Autor Tema: Golf 5 1.9 TDI problem termostat?  (Pročitano 4229 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kiraj

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Golf 5 1.9 TDI problem termostat?
« poslato: Avgust 29, 2021, 10:15:44 posle podne »
Pozdrav drugari, pazario sam ovih dana Golfa peticu 1.9 TDI 105 ks, uvoz je iz Italije stvarno nema truleži nigde, vidi se da nije održavan ali motor stvarno prelepo radi i ubrzava.
Izgleda da je proterao PK kaiš ispod remenice razvdnog i oštetio semering, to sam rešio i ujedno uradio komplet veliki servis sobzirom da je sve bilo masno na toj strani ...
Vozio sam ga posle popravke i nije držao temperaturu vode pa sam mu promenio termostat, posle zamene drži temperaturu na kazaljki zakucano na 90c kada se ugreje, ali imam problem pali mi ventilatore hladnjaka, zakačio ga danas na VCDS i gledam kada dostigne temperaturu od 90.9c upali ventilatore, a kada obori na 88.9c ugasi ih, bukvalno ventilatori rade čim stanem kolima, maksimum što dostigne u leru po dijagnostici je 91.2c, napomenuo bih samo i ovo da kada na dijagnostici piše 75c na instrument tabli temperatura je već na skoro 90c.
Da li termostat ne otvara dobro? Ili davač temperature pravi problem? Da li treba na 90.9c da upali ventilatore ili na većoj temperaturi?  Neko rešenje o kojem razmišljam je pronalazak termostara od 82c. Inače ovako oduševljen sam autom i njegovom elastičnošću, ima još sitnica oko elektronike brava i airbega pa će biti fabrika ....

« Poslednja izmena: Avgust 29, 2021, 10:17:43 posle podne od strane Kiraj »

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 5 1.9 TDI problem termostat?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 30, 2021, 05:43:37 pre podne »
Ja nesto ne znam da li trebaju da rade tako cesto ventilatori ali to sto ti se ne poklapa kazaljka sa vcds to je ok jer je napravljena da laze

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 5 1.9 TDI problem termostat?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2021, 01:29:59 posle podne »
Ako imaš digitalnu klimu možeš da pratiš temeperaturu motora, antifriza i mislim ulja, ja to imam i meni kad motor dođe na temperaturu motora po kazaljci na 90 stepeni, ovamo na ekranu klime pokazuje da je temperatura motora 83 stepena.

Van mreže Stefan 1.9

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Odg: Golf 5 1.9 TDI problem termostat?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 30, 2021, 08:43:59 posle podne »
Meni polo 1.9 tdi 2008. godiste upalio ventilator jednom za 3 godine. Bukvalno letnje haos guzve kreni stani na +45 stepeni i ne pali mi ventilator. Poceo sam da se cimam da li uopste radi ali sam ustanovio da radi ventilator. E sad koliko mu treba da upali pojma nemam.

Van mreže Kiraj

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 5 1.9 TDI problem termostat?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2021, 12:04:17 posle podne »
Rešen problem, srećom kod VW dizel grupacije makar kod 1.9 TDI motora pašu termostati čak i od starih dvojki ....
ubacio termostat u kvalitetu koji otvara na 82c, u toku vožnje po klimi( econ i dugme za grejanje na gore pa broj 19,2) drži temperaturu 84c u vožnji, i u mestu isto toliko.
Više se ne vrte ventilatori :83 uopšte....

Van mreže doctor no

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: DE
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.6 16V 77kw
Odg: Golf 5 1.9 TDI problem termostat?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 01, 2021, 01:33:46 posle podne »
Meni je golf 4 1.9 90ks sa novim termostatom 87 držao temperaturu na 91-93, prvu brzinu ventilatora je palio na 97 a drugu sam čuo po serpentinama Albanije ja mislim na 104-105 stepeni ;)

Van mreže Kiraj

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 5 1.9 TDI problem termostat?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 01, 2021, 06:05:15 posle podne »
Ako imaš digitalnu klimu možeš da pratiš temeperaturu motora, antifriza i mislim ulja, ja to imam i meni kad motor dođe na temperaturu motora po kazaljci na 90 stepeni, ovamo na ekranu klime pokazuje da je temperatura motora 83 stepena.
Koliku temperaturu drzi u toku voznje?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 5 1.9 TDI problem termostat?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 01, 2021, 07:47:01 posle podne »
Na nekih 87-88 stepeni, ali nikad do 90 ne dođe.