Autor Tema: Golf 4 2.0 benzinac problem  (Pročitano 1110 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže w201

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: banja luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 2.0i
Golf 4 2.0 benzinac problem
« poslato: Oktobar 13, 2021, 05:17:24 posle podne »
Pozdrav drugari.Imam golf 4 karavan 2.0 benzinac 85kw motor 8ventila oznaka motora AQY..Posjeduje vozilo LPG -plin nov sam ugradio..problem se desava kad auto pali,tj tesko pali skroz nekad ga iz 4-5 puta palim i onda radi nemirno na leru kso da trokira i uopste ne prima gas tuši ga nesto,kao da ne dobija gorivo..sledece sto me nervira jeste cim prebaci na plin prestanu problemi i pocne normalno da radi..kad se zagrije radi i na benzinu prima i gas ali malo motor treska kao da trokira a ne trokira,kao da je dovod goriva los...na plinu nemam nikakvih problema ....isao majstoru i mijenjao sledece: čistio bentinske dizne,lamda sonda zamijenio,bobina zamijenio,protokomjer maf zamijenio,svjecice zamijenio,senzor temperature motora zamijenio.automobil opet isto tesko pali ,ne znam vise sta da radim moj zivot je trenutno unistenn..ostalo mi je jos da zamijenim pumpu od goriva i da vidim da li je do nje,a mislim da nije posto prima gas dobro na benzinu kad se zagrije motor ..da li ima neko da mi pomogne ne znam vise sta da radim?sta da mijenjam sledece?

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Golf 4 2.0 benzinac problem
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2021, 09:19:44 posle podne »
Proveri regulator pritiska goriva.Upalis auto skines sa njega vakum crevce i zacepis crevo prstom da ne vuce fals vazduh i ostavi da radi na leru jedno 5 min i prati jel ima benzina na prkljucku samog regulatora sa kog si skino to vakum crevo.Ako krene da izbacuje benzin znaci da je membrana otisla u regulatoru i mozes da ga menjas ako nema goriva ni posle tih 5 min na leru nesto drugo je problem.

Van mreže w201

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: banja luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 2.0i
Odg: Golf 4 2.0 benzinac problem
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2021, 10:34:58 posle podne »
Provjericu to pa javim