Autor Tema: Aktivni woofer (radi bez pojacala)  (Pročitano 11405 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« poslato: Mart 03, 2010, 07:01:24 posle podne »
Interesuje me, ako se neko razume u ove woofere kakvi su, kvalitet, i slicno...
Planiram da osvezim muziku u kolima, da menjam elipse za neke druge, i da stavim neki SAL-ov woofer aktivni, pa da znam dal da uzimam ili ne, posto necu puno da ulazem u muziku, ali takodje ne zelim da bacim pare na nesto sto ce mi samo zauzimati mesto u gepeku..

Imam CD EVERTON neki, jacina 4x45w... tako bar kaze, sad ne znam tacno koji je model i to...
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže bane17

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 942
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2010, 07:06:05 posle podne »
aktivni wooferi i kutije imaju u sebi vec ugradjeno pojacalo,fabricki,da tako kazem.a sad SAL kao marka ;).bilo je vec price o SAL-u.ja sam cuo da te aktivni wooferi nisu bas nesto.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2010, 07:07:52 posle podne od strane bane17 »

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2010, 07:09:39 posle podne »
Nem pojma, nisam znao za ugradjeno pojacalo... mislim.. nesto mi prejeftino onda to... moguce je da je onda krs neki od woofera... videcu... elipse sigurno menjam mi je na jednoj probijena membrana, a kablovi su mi trulex... :P Kontao sam Magnat elipse... to dobro?
Drive only the best... VW to infinity!!

Krle

  • Gost
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2010, 07:17:03 posle podne »
A do koliko para planiras da izdvojis za muziku..?

Van mreže bane17

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 942
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2010, 07:18:54 posle podne »
http://www.elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=11&nivo3=112&nivo4=1121 evo ti link.Vidis,u cetvrtom redu pise,,integrisano pojacalo snage...".i uglavnom su jako slaba od 50 do 80 wati,a woofer je negde oko 250-300w.a sto se tice magnata,to je klasa.ja imam magnatove elipse 6x9''.jos prikacene na pojacalo.super rade.

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2010, 07:21:05 posle podne »
pa sta ja znam... CD ne bih menjao, jedino elipse i taj woofer, ako bih ga i uzimao.. pa ne bih puno, do nekih 70ak evra, manje vise... Necu puno jer nece auto biti previse jos kod mene, a taj woofer bih mogao da prebacim i u drugi auto, pa ono, zao bih ga uzeo, a glupo mi da prodam ovaj auto bez zvucnika... :) a dok ga ne prodam da imam nesto fino... :)
Uglavnom, oko 7500 dinara recimo da bih dao...
Raspisao sam se kao da se ispovedam... :)
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2010, 07:22:15 posle podne »
http://www.elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=11&nivo3=112&nivo4=1121 evo ti link.Vidis,u cetvrtom redu pise,,integrisano pojacalo snage...".i uglavnom su jako slaba od 50 do 80 wati,a woofer je negde oko 250-300w.a sto se tice magnata,to je klasa.ja imam magnatove elipse 6x9''.jos prikacene na pojacalo.super rade.
E isti takav sam nasao nov za oko 3000-3500 dinara... Verovatno je neki manji samo... kao ovi prvi je...
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže bane17

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 942
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2010, 07:24:06 posle podne »
pa sta ja znam... CD ne bih menjao, jedino elipse i taj woofer, ako bih ga i uzimao.. pa ne bih puno, do nekih 70ak evra, manje vise... Necu puno jer nece auto biti previse jos kod mene, a taj woofer bih mogao da prebacim i u drugi auto, pa ono, zao bih ga uzeo, a glupo mi da prodam ovaj auto bez zvucnika... :) a dok ga ne prodam da imam nesto fino... :)
Uglavnom, oko 7500 dinara recimo da bih dao...
Raspisao sam se kao da se ispovedam... :)
ako planiras da uzmes nove magnatove elipse,moras da racunas da ces da puknes oko 40-45 evra.a ako je cena oko 3500 din,onda nije aktivna,i nema pojacalo.onda treba da kupis pojacalo zasebno.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2010, 07:27:05 posle podne od strane bane17 »

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2010, 07:28:58 posle podne »
Pa taman bi se sa tih 40ak evra + woofer 3500 dinara skupilo do 7500... :D racunao sam tako nesto vec... :)
No, ne treba taj woofer da mi trese bog zna kako, nego cisto da pomogne elipsama kod bass-a...a raspitao sam se jel mi treba pojacalo, i kazu ne treba, on moze i ovako da radi.. Sad ne znam nista ... Zato pitam oko iskustava sa takvim wooferima... jel uopste moze da nadjaca elipsu u basu, jel moze da se prikaci bez pojacala i slicno.. ove moje cini mi se fabricke elipse noname su imale dobar bas skroz, pa ono...
« Poslednja izmena: Mart 03, 2010, 07:30:39 posle podne od strane bulevar89 »
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže bovanz

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Age: 38
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2010, 07:41:14 posle podne »
http://www.elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=11&nivo3=112&nivo4=1121 evo ti link.Vidis,u cetvrtom redu pise,,integrisano pojacalo snage...".i uglavnom su jako slaba od 50 do 80 wati,a woofer je negde oko 250-300w.

Ja imam ovu desetku vec tri godine i zadovoljan sam kako radi.Nije neka zivotinja ali lapo masira.E sad sve zavisi da li hoces da masira ili da ubija.   :rolleyes:  biggrin

Van mreže bane17

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 942
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2010, 07:45:27 posle podne »
http://www.elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=11&nivo3=112&nivo4=1121 evo ti link.Vidis,u cetvrtom redu pise,,integrisano pojacalo snage...".i uglavnom su jako slaba od 50 do 80 wati,a woofer je negde oko 250-300w.

Ja imam ovu desetku vec tri godine i zadovoljan sam kako radi.Nije neka zivotinja ali lapo masira.E sad sve zavisi da li hoces da masira ili da ubija.   :rolleyes:  biggrin
jer ti aktivna?jer on hoce da uzme pasivnu i da prikaci na plejer,da tera bez pojacala.koliko sam razumeo on hoce za svakodnevnu upotrebu.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2010, 07:54:14 posle podne od strane bane17 »

Krle

  • Gost
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2010, 07:59:46 posle podne »
Ja koliko sam razumeo bulevar, ti bi da se j. a da ti ne udje... To moze da se stavi obican wufer na izlaz playera, al sta dobijas... Dobijas zvuk tek kad se priblizis zvucniku, i to ako je muk oko tebe... i ako si iskljucio ostale zvucnike... Veruj mi, ja sam sve zivo pokusao ne bi li dobio dobru muziku za male pare, al ne vredi.. kosta i mora da se plati... Da imas neki pioneer player, pa imas opciono da povezes direkt wufer i da podesis u opcijama, pa onda player vise snage isporuci wuferu, i to ti je kao zamena malog pojacala, al i to je go qrac... Nemoj da te isto neko lozi da kupis elipse za 3500 din i da ce da ti gruvaju ko wufer... NE MOZE!!! Elipse daju malo vise bass-a od obicnih zvucnika, al wufer je wufer...

Van mreže bane17

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 942
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #12 poslato: Mart 03, 2010, 08:23:25 posle podne »
nisi razumeo,on sigurno uzima nove elipse.a hoce da uzme i woofer,ali bez pojacala,vec oce da prikaci na pleyer,pa ga zanima da li to moze,kako ce to da funkcionise...daleko od toga da elipse mogu da gruvaju kao ili bolje od woofer.da bi bilo bass-a mora woofer,to stoji.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2010, 08:34:13 posle podne od strane bane17 »

Van mreže bovanz

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Age: 38
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2010, 08:27:35 posle podne »
http://www.elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=11&nivo3=112&nivo4=1121 evo ti link.Vidis,u cetvrtom redu pise,,integrisano pojacalo snage...".i uglavnom su jako slaba od 50 do 80 wati,a woofer je negde oko 250-300w.




Ja imam ovu desetku vec tri godine i zadovoljan sam kako radi.Nije neka zivotinja ali lapo masira.E sad sve zavisi da li hoces da masira ili da ubija.   :rolleyes:  biggrin
jer ti aktivna?jer on hoce da uzme pasivnu i da prikaci na plejer,da tera bez pojacala.koliko sam razumeo on hoce za svakodnevnu upotrebu.
Jeste,aktivna je.E pa to sto on hoce,tako ne moze.Krle je sve objasnio.Privezes dirktno vufer na plejer i ne dobijes ama bas nista.

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #14 poslato: Mart 03, 2010, 08:28:10 posle podne »
imam ja jedan mali aktivni woofercic, syrincs je marka, ne znam koji je model u pitanju ali je dobra firma, mislim da je nekih 50w rms, pa ako te interesuje, stojim ti na raspolaganju

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #15 poslato: Mart 04, 2010, 07:36:26 pre podne »
ja bi uvek pre uzeo elipse i stabilno ih ugradio pa na pojacalce nego te SAL aktivne trube

a ako ces nov woofer onda ti je bolja varijanta 2 x SAL BXC 10"
http://www.elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=12&nivo3=121&nivo4=1213 - vesanje je plavo samo na slici, evo uzivo kako izgledaju, al nije zavrsena ugradnja jer cu sad da mu odradim nesto mnooogo bolje tapsac


a za te pare nude dosta, neku muziku ne sviraju nikako, ali neku sviraju super, uglavnom glasni su na malo snage,
i njih na neko mini pojacalo ima da izuvaju i bolji su u svemu od tih aktivnih i pasivnih truba, za 75evra mozes te dve 10ke + medijapan + pojacalce, ali za te pare i bass i zvucnici i pojacalo ne moze, jer to je onda sve samo nije muzika wacko

ili da uzmes neki polovni woofer u kutiji- ako ces polovno onda pre kupovine molim konsultacije, a imam i ja neke dobre B)

a taj everton je pijacarska igracka, zasto ljudi to kupuju nikad mi nece biti jasno kad za iste pare ima polovnih pioneer ili sl pravih playera
« Poslednja izmena: Mart 04, 2010, 07:45:52 pre podne od strane DYNABLASTER »

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #16 poslato: Mart 04, 2010, 09:04:43 pre podne »
Ja sam slicno tebi krenuo da pakujem muziku, prvo kupio player sa izlazima za amp, pa zvucnike za vrata, pa elipse pa amp. Sve je bilo Sony asim pojacala, Audison. Elipse su posle jednog leta izgubile elasticnost i dubinu pa sam napravio woof. Kenwood 10ka, narpavio kutiju, nakacio na amp i odlicno mi je radilo ali nije to za mene. Cesto sam vadio woof iz gepeka jer mi je smetao. Sa Krletom sam zamenio woof za Pioneer elipse kojima ne rade visokotonci (meni nisu potrebni) i sada sam zadovoljan. Elipse idu na pojacalo preko LPF-a na 78Hz i dobijaju samo bass, srednje i visoke imam napred u vratima i prezadovoljan sam zvukom. Kada vozim nekoga pozadi smanjim elipse da ne ogluve ljudi. Rear izlaz na playeru mi je slobodan pa mozda stavim neke budjavce na fabricko mesto pozadi da i na zadnjem sedistu ima bilo kakav zvuk.

Elipse i woofer po mom misljenju ne idu zajedno, odluci se ili za jedno ili za drugo, bolje je woof naravno ali obavezno sa pojacalom i dobar prednji sistem. Dok sam imao i elipse i woof, elipse su samo kvarile zvucnu sliku. Ako mozes izbegni SAL jer za slicne pare mozes da nadjes neki stariji mnoooogo kvalitetniji woof. Bolje ti je kao sto kaze Dyna da uzmes kvalitetnije elipse i da ih guras preko playera dok ne skupis za pojacalo, posle ako imas opciju na playeru probaj da ukljucis LPF pa elipse imitiraju woof, meni se takav zvuk najvise svidja.

Van mreže Davor_

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 387
  • Age: 36
  • Lokacija: Chicago
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • U prvu i kazna!
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #17 poslato: Mart 05, 2010, 10:46:08 posle podne »
Pa radije bih napravio plitku kompresiju sa kosinom (i pliki pioneer ili sony ako se mora) i pojacalo sakrio i kutiji i samo izveo RCA ulaze i eto ti aktivnog woofera
Audi C7 A6 3.0T 436HP/504NM
Ford Edge 3.5 - ~300HP/370NM
On order: Tesla Model 3
Yamaha FZ8 800ccm ~100HP/74NM
Instagram: DAVORDEE

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #18 poslato: Mart 06, 2010, 12:01:47 pre podne »
Uff za 70e stvarno tesko sta mozes da uradis...

Ukoliko nemas mnogo para, a hteo bi celokupnu muziku da ukombinujes, po meni su elipse dobar izbor. Uzeo sam prosle godine Mac Audio Super Audio 100wRMS, nisu bile bas jeftine iskreno, ali u kombinaciji sa pojacalom dobio sam bukvalno sve tonove, osim onih bas niskih koje moze samo woof da potera. Ali zato za house muziku i slicne stvari elipse odlicno daju bass, bas onaj koji se meni svidja, znaci ne trese, nego puca, tj. to se valjda zove kick bass  ;)

Ove aktive woofere ja nikad ne bih kupio, znaci to ce samo onako da prdi bzvz...a sa elipsama dobijas i visoke tonove(ako su kvalitetne elipse, naravno)

Van mreže Davor_

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 387
  • Age: 36
  • Lokacija: Chicago
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • U prvu i kazna!
Odg: Aktivni woofer (radi bez pojacala)
« Odgovor #19 poslato: Mart 06, 2010, 12:51:29 pre podne »
Za 70e bar u bh moze napravi ono sto sam ja spomenuo (Pioneer 307F ili DVC svejedno 35e-40e a za ostale pare mozes uzeti pojacalo ako ga vec nemas) neki 4 kanalac ne bog zna kakav u kombinaciji za pioneerovom osjetljivoscu ce biti sasvim dobar s obzirom sta ti trazis
Audi C7 A6 3.0T 436HP/504NM
Ford Edge 3.5 - ~300HP/370NM
On order: Tesla Model 3
Yamaha FZ8 800ccm ~100HP/74NM
Instagram: DAVORDEE