Autor Tema: vw polo silent block  (Pročitano 806 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže niksto90

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 34
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
vw polo silent block
« poslato: Decembar 15, 2014, 06:39:52 posle podne »
Pozdrav svima.
U pitanju je VW Polo 2005 1.4tdi.
Pre nekog vremena sam menjao silent blockove na prednjoj viljusci koji su dotrajali. Inace ovaj auto nosi plasticne blokove, ali mi je majstor preporucio da stavim metalne koji se uklapaju iz razloga sto ce duze trajati, jedostavno plasticni nisu dugotrojano resenje, pogotovo ovi proizvodjaci koji postoje na nasem trzistu. Pristao sam na to kao relativni laik za trap. Medjutim kada sam probao auto neverovatno je lupao, ne znam razlog ali sam se vratio odmah, majstor mi zamenio stavio plasticne original koje nosi ovaj auto i sve je normalno bilo. Kazao mi je da sam prvi ciji auto nije prihvatio te zamenske metalne da ih nazovem blokove. Sada sam ponovo menjao blokove jer je proslo relativno dosta vremena i s obzirom da su plasticni i brzo se habaju doslo je vreme na ponovno menjanje. S tim sto sam sada ja sam kupio blokove TRW, plasticne naravno namenske za ovaj Polo. Posle zamene desna strana je super nema nikakvog lupanja, zveckanja, dok leva strana proizvodi isti zvuk kao ono kad su bile metalne. To je takvo lupanje da je neopisivo, i to samo preko neravnina penjanja na trotoar, itd. Da li je neko imao slican problem... Ja cu u svakom slucaju sutra posetiti majstora ponovo, samo sam hteo podeliti problem sa vama i eventualno naci neki odgovor na ovu misteriju  blink  ;)

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: vw polo silent block
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2014, 08:44:37 posle podne »
Proveri stabilizatore da nije do njih. Malo mi nelogicno da ps zameni na nov lupa. Sileni lupaju kad propadnu (prsnu) a posto su novi oni nikako ne mogu da lupaju. Drugo on ima spolja metalnu cauru a unutra je guma. Ili ti pricas o necemu drugom .... ili je majstor napravio gresku pri montazi.
I vrlo vazna stvar pri zameni silena. Nikako se ne sme onaj dugacki saf sto ide kroz njega nesme safiti pistoljem na vazduh, vec obavezno kljucem ili gedorom. Pistoljem zna da prokliza navoj u njemu i pisi propalo, lupa kao da je prsla guma. Na prvoj slici imas silen kako izgleda i nema veze da li je spoljnja kosuljica metalna ili plasticna. A na drugoj taj famozni saf o kome sam pisao.


« Poslednja izmena: Decembar 16, 2014, 09:16:26 posle podne od strane RUS »
Boban-Rus