Autor Tema: POTREBAN SAVET... problem sa jutarnjim paljenjem na plin  (Pročitano 2150 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Slox

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Crvenka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 3
POTREBAN SAVET... problem sa jutarnjim paljenjem na plin
« poslato: Jul 24, 2014, 11:39:52 posle podne »
Pozdrav svima. :30

U pitanju je golf 3 1.8 55/75 benzin plin.
U zadnje vreme pri prvom paljenju bilo da je jutarnje ili da auto odstoji par sati treba da verglam prilicno da bi auto upalio, kao da nedobije plin odmah nego mu treba vremena da ga povuce a nakon toga je sve ok i radi i pali bez problema. Da napomenem da sam celu zimu palio na benzin a vozio na plin bez problema ali otkada se ovo sa prvim paljenjem desava na benzin uopste nemogu da ga upalim cak mi se i gasi kada ga sa plina u radu prebacim na benzin. Isparivac i filter plina su novi stavljeni pre 5000km, plinadzija stelovao kao nesto ali nista se nedesava sem sto mi je otvorio plin pa povecao drasticno potrosnju a problem ostao isti. Ako ostane ovako sta ce da bude kad zalepi zima i minus bojim se da cu tek onda imati problem bonk.
 Unapred sam zahvalan za svaki savet cold 

Van mreže Shomy007

  • VW Početnik
  • Poruke: 198
  • Age: 37
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3BG
Odg: POTREBAN SAVET... problem sa jutarnjim paljenjem na plin
« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2014, 12:34:17 pre podne »
Nadji drugog majstora....smesa mora biti dobra ,takodje i struja itd ,odnos plina i vazduha mora biti kako treba
ako je odvrnuo plin vise nego sto treba vergla duze i ne radi kako treba jer je mnogo plina a malo vazduha...Ma da ti ne objasnjavam ,idi kod majstora  :26
probaj da palis odmah tj odmah okreni kljuc na paljenje da ga prevaris,jer ti on sam prebaci prvo paljenje na benzin dok se ne zagreje i posle pali na plin,a tebi kazes ne radi na benzin...tako da probaj odmah na verglanje
« Poslednja izmena: Jul 25, 2014, 12:37:43 pre podne od strane Shomy007 »

Van mreže Slox

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Crvenka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 3
Odg: POTREBAN SAVET... problem sa jutarnjim paljenjem na plin
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2014, 01:16:41 pre podne »
Plin je obican LOVATO nije sekvent tako da na prekidacu imam tri opcije.......
1.benzin
2.benzin plin
3.plin
U drugoj opciji kada stavim prekidac u neutralnu poziciju ni levo ni desni vec napola auto pali na benzin i cim podignem obrtaje na otprilike 2000 automatski prebacuje na plin ne moram da cekam da se zagreje.
E sad meni funkcionise samo treca opcija odnosni plin.
I opet da kazem auto kad upali radi savrseno i u leru i u voznji nemam problema kao ni sa svakim sledecim paljenjem na plin, pali na dodir.
A sto se tice majstora on je to kao stelovao sa nekim aparatom, nabio neku cunu na auspuh pa tu neke lampice pa odvrni pa zavrni pa PLATI a sve ostalo isto sem drasticno povecane potrosnje  :(

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: POTREBAN SAVET... problem sa jutarnjim paljenjem na plin
« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2014, 07:53:41 posle podne »
Ako ti se drasticno povecala potrosnja plina, a majstor je to sve proveravao preko analizatora izduvnih gasova. Onda mu nije dobar analizator ili ti kroz izduvni sistem izlazi malo sagorelog gsa. A negde na spojevima ili rupama izlazi vise izduvih gasova. Mislim da je analizator postavio reda radi, a stelovao odokativno.