Autor Tema: 1.6 16v lenj / secka misljenja?  (Pročitano 1200 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže leonnnn

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 1P
1.6 16v lenj / secka misljenja?
« poslato: Septembar 20, 2021, 12:44:39 pre podne »
Pozdrav svima, evo mene opet nakon skoro godinu dana od "misterioznog"  kvara http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=78206.0 ( Vakuum crevo od glavnog kocionog je bilo u pitanju ako nekome znaci nesto). Nova godina samim tim i novi problemi sto je i ocekivati za 1.6 16v (Lpg) koji je navodno presao 303 hiljade (Nikad nista oko motora nije radjeno.) Da predjem na stvar, sa autom sam putovao na more gde se najvise i primetilo da gubi snagu, na vecim uzbrdicama se gusio toliko da jedva ide u drugoj pri tome pocinje  nenormalno da cuka nesto nalik hidropodizaca, nakon nekoliko trenutaka auto "probija" pocinje da vuce i izbacuje dim (ulje). Auto je u takvom stanju na tockovima vracen kuci gde se vozio jos par hiljada kilometara i cukao je samo na prvoj voznji pri naglom dodavanju gasa. Odlucim ja 2 meseca nakon toga da ocistim klapnu  i egr u nadi da ce makar dobiti nesto snage, skinem,ocistim, vratim, uradim kalibraciju,oseti se razlika ali problem postaje gori...  angry2 Cukanje se cuje pri svakom dodavanju gasa u nizim obrtajima dok probije to nesto i onda prede  biggrin peta brzina 150kmh i oseti se da mu je tesko dok je ranije navlacio i 190kmh. Prednja sonda povremeno izbaci gresku.
Udavio sam pricom pa ko je procitao i ima neko misljenje neka napise cisto da imam neku predstavu da li je kaputt ili ima leka.  biggrin


           


(klapna pre ciscenja)  majstor1