Autor Tema: Pranje sedista  (Pročitano 19549 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Pranje sedista
« poslato: Jun 26, 2011, 01:37:18 pre podne »
U pitanju je Passat B3 iz 1991 godine
Na sedistu vozaca je propao sundjer na bubrezima sa strane...uzeta druga sedista sa kojih je iskoristen sundjer,fabricke navlake oprane u masini...mislim sta reci...kao nova.
evo slika kako sam radio,ako ima pitanja navalite...

odvajanje naslona od dodnjeg dela sedista,kod ovog modela se skidaju dva srafa i dva osiguraca


na donjem delu naslona,navlaka je sastavljena sistemom klik,kada se ona oslobodi navlaka se skida na gore


u navlaci  naslona ima jedna zica,koja se skida dosta lako,krajevi su joj savijeni i zakaceni za zicu koja je ubacena u sam sundjer. Spic kljesta ili obicne kombinirke zavrsavaju posao..


donji deo sedista
na zadnjem delu skinuti zicu,koja je zakacena

kljestima ispraviti ovaj limcic,navlaka je stavljena preko njega i ujedno on zateze onu zicu koju ste otkacili

sa prednje strane ima dve plasticne zabice koje takodje drze navlaku,skinuti i njih

na dnjem delu ima 4 zice koje drze navlaku sa sudjer...skinuti ih sve,skinuti navlaku i iz nje izvaditi zice zbog pranja u masini

naslon za glavu se takodje rastura na klik sistem



sve to rastureno izgleda ovako  lollol tapsac

onda sve to u ves masinu

voda u masini izgleda strasno...napomena,slikano je posle samo 3 minuta pranja,od soka kako je bilo crno na pola pranja ,nisam ni uspeo da slikam

Stavite svoj omiljeni omeksivac lollol lollol preporucujem lenor koji na pakovanju ima nacrtanu ruku...on neverovatno mirisi kad se protrlja tkanina koja je oprana
susenje...


Ja sam vise nego zadovoljan sa ovim pranjem,sedista su kao nova i mislim da je to jedini pravi nacin za pranje.Svako hemisko ciscenje pere samo povrsinu materijala i vecinu prljavstine odlazi u sundjer ispod.
Slikacu sutra sediste po danu,da vidite kako izgleda.U zdravlje  beer
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #1 poslato: Jun 26, 2011, 01:41:13 pre podne »
hemijsko/masinsko pranje masinama je nuzno zlo,ali ko ima vremena,zivaca i mogucnosi za ovako nesto,je prava stvar.
svaka cast.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13064
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #2 poslato: Jun 26, 2011, 11:23:37 pre podne »
Svaka cast za uputstvo, a i rad  beer

Mihajlo Stankovic

  • Gost
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #3 poslato: Jun 27, 2011, 09:43:41 posle podne »
 tapsac isprobaćemo  clap

Goran79

  • Gost
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #4 poslato: Jun 27, 2011, 09:47:47 posle podne »
Svaka cast!!!

E sad, jel ima neko da preporuci nekoh u Bg-u ko provereno radi dobro pranje (dubinsko) auto sedista, nebo, tapaciri? (U pitanju je bejz boja od Bore)

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #5 poslato: Jun 28, 2011, 12:46:07 pre podne »
za nebo najbolja fora je nova magicna krpa da bude vlazna,ne preterano i prebrises nebo

ja sam tako ubeleo nebo na mom g4 karavanu
treba ti 15 min

Goran79

  • Gost
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2011, 12:50:48 pre podne »
Magicna krpa ili sundjer?
I samo da bude vlazna, bez ikakve hemije?

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #7 poslato: Jun 28, 2011, 12:56:16 pre podne »
magicna krpa,iscedi je onako muski i nikakvo sredstvo nemoj da koristis da ne potane sareno

ja sam tako uradio na pola neba i kada se prosusilo otvorio sam gepek i pogledao odpozadi
i tacno se videla linija dokle je cisceno. ocistio sam i stubove koji su bili malo vise prljavi,akrpa je
bila zute boje na pocetku i ubrzo se zacrnila,pa moras stalno da je peres
i nomaj bas preterano da stiskas da se ne uceba,kod mene nije,a svako je vide razliku kada je usao u kola

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2011, 10:00:36 pre podne »
Ja sam skoro prao nebo i sedista sa Turtle Wax-ovom penom i bruka je ispalo.A predhodno sam usrao nebo sa briskanjem sa svim i svacim, kao i sedista.
Ovo sto je rekao dule je super, nema sanse da usarenis nebo  ;)

Van mreže DrJekyll

  • VW Početnik
  • Poruke: 81
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #9 poslato: Jun 28, 2011, 10:03:51 pre podne »
Kada smo kod sedišta (a ne neba bleh ) jel moraju da se skidaju sa šina ili može da se skine tkanina dok je sedište u autu? Mnogo je to dobro ispalo, a malko me mrzi da sve rašrafljujem i ponovo stavljam.

Goran79

  • Gost
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #10 poslato: Jun 28, 2011, 10:33:09 pre podne »
Ja sam skoro prao nebo i sedista sa Turtle Wax-ovom penom i bruka je ispalo.A predhodno sam usrao nebo sa briskanjem sa svim i svacim, kao i sedista.
Ovo sto je rekao dule je super, nema sanse da usarenis nebo  ;)

Jel su ti sedista bila bas bas prljava ili onako "prolazno". Posto su meni bas bas prljava, a samim tim su bejz boje (stvarno nemam pojma kako je predhodni vlasnik mogao tako da zapusti unutrasnjost), a ne daje mi se nesto 50-70 eura za dubinsko/masinsko pranje 

Van mreže zen3dom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 37
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +14/-4
  • Pol: Muškarac
    • Data centri | UPS-ovi | Agregati | Napajanje za data centre
  • Auto: civare
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2011, 11:02:55 pre podne »
istu sam stvar radio, samo komplet sjedista, i prednja i zadnja...... i nisam prao u masini, ja sam rucno, da se bolje uvjerim u cistocu   bicedobro bicedobro
interesantno je pomenuti da je na autu radjeno dubinsko godinu i po prije ovog mog postupka, a rezultati ispiranja su sljedeci




i da , ti si drug imao srece pa ti se i gornji dio sjedista, naslanjac, lako raskacivao, kod mene je drugaciji sistem bio, limici manji koji se savijaju, a savijes ga previse pukne i mozes se slikati  biggrin

u svakom slucaju sva pohvale na radu, a najljepsi dio je po obicaju onaj zadnji, sastavljanje i natezanje presvlake  biggrin biggrin
www.2e-consulting.com
Rjesenja za besprekidna napajanja, Data Centri, UPS, Agregati

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #12 poslato: Jun 28, 2011, 01:31:46 posle podne »
Ja sam skoro prao nebo i sedista sa Turtle Wax-ovom penom i bruka je ispalo.A predhodno sam usrao nebo sa briskanjem sa svim i svacim, kao i sedista.
Ovo sto je rekao dule je super, nema sanse da usarenis nebo  ;)

Jel su ti sedista bila bas bas prljava ili onako "prolazno". Posto su meni bas bas prljava, a samim tim su bejz boje (stvarno nemam pojma kako je predhodni vlasnik mogao tako da zapusti unutrasnjost), a ne daje mi se nesto 50-70 eura za dubinsko/masinsko pranje 

Pa kod mene su sedista vise bila flekava i na par mesta onako prljava. Pazi mozes da probas (500 din kosta), posto sam ja prao nebo, a ono je svetlo i super je ispalo, kao novo. Doduse nije bilo bas prljavo.

Auuu zen3dom brate koliko je crna voda, a sedista bila na dubinskom  blink  Ali to je to, najbolja stvar je kada se lepo sve skine i opere, ovako se samo prljavstina potiskuje.

Goran79

  • Gost
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #13 poslato: Jun 28, 2011, 01:55:33 posle podne »
@Stefan Hvala na info!

Van mreže zen3dom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 37
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +14/-4
  • Pol: Muškarac
    • Data centri | UPS-ovi | Agregati | Napajanje za data centre
  • Auto: civare
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #14 poslato: Jun 28, 2011, 03:38:00 posle podne »
dok se ne rastave ovako i ne operu, nikakvo dubinsko ne pomaze, doduse pomaze, ali u zamazivanju ociju   ;)
www.2e-consulting.com
Rjesenja za besprekidna napajanja, Data Centri, UPS, Agregati

Van mreže boban85

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +1/-4
  • Auto: passat b3 1.6Tdinterc.
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #15 poslato: Jun 28, 2011, 04:06:33 posle podne »
Da li neko moze da mi kaze za iskustva sa sedistima i tapacirima sive bolje koje su dobile onu zelenu nijasnu i deluju onako "stisnuto i nagnjeceno", moze li se to ovakvim pranjem eliminisati?
Ja sam planirao kirbi, ali cu se mozda odluciti i na ovu varijantu, mada me je strah malo  misli1

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #16 poslato: Jun 28, 2011, 04:11:41 posle podne »
dajte neki sliku pre i posle da vidimo razliku
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Goran79

  • Gost
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #17 poslato: Jun 28, 2011, 04:14:49 posle podne »
Evo ja sam kupio Turtle Wax-ovu penu za ciscenje sedista, tapacirunga ... Idem u akciju sutra sa tim, pa postavljam slike pre i posle (Boze pomozi pop1 )

Van mreže Filip_bgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Bezanijska Kosa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #18 poslato: Jun 28, 2011, 04:28:49 posle podne »
Ja sam cuo da ta Turtle wax pena i njihovi proizvodi generalno nisu nista specijalno... al sam cuo nisam probao, tako da sa srecom , a sto se tice pranja , ima  u zemunu jedna perionica, drugar moj drzi ne znam tacno ulicu i broj , ali zvrcnucu ga pa cu vam napisati, momak je poceo pre manje od mesec dana sam da radi, pre toga je radio kod gazde, i ima lepo posla, a jako lepo radi kad se necemu posveti.. Ja svoja sedista treba da odnesem sledece nedelje pa mogu da vam okacim kako ce da izgledaju kad ih on zavrsi.. :) a moja su baas strokava, kupio sam za mk1 punta sedista od gt-a koja su dugo stajala i prasnjava su do bola...

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Pranje sedista
« Odgovor #19 poslato: Jun 28, 2011, 04:46:26 posle podne »
ko god misli da ce oprati bolje ili priblizno dobro auto uz pomoc krpe i vode,mora da se samo sali.zna se sta su masine za dubinsko,kakav imaju efekat(uz adekvatnu hemiju) i zasto toliko kosta.kakav bre kirbi za pranje bilo cega.kakve bre krpe voda i sundjeri bez hemije.kirbi je dobar za USISAVANJE.to je sve.
ovo sto je uradio zemunac je odlicno i kao sto sam vec rekao,ko ima mogucnost da na takav nacin opere uradice pravu stvar.precka je jedino nebo koje ne mozes da strpas u masinu i koje bez hemijskog pranja mozes da solidno operes ili upropastis.trece nema.
na kraju krajeva,pojam kvaliteta,lepog...nije kod svakog isti.