Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 828631 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Deckole

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5560 poslato: Decembar 29, 2019, 01:27:07 pre podne »
Nisam za automobile iz uvoza. Ne kazem da ne moze da se nadje dobar ali cega sam se sve naslusao.... Mada i ovi nasi umeju dobro da zamazu. Pre mesec i po dana sam uzeo auto na preporuku(prijatelj od prijatelja), a pre toga 3-4 meseca bio u potrazi za autom. Sta sve ljudi pokusavaju da sakriju sacuvaj boze... ali na srecu imam drugara koji se prilicno razume(a ja nista) pa me je odvratio od 2-3 kupovine i beskrajno sam mu zahvalan. Mada nije mi bilo lose ni bez kola, navikao da  ovih 10k mesecno ide na nesto drugo a ne na gorivo lollol

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5561 poslato: Decembar 29, 2019, 09:05:51 pre podne »
Finalnim poliranjem vracaju autu gotovo fabricki izgled pa se ljudi zalete, a prethodno su mu npr stavili polovni zamajac i sve ostalo nabudzili da drzi neko vreme...

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 349
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5562 poslato: Decembar 29, 2019, 11:31:48 pre podne »


A onda se kupila nova škoda rapid a ubrzo i nova oktavia ali ne dizelka već benzinjara. Pre neki dan bili u gostima i opet me pitaju za savet. Sad hoće da se ponove sa novim  superBom pa da čuju moje mišljenje. Ja im rekao samo 4x4  :65 ...


Ne shvati pogresno. Imali pa kupili. Sve jedno je li lizng-kredit ili kes. I za kredit treba imati, treba se izdvojiti.

Hocu da kazem, nemamo, nemaju svi za novo. Da nemaju ni oni mogucnosti, mucili bi muku sa nekim polovnim i oni. A nije bas da se ni jugo ne kvari ;) Napravi ti neunistiv auto od njega. Vozili smo svi mi jugice... Nego imas dara za pisanje, pa sve to lepo srocis u svoju korist... msm, sto bi rekli, po tvom...

Evo, uvek polazim od sebe. Ja nisam u mogucnosti da vozim nov. Moja polovna vozila, daleko su ispod polovine cene najjeftinijeg novog. Treba mi komfor savremenih ponuda, i sta cu? Da vozim jugo? Ne ide to tako. Mozda tebi to odgovara, meni ne. Kulih polovno sokocalo i mucim se. Sta cu. Za bolje nisam.

Ni moj deda nije imao TV, pa ziveo. Ja auto bez nekih benefita necu. Zato i placam cenu. Tako svako od nas mucenika sa polovnim vozilima...

Tako da price o novim vozilima ne piju cenu. Niti to tvoje potenciranje na plasitkanerima... Takvo je vreme, nema vise onih lada, stojadina i jugica, koji piju 100/100, kojima menjac ne upada u prvu ili trecu, ili i prvu i trecu, u kojima vuce promaja, gde se most na jugu vario 18 puta, gde far ispadne spolja jer se drzi na 3 zabice, gde je izvuceno crevo iz iber laufa cim se kupi, ulje curi na sve strane, i po neki ga trosi vise od goriva, gde se unutrasnja rucka polomi, pa se vrata otvaraju samo od spolja, ili ne radi prozor pa se nabije srafciger... Imaju i oni svojih muka. Svi smo ih mi vozili... Ne pljujem ih, nego je doslo drugo vreme.
Nismo ni mi sa plastikanerima rasli u FR, nego u SRB.

Nego kako citam portale, ni vw, odnosno skoda nisu proslavili sa kako se dizelasima, tako ni sa benzinjarama...

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 54
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5563 poslato: Decembar 29, 2019, 01:13:48 posle podne »
Upravo tako, prvo rapid pa kasnije i oktavia. Za svakoga po jedan. Na kredu, naravno. Zet ima odličnu platu, ćera upisala doktorat pa ima stipendiju + im mi dajemo neku crkavicu za džeparac.

Ćera u medjuvremenu batalila vožnju jer kaže da je to ne zanima a ja sam uvek bio pobornik toga da nekoga ne treba terati da vozi na silu. I tako, sad ova 2 hoće da menjaju za jedan veći.

Zašto je moj savet bio da kupe novo a ne polovno iz uvoza ... Pa zato što su oboje, iako su fakultetski obrazovani, u svadji sa tehnikom. Da ih pitaš koja je razlika izmedju ravnog i krstastog šrafcigera oni bi samo slegli ramenima. Oni znaju samo da gurnu ključ u bravu i teraj.

I šta bi oni radili sa polovnim automobilom kad nastanu problemi ... samo da sednu i plaču.

Što se tiče jugića, sve je to sprdnja. Malo duze sam od tebe ovde prisutan i veruj da je jedno vreme bila takva pljuvačina po zastavama i ladama da to nije humano. U fazonu, čim se nekome nešto na vw pokvari oni ga trpaju da je bio kod stolara koji opravlja jugiće a ne kod pravog i školovanog montera.

Ukucaj malo neke pojmove vezane za tu tematiku u pretragu pa se informiši.

Što se tiče mosta krpljenog 18 puta, tu nemam komentar. naćiću neke slike iz arhive pa ću ih okačiti.

Sva moja palamoodjenja sam dokumentovao slikama, sve što sam rekao to sam i dokumentovao pa ako misliš da je sve ono iluzija što sam rekao o jugićima i plastikanerima neka bude po tvom.

U svakom slučaju ja sam sve moje želje ispunio i dočekao sve ono što priliči mom starosnom dobu. Možda čak i više od toga pa mi je u ovim godinama jedina zanimacija šala i veselje.

Ko šta vozi smo već doktorirali, sve ostalo je dobronamerno prozivanje.

Što se tiče škodilaka, klinci su prezadovoljni sa njima. Jedino su na rapidu letos promenjeni diskovi i pločice na 46000 a taj ceh ih je u ovlašćenom koštao 22000 dinara sa gratis rukama.

Ja im odma rekao da su izvaćareni al šta je tu je. Neko mora da plati ceh a to sigurno nismo mi YUGO drajveri.

I tvoj komentar nisam shvatio pogrešno, to gradivo smo odavno utvrdili  congratulations ...

Nego, ajd da se neko novi javi sa problemom pa da imamo temu za šalu  lollol ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5564 poslato: Decembar 29, 2019, 01:38:19 posle podne »
Kad je vec takva situacija, onda cu ja da izlozim sta me tisti, sta mi muku i baru ispod auta stvara ;)

Radio sam zastitu ispod mog tourana, rodjenog švabe, voženog u Austriji, po beckim sumama.

Ovo sa zastitom je uvod za koji mislim da je i uzrok lokve vode...

Pre nedelju dana poce da mi svetli zuta lampica u obliku brisaca i bacim ti ja pogled u svapsku knjigu, kad ona kaze to ti je nesyalo tecnosti za vetrobrane.

Posto ne volim kada mi nesto "svetli" skoknem do "Perle" i kupim 5 L tecnosti koja ide u -20.

Ne budem lenj i malo iznad "Perle" stanem, podignem haubu i pocnem sipati tu dragocenu mirisljavu tecnost. Nikad kraja sipanju, ode sigurno vise od 4 litre, a ja se nesto zamislio i zubor vode me gotovo uspavao, a bio sam u nekim spicastim cipelama pa kad sam se trgao, a gkava obesena ka asfaltu, imam sta i da vidim, oko mojih spicastih cipelica tece potok neke plave tecnosti, mirisljave kao sto je prodavacica govorila i nije me zeznula.

Ja ti opet ne budem lenj i bacim pogled iza mog auta da vidim da se mozda jos neko nije iza mene parkirao i sipao isto tecnost za pranje stakala... Na moju veliku zalost, ja sam bio sam na tom putu, nigde zive duse, a taman sam se ponadao da nije problem u mom ljubimcu, nego u necijem drugom, ali sam tu silno pogresio. Iz mog ljubimca izlazi tecnost koja "zivot znaci", tecnost bez koje se ne moze u ove sumorne kisne, blatnjave dane.

Srce je na trenutak stalo, krv se zaledila, pomislio sam u sebi, jaoj kuku meni jadnome pa ja cu morati kod majstora moga da vodim mig ljubimca jer mu nije dobro.

Šalu na stranu, sumnjam da je posuda negde pukla ili se mozda neko crevo izvuklo, a uzrok je moj majstor broj 2, ili ti limar koji je skidao zastite oko tockova ne bi li mog ljubimca isprskao svuda i zastitio ga od sirenja korozije koja ga je napala odozdo. Sumnjam da je on ili izvukao pa nije bas najbolje vratio neko crevce ili je mozda čuknuo pa je pukla posuda u tom dodnjem delu. Cuo sam da posuda ima i deo koji se nalazi kod tocka i koji nije vidljiv iz haube.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže cile-pan

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 297
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 Tdi CR
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5565 poslato: Decembar 29, 2019, 01:52:50 posle podne »
Upravo sam ja imao problem slican ali sa crevcem,mora da se skine blatobran plastika panda vidis sta je i kako je...
Ima na youtube pa pogledaj..
Nista gore nego da ti ne rade prskalice za soferku..jednom mi je zaledila na alfi tecnost koju sam sipao i od tad pazim da uvek odaberem dobru tecnost.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2440
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5566 poslato: Decembar 29, 2019, 02:11:44 posle podne »
Yugo je majka. Ima dušu, za razliku ovih novih-starih kanti iz uvoza
TDI POWER

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5567 poslato: Decembar 29, 2019, 02:27:21 posle podne »
Moracu da pronadjem taj klip na youtube da vidim tacno sta i kako ide.

Imam srecu da odredjena kolicina tecnosti ostaje u boci tako da lampica ne svetli, a imam je i za ciscenje stakala. Da nije toga morao bih hitno da resim problem, a ovako samo odugovlacim.



Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže Deckole

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5568 poslato: Decembar 29, 2019, 04:10:17 posle podne »
Imao sam taj problem na prethodnom autu s tim sto krece da curi tek posle nekoliko minuta voznje. Majstor nasto gde je crevo naprslo iseko ga tu i vratio na mesto. 3 minuta nije trajalo.

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5569 poslato: Decembar 29, 2019, 05:41:33 posle podne »
Moguce da je i kod mene takav problem. Samo treba skinuti tocak i plastiku i sve ce biti jasno

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 349
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5570 poslato: Decembar 29, 2019, 06:42:37 posle podne »
@travelman

Iskusan si, informisan, nacitan, ali je vreme takvo da sve sto vozimo iz uvoza su lesine. Svesno kupujemo to. Bar ja. Pisao sam da sam cesto preko, imam rodjake, uvezo nekoliko vozila. Ali nam je izbor suzen.

Znas, da je pocetkom 2000-tih, prosek starosti vozila bio 13 god. Sada je garantujem viši. Samo sto su sada vozila sa klimom, a tada bile klotare. Tako da je sada jadnije, bez obzira sto vidjamo sve vise "stranih" vozila (jer mi ni ne proizvodimo). Tako da je standard prividno bolji (sto se tice vozila). Pa i ovaj tiguan, koji je zapoceo ovo, je uskoro 12 god star. U najmanju ruku je prkmenio 3 vlasnika. Prvog (dok trajao lizing), drugog kad ga taj zamenio, i treceg (nekog turcina) koji ga je dokusurio pre uvoza.
Sva vozila se prodaju pred veliki servis i veliko ulaganje (vec apsolvirano), tako da nema bolji izbor polovnjaka. Osudjeni smo na to...

Ono sto ljudi cesto previde, je da se auto ne kupuje za sav novac koji prikupe, i da se kupuje auto koji mogu redovno da odrzavaju.
Opet idem od sebe, vec razmisljam o novim diskovima i plocicama. Cirka 180e...

Dal'cu prase, dal' cu spremam docek, dal' cu kupujem pločke, da malo udarim na salu  lollol 

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9762
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5571 poslato: Decembar 29, 2019, 07:00:38 posle podne »
Tiguana su dokusurili inzinjeri iz volsburga koji su smislili da uljnu pumpu pokrece imbus 6, odnosno ostatak ekipe koji izdrzava zatvorske kazne kad je u pitanju cr motor

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6824
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5572 poslato: Decembar 29, 2019, 07:17:50 posle podne »
Tiguana su dokusurili inzinjeri iz volsburga koji su smislili da uljnu pumpu pokrece imbus 6, odnosno ostatak ekipe koji izdrzava zatvorske kazne kad je u pitanju cr motor

pa i neke ostale modele VW -nazalost ...

ali sta je tu je... i dalje je po meni PD motor TOP za nase uslove i odrzavanje ...e sad gaze ga EU norme  bonk  euro 5.6.7..... hibrid itd

uvek je bilo koliko para toliko muzike  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 54
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5573 poslato: Decembar 29, 2019, 09:46:12 posle podne »
Kad se već uhvatismo tiguana, pisao sam i ja o njemu u jednoj temi a sve povodom toga kako se jedan moj kolega sa posla napatio sa njim.

Kupljen je nov u srbiji, 2,0 tdi, redovno održavan mažen i pažen ali je ipak na 85000 otišao plivajući i to pri nekom povratku sa puta odakle je plaćeno 600e za šlep do bg.

Pre toga je imao par kvarova na motoru, ne znam kojih ali znam da je bila solidna cifra u ovlašćenom servisu. Čovek popizdi jer je izgubio pouzdanost u njega i proda ga tj da ga u zamenu staro za novo. Kupio novog qashqai2, prezadovoljan sa njim i kaže da tek sad vidi koliko je vw opao kvalitet. Dvoumio se izmedju novog tiguana i qq i kaže sva sreća da se odlučio za japanca.

Taj tiguan je novog vlasnika pronašao istog trena kada je uvežen u salon, u bgd.u, da se proda.

Citat
Dal'cu prase, dal' cu spremam docek, dal' cu kupujem pločke, da malo udarim na salu

Ovom rečenicom si opisao klasičnu sudbinu prosečnog srpskog vozača  :25 ... Tužno ali istinito.

Samo ja taj problem nemam jer vozim YUGO pa mogu sve 3 stavke da priuštim  lollol lollol lollol ...

Ja već rekoh da je za mene jugo ubijanje dosade i u neku ruku povratak u mladost i vreme kad nisam imao para ni za platine i svećice a kamoli za gorivo.
Zato sam ovog doveo u mehanički savršeno i top stanje  bicedobro ... I zato mi je merak da ga vozim i da se upuštam u svakakve avanture.

Šta bih ja danas kupio da vozim ... Nemam pojma ...

Često to pitanje postavim sam sebi ali nemam odgovora. Mislim, mogu da kupim solidnog polovnjaka ali nemam nemeru da se odreknem nekih drugih zadovoljstava na uštrb odrzavanja kola.

Ali jedno moram da priznam, da imam 20ak godina manje sigurno ne bih vozio juga i piskarao ovo što sad piskaram  nego bi me čitali u temi DSG problemi  big_boss ...

Znate ono, sad je prvu noć zanoćio van garaže pa me kažnjava time što neće lepo da šalta  lollol ... Pa nije to ker pa da mora da spava u kućici, ima da spava tamo gde ga parkiraš a ne da mu titraš auspuh  lollol lollol lollol ...








...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6824
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5574 poslato: Decembar 29, 2019, 11:01:59 posle podne »
 
Citat
nemam nemeru da se odreknem nekih drugih zadovoljstava na uštrb odrzavanja kola.

travi svaka ti je na svom mestu  :84

imas ti i 928 crvenu munju ...

ovo za kvalitet vw si u pravu stariji vw su bili kvalitetniji ili elektronika i eu standardi cine to da svake dve -tri god menjas kola ...a posto u nasem okruzenju to nije

situacija -sem stvarno ljudi koji imaju pa to ne osete ...  :rolleyes:

zato se ljudi pate i muce kad uvezu ili kupe uvezen sa 3-400 hilj km ... a pise uglavnom do 200 hilj km ... i to kad krene seriski da crkava nema kraja ...nazalost...

puno problema zadaju istrosenost i pohabanost delova koji se ne vide ...pa i ova zena za ta krpljena creva itd ... pa to se od tri babe pravi jedna devojka ...  bonk
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1768
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5575 poslato: Decembar 31, 2019, 01:23:34 pre podne »
Pa pomogli smo LukaLenki da reši problem, a i svakom drugom ko razmišlja o rupi na krovu. Zadatak obavljen.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13048
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +197/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5576 poslato: Decembar 31, 2019, 08:00:18 pre podne »
Pobrisano par poruka da se smire strasti, ajde svi po jedno beer

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9762
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5577 poslato: Januar 14, 2020, 06:36:50 posle podne »
,

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5578 poslato: Februar 04, 2020, 02:16:49 posle podne »
zna li neko nesto o ovom seatu? treba mi za jednog prijatelja :26

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15735019/seat-leon-19-tdi
drive

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9762
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5579 poslato: Februar 04, 2020, 02:17:52 posle podne »
Jel ima jos neki sem bxe da je za izbegavanje?
1.9 I4 TDI 66 kW (BRU/BXF/BXJ)
1.9 I4 TDI 77 kW (BJB/BKC/BXE/BLS)
Pitam za drugaricu 😅