Autor Tema: [Golf 5] Kabl u motornom prostoru  (Pročitano 1856 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zeljkot

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
[Golf 5] Kabl u motornom prostoru
« poslato: Septembar 19, 2020, 10:46:34 pre podne »
Zdravo svima,
nov sam u vodama VW, skoro sam kupio Golf 5, 2007. godište, 1.9tdi, 77kw i primetio sam da u motornom prostoru, desno, kod kutije sa osiguračima postoji kabl koji nije nigde spojen sa neki providnim delom na njemu.
Da li znate o čemu se radi? Meni deluje kao masa ali me zbunjuje ovaj deo na kablu.

Da li možda ovo ima veze sa tim što mi radio slabo hvata radio stanice (čuju se uz veliki šum kao da mu nedostaje antena), možda nema struje na pojačivaču antene? Takođe mi ne radi ni upaljač.

Evo i slika (ako sma uspeo da ih ubacim kako valja  biggrin biggrin biggrin)





Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: [Golf 5] Kabl u motornom prostoru
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2020, 01:36:15 posle podne »
Neko je izvlačio vod sa akumulatora, ko zna za šta, moraš proveriti gde vodi kabl (ili gde je vodio). U toj "budži" bi trebalo da je osigurač koji se stavlja na + vod. Ne verujem da je masa, crveni kabl je uvek +, osim ako nije neki duduk petljao oko toga.
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2020, 01:39:36 posle podne od strane DuleC »

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: [Golf 5] Kabl u motornom prostoru
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2020, 01:59:30 posle podne »
To je kabal od pojacala to plasticno je kuciste osiguraca.Taj kabal ide na plus klemu i sluzi direktno da se poveze na plus od pojacala.Drugi kraj ti je verovatno u gepeku.Verovatno je prosli vlasnik imao ozvucenje u gepeku pa ostala instalacija a ostalo povadjeno vufer pojacalo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: [Golf 5] Kabl u motornom prostoru
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2020, 09:57:28 posle podne »
nadjes taj kabal tamo ispod volana u kabinu, otkines ga i onda opet pod haubu i samo ga izvuces napolje ako ti smeta da se gleda, a i nije pametno da ti se vrti tu oko akumulatora jos ti je akum skroz otvoren...da kakav kratak spoj ne napravi i u kabinu taj kraj sto si otkinuo jos skrati da ne bude blizu osiguraca da dje "zivu" struju ne dodirne i izoluj ga..a ako ti nije muka rastavljaj pragove i izvadi ga cijelog jer ide do prtljaznika 99%

Van mreže zeljkot

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: [Golf 5] Kabl u motornom prostoru
« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2020, 08:46:52 pre podne »
Prvo - hvala puno na odgovorima!
U prtljažniku sam našao drugi kraj tog kabla i to isečen. Crveni kabl ide levom stranoma auta, a drugi koji do sada nisam video, crni ide desno stranom i zajedno se završavaju u gepeku i zajedno su i isečeni.

Izolovaću u haubi kabl dok ga ne budem skinuo a to će verovatno biti ubrzo pošto planiram da ugradim zvučnike u zadnja vrata tako da će verovatno instalacija ići tim putem kuda idu i ovi kablovi

Još jednom hvala!