Autor Tema: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...  (Pročitano 428402 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bokivs

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Vršac
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • vorsprung durch technik
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #640 poslato: Novembar 06, 2013, 11:16:25 pre podne »
I ja se slažem Wele! Isto sam preporučio kumi lumiu 520, oduševljena je telefonom. Po meni, to jaaaako lepo radi za tu kintu, i verovatno ću i ja uzeti neku lumiju uskoro...  :26
na 90 strana serete i izmisljate toplu vodu

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #641 poslato: Novembar 06, 2013, 07:42:39 posle podne »
Kupio sam lumiu 820 pre mesec dana,do sada samo reci hvale. Sto je najzanimljivije,nije nijednom trznuo,radi bolje nego sto sam ocekivao. Full hd zapis pusta trenutno,kao da je ram-u ,a ne na memorijskoj kartici. Generalno,win8 radi jako dobro na nokia platformi
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2013, 07:45:22 posle podne od strane topmarko »

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #642 poslato: Novembar 06, 2013, 08:00:22 posle podne »
Wele, mislim da nije bas tako kao sto kazes u vezi ljudi koji rade u MTS poslovnicama.

Cist primer sam ja. biggrin

Prosle godine kad sam produzavao ugovor uzeo sam Xperiu Mini ST15i i tada mi je gospodjica/gospodja koja radi tamo objasnila kako se ukljucije/iskljucuje protok i da nije preporucljivo da mi stalno bude ukljuceno jer postoji mogucnost da se napravi veliki racun u slucaju da se prekorace megabajti koji idu uz paket.

Posle par meseci sam isao i sa sestrom da ona produzi ugovor i isto je dobila objasnjenje kao i ja.

Ali to nije vredelo mom drugaru koji je ceo mesec ostavio ukljucen protok podataka i na kraju mu je stigao racun skoro 10000 RSD + osnovna pretplata.

Pisao je zalbu i posle 15 dana su mu je usvojili ali mu nisu oprostili ceo racun nego je platio nesto oko 3500 RSD.

Van mreže vw-tdi

  • VW Početnik
  • Poruke: 195
  • Lokacija: Kosovo
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, golf 3
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #643 poslato: Novembar 06, 2013, 08:09:19 posle podne »
Ima li ko iskustva sa Samsungom galaxy ACE  ??
Cena mu je  oko 130e 

Van mreže bokivs

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Vršac
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • vorsprung durch technik
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #644 poslato: Novembar 06, 2013, 08:22:33 posle podne »
Pa meni je data saobraćaj uključen non-stop, znači ne gasim ga ni noću, zbog whatsapp-a i viber-a, mail-a, etc... Da se razumemo, ne 3g, samo 2g (štedi i protok i bateriju nauštrb brzine) koja meni za ovo što koristim nije ključna... Nikada nisam prekoračio niti imao problem, u VIP-u sam uzeo tel... a u MTS-u se ljudi žale masovno.... burazeru stiglo 65000 rsd da plati pre 2 meseca, što je opet pederska varijanta od strane MTS-a!!!! VIP te barem zove da te obavesti kad prekoračiš za 7-8 hiljada... Ovi čobani iz telekoma ćute dok ne napraviš 700 € račun. Još jedna idiotska stvar koju ljudi rade, izlaze iz aplikacija na HOME taster. I ne možeš da im objasniš da si tako samo minimizovao aplikaciju, nisi je zatvorio... pa onda lepo ostaviš Facebook, twitter ili nešto drugo podignuto i mo'š se slikaš....
na 90 strana serete i izmisljate toplu vodu

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #645 poslato: Novembar 06, 2013, 08:50:38 posle podne »
Kod telenora nisam nikad imao takav problem,godinama sam njihov korisnik,nikad problem po pitanju interneta i potrosnje tj. Prekoracenja istog

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 38
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #646 poslato: Novembar 06, 2013, 09:15:50 posle podne »
Isto kao topmarko. Vec dobrih 8-9 godina sam korisnik telenora i do sada sam samo 1 platio racun od 8000 + pretplata, ali to je zato sto sam bio na more i zvao iz rominga, odnosno svesno sam napravio prekoracenje. A sto se tice interneta 24/7 mi je ukljucen net i nisam imao nikakva prekoracenja do sada. Net na telefonu koristim cisto za mail, viber, nekad, ali bas retko, za surfovanje. Doduse, sada imam paket sa neogranicenim internetom, s tim sto imam 1GB u punoj brzini, a posle toga ocaj od protoka, sporije cak i od dial-up-a, ali za proveru maila je sasvim dovoljno. Ranije, pre 3 godine dok sam imao paket prenesi + 1GB nisam nikada prekoracio net, iako je isto bio ukljucen 24/7 i to na 3G mrezi, ali koristio sam ga kao sto sam napisao gore. Nije mi jasno u cemu je fora da sednes i pustas klipove preko moba, ako to bukvalno JEDE megabajte...

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #647 poslato: Novembar 06, 2013, 10:22:13 posle podne »
Ako zbog necega cenim Telenor to je zbog provere trenutnog stanja.... Da ih ne ureknem, ali do sada, nisam imao problema... vidis, koliko cega imas, i na racunu nema vecih odstupanja.... Doduse, net na telefonu mi sluzi samo za exchange... i data mi je ukljucen tako, oko 12h dnevno...

Inace, da, ovaj deo price oko korisnicke zablude po pitanju tarifiranja stoji... nek se svaki 10 zezne, pa vidite koja je to zarada, na 10 000 000 brojeva u srbiji....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #648 poslato: Novembar 06, 2013, 11:01:01 posle podne »
Meni su skoro poslali račun ovi majmuni iz telenora 200 eura! Kao data protok. Ja tražio listing,kad ono nebuloze tipa: 10 gb skinuto u 06.35,9 Gb skinuto u 23.14 h,itd.
Telefon bio neki raspali HTC pod Windows-om,njih 20 nemaju ukupno 10 gb memorije.
Priznali su grešku,i nijesam platio.
Telenor je najgori(u CG)

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #649 poslato: Novembar 07, 2013, 12:16:44 pre podne »
Uzmes preko telenora paket u kome je neogranicen internet i ne brines. Ja sam tako uradio. istice mi jos malo i produzicu ga. Samo cu uzeti neki fukncionalniji telefon kako bi mogao bolje da ga iskoristim.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #650 poslato: Novembar 07, 2013, 10:09:43 pre podne »
Niko nije lud da daje nesto za dzabe, ako se ne varam taj neograniceni internet je neogranicen u koristenju, ali ogranicen sa protokom. Kad predjes dozvoljenu kolicinu prenosa podataka onda ti ustroje protok tek da se kaze da imas internet. I to neogranicen!

To sto se desilo Zrnojebu desilo se pola kolega u firmi, samo sto kod nas nisu prosle zalbe jer su sluzbeni telefoni vec plati.

Ivane ta situacija koja se desila meni sa prvim racunom (i gomili kolega) je bila pre dve godine. Telekom sa uslugom gde moras za bilo kakvu intervenciju da cekas po sat i nesto ispred radnje kao za red ispred Dafine je definitivno najlosiji. Mozda sada kada gube jako mnogo korisnika zbog bolje konkurencije su se uzeli u pamet, ali sto se mene i gomile drugih ljudi su zavrsili pricu. Kuma koja radi u Telekomu kaze da na jednog koji dodje u mrezu, 4 odu. Totalni javasluk mi potvrdjuje i drugi kum koji je neki direktor u Telekomu. Da ti ne kazem da se 6 meseci nisu udostojili da izadju na teren i pojacaju signal za moju firmu koja im pravi OGROMNE racune. Ma nisu se ni javili. Kad smo se obratili VIPu i Telenoru ljudi dali ponude u roku od par dana, VIP postavio pojacavac i sve radi najnormalnije. Pored toga poklonili nam 60ak dobrih telefona, dali paket sa manjim troskovima, a u Telekomu kad sam ih ja pitao za telefone za firmu pravili se blesavi koliki su cigani. Moja svastika isto ima neke izmisljenje racune, evo cimaju je po sudu, a racun nema veze sa mozgom, njen muz isto. Covek koristi VIP, a racun za telekom mu stigao 200e, a telefon nije ni koristio :) Sve oni to otimaju po principu ako prodje prodje. Ili namerno ili u neznanju, na kraju je svejedno, ali bolje potpisati ugovor sa djavolom nego sa Telekomom. Ja ne kazem da se Telekom prema svakome tako ponasa, ali moj primer i puno primera bliskih osoba samo glavobolja sa tim Telekomom. Pazi, treba nekome debeo razlog da nakon 10 godina i vise promeni broj, a to se cesto desava kod korisnika Telekoma. Imam prijatelja koji drzi firmu i ceo posao mu je vezan za komunikaciju. Odlagao je prelazak zbog posla dok na kraju nije presekao. Kod mene u imeniku skoro niko od kontakata nije vise 064/065. Ne kazem da su ovi drugi cvecke, ali ovaj Telekom je bas los... da ne ulazimo u ono doba kad su trazili (i dobili!!!) 8 godina monopola na trzistu, a to su iskoristili za dranje koze sa ledja gradjana Srbije, a ne za pripreme za konkurentno trziste. Najsmesnije sto gradjani Srbije jos na sva usta govore kako Telekom dobro posluje haha, a ojadili nas sa uslugom.
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2013, 10:11:47 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 38
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #651 poslato: Novembar 07, 2013, 05:05:16 posle podne »
Niko nije lud da daje nesto za dzabe, ako se ne varam taj neograniceni internet je neogranicen u koristenju, ali ogranicen sa protokom. Kad predjes dozvoljenu kolicinu prenosa podataka onda ti ustroje protok tek da se kaze da imas internet. I to neogranicen!


sada imam paket sa neogranicenim internetom, s tim sto imam 1GB u punoj brzini, a posle toga ocaj od protoka, sporije cak i od dial-up-a, ali za proveru maila je sasvim dovoljno.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #652 poslato: Novembar 08, 2013, 07:54:27 posle podne »
Welibore.... preterano.... znas vec sta.... Nema potrebe za menjanjem brojeva MNP radi pune 3 godine....

A naravno da ce operater da radi i godinu dana sa gubitkom ili na 0 samo da navata jos jednog biznis korisnika.... To sto ste "dobili" 60 telefona, nije nista cudno... Ja da ti kazem da je najnormalnija pojava da ti operater A "Otkupi" ugovor koji imas sa operaterom B, sa svim penalima koja firma treba da plati... Samo da se navata jos jedan biznis korisnik, u statusu "gold"....

To da se generise data saobracaj nije nimalo cudno... Pogotovu ako se na hemoroidima, pardon androidima instaliraju raznorazne aplikacijice zanimljivog sadrzaja.... tako da je normalna pojava da same odrade enable data saobracaja, i krenu da "vrte" nesto.... Izmedju ostalog je i zato telenor uveo varijantu free saobracaja, po smanjenoj brzini....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #653 poslato: Novembar 08, 2013, 08:24:38 posle podne »
Manners...
Govorim šta je bilo pre koju godinu jer fala Bogu već dve godine nemamo nikakve dodirne tačke sa 064. Konkretno zašto prebacivanje brojeva je loše odrađeno je zbog toga što kad je broj prebačen javi ti se automat "Telekom Srbija..." i ljudi automatski misle da je korisnik nedostupan. To je bio veliki problem tom mom prijatelju. I pored toga presekao je da ne želi ništa sa 064 i prebacio se na drugu mrežu jer praktično ljudi su prekidali vezu kad čuju automat. Tek mnogo kasnije je odrađeno prebacivanje brojeva bez te poruke da je korisnik promenio operatera. Jesam li u pravu? Ili jesam ili lažem, pa sad ti mi reci šta je od toga.
Sećam se da sam jednom nekoliko puta moram da se čujem sa prijateljem koji je prebacio telefon i svaki put ja moram da odslušam priču kako je broj prebačen. Retardirano.

Mašinac, nisam video da si to napisao, odgovorio sam samo Blejdu na zadnji post.

Ako operater naplaćuje PROTOK onda je i dužan da ti obezbedi uvid šta i kad si potrošio, a to je nevezano da li neka aplikacija radi ili ne. Ovde zamenjuješ teze. Ti kažeš da nije problem u operateru koji ne zna da ti prikaže šta i kako si potrošio već razne aplikacije? Nema logike, ali nije ti prvi put da izvrćeš ovako nešto tako da sve je ok, znamo se :)

Ovo za biznis korisnika si se upetljao bez potrebe. Mi smo imali 064 sa većim računima i daleko lošijom uslugom koji NIŠTA nije uradio da nam reši problem oko signala. Konkurencija završila posao u 5 dana i manje plaćamo. Kraj priče. Telefone koje su nam poklonili su najjeftinija stvar jer mi bez signala u firmi ne možemo da funkcionišemo. Cenim da se niko u mtsu nije potresao što je izgubio ozbiljnog korisnika kao firma u kojoj radim, a bili smo verni korisnici.
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2013, 08:27:31 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #654 poslato: Novembar 08, 2013, 09:18:29 posle podne »
To si u pravu za redove po poslovnicama.
Sreca pa mi je poslovnica na 2 minuta od kuce pa mi nije tesko da se prosetam i izvidim situaciju.

Sto se tice biznis ponuda i paketa.
Kod mene u firmi do skoro su bili zastupljeni MTS i Telenor.

Mislim da je krajem avgusta isticao ugovor Telenoru i kolega koji je zaduzen za te stvari im je poslao dopis kako bi bilo dobro da neko dodje i odrzi prezentaciju sta nude.

Niko mu nije odgovorio skoro 3 meseca a on im je slao poruke jos par puta.

Kad je i zvanicno istekao ugovor poslali su dopis VIP-u za istu stvar.
Dosli su ljudi u roku oid par dana, odraili prezentaciju i nasi odluce da ko hoce moze da predje u VIP, zadrzava Telenor broj i to je to.
Jedino sto VIP u Krusevcu nema dobru pokrivenost pa prelazi u "roming" kod drugog operatera. Ne znam da li je MTS ili Telenor
Kad su im to spomenuli, lik iz VIP-a je rekao da iako telefon "predje" u roming nista se dodatno ne tarifira vec trosak toga oni preuzimaju na sebe.
Ko nije hteo da predje iz Telenora dobijao je odobrenje da taj sluzbeni broj predje na njegovo ime i onda ide kod operatera i bira paket po svojoj volji.

Kad su za to sve culi ovi iz Telenora onda su i oni nazvali da zakazu prezentaciju i daju ponude.
Kad im je receno da je kasno oni se pobunili, pretili tuzbom sto ih firma nije obavestila itd.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #655 poslato: Novembar 09, 2013, 02:20:27 pre podne »
VIP koristi (placa) ponekad tudje antene, tada telefon pokazuje roming, a u stvari je samo preusmeravanje signala
Ako ti je losa pokrivenost, probaj telefon da prebacis na 2G, ne daj automatski da trazi mrezu jer ako nanjusi i malo 3G stalno ce pokusavati da se nakaci na taj protokol, a los mu signal. 2G ima daleko vecu pokrivenost.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #656 poslato: Novembar 09, 2013, 10:43:09 pre podne »
Ja koristim MTS. Imam privatan broj.
Nisam hteo da uzmem sluzbeni jer mi ne treba.
Ovo su samo iskustva kolega koji su presli na VIP.

To za 2G/3G znam.
U Krusevcu 3G signal za MTS ima najvise do 2km od centra.
Posle toga ili jedna crta ili nema uopste signala.
Firma mi je na 4km od centra tako da mi 3G nista ne znaci.

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #657 poslato: Novembar 19, 2013, 10:37:20 pre podne »
Pozdrav svima. Skinuo sam nedavno viber sebi na Nokiu N97 i nemam opciju poziva na njemu vec samo poruka. Ima li ko iskustva u cemu je problem? Sim kartica je sa Ruskim brojem u njemu i ovde radi u roumingu. Cudno zasto nema opciju poziva..... Ima li neko iskustva i molim za pomoc...
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2013, 10:40:43 pre podne od strane RUS »
Boban-Rus

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10253
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-46
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #658 poslato: Novembar 19, 2013, 12:06:20 posle podne »
Deinstaliraj Viber i ponovo ga instaliraj za svaku slucaj.
 
Ali je ovako..

Koliko ja znam, i koliko je meni poznato Viber za Nokiu podrzava samo tekstualne poruke, a za poziv ne nudi tu opciju.

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #659 poslato: Novembar 19, 2013, 01:18:02 posle podne »
E do ....... ako nema opciju razgovora.....
Boban-Rus