Autor Tema: Ulje za menjac passat b6  (Pročitano 10997 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Ulje za menjac passat b6
« Odgovor #20 poslato: Septembar 28, 2021, 08:58:20 posle podne »
Ispratio sam sve tvoje muke sa Seatom, znam o čemu se radi. Možeš ti to i sam da uradiš, samo pogledaj kako se skida kućište filtera vatduha, imaš gomilu videa na YouTube-u, ja ti preporučujem neku mast uspreju, recimo bakarnu, i samo prsneš po sajalama. One su jako uprčatljive, imaš dvije sajle koje imaju i opruge na sebi, samo tu prisni mašću.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Ulje za menjac passat b6
« Odgovor #21 poslato: Septembar 28, 2021, 09:32:09 posle podne »
Znam kako izgledaju sajle, njih sam apsolvirao.  biggrin Sad sam bio do kola, one su meni pristupacne prilicno i rekao bih da skidanjem kucista ne bih nista dobio. Jedna je malo ispod druge pa je nju malo teze dohvatiti ali probao bih.

Znaci to su oni delovi sajle koji imaju one kao opruge oko sebe, sa plasticnim kruznim zatezacima na kraju.

Ono sto ja imam je WD i silikon sprej. Da li moze nesto od toga? Meni silikon deluje bolje jer su to spojevi metala i plastike. Je l prskam sve?

I sustinsko pitanje, buduci da se tresem od straha kada pomislim na menjac.. je l ne mogu tako nesto da poremetim?  :31

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Ulje za menjac passat b6
« Odgovor #22 poslato: Septembar 28, 2021, 09:53:05 posle podne »
Možeš samo da poboljšaš i smanjiš opterećenje na sklopove. Odlično onda, uzmi taj silikonski sprej i isprskaj sajle. Ništa ne možeš poremetiti, a možeš iskoristiti i neku cjevčicu ako imaš da bi bolje ptišao. Naprskaj tako, pa uđi u auto, prođi kroz sve brzine, pa onda ponovi još nekoliko puta, dok ne osjetiš razliku.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Ulje za menjac passat b6
« Odgovor #23 poslato: Septembar 28, 2021, 10:11:45 posle podne »
Nemam cevcicu mamu mu...