Autor Tema: Cekicanje motora  (Pročitano 3045 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Cekicanje motora
« poslato: Septembar 17, 2021, 08:00:12 posle podne »
Ljudi ako moze vase misljenje. U pitanju je pasat b7 sa 2.0tdi motorom 140 konja. Auto ima oko 230 000km na satu. Desava se na prvom palenju ako je hladnije vrijeme da motor ruzno radi. Recimo upali normalno i u leru fino radi ali kad se krene u voznju motor pocne bas cekicati. I nakon 2-3km cim malo motor odradi cekicanje nestane. Vise se cuje kao kliktanje ne znam kako da opisem ali je bas glasno i neprirodno. U auto se sipa castrol 5w30 ulje. Auto ne dimi, ne trosi ulje, ne trosi puno gorivo, ne trosi vodu, dobro vuce, provjerene dizne u dibrom su stanju. Pricao sa majstorom moguce da su hidropodizaci ali on konta ako su hidropodizaci onda bi se culi i kad motor radi jer se tad ulje jos razrijedi. Ima li neko savjet misljenje? Kolega sad narucio revenol ulje pa ce probati sa izmjenom ulja da vidi kako ce se ponasati

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Cekicanje motora
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2021, 10:08:48 posle podne »
Mislim da je do ulja, pa su počeli hidropodizači na hladnom startu da se čuju. Nema veze što se ne čuju dok motor radi zagrijan, jer ulje pri hladnom startu nije stiglo da dopre do svih dijelova motora odmah, pa kad se malo zagrije, onda počne bolje da podmazuje i ne čuje se. To je obično problem ako se servis radi na 15k km, ili onai long life servisi na 30k km, jer kod nas obično ulja i ako su original su malo nekvalitetnija, pa onda gube svoja svojstva nakon određene kilometraže i ne odrađuju posao kako treba.

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Cekicanje motora
« Odgovor #2 poslato: Septembar 18, 2021, 08:36:52 posle podne »
Probace sad sa revenol uljem culi smo da je to ulje bas kvalitetno. Inace on servise radi na 10000km e sad moguce da su prijasnji vlasnici radili na 30k km pa je zbog toga

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Cekicanje motora
« Odgovor #3 poslato: Septembar 18, 2021, 10:15:18 posle podne »
Kod nas su većinom kopije ulja, čitao sam da se već nakon nekih 7000 km počne da se čuje lupkanje hidropodizača ventila, tako da je to od prilike normalno. Ravenol je odlično ulje, naročito VMP Usvo. Mislim da če se time riješiti problem.

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Cekicanje motora
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2021, 10:45:29 pre podne »
Jbg on je u Sloveniji i tamo kupuje ulje sad da li je kopija ne znam. Probace sa revenol uljem pa cu javiti ima li kakvih promjena

Van mreže pribojnalimu

  • VW Početnik
  • Poruke: 74
  • Age: 39
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4 TDI PD
Odg: Cekicanje motora
« Odgovor #5 poslato: Septembar 21, 2021, 09:31:44 posle podne »
https://voca.ro/1c3R2wcjDYIq
Evo ti druze moj slucaj. Isto auto i isti motor kupljen nov, presao 94000km. Ulje menjano na 12 meseci nekad na 6000 a nekad na 10000km. Ovaj zvuk je najizrazeniji kad je motor na 70 stepeni temperature. Kada dodje na 90 zvuk nestane a ne cuje se ni kad se pritisne kvacilo.
Ljudi ako moze vase misljenje. U pitanju je pasat b7 sa 2.0tdi motorom 140 konja. Auto ima oko 230 000km na satu. Desava se na prvom palenju ako je hladnije vrijeme da motor ruzno radi. Recimo upali normalno i u leru fino radi ali kad se krene u voznju motor pocne bas cekicati. I nakon 2-3km cim malo motor odradi cekicanje nestane. Vise se cuje kao kliktanje ne znam kako da opisem ali je bas glasno i neprirodno. U auto se sipa castrol 5w30 ulje. Auto ne dimi, ne trosi ulje, ne trosi puno gorivo, ne trosi vodu, dobro vuce, provjerene dizne u dibrom su stanju. Pricao sa majstorom moguce da su hidropodizaci ali on konta ako su hidropodizaci onda bi se culi i kad motor radi jer se tad ulje jos razrijedi. Ima li neko savjet misljenje? Kolega sad narucio revenol ulje pa ce probati sa izmjenom ulja da vidi kako ce se ponasati

Van mreže gorant92

  • VW Početnik
  • Poruke: 78
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Odg: Cekicanje motora
« Odgovor #6 poslato: Septembar 22, 2021, 01:12:21 posle podne »
Taj zvuk sa snimka meni lici na simptom plivajuceg zamajca.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Cekicanje motora
« Odgovor #7 poslato: Septembar 22, 2021, 03:49:13 posle podne »
Mene isto vuce na zamajac zbog toga sto mijenja zvuk kad se kvacilo stisne i kad se ugrije nestaje zvuk

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Cekicanje motora
« Odgovor #8 poslato: Septembar 23, 2021, 08:12:25 pre podne »
Slicne simptome sam imao na pasatu i bio je zamajac vrisnuo.