Autor Tema: Mape za fabričku navigaciju  (Pročitano 168891 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pkneca

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Age: 30
  • Lokacija: Prokuplje
  • Karma: +0/-1
Mape za fabričku navigaciju
« poslato: Septembar 11, 2013, 04:57:58 posle podne »
Pozdrav,

Imam GPS RNS310, imam mape za celu evropu, osim exYu zemlje. Trazio sam po netu, ali nisam mogao da nadjem neko resenje. U autokomercu mi traze 300e samo za mapu Srbije   :36  Za te pare i navigacija u mobu odlicno radi, ali ipak lepse onako  biggrin Jel ima neko takvu navigaciju, a da je ubacio mape?  :)

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: RNS310 mape
« Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2013, 10:15:36 posle podne »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže pkneca

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Age: 30
  • Lokacija: Prokuplje
  • Karma: +0/-1
Odg: RNS310 mape
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2013, 10:40:36 posle podne »
Hvala na pomoci  biggrin
Sad sam ga pitao, nema mapu srbije za RNS 310  :(

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Miroslavg

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 tdi
Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2013, 11:54:22 pre podne »
Intresuje me dal znate nekog ko ubacuje mape u rns 510...

Van mreže predrag

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 278
  • Age: 54
  • Lokacija: Brus
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat cc
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2013, 09:40:52 posle podne »
Imaš na oglasima polovni automobili više njih...

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #6 poslato: April 08, 2014, 10:13:49 posle podne »
Mozda je sada kasno za @Miroslavg ali nekome drugom ce zatrebati...

Ja sam pri kupovini kola dobio RNS 510 sa mapama"zapadne i centralne Evrope" u njegovom hdd.
YU se cela nije videla, Rumunija i dalje na istok.
Ne secam sa da li je bila Grcka ...

Nasao sam na netu "VW Navigation DVD East Europe V.10 CD 8049 iso for RNS 510" i skinuo (torentom). Uspesno narezao na dvd i ubacio u dvd citac navigacije. Potrajalo je vise minuta dok je navigacija "svarila" dvd, procitala sta je u njemu i onda me pitala da li hocu prebaciti sadrzaj na hdd navigacije ili koristiti sadrzaj sa dvd direktno...
Ja se odlucio za prebacivanje i to je MNOGO dugo potrajalo, pa barem sam sat odsedio u kolima ali sam ubacio mape istocne Evrope u navigaciju i sada imam Norvesku, Dansku, Nemacku, Svajcarsku, Italiju i sve na istok, cak i Rusiju, instalirano u hdd navigacije. RNS 510 vidi sve mape, radi dobro ali cu primetili da su bolje mape koje idu uz iGO softver (imam ih na "prozorskoj" auto navigaciji i u telefonu), "sarenije" su, vise i detaljnije zumira, lakse skroluje iGO... mada i ova radi posao, dovesce vas od A preko B do C a ako treba i do D pozicije...
Ima da se skine i "VW Navigation DVD West Europe V.10 CD 8048 iso for RNS 510" ali je oko 5,4GB pa ne moze na obicni dvd. Narezao sam ga na DL DVD ali dvd citac u navigaciji ga ne moze citati, ne poznaj DL medij. Zna li neko da li se moze nabaciti sadrzaj u zasebnom folderu u SD memorisku karticu i onda ubaciti sa SD mem. kartice u hdd navigacije? Da li se moze koristiti sadrzaj za rad navigacije bez prebacivanja na hdd navigacije?
Kada sam instalirao ovu novu istocnu Evropu, sve one zapadne zemlje koje su postojale do tada su "nestale", pretpostavljam da su obrisane. Da li bi ubacivanjem "zapadne Evrope" u navigaciju nestale mape "istocne Evrope"?
Imao sam i problem sa samom navigacijom, nije htela da locira moj polozaj, pokazivala negde po Nemackoj da sam... otisao do majstora, postavio novu antenu odma iza i iznad RNS 510 modula, negde iza dugmeta za sva 4 zmigavca i sada radi odlicno...  thumbup

Da li smem objaviti linkove za torent gde da skinu mape?
Da li smem da objavim telefon majstora za kojeg sam cuo da ubacuje mape i servisira navigacije...?
Da li mogu objaviti adresu, naziv servisa i telefon gde su mi u Beogradu zamenili antenu?

Budite pozdravljeni  mahac
« Poslednja izmena: April 08, 2014, 10:22:43 posle podne od strane Pasatka »
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Morris

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 770
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 1961 VW Baggy
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #7 poslato: April 08, 2014, 11:07:29 posle podne »
Druze, posalji meni odgovor na PM na poslednja tri pitanja :)

Ja sam nasao ovo uputstvo ali nisam jos probao.

http://gpsunderground.com/forum/volkswagen-seat-skoda/24290-vag-rns510-copying-map-sd-card-hdd-navigation.html
« Poslednja izmena: April 08, 2014, 11:09:46 posle podne od strane Morris »

Van mreže vwxxcard

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: BiH
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2015, 12:56:54 posle podne »
Da ne otvaram novu temu jer bi bio potpuno isti naziv
Mozda nekom zatreba ovo sto cu napisati u vezi RNS 510 , mnogi se razbacuju po netu sa prodajom gotovih DVD sa mapama, onaj uzima toliko love za sam DVD pa onda trazi jos toliko za instaliranje kao da je tu posla hej haj a u principu vrlo lako i jednostavno.
Prvo evo koristan link gdje imate ama bas sve http://gpsunderground.com/forum/car-navi-system/car-gps-systems/volkswagen-seat-skoda/ za skinuti i procitati.
Ja sam sebi skinuo mape RNS 510 8196 East Europe avgust 2014 torent naravno jer oni mi najvise pasu za skidanje, nakon skidanja da ne bude problema sa citanjem DVD-a, snimio sam ga sa ImgBurn brzinom 2x (brzina je vrlo bitna jer vas DVD u autu nece citati ako snimite vecom brzinom)  na DVD Verbatim DVD+R DL 8.5g jer vam na onaj od 4.7 nece moci stati, onda laganice u auto pokreni navigaciju ubaci DVD i prati upute na displeju sta ti nudi, u par koraka sve se zavrsi i tu je sve sto treba, jedino sto se malo duze instalira ali nije to strasno u odnosu na pobjedu onih silnih busadzija u prsa kao oni su popili pamet cijelog svijeta i samo oni imaju DVD i samo oni znaju instalirati.

P.S. ako sam napravio gresku sto sam postavio link mozete ga izbrisati pa kome treba neka pise na PM  thumbup


Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #9 poslato: April 23, 2015, 05:02:40 posle podne »
Meni bas taj dvd-DL nije htio da nareze sa 2x vec je prebacio na 2,4x a svaki DL koji sam narezivao na raznim softverima ukljucujuci i na ImgBurn neki Maxvell dvd-dl (i to 2x) nije htio da cita (koristi).
Sta ne valja ne znam ali dok je bio obicni dvd update sam nesmetano koristio...
Moracu pokusati nekako sa SD kartice da uradim update.
Kako se proveri koji je FW i verzija uredjaja RNS 510?

Passat b6 iz avg/sep 2010. RNS 510

Kad drzim pritisnuto dugo "SETUP" dugme, koje je sa desne strane trece po redu odozgo gledano, meni nece da prebaci na skriveni meni...

Da li ovaj RNS 510 iz 2010. cita/koristi DVD-DL ?

Kako sa SD kartice uraditi update mapa?

Ko u BG radi update FW na VW cd/dvd/radio/navi uredjajima?
Od Autokomerca (pitao i ne rade) i verovatno Porshe-a nema nista...

Neki privatni, pametni majstor...
« Poslednja izmena: April 23, 2015, 05:30:12 posle podne od strane Pasatka »
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #10 poslato: April 24, 2015, 08:47:57 pre podne »
Iduci tragom kolege sto je okacio link ka gpspodzemlju video sam ovde: http://gpsunderground.com/forum/volkswagen-seat-skoda/33560-rns-510-810-maps-tool-copy-maps-sd-card-hdd-navigation-compress-maps.html da se mogu sa SD kartice ucitati mape ali ne uvek bez problema...
Neki RNS510 prave probleme i to verovatno zbog FW.
Ovim metodom se uglavnom mogu ubaciti mape ali izgleda da postupak obrise sve jezike izuzev jednog, verovatno onog koji je podesen za RNS 510 i kasnije se ne mogu "povratiti" ti jezici za uredjaj (Ovo bi trebao da proveri neko sto bolje zna engleski jer ja sam to nocas do kasno na brzinu izcitavao pa sam mozda nesto pogresno pohvatao). Takodje moze biti problema sa procesom ucitavanja, sto se moze prevazici ponovnim ucitavanjem uz prethodu upotrebu  RNS-510 – Software Recovery CD koji stvaralac ovog metoda sa SD karticom obezbedjuje...

Takodje postoji mogucnost da se iz ovog "velikog" iso fajla za istocnu Evropu pomocu "nekog" softvera smanji sadrzaj (izbace poi, jezici pa cak i jos nesto cemu ne upamtih ime) i da onda samo mape stanu na DVD. AKo se tako ubace mape onda se kasnije ne mogu dodati te izbacene stvari, verovatno do ponovnog ubacivanja u potpunosti drugih mapa... Taj softver za skupljanje takodje daje ovaj covek sto je smislio softver za ubacivane mapa na SD karticu.

Sve se to moze naci i procitati na njegovoj web stranici http://christian-jeanin.ro/blog/software/maps-tool-en/

Da li je nekome uspelo ubacivanje mapa sa DVD-DL (dvd double layer) ove poslednje verzije V12 (2014 Q1, 8196) za istocnu Evropu ili bilo koje druge starije verzije za zapadnu Evropu i koji DVD-DL je koristio i sa kojim softverom i na kojoj brzini je narezano?
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže neske

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Karma: +1/-0
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #11 poslato: April 24, 2015, 07:16:52 posle podne »
Moguće je snimiti dvd za istočnu evropu na rns510 bez gubitka jezika. Fora je u tome da par stotina MB treba izbaciti sa diska jer samo toliko fali da stane na dvd+r disk. Najlakse je izbaciti nepotrebne poi tacke i optimizovati bazu istih koja se nalazi u sqlite fajlu. Disk rezes obavezno na verbatimi dvd+r disku pomocu imgburn-a brzinom 2x. Instalacija traje prilicno dugo ;-)

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #12 poslato: April 24, 2015, 10:04:23 posle podne »
Sta tacno mislis pod "izbaciti nepotrebne poi tacke" ?
Izbaciti sve ili samo deo nepotrebnih poi, za zemlje u koje kolima ici nikad sigurno necu zbog daljine?

Sta tacno znaci "optimizovati bazu istih koja se nalazi u sqlite fajlu"?
Gde je taj "sqlite fajl", ja ga ne vidim i ne nalazim u CD_8196.iso? Kako se on "obradjuje", cime...?

Da li bi mogao da opises postupak, napravis uputstvo...?

Zasto moja navigacija (CD/DVD uredjaj) nece da cita DVD-DL ?
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže neske

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Karma: +1/-0
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #13 poslato: April 24, 2015, 10:49:03 posle podne »
Recimo ja sam izbacio sve poi tacke iz Rusije jer mislim da nikada tamo neću putovati autom, a i to je najveci skup tacaka tako da mi je to bilo dovoljno da spustim velicinu ispod 4.7GB koliko staje na jedan dvd. Optimizacija sqlite baze se vrsi posebnim komadama sql jezika, a kao rezultat se dobija fizicki manja baza iste sadržine. Uz optimizaciju i izbacivanje izabranih poi tacaka smanujemo velicinu fajla baze.

Baza poi tacaka se nalazi u EDB-POI-POI.DB3

Preporuka je da se iskljucivo snima na dvd+r disk. Nikako na dvd-r jer sa njim neki uredjaji imaju problema prilikom citanja. Takodje ne preporucujem dvd-dl jer moze da ti se desi da prilikom instalacije uredjaj uredno procita prvi sloj diska i zakuca na drugom sloju jer ga ne vidi i onda si u problemu.

Za sve ovo sam napisao par linija programskog koda sa kojim sam uradio pomenute operacije ali nazalost to je bilo "ad hoc" tako da nemam neki gotov softver za sve ovo.

Ako si iz bg mogu ti dati gotov disk pa instaliraj ;-)

Ako te nesto jos interesuje slobodno pitaj ;-)

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #14 poslato: April 25, 2015, 11:08:34 pre podne »
Nemam sta da te pitam vec ako imas narezan dvd da se nadjemo jedan dan negde, da ja dodjem tebi do kuce i da mi das (prodas) taj dvd ili da mi ubacis na flesku .iso smanjeni pa da rezem kuci koliko mi volja.
Ni ja u Rusiju necu kolima sigurno, necu ni u Tursku, Norvesku, pa ni u Dansku, Estoniju, Litvaniju, niti u Letoniju, takodje necu u Moldaviju a ni u Ukrajinu...

Uglavnom tebi to radi?
Verzija za RNS 510 (Passat B6 2010. u mene) radi, mape ubacene verzija 12 , CD_8196 , 2014Q1 mislim da je to.
Ide pp sa podatcima pa da se cujemo druze.
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže MarioTDI

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 209
  • Age: 34
  • Lokacija: RH
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW CC 2.0 TDI DSG
Odg: mape za rns315
« Odgovor #15 poslato: Jun 14, 2015, 03:35:03 posle podne »
ebay ili ovlasteni servis. kupi se "one time sd kartica i nakon instalacije mapi na hdd 4 gb sd kartica vise nije upotrebljiva.

zato ne postoje polovne

Cijena : 200 eur servis ili ebay 150 eur 2015 mape a 2014 100 eur.

Van mreže dcveles

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Age: 54
  • Lokacija: Sombor
  • Karma: +2/-1
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #16 poslato: Decembar 26, 2015, 10:09:57 posle podne »
dali je neko resio rezanje i ovaj problem prebacivanja ? moze li neko da opise sve potrebne korake ????

Van mreže miky85lo

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat karavan b6
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #17 poslato: Januar 06, 2016, 12:34:41 pre podne »
evo upravo sam uspeo da ubacim novi sistem i v13 mape istocne evrope,
potrebna 2 obichna verbatim DVD-a i SD memoriska kartica

Van mreže Goske

  • VW Početnik
  • Poruke: 96
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #18 poslato: Januar 25, 2016, 03:40:20 posle podne »
Pozdrav. Da li neko zna gde mogu skinuti mape za BLAUNPUNKT RNS MFD. Trebaju mi samo mape za balkan jer vec imam fabricki DVD sa mapama tadasnje EU

Poslato sa HUAWEI Y330-U01 uz pomoć Tapatoka


Van mreže Dorosenko

  • VW Početnik
  • Poruke: 78
  • Age: 33
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Mape za fabričku navigaciju
« Odgovor #19 poslato: Januar 25, 2016, 04:15:32 posle podne »
ako ti cita mape sa cd-a teze ces naci ako cita sa dvd mogu da se nadju mape srbije al nisu detaljne ...razlika je u dugmetu tele i mute na mfd2