Autor Tema: Problem sa karburatorom Mk2 .  (Pročitano 13478 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko_Nis

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1222
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +25/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5 GT
Problem sa karburatorom Mk2 .
« poslato: Februar 08, 2012, 01:14:40 posle podne »
Ljudi imam problem sa Golficem.
Ja mislim da me zeza karburator,kada ga upalim ujutru on trokira kao da radi na 3 svecice i izbacuje pomalo crni dim pa i skroz slabo ide.Posle 4-5 kilometra voznje,osetim kao da auto "probije" i onda radi normalno i nema onog crnog dima i lepo vuce. To mi se desava vise puta u toku dana,tj svaki put kad ga upalim. 
Ne znam dal' je problem do svecice ili karburatora.Inace motor je 1.3 55ks i ima "pittburg" karburator.
Ako neko zna u cemu je problem neka se javi,svaki predlog je dobrodosao   bicedobro
I zaboravio sam da napisem,da auto dosta vise trosi otkako mi se pojavio ovaj problem i to bas dosta vise.   angry2

Van mreže Veka

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2012, 01:19:48 posle podne »
proveri svecice i kablove pre svega

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2012, 02:07:20 posle podne »
To se meni zbog vlage desavalo, promenio sam komplet kapu,ruku i kablove i sad radi kao sat...

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2012, 02:08:52 posle podne »
ne radi ti saug,kad je hladan motor

Van mreže Sasa90

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 209
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2012, 02:15:29 posle podne »
Koje ti je godište auto?Jel ima automatski sauh?

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2012, 02:38:39 posle podne »
Ljudi imam problem sa Golficem.
Ja mislim da me zeza karburator,kada ga upalim ujutru on trokira kao da radi na 3 svecice i izbacuje pomalo crni dim pa i skroz slabo ide.Posle 4-5 kilometra voznje,osetim kao da auto "probije" i onda radi normalno i nema onog crnog dima i lepo vuce. To mi se desava vise puta u toku dana,tj svaki put kad ga upalim. 
Ne znam dal' je problem do svecice ili karburatora.Inace motor je 1.3 55ks i ima "pittburg" karburator.
Ako neko zna u cemu je problem neka se javi,svaki predlog je dobrodosao   bicedobro
I zaboravio sam da napisem,da auto dosta vise trosi otkako mi se pojavio ovaj problem i to bas dosta vise.   angry2

Prijatelju imao sam potpuno isti problem sa mojim Golfom-2  1,3. Odmah posle prvog palenja motor se ponasao kao da radi na 3 svecice, drma, gusi se,  trokira , ne prima gas i posle 3-4 minuta, odjednom " probije " i pocne da radi normalno tako da posle toga nema nikakvih problema niti sa palenjem niti u voznji. Potrsosnja se povecala na vise od 15 l na 100km gradska voznja, dok se na otvorenom putu kretala oko 8 l.  Karburator je bio PIERBURG 2 EE sa automatskim sauhom koji je funckionisao odlicno, to sam proverio, samo sto ja vise vozim kroz grad sa pauzama ,tako da je motor radio vise pod sauhom.
Problem sam resio ugradnjom Weberovog karburatora od Zastave ( 101, Yugo -55 ) sa mehanickim sauhom i od tad nemam nikakvih problem niti sa palenjem niti u voznji, motor sasvim normalno pali i radi a sauh je regulisan iz kabine sajlom. Nisam primetio da motor gubi snagu, a inace nisam pristalica brze voznje i trke na putevima ( vozac sam autobusa vec 18g ) tako da mi uopste nije bitno sto je sad maksimalna brzina 140km/h umesto prethodnih 160/h.
To je moje iskustvo i ja sam zadovoljan, sto ne mora da znaci da i ti moras na ovaj nacin da resis problem. Mozda iskusniji u strucnjaci imaju drugacije resenje.
Puno pozdrava iz Makedonije pa pisi kako si resio problem ...
« Poslednja izmena: Februar 08, 2012, 02:40:43 posle podne od strane Vasko-Mk »
Golf - 4  1,9 tdi

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2012, 02:53:49 posle podne »
ja sam isto resio to kao i vasko.meni je bio problem sto mi je na karbu pukao nosac opruge za automatski sauh.jbg izgubio je snagu stavljanjem kecevog karba,ali boze moj ne idem na trke.

Van mreže Marko_Nis

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1222
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +25/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5 GT
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2012, 03:45:29 posle podne »
Hvala momci puno,da u pitanju je automatski sauh.
Videcu sad sa caletom,pa ce auto najverovatnije kod majstora kasnije.
Ako je jos neko imao slicni problem neka kaze,svaki predlog je dobrodosao  big_boss

Van mreže Sasa90

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 209
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2012, 04:10:56 posle podne »
Pitao sam te jel automatski,pošto postoji mogućnost da ne znaš kako da "upališ" sauh.Dok ti je na kontaktu stisnu jednom gas do kraja i pusti,tad će da ti upali sauh i našpricaj mu gorivo 2 puta.Tad pali bez ikakvih problema i bez davanja gasa.
E pošto sam ja sličan problem imao do skoro,ja sam mu servisirao karb i sad je odlično pali i radi bez ikakvih problema.Jedino nisam još potrošnju testirao

Van mreže Marko_Nis

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1222
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +25/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5 GT
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2012, 04:17:45 posle podne »
Znam ja da palim druze,nije meni to problem.Auto pali kao mina,nemam problema oko paljenja ni na -20.Rekoh vec gore svoj problem,videcu da se javi jos neko pa mozda i stavljam drugi karburator zato sto sam sve vise i vise siguran da je do karburatora   boodala
Moj drug ima isti motor u Golfu,i njegova potrosnja je dosta manja dok meni bukvalno guta gorivo.  angry2

Van mreže Sasa90

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 209
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2012, 04:24:26 posle podne »
Ok.
Servisiraj ti karb prvo pa vidi onda kako se ponaša

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #11 poslato: Februar 08, 2012, 04:47:48 posle podne »
Druze moj trebao si da prvo pogledas sve teme vezane za karburator, naime i ja sam imao isti problem kao i ti, znaci kad upalim auto on trokira treba da mu se doda malo gas, gusi se, izlazi crn dim na auspuh, znaci jednom recju nemoguca situacija i to sve dok se ne zagreje, kad se zagreje on da radi ok..... oterao sam kod majstora za karb i servisirao ga, mene je sve ukupno izaslo 80eur, ali samo ciscenje karba i zamena svih membrana i dihtunga je 3000din, onda sam ja morao da menjam vakum na karbu koji regullise automatski sauh on se krece kineski 1000din do 2400 nemacki, ja sam naravno uzeo ovaj nemacki, i imao sam zamenu drzaca karban na usisnoj jer se gumica raspala, i da meni je slivao benzin u karter i dizao mi nivo ulja, pa sam tom priliko menjao i ulje i filter ulja..... Ukoliko zelis dacu ti broj mog majstora i videces da ces biti zadovoljan..... Pozzz  beer
G T I - opaasna masina......

Van mreže Marko_Nis

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1222
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +25/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5 GT
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #12 poslato: Februar 08, 2012, 04:57:19 posle podne »
Radio bih uzeo broj druze,ali sam prilicno daleko od Beograda tako da cu to da odradim u Nisu  biggrin
Najverovatnije ce da padne servisiranje karburatora ili pak zamena karburatora za ovaj sa Yuga.
Hvala na predlogu.  beer

Van mreže kruska

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1812
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +79/-68
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #13 poslato: Februar 08, 2012, 05:02:11 posle podne »
i ja imam taj problem, ali samo na prvom jutarnjem paljenju, i to samo zimi.. to traje minut,2 i onda sve normalno radi.. Ali sam primjetio da kad vozim prethodnu noc vise na benzinu neg na plinu da mi se to ne desava.. a npr jutros kada sam upalio kola(a na plinu su ostala sinoc) nikakav problem nisam imao.. A majstor mi je rekao da je to do automatskog sauha, i da nista ne diram posto taj problem nestane posle minut,2 .. a potrosnja mi se nije mijenjala uopste.. pozz

Van mreže Marko_Nis

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1222
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +25/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5 GT
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #14 poslato: Februar 08, 2012, 05:20:50 posle podne »
Razlika je u tome sto ja ne vozim na plin,a i prevelika mi je potrosnja.Kao da vozim 1.8 16v a ne 1.3CL :)
Tako da moram sto pre to da sredim  boodala

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2012, 08:20:37 posle podne »
ja sam isto resio to kao i vasko.meni je bio problem sto mi je na karbu pukao nosac opruge za automatski sauh.jbg izgubio je snagu stavljanjem kecevog karba,ali boze moj ne idem na trke.

Prijatelju, kod mene se ne primecuje da je puno izgubio snagu, testirao sam ga sam i  prazan, bez tereta. Jedino sam primetio da je izgubio brzinu za oko 20 km/h
sto je po meni zanemarljivo u odnos na potrosnju, bolje palenje i mehanicki regulisanog sauha. Znaci radi se od Weberovim karburatorom, onaj koji nosi Zastava 101 ili Yugo 55, mislim da kod Yuga 45 postoji razlika u velicini nekih dizni ( mozda gresim ).
Pozdrav
Golf - 4  1,9 tdi

Van mreže Marko_Nis

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1222
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +25/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5 GT
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #16 poslato: Februar 08, 2012, 08:41:18 posle podne »
Najverovatnije cu da stavim taj karburator,to mi izgleda kao najbolja opcija  :huh:

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #17 poslato: Februar 08, 2012, 09:01:06 posle podne »
Najverovatnije cu da stavim taj karburator,to mi izgleda kao najbolja opcija  :huh:

Jedan savet . Ako odlucis da ugradis Webera prvo izmeri  debljinu reducir - plocice i prostor koji ti ostaje od karburatora da haube, kako bi imao prostora da
postavis originalni vazdusni filter od Zast. 101 odnosno Yugica.
Pozdrav
Golf - 4  1,9 tdi

Van mreže Marko_Nis

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1222
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +25/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5 GT
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2012, 09:06:57 posle podne »
Hvala druze.Pa ja mislim da mi je bolja a i isplativija opcija da stavim taj karburator.Za opravku mog karburatora trebace mi oko 70-80eura,a i mozda bude ponovo pravio problem.A i nisam neki zaludjenik za brzinu,da sam hteo brzi auto uzeo bi GTI-a,tako da mi svakako odgovara ova opcija sa karburatorom sa 101.
Kako si ti zadovoljan sa njim,ne pravi ti nikakav problem i kakva ti je potrosnja?  :rolleyes:

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa karburatorom Mk2 .
« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2012, 09:28:38 posle podne »
vasko meni je golf 1.6,a karb od 1.1 tako da se mora osetiti gubljenje snage pogotovo kada ga vozis na benz.