Autor Tema: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom  (Pročitano 9087 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Nexy101

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf III GTI 16v
Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« poslato: Novembar 21, 2011, 07:20:39 posle podne »
Ljudi imam problem s karburatorom,otisla mi je einspritz membrana na karburatoru,a mislim da ne bi bilo lose i da ga remontujem celog....Karburator je pierburg,dvogrli,fabricki.Ima li neko da mi da neki savet sta da radim ? coilleo2tj

leponiko25

  • Gost
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #1 poslato: Novembar 21, 2011, 08:29:39 posle podne »
Ja bih licno zamenio karburator. To ces bar da nadjes. Delova za Golf 2 ima koliko ti dusa zeli. E sad sto se tice cene... To neznam stvarno.

Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #2 poslato: Novembar 21, 2011, 08:31:53 posle podne »
+1 bolje zamjena za ispravan nego remont 2 mjeseca pa na staro bar kod mene bilo

Van mreže Nexy101

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf III GTI 16v
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #3 poslato: Novembar 21, 2011, 09:10:18 posle podne »
Ok,hvala vam,probacu da nadjem polovan,a da je dobar pa cemo da vidimo :)

Van mreže geniusnet

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Age: 38
  • Lokacija: Zemun- Batajnica
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #4 poslato: Novembar 21, 2011, 11:28:31 posle podne »
Druze moj ti je savet da se manes golfovog karburatora njegovog popravljanja i trazenja drugog jer se na prste mogu prebrojati koji posle 20god zaista rade kako treba. Pricam ti iz iskustva jer sam prosao Isusove muke sa tim karburatorom isto Golf 2 1.3. Sta sve mu nisam radio, servisirao popravljao stavljao drugi a rezultat: na benzinu jedva da radi  a na plin te nece da pali te slabo vuce te se gasi na leru, ma menjao i uredjaj i membrane filtere i kad kao namestim da radi on tuce preko 15l plina. Onda sam uzeo lepo i stavio kecev karburator ( sad ce me svi ovde napusavati zbog toga) ali ja od tada haubu nisam otvorio, na benzin samo prede na plinu jos bolje i po zimi pali lako na plin a i sa potrosnjom sam prezadovoljan. To je moje iskustvo, moj golf pierburgov karburator vise u zivotu nece videti

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #5 poslato: Novembar 21, 2011, 11:33:45 posle podne »
ja imam 1.3 i nemam nikakvih problema sa karburatorom.... to sto majstori nemaju pojma da ga urade tj da ispostuju fabricke norme (jer ako je radio kad je bio nov nema razloga da ne radi i sad a delova za njega ima) je druga stvar, odma ti izvacuju crevca koja su "visak" odma ce on tu tebi da stavi stift da to blokira pa ce onda to tako da radi....... moze da se popravi i nije skupo.... polovan je tuzna prica jer je i tvoj isto tako polovan pogotovo polovan koji stoji neko vreme pa se membrana rasusila pa kad dodje gorivo ona procuri a membrana ima da se kupi nova kosta 480 dinara......
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže Nexy101

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf III GTI 16v
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2011, 01:44:40 pre podne »
Cuo sam da stavljaju ljudi keceve karburatore i da su zadovoljni,mada,ja nemam problema sa plinom,auto i pali i radi lepo na plin,na benzin doduse malo stuca,jer vise goriva curi na membrani nego sto trosi :) A i ja isto ne bih stavljao polovan,jer stvarno,i moj je polovan,i pitanje je kakav ce da bude taj sto kupim,pa opet moram da se zezam s njim itd...... boodala

Van mreže Nexy101

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf III GTI 16v
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #7 poslato: Novembar 22, 2011, 12:47:14 posle podne »
Gile,prosvetli me molim te i samo mi reci gde ima da su kupi nova membrana da odmah odem da pazarim :)

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2011, 06:21:20 posle podne »
 -Druze moj ti je savet da se manes golfovog karburatora njegovog popravljanja i trazenja drugog jer se na prste mogu prebrojati koji posle 20god zaista rade kako treba. Pricam ti iz iskustva jer sam prosao Isusove muke sa tim karburatorom isto Golf 2 1.3. Sta sve mu nisam radio, servisirao popravljao stavljao drugi a rezultat: na benzinu jedva da radi  a na plin te nece da pali te slabo vuce te se gasi na leru, ma menjao i uredjaj i membrane filtere i kad kao namestim da radi on tuce preko 15l plina. Onda sam uzeo lepo i stavio kecev karburator ( sad ce me svi ovde napusavati zbog toga) ali ja od tada haubu nisam otvorio, na benzin samo prede na plinu jos bolje i po zimi pali lako na plin a i sa potrosnjom sam prezadovoljan. To je moje iskustvo, moj golf pierburgov karburator vise u zivotu nece videti -


sve sto covek napisa , ziva istina ... s tim da sam ja zadnji vozio weber original ne ipm kopija , razlika je minimalna u modelu ali u potrosnji se primeti , weber original trosi barem pola litre-litar manje . uzmi i filter za taj karburator , moze i golfov ali on daje mnogo vise vazduha pa ces na onaj sraf - za smsu skroz dole ispod poteznice gasa na kucistu  morati da otvoris malo a onda eto i potrosnje , dakle ako te zeza taj tvoj karburator kao sto je i mene zezao moj stavi ovaj zastavin ili ako mozes da nadjes weberov jos bolje cena oko 10e+filter 5e + kuciste filtera 5e malo majstor da namesti ako ne znas sam , sve zavrsis za pola remonta tog tvog originalnog koji ce veruj mi opet posle nekog vremena da prosvira ... ovo sam sve napisao zato sto sam zive muke istrpeo a pogotovo zimi i potrosio preko 100e na kojekakve majstore strucnjake i servise , dok na kraju nisam odradio ovu kombinaciju za manje od 40e i prezadovoljan sam . jos jedno ako imas i plin , nikada neces ovaj karburator namestiti idealno i za rad na plinu i benzinu dakle moraces da das akcenat recimo na plin da radi savrseno a benzin kao alternativa ili obrnuto ... pozzz
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2011, 06:48:29 posle podne »
Staviti zastavin karburator je bolje resenje nego servisirati postojeci??? Zanimljivo...

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #10 poslato: Novembar 28, 2011, 10:08:43 posle podne »
Pozdrav svima. Da ne otvaram novu temu, i kod mene se pojavio problem sa karuburatorom na Golfa - 2  1,3.  Problem je sledeci, pali bez problema i posle 10-ak sekundi kako radi, motor pocinje da drma i da daje drugaciji zvuk, slican onome kao da se gusi ili presisava. Kad dodam gas u leru ili krenem onda se to izgubi i sve ide normalno, prima odlicno, vuce...Kako su poceli hladniji dani naglo mi je povecao potrosnju i to bas puno, kako kroz grad tako i na otvorenom putu. Napominjem da mi termostat dobro funkcionise i kad je motor zagrejan, drzi temperaturu do sredinu skale, medjutim treba mu vise vremena da bi postigao radnu temp. sto se odrazi na potrosnju. Majstor mi predlaze da promenim karburator i ugradim Weberov od Yuga -55 sto mi je ostao od ranije kad sam vozio Yugo. Hteo bih da procitam iskustva onih koji su vec ovu zamenu uradili, logicno je da je potrosnja smanjena medjutim dali ima i neke negativne posledice i smislu da slabo vuce, teze pali...
Puno pozdrava iz Makedonije  clap
Golf - 4  1,9 tdi

Van mreže nikolat

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 215
  • Age: 38
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 2 1.3 1988
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #11 poslato: Novembar 29, 2011, 10:36:48 pre podne »
Pozdrav svima. Da ne otvaram novu temu, i kod mene se pojavio problem sa karuburatorom na Golfa - 2  1,3.  Problem je sledeci, pali bez problema i posle 10-ak sekundi kako radi, motor pocinje da drma i da daje drugaciji zvuk, slican onome kao da se gusi ili presisava. Kad dodam gas u leru ili krenem onda se to izgubi i sve ide normalno, prima odlicno, vuce...Kako su poceli hladniji dani naglo mi je povecao potrosnju i to bas puno, kako kroz grad tako i na otvorenom putu. Napominjem da mi termostat dobro funkcionise i kad je motor zagrejan, drzi temperaturu do sredinu skale, medjutim treba mu vise vremena da bi postigao radnu temp. sto se odrazi na potrosnju. Majstor mi predlaze da promenim karburator i ugradim Weberov od Yuga -55 sto mi je ostao od ranije kad sam vozio Yugo. Hteo bih da procitam iskustva onih koji su vec ovu zamenu uradili, logicno je da je potrosnja smanjena medjutim dali ima i neke negativne posledice i smislu da slabo vuce, teze pali...
Puno pozdrava iz Makedonije  clap

I kod mene isti problem. Upalim bez problema ali se trese, kada krenem sve u redu, kada dostigne radnu temperaturu (a treba mu) gasi se čim pritisnem kvačilo i počnem sa kočenjem ili šaltanjem u nižu brzinu.
Pošto je problem samo kada je hladno, onda mi to sužava mogućnosti ali opet ne mogu da skontam šta je problem.

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #12 poslato: Novembar 29, 2011, 12:16:21 posle podne »
Pozdrav svima. Da ne otvaram novu temu, i kod mene se pojavio problem sa karuburatorom na Golfa - 2  1,3.  Problem je sledeci, pali bez problema i posle 10-ak sekundi kako radi, motor pocinje da drma i da daje drugaciji zvuk, slican onome kao da se gusi ili presisava. Kad dodam gas u leru ili krenem onda se to izgubi i sve ide normalno, prima odlicno, vuce...Kako su poceli hladniji dani naglo mi je povecao potrosnju i to bas puno, kako kroz grad tako i na otvorenom putu. Napominjem da mi termostat dobro funkcionise i kad je motor zagrejan, drzi temperaturu do sredinu skale, medjutim treba mu vise vremena da bi postigao radnu temp. sto se odrazi na potrosnju. Majstor mi predlaze da promenim karburator i ugradim Weberov od Yuga -55 sto mi je ostao od ranije kad sam vozio Yugo. Hteo bih da procitam iskustva onih koji su vec ovu zamenu uradili, logicno je da je potrosnja smanjena medjutim dali ima i neke negativne posledice i smislu da slabo vuce, teze pali...
Puno pozdrava iz Makedonije  clap

I kod mene isti problem. Upalim bez problema ali se trese, kada krenem sve u redu, kada dostigne radnu temperaturu (a treba mu) gasi se čim pritisnem kvačilo i počnem sa kočenjem ili šaltanjem u nižu brzinu.
Pošto je problem samo kada je hladno, onda mi to sužava mogućnosti ali opet ne mogu da skontam šta je problem.

Kod mene je jedini problem sto trese posle startovanja i mnogo povecana potrosnja. Isto mu treba i duze vreme da dostigne temperaturu odnosno iskljuci sauh, medjutim to je zbog vanjske temperature. Zbog toga se razmisljam da ugradim Weberov od yuga-55. Pozdrav
Golf - 4  1,9 tdi

Van mreže HaridiyaN

  • VW Početnik
  • Poruke: 90
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 ex/Golf 4
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #13 poslato: Novembar 29, 2011, 03:00:35 posle podne »
Izvinjavam se mozda gresim ali mislim da je meni pre par godina na karburatoru kad je crkla membrana stavljena od lade.A ako su crkli vakumi onda bolje potrazi neki polovan sto je inace malo teze naci.

Van mreže Nexy101

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf III GTI 16v
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #14 poslato: Novembar 29, 2011, 03:03:51 posle podne »
Da,i meni je neko rekao da taj karburator ima 300 nekih vakuma,i da se ne isplati da se servisira jer ce opet da zeza.....tako da ne znam sta je najbolje resenje....

Van mreže HaridiyaN

  • VW Početnik
  • Poruke: 90
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 ex/Golf 4
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #15 poslato: Novembar 29, 2011, 03:09:21 posle podne »
Ako ti je vec samo membrana u pitanju probaj da je nadjes ili vidi od neke lade koja moze da legne nisam siguran ali mislim da od samare odgovara i pocni vec da trazis neki drugi karburator jer je tesko naci dobar,ja sam ga trazio poprilicno dugo

Van mreže Nexy101

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf III GTI 16v
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #16 poslato: Novembar 29, 2011, 04:22:52 posle podne »
E pa to je pravo pitanje,da li traziti drugi pierburg ili ugraditi weber?

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #17 poslato: Novembar 29, 2011, 06:04:28 posle podne »
Weber je ipak weber
Boban-Rus

Van mreže Vasko-Mk

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 50
  • Lokacija: Stip Makedonija
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #18 poslato: Novembar 29, 2011, 09:28:02 posle podne »
Weber je ipak weber

+ 1
 Webera sam vozio 10-ak godina na dva Yugica i nisam imao nikakav problem, puno je jednostavniji od pierburga i sto je po meni bitnije, ima mehanicki sauh. Samo me zanima dali dobro funkcionise i dali je tesko da se ugradi na Golfa- 2  1,3 motor.  Pozdrav
Golf - 4  1,9 tdi

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Golf mk2 1.3 problem s karburatorom
« Odgovor #19 poslato: Novembar 29, 2011, 09:37:41 posle podne »
kupite zastavu....
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...