Autor Tema: Tesko pali.....  (Pročitano 19206 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #40 poslato: Januar 30, 2012, 04:51:09 posle podne »
Meni je prosle zime teshko verglao, nekada se desi da i stane, i tada resetuje tablu... Ali akumilarot je bio krsh, mislim napunim ga ja, posle par dana, opet, a auto konstantno stajao u garazi... Posle toga sam ubacio Vartu sa nekom besnom udarnom strujom i sa njom sa zadovoljan... cukam u drvo da ga ne ureknem... Najzeshce je shto taj isti akumulator je normalno josh neko vreme palio dva benzinca, dok jesenas nismo ustanovili da su mu 2 celije bile probile....

A shto se punjenja tice, neki strucni ljudi su mi rekli da se akumilator puni sa najmanjom mogucom strujom koju punjac moze da da, i da se drzi na punjacu bar duplo duze od njegovog kapaciteta... dakle ako je 72 Ah onda je potrebno da stoji kobnstantno na punjacu bar 72hx2... Cak iako punjac pokaze da je pun, kad se ohlade celije on krene opet da puni, i tako u krug... Mislim da se razumemo, to je mom ocu rekao covek koji odrzava industrijske akumulatore, tj mashine, one viljuskare na struju i tako to... tako da ipak verujem coveku, ima iskustva u tom poslu koji radi...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Miroslavg

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 tdi
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #41 poslato: Januar 30, 2012, 06:02:08 posle podne »
Evo nekih informacija, danas provereni grejaci,svi su ok, posle podne stavljen nov filter za naftu i nove gumice na njemu i stavljen akumulator da se puni.......veceras idem na njemu na posao u nocnu smenu,stajace napolju i tacno ujutru cu da vidim dal se nesto promenilo, ako ne ide merenje kompresije tako sam se dogovorio danas sa majstorem.....pozzzz

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #42 poslato: Januar 30, 2012, 07:26:10 posle podne »
meni je jutros jedva saastavio,isti je motor u pitanju 90hp,ali problem je akumulator,jedva vergla
da li ce punjenje od 12 sati malo oporaviti akumulator
oće ga napuniti, ali da li će i držati do sledećeg jutra to je pitanje.
Shomi, ne znam koliko su isti tj različiti novi akumulatori i industrijski. Kao npr nova kola i stara kola, nove baterije za laptopove i stare i sl. Ne kažem da nije taj čovek u pravu već da li je upućen u nove tehnologije.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže krivi_GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 136
  • Age: 40
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 1.9 td(i)
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #43 poslato: Januar 31, 2012, 10:35:12 pre podne »
stavljen akumulator da se puni.......veceras idem na njemu na posao u nocnu smenu,stajace napolju i tacno ujutru cu da vidim dal se nesto promenilo,

hladnoća loše utiče na akumulator, ja bih u sličnim situacijama punio akumulator po noći da bih ga ujutru montirao na vozilo i palio bi bolje, već sledeće jutro lošije,i što je duže izložen noćnoj hladnoći, sve lošije pali. ali to je ako ti je akumulator loš. ako je nešto drugo u pitanju, ne lomi glavu, kod jednog istog majstora sve ostalo možeš pregledati i riješiti problem.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #44 poslato: Januar 31, 2012, 03:09:05 posle podne »
meni je jutros jedva saastavio,isti je motor u pitanju 90hp,ali problem je akumulator,jedva vergla
da li ce punjenje od 12 sati malo oporaviti akumulator
oće ga napuniti, ali da li će i držati do sledećeg jutra to je pitanje.
Shomi, ne znam koliko su isti tj različiti novi akumulatori i industrijski. Kao npr nova kola i stara kola, nove baterije za laptopove i stare i sl. Ne kažem da nije taj čovek u pravu već da li je upućen u nove tehnologije.

Apsolutno razumem tvoju sumlju... Jes cova upucen i celu pricu, to mu je zanimanje, samo to radi, koliko sam ja caleta ukapirao... Inace kada su pricali radilo se o mom starom akumulatorum, nekoj slovenacnoj topli, koju je punjac iz wobihouse-a uspevao da napuni za nepunih 8h, ali ista posle 24h nije mogla da pokrene 1.9tdi...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Miroslavg

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 tdi
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #45 poslato: Januar 31, 2012, 07:28:34 posle podne »
E ovako prijatelji izgleda da je sve bio problem u filteru goriva, juce stavljen nov filter goriva, ociscen onaj plasticni beli filter sto se nalazi pozadi ispod klupe u tanku, golfic stajao celu noc napolju i ujutru oko sedam upalio iz prve i bez problema, danas takodje ga ostavljam napolju da vidim sta ce da kaze ujutru....

Van mreže koshke86

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 15
  • Lokacija: Bgd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #46 poslato: Februar 06, 2012, 12:27:14 posle podne »
meni vergla malo duze upali i ugasi se odma,nece sastavi...i onda iz drugog puta upali..mislim da me dizne malo jebu ili je gorivo...kad upali amlo zadimi i cuje se kako neravnomerno radi nekih deset sec kao da prekida...posle sve ok..do cega to moze biti? dizne?
Vozim i slusam TDI!!!

Van mreže Xenon

  • VW Početnik
  • Poruke: 129
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #47 poslato: Februar 06, 2012, 08:37:23 posle podne »
Moguce pocni od dizni.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #48 poslato: Februar 07, 2012, 12:37:12 pre podne »
Zamalo da ostanem juce na Divcibarama. xa xa
Tu noc kazu da je bilo -24c, a u 11h je bilo -15c. Uglavnom sednem ja u auto, i sav vazan reko sad ce on na po'kljuca. Kad ono nista. Drugi put, treci put verglanje par sekundi nista, kao da hoce da uhvati ali nece da proradi. 4x ga izverglam jedno 6-7s sigurno i opet isto hoce ali nece da sastavi, 5-i put sam resio da mu j.k. i veroglao sam sigurno 8-10s i sastavio nekako uz dimcugu. Reko garant se zgusnula nafta jer je bio velik minus. Medjutim jutros u NSu bilo -10c i opet prvi put nista, drugi put upali uz verglanje. E tu mi vec probudili sumnju grejaci jer je u subotu, pre 3 dana palio kao vruc pri prvom jutarnjem paljenju. Posto sam ceo dan bio u guzvi, veceras uzeh da ih proverim. Prvi pipnem zicom nista, drugi nista, treci baci varnicu, a do cetvrtog sam dlazio h vremena, jer mora glupavo kuciste filtera da se skine, i naravno i on nista.
Nije mi bas najjasnije kako od jednom da crknu sva 3. Tj. verovatno nije bas odjednom, ali opet do pre 3 dana je palio opusteno na -10.
Sutra uzmima sva 4, tako da ne bi trebalo da bude vise problema. Sad su bili Bosch-ovi u njemu. Povadio sam ih sve, samo sutra da zasrafim nove kad ih uzmem.
« Poslednja izmena: Februar 07, 2012, 12:39:06 pre podne od strane dag81 »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #49 poslato: Februar 07, 2012, 12:40:32 pre podne »
nadam se da ce ovaj tvoj post procitati  ajnstajn iz nisa. kom nikako ne ide u glavu da tdi moze paliti bez grijaca...

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #50 poslato: Februar 07, 2012, 12:53:07 pre podne »
Pouka iz ove teme!!! Zamenite filter goriva pred zimu OBAVEZNO ZA DIZELE zbod kvaliteta nafte koja se prodaje kod nas u Srbiji. A i samo da dodam iz licnog iskustva. Neki znaju da sam do skoro bio zavejan 10-ak dana na Goliji u Ivanjickoj opstini. Upalio sam svog Pola posle 10-ak dana na -20 sa fabrickim grajacima od 2002g i predjenih 167000km iz cuga. Evrodizel, sipam strogo na Lukoilu. Jos jedna pouka... mahac
Boban-Rus

Van mreže gridcaha

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad/Sombor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • GTI the best!!!
    • Portfolio
  • Auto: GOLF 2 GTI
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #51 poslato: Februar 07, 2012, 11:35:01 pre podne »
I ja bez problema palim Ibicu 1.9 SDI posle 6 dana pod snegom, grejači takođe fabrički 2002 godina, LUKOIL D2 i EVRO, mešano  lollol

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #52 poslato: Februar 08, 2012, 07:42:10 posle podne »
ljudi danas sam zamenio sva 4 grejaca koja nisu radila,a auto mi je palio svako jutro,najhladnije mi je pokazao -12,i meni na poslu neveruju ,jos su se hteli kladiti u 1000e,al kad treba lova da se izvadi nigde nikoga
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #53 poslato: Februar 08, 2012, 10:00:28 posle podne »
Meni sa jednim verglao 2x na -10.
Upalice naravno ako je dobar motor, ali bez obzira ne sve ne treba ga muciti.

Evo jutros posle promene grejaca sam ga upalio kao i prosle nedelje sto je palio na po'kljuca.

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #54 poslato: Februar 08, 2012, 11:04:45 posle podne »
I meni pali s dužim verglanjem. Ne vozim ga nego samo svako jutro upalim na par minuta da odradi malo, vergla 4 do 5 sekundi i onda sastavi. Živo me interesuje koliko mi je grejača pocrkalo.

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #55 poslato: Februar 08, 2012, 11:57:53 posle podne »
Kod mene prosle godine dvojka palila sa dva grijaca, doduse iz drugog puta :)

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #56 poslato: Februar 09, 2012, 08:17:16 posle podne »
Ja imam neko cudno purnjanje nakon 5 minuta rada motora i stipajuceg smrada ali auto pali ok, 2-3 puta zavergla i upali, sekundu-dve radi malo neravnomerno i zadimljuje, nakon toga sve super, nema veze u koje doba dana ili noci, uvek isto pali jedino topao ne dimi :) Jedino turbina malo zauljuje  bonk

Van mreže koshke86

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 15
  • Lokacija: Bgd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #57 poslato: Februar 09, 2012, 10:15:52 posle podne »
kako najlakse da ispitam grejace? da ne idem kod majstora?
Vozim i slusam TDI!!!

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #58 poslato: Februar 09, 2012, 10:35:36 posle podne »
Provozas se do mene i provjerimo cas posla :)

Van mreže Miroslavg

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 tdi
Odg: Tesko pali.....
« Odgovor #59 poslato: Februar 09, 2012, 11:31:04 posle podne »
2busy
I,ništa!Upalio čovek i zaboravio na naš forum!


Nisam vas zaboravio, tu sam ja... clap clap clap
hvala svima na predlozima,ipak je bio filter goriva,sad je sve ok pali golf po ovoj hladnoci bez problema.... alealeee alealeee alealeee