Autor Tema: Ljulja mi se volan i vuče udesno?!  (Pročitano 1621 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolat

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 215
  • Age: 38
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 2 1.3 1988
Ljulja mi se volan i vuče udesno?!
« poslato: Februar 18, 2012, 10:18:39 pre podne »
Ne mogu reći da vibrira, više se ljulja, pogovotovo na manjim brzinima, i vuče udesno?! 4 gume su mi sava s3, ali sam skoro morao promijeniti desnu i staviti sportivu w60, i sad bi čovjek pomislio da je do toga, ali sam sa njom prešao 150km bez problema. Samo mi se jedan dan odjednom pojavio problem (kada je bilo -20 a auto bio na otvorenom), i poslije kreće vožnje. Balansirao sam tu gumu.
I da, takođe čujem u leru kao nekakvo šištanje, a kada otvorim haubu imam osjećaj kao da dolazi iz motora?!

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Ljulja mi se volan i vuče udesno?!
« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2012, 10:30:36 pre podne »
Ja sam imao prednje gume koje su iskrivljene i riknut kraj leve spone, iste simptome kao i ti samo što je meni auto vuklo levo. Uzeo nove gume napred, zamenio sponu, odveo na optiku trapa i ispravljanje volana i rešio problem.U Novom Sadu me izašla spona oko 30 marki, gume prednje 100 maraka i optika i zajebancije oko trapa oko 15 maraka, kontam da ako imaš nekog svog majstora tamo možeš i jeftinije da prođeš.
Zamena spone i optika trapa su mi rešili problem vučenja na stranu, a zamena guma mi je rešila problem ljuljanja volana.

Van mreže nikolat

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 215
  • Age: 38
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 2 1.3 1988
Odg: Ljulja mi se volan i vuče udesno?!
« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2012, 05:39:57 posle podne »
Problem oko ljuljanja volana riješen novim gumama i optikom, ali se i dalje čuje zujanje oko motora. Da nije motorić ler gasa?).