Autor Tema: Letva volana  (Pročitano 1832 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nabukodonosor

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +4/-20
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B5.5
Letva volana
« poslato: April 06, 2019, 03:27:39 posle podne »
Pozdrav drugari. Vec duze vreme me muci neko lupkanje oko prednjeg desnog tocka. Aj da ispricam sve simptome koje primecujem, jer necu vise da idem po majstorima kao budala, svaki prica nesto drugo. Ceo trap je uradjen nov, ali sam isao da mi majstor proveri i kaze nigde nista ne mrda, sve utegnuto. Kasnije sam isao kod drugog majstora, covek mi kaze to moze da ti lupka letva volana, ali ja sam to kategoricki odbijao, jer sam mozda nekoliko meseci pre toga uradio remont iste te letve. Medjutim, on podigne na dizalicu, kaze ko ti je postavljao letvu nije lepo postavio manzetne, usla voda i pokazao mi je da to lupka. To je bilo pre nekoliko meseci, nisam od tada nista radio, otkrio sam sta je kvar i cekao sam samo da se sastavim sa parama pa da resim to.

Ali pre par dana isao sam kod drugog majstora, puklo mi crevo od turbine, menjao mi to, i reko aj proveri mi i ti za tu letvu kad si vec digao auto. On covek gleda, pomera tocak, kaze kao da ima malo lufta, ali nelogicno mi da lupa toliko samo zbog ovoga (provozao sam ga pre toga, da sam cuje).

E sad, glupo mi je da kupujem novu letvu ako nije 100% ona. Inace lupka uglavnom po nekom makadamu ili losijem putu. I drugi simptom koji sam primetio je da kada sam u kruznom toku, ili radim polukruzno negde, kao da desni tocak nije pod dobrim uglom, bukvalno cujem gumu (a i osecam) kako se guzva. Gume su inace nove, letnje bas nove sad, zimske Pirelli par sezona stare.

I treca stvar koja se desava, ovo nisam ni primetio, ali vec dva puta kada sam vozio auto na neki servis kod drugara kaze mi zategli smo ti centralni sraf poluosovine, bio se otpustio.  :+ Sad, dal to ima neke veze sa bilo cim ne znam, ali aj da pomenem.

Eto, ako neko ima ideju sta moze da bude iz ovog mog trabunjanja, bio bih zahvalan.  :26

Van mreže Nabukodonosor

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +4/-20
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B5.5
Odg: Letva volana
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2019, 01:19:13 pre podne »
Enibadi na livadi?  :74