Autor Tema: Golf MK3 1.8 90hp potrošnja  (Pročitano 13996 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fanste95

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 28
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 6N2 GTI
Golf MK3 1.8 90hp potrošnja
« poslato: Maj 15, 2017, 10:34:38 posle podne »
Drugari, jedno pitanje za vas (i ostale koji imaju slicne motore) koliko vaš auto troši plina?

Ja sam nedavno uzeo ovoga, i pošto smo utvrdili da mi je puštao gas na isparivaču i zamenim sve membrane, našteluje ga majstor, pa kaže najbolje ti kada se isprazni, pun rezervar i onda koliko pređeš, pa ćeš znati.. Tako i uradim, sipam 33 litre, i krene vožnja.. Pređem 275km sa punim tankom i tu stane, zovem ovog drugara što mi servisira plin, kaže ima još prostora da ga malo zavrnemo, pa da mi na plin bude još ekonomičniji, pošto putujem na posao i nazad svaki dan ukupno 50-ak km.. Zavrnuo ga on još malo, probao, kao super još uvek lepo ide, tako da nećeš imati problema.. Ok napunim ga opet, danas kada sam krenuo kući s posla, aj reko pošto je pumpa iza ćoška, da vidim koliko je potrošio na nekih 210km od punjenja, odem na pumpu, kad ono stane 31 litra.. Znači imao sam samo dve litre u rezervaru.. I sada sam ono u žestokoj neverici, kako tako drastično da se menja potrošnja? Da li je neko imao sličnih problema, i koja je vaša potrošnja sa ovim motorom?

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf MK3 1.8 90hp potrošnja
« Odgovor #1 poslato: Maj 16, 2017, 01:31:00 pre podne »
Kolika je tvoja potrosnja?  misli1

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf MK3 1.8 90hp potrošnja
« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2017, 07:50:32 pre podne »
Brale iimam takav motor.Tu tipotrosnje zavisi od vise fakktora.Al ako se ne raumes bas u mehaniku i to nista ti nece znaciti al evo najbitnijih stvari koje utiu na potrosnju..Osnovno je ispravnost gasne instalaije,potom videti dal ne vuce fals vazduh usis negde,pa stanje filtera vazduha,stanje struje na autu,onda vrlo bitna stvar je koji i kakav difuzor plina je ugradjen,pa ustelovanost samog motora...Npr moj g2 je trosio 15l u svim rezimima kad sam ga kupio,sad srce 8,5-9 otvore,grad 12l,prosek neki oko 10l malo vise mozda.. :26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Golf MK3 1.8 90hp potrošnja
« Odgovor #3 poslato: Maj 20, 2017, 10:59:56 posle podne »
to je sasvim ok.
ma dok se vozis za hiljadarku 100-tinak km  + - gore dole sve je u najboljem redu..... :46
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...