Autor Tema: Mk2 ne greje,klapna toplo-hladno..  (Pročitano 17984 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Solomaher

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 32
  • Lokacija: Istočno Sarajevo
  • Karma: +24/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Mk2 ne greje,klapna toplo-hladno..
« Odgovor #60 poslato: Januar 19, 2016, 06:29:01 posle podne »
Danas sam zavirivao pod haubu i taj odvod i dovod vruce vode sto ide ka/iz isparivača je kod mene uzet direktno iz plasticne racve na motoru. Evo slike ako sta mozete skontati, ovo gdje su prsti naslonjeni, to mu je odvod i dovod.





e sad jedno pitanje, znaci auto mi extra grije, mjenjao mali/veliki hladnjak, termostat, citavu ovu plasticnu racvu uz motor, gumice gebera i poklopac termostata, dihtung glave... sve sve... sad je potpuno zatvoren sistem i sve funkcioniše kako treba, temp stoji tacno na sredini kad se zagrije, ako vidi kakvog brda onda se malo popenje ali tu se vec pali ventilator. Interesuje me sledece... recimo kad se sa sela vracam, imam odprilike 5KM asfaltiranog konstantnog pada... kad god krenem (u zadnje vrijeme sto pamtim od kad je hladnije i od kad sam mali hladnjak promjenio) kuci, niz brdo, temperatura mi se nikad ne popenje na pola... da li je to ok? Izbacuje on topao vazduh ali kazaljka je ispod pola dok ne sidjem u ravan i pocnem dodavati gas i do kuce narednih 5KM je postigne i bude tacno na sredini. Mojom nekom logikom- kad idem na selo, uspon je stalan, kazaljka ode malo preko pola ventilator se pali da ga rashladi i ok je, dok kad se vracam on i nema nekog prevelikog opterecenja, u 3. brzini stoji, smirim ga povremeno kocnicom i to je to... bas zbog tog pada i ne grije se previse? zato kazaljka ne ide skroz na pola, na sredinu? Inace auto je 1,3 b/LPG :)

izvinite ako idem u off, samo bih zelio da znam :)

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Mk2 ne greje,klapna toplo-hladno..
« Odgovor #61 poslato: Januar 19, 2016, 07:14:04 posle podne »
Mislim da je potpuno normalno da ce sporije da dobije radnu temperaturu ako nije pod "opterecenjem" .
To kako ti kazes da se spustas u trecoj,skoro da radi na leru ako ne dajes gasa. Tako da je to potpuno normalno, a uzbrdo naravno da se malo predje pola dok se ventilator ne upali i dok ne rashladi malo tecnost i ona dodje do davaca,i odma se vrati na pola  mahac
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑