Autor Tema: Polo 9N/ABSAXUX//  (Pročitano 1178 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dimges

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 73
  • Lokacija: Skopje, Severna Makedonija
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo FSI 2006
Polo 9N/ABSAXUX//
« poslato: Maj 30, 2019, 01:40:38 pre podne »
Kupili smo nedavno za ćerku ovakav Polo, 1,4/63kW, 2005/2006, benzin, po kilometraži pređeno samo 76000km...motor se ne čuje, jedino zvuk guma. Pošto uvoznik daje 6 meseci garancije na motor i menjač, uslov je da se uradi servis kod njihovog mehaničara. Mehaničar je zamenio sve filtere i ulje, ali me je iznenadio da je motor sa lancem i da ne treba ništa za sada.
Zanima me gde mogu da nađem detalje za ovaj Motor?
 tip motora AXU, 1390/63kW,
 Identifikacioni broj motora :  011007
Interesuje me pre svega vrsta lanca , odnosno cena održavanja, zato što smo imali nameru da nakon mesec -dva ugradimo plin.
Ako je neki specifičan i skup za održavanje, onda  možda i nećemo ugraditi plin, već auto koristiti racionalnije...
unapred hvala na pomoći
... malo sam proiguglao i našao https://www.autoersatzteile.de/vw-autoteile/polo-9n/16732
ovde kaže zupčasti remen sa 135 zuba...
Nije mi jasno zašto bi majstor imao interes  da ne menja remen ?? i da me zamajava da je lanac ??..
a sutra ću da ga raspitam...
« Poslednja izmena: Maj 30, 2019, 01:52:26 pre podne od strane dimges »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Polo 9N/ABSAXUX//
« Odgovor #1 poslato: Maj 30, 2019, 06:50:26 posle podne »
1.4 imas i sa lancem i sa zupcasim. Sa zupcasim ima plasticno deklo sa strane motora dok je sa lancem alu i zatvoreno
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže dimges

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 73
  • Lokacija: Skopje, Severna Makedonija
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo FSI 2006
Odg: Polo 9N/ABSAXUX//
« Odgovor #2 poslato: Maj 31, 2019, 10:40:03 pre podne »
hvala na odgovoru, ipak majstor je bio u pravu, juče sam se javio u ovlešćeni servis;  on mi je po Win broju kazao sve, Polo ima lanac, klasični sa zatezačima, nije skupo održavanje ,  a ne menja se ako nema potrebe.....
Nego ima druga stvar, ima li negde na netu Manuel za rukovanje, ima jedan vw sajt sa manuelima, ali samo za vozila od 2012+, a za starija kao ovaj Polo 2005/2006 ne..
posebno me buni što nema ( ili ne znamo da podesimo) alarm za zaboravljena poziciona svetla( kad otvoriš vrata )...