Autor Tema: Auto nece da startuje posle cukanja  (Pročitano 3407 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Auto nece da startuje posle cukanja
« poslato: Avgust 26, 2021, 06:42:52 posle podne »
Pozdrav ekipa, ja sve cesce posecujem ovu sekciju foruma, izgleda da me krenulo  lollol

Elem, danas covek naleteo na mene u Rakovici, kod Premijera. Usao u moju traku i zveknuo me sa vozaceve strane, udario je u tocak i prosekao mi gumu, pa mi je zguzvao krilo malo i haubu ulubio, vrata isto izgrebana i mao udubljena, branik nije pukao samo je oderan....POdignem haubu na oko sve izgleda ok, medjutim dok smo mi zavrsili papirologiju ja stavio rezervnu gumu i da krenem - auto vergla i nece da upali. Provalim u trenutku da mi ne radi prekidac za plin i da se ne cuje benzinska pumpa kad dam kontakt. Gledao sam osigurac na akumulatoru za plin ali je ok, zamenio ga cisto da ga eliminisem, isto nista. Ostali osiguraci na akumulatoru isto deluju da su ok.  Da li ima golf neko panik dugme, koje preseca strujno kolo u slucaju nesrece ili slicno nesto ?

Auto je Golf 4, 1.4 16v, 1999. benzin+plin

Unapred hvala

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2021, 09:21:14 posle podne »
Update

Ustanovio sam da nema struje na osiguracu pumpe goriva na tabli osiguraca, kao ni na elektroventilu plina. Kad ukradem struju sa nekog drugog osiguraca i povezem na osigurac benzinske pumpe ona odmah proradi, startuje i prekidac plina (zasvetle lampice) ali auto nece da upali - samo vergla. Probao sam da ga palim i na plin i na benzin.

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2021, 02:15:25 pre podne »
А у другој низбрдо? Јеси пробао?

Van mreže jveselinovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Age: 59
  • Lokacija: Istocno Sarajevo RS
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2021, 06:46:00 pre podne »
Da nije tebi izgorio jedan od osiguraca kod akumulatora?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2021, 06:30:20 posle podne »
Mislim da se kod tebe senzor udara aktivirao. Treba naći đe se nalazi na Golfu 4 i samo ga ponovo upaliti. Pokušaću da ti nađem link i da postavim na forum. Sigurno je do toga, nema do čega drugog.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #5 poslato: Avgust 27, 2021, 06:33:08 posle podne »
https://youtu.be/7tcznpwKdtQ

Evo link videa. Ovaj modul treba da aktiviraš opet, to je airbag crash sensor. Možeš pronaći još snimaka o ponovnoj aktivaciji.

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #6 poslato: Avgust 28, 2021, 08:43:01 pre podne »
Вероватно ће морати и airbag централа онда да се ресетује, мада не верујем да је до airbag централе уопште нити до сензора... Јер није испалио ни један airbag колико сам разумео...

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #7 poslato: Avgust 28, 2021, 01:55:12 posle podne »
Nema veze što airbag nije ispalio. Taj senzor je tu da u sliučaju nekog pucanja na trapu, ili nešto slično ne dođe do većih oštećenja ili nekog vrćeg pucanja na trapu.

Van mreže golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #8 poslato: Avgust 29, 2021, 08:25:20 posle podne »
Pošto mi se odavno desilo slično više nisam potpuno siguran ali sad mi sve čini da auto nije mogao da upali posle sudara dok nisam obrisao greške. U pitanju je bio VW Polo 2003 i prilikom udarca su izleteli airbag-ovi.
Prepošle godine sam imao udes sa Daciom Sandero i on je posle sudara samo verglao sve dok nisam resetovao motorni računar.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #9 poslato: Avgust 31, 2021, 12:01:42 pre podne »
Dugujem vam izvinjenje jer nisam bio nekoliko dana kod kuće i nisam se setio da pogledam forum. Hvala vam svima na brzim odgovorima

@dixon
Nisam probao da ga palim na gurku ili na nizbrdici, pravo da ti kažem nisam ni stigao ali ne verujem da bi upalio

@jveselinovic
Sve osigurace sam proverio, i one na akumulatoru i one na tabli osiguraca i svi su ok. Ni jedan nije pregoreo, svi su vizuelno ok, neke sam menjao da proverim da nije do njih i nisam nista uradio.

@Vwasil
Da, vrlo moguce da je do toga ali ima još jedna stvar koju nisam pomenuo. Meni već neko vreme svetli lampica za airbag na km satu i kako mi je majstor objasnio - dok lampica svetli vazdusni jastuk ne radi. Isao sam na dijagnostiku pre nekoliko meseci i mislim da je izbacivao gresku koja ukazuje na problem sa špulnom airbega. Ne znam da li je taj modul mogao da dobije signal za grešku ako je svetlela lampica airbega i ako on nije u funkciji (ili jeste) ?

@golub
Upravo to mi je rekao jedan elektricar preko telefona - da je moguće da zbog sudara racunar automobila blokira struju na dovodu  goriva i da treba da se obrise greska da bi sve proradilo. Sutra ću probati da zamolim komšiju mehaničara da dođe sa dijagnostikom da vidi da li ima grešaka i da ih obriše pa ću javiti šta sam uradio.

Samo da ponovim ja sam "ukrao" struju sa drugog osiguraca, pumpa se ukljucila kao i prekidac plina ali auto je samo verlgao i nije hteo da upali . Očigledno da neka zaštita ili greška ne dozvoljava da se auto startuje.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #10 poslato: Avgust 31, 2021, 12:23:21 pre podne »
Ja mislim da je samo do inercionog prekidača koji sam ti i gore pomenuo. On dopušta kontakt, dopušta i verglanje, ali mislim da baš dotok goriva blokira. Mislim da nije povezano sa tom greškom od prije. Potrebno je samno njega opet aktivirati. To je sigurnosni sistem koji tokom bilo kakvog udara i kontakta između automobila i neke prepteke na putu, ili drugog automobila blokira dalje kretanje vozila, da se nebi napravila još veća havarija i prouzrokovala još veća šteta. A mislim da gasi funkciju pumpe goriva zbog rventualnog zapaljivanja automobila nakon sudara.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #11 poslato: Avgust 31, 2021, 09:53:37 pre podne »
Jesi probao da skines kleme na jedno 10-ak minuta? Mozda ce sam da se resetuje...

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #12 poslato: Avgust 31, 2021, 12:45:28 posle podne »
Tako će se svakako resetovati greške, možeš ovo da probaš.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #13 poslato: Avgust 31, 2021, 02:50:15 posle podne »
To cu i da uradim ali sam prevideo jednu stvar, prijavio sam osiguranju štetu na automobilu i naveo da nije u voznom stanju tako da sad ne smem ništa da diram dok ne dođu procenitelji da vide auto.

A inace, uzeo sam od ćaleta Golfa 2 dok se ne sredi moj auto , dovezem ga 150km do Bg-a bez problema i dok sam se parkirao ispred zgrade ode mi homokinetički zglob
 lollol lollol lollol lollol lollol Opasno sam naljutio bogove auotomobilske industrije.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #14 poslato: Septembar 09, 2021, 03:40:40 posle podne »
Problem resen,

Dosao je majstor sa dijagnostikom i problem je bio u releju pumpe goriva, pokazivalo je da je neispravan. Na kraju se ispostavilo da je bilo dovoljno samo da se relej izvadi i vrati nazad i auto je odmah upalio. Ne znam da li je neko drugi imao ovakav problem posle cukanja, majstor kaze da prvi put vidi da relej pravi problem, ali eto mozda ce nekom biti korisno.

Hvala svima na pomoci.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #15 poslato: Septembar 09, 2021, 04:49:23 posle podne »
Super, hvala tebi sto si javio i nadam se da ces naplatiti od osiguranaj i srediti auto. beer

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Auto nece da startuje posle cukanja
« Odgovor #16 poslato: Septembar 09, 2021, 10:55:31 posle podne »
Sto se tice toga super sam prosao, pozvao sam odmah saobracajnog vestaka da mi kaze koliko para mogu da dobijem a potom sam i njima poslao mail sa fotkama svih  racuna koje imam, iz kojih se vidi da je ulozeno preko 100.000din u auto u poslednjih godinu dana i rekao im da sam zvao vestaka i da mi je receno koliko mogu realno da ocekujem. Posle sat vremena su poslali mail u kojem su proglasili totalnhu stetu, auto je procenjen na 1500e a ja sam dobio 65% od te cifre odnosno hiljadarku.... thumbup
« Poslednja izmena: Januar 12, 2022, 11:03:43 pre podne od strane Modus »