaciju temperature koji mi djeluje da radi normalno kada mijenjam temperaturu ali ipak sve vrijeme duva vruc vazduh. Moze li biti da je klapna unutra zaglavljena i da se ne pomjera iako motorcic radi normalno? Moze li ona da se provjeri, a da ne moram komplet tablu da skidam?
Ako neko zna sta bi moglo da bude problem neka pise :)





Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока

« Poslednja izmena: Avgust 16, 2020, 08:53:59 pre podne od strane Modus »