Autor Tema: Kraca sipka spone i preporuka za majstora  (Pročitano 3440 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Kraca sipka spone i preporuka za majstora
« poslato: Jun 24, 2011, 10:32:38 posle podne »
E ovako da pocnem, pre dve nedelje sam kupio sipku spone i govorio sve danas sutra cu da zamenim i na kraju sam danas resio da zamenim posto idem veceras na put, tojest trebao sam  angry2 
Odem do majstora, dam mu sipku, on zameni, ja dodjem po auto, odem na centriranje, kad prcccccc. Kaze covek ova sipka spone ti je kraca nego sto bi trebalo. Ja zovem majstora, kazem mu to, jos se on naljuti na mene sto nisam kupio sipku kod njega u radnji, ja popizdim na njega sto nije pogledao pre nego sto je stavio.
Naravno kasno je bilo da odem do ranje da zamenim deo.Odem ja do majstora, da mu kazem da mi sacuva kutiju od dela da bih mogao da ga zameni, kada on bacio, ja ga pitam da mi da moju sipku da bi uporedio sutra, kad i nju bacio   angry2   
Ostavim auto da sutra ujutru on skine sipku, da ja odem do radnje da zamenim, mada cisto sumnjam da cu moci.

E sada pitanja za kraj:
1. Da li postoji razlika u duzini sipke spone za Golfa 4? Posto sam ja mislio da je to sve isto, kao i ljudi u radnjama koje sam zvao.
2. I ovako jedno pitanje, kolike su mi sanse da zamenim deo posto sam ga kupi pre dve nedelje, nemam kutiju, deo je montiran, ali imam racun?

Ujutru idem da se borim sa majstorom, verovatno poslednji put, posto cu ga menjati, tako da bi dobro dosle i preporuke za majstora za u buduce. Naravno treba mi korektan, profesionalan majstor koji ne dere, za ovog sam mislio da je taj, ali se ispostavilo da nije posle trece greske koju je napravio i posle mojih bacenih 300€ ukupno za ove tri ipo godine na njegove lose procene popravki, na primer kaze mi to je 100% a na kraju se ispostavio da nije to, a ja bacio pare na delove.
Primetio sam na forumu da svi hvala majstora po imenu VW Tech.
Ne znam da li ne valja naslov teme, ako ne valja promenicu, posto sam sada nervozan pa pisem sta mi je na pameti.

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Kraca sipka spone i preporuka za majstora
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2011, 10:43:29 posle podne »
zbog takvih ja vise ne idem kod majstora .. nego sam cackam
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže ilija

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2129
  • Age: 30
  • Lokacija: Hamilton, Ontario
  • Karma: +17/-13
  • Pol: Muškarac
  • DAS AUTO
Odg: Kraca sipka spone i preporuka za majstora
« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2011, 10:46:04 posle podne »
Da bi zamenio neki kupljen materijal moras imati racun, i ambalazu u kojoj si taj materijal dobio, al proslo je dve nedelje od kupovine pa onda sumnjam,  a ni nemas kutiju.
nedao bog da imas 16v. isao bi oko 290

Van mreže Darko80

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2289
  • Age: 43
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +117/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 LZ9Y
Odg: Kraca sipka spone i preporuka za majstora
« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2011, 10:48:07 posle podne »
Mogu da ti odgovorim samo na 1. posto sam nedavno menjao sponu i u katalogu postoje dve-kraca i duza,znaci definitivno menjaj i majstora i radnje gde uzimas delove

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Kraca sipka spone i preporuka za majstora
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2011, 10:48:21 posle podne »
ma da imas kutiju i racun zamenices bez potrebe ... probaj i bez kutije da zamenis , mozda hoce da prihvate .. sve zavisi od radnje
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kraca sipka spone i preporuka za majstora
« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2011, 10:59:34 posle podne »
zbog takvih ja vise ne idem kod majstora .. nego sam cackam

Brate i ja takodje, ali za ovo mi je trebala dizalica i pres za pastete, inace sve zivo radim sam.
Mogu da ti odgovorim samo na 1. posto sam nedavno menjao sponu i u katalogu postoje dve-kraca i duza,znaci definitivno menjaj i majstora i radnje gde uzimas delove

Hvala na odgovoru, sada mi je lakse, poceo sam da se tripujem da je pogresio ovaj na trapu, ali covek je profi tako da tesko jos si sada ti rekao da ima razlike, tako da sutra prvo u radnju da vidim da li hoce da zamene, ako ne onda kupujem drugu, a ova ce da sluzi kao "prva pomoc" ispod sedista  ;)

Videcu da li ce mi primiti bez kutije, neka i meni daju bez kutije i ja srecan ili barem da mi vrate pola para ;)

Javljam sutra sta sam uradio, hvala na pomoci svima i brzim odgovorima  beer

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Kraca sipka spone i preporuka za majstora
« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2011, 11:41:54 posle podne »
ja teram kod cika gedore kad mu nesto zafali ... max korektno
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Kraca sipka spone i preporuka za majstora
« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2011, 04:23:50 posle podne »
kod nas sve može biti problem čak i kad imaš račun
otiđi u radnju sa računom i budi malo uporan, ili traži da ti daju nešto drugo, ali ako su ok zameniće ti jer 90% njihove robe dolazi u najlonu.

Gedora je ok... ako ti ne smetaju međedi  lollol
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kraca sipka spone i preporuka za majstora
« Odgovor #8 poslato: Jun 26, 2011, 11:17:14 posle podne »
Evo da se javim sa novostima, posto sam pravo od majstora otisao na put u subotu.
Otisao sa u subotu ujutru prvo do radnje, da im kazem za deo.Oni me ubedjivali da je to to i zvali nekog trapadziju i on reako da to moze da se namesti itd.
Odem do majstora, on mi kaze da je sipka ok, ali da mi treba duzi kraj spone koji ima kod njega u radnji, i kaze mi da imaju dve varijante u komletu: 1.kraca sipka i duzi kraj spone  2. duza sipka i kraci kraj spone. A oni su meni dali: kratku sipku i kratki kraj spone.Kupim ja, on namesti, naravno nije mi naplatio sto je korektno bilo.
Odem na centriranje, covek kaze e to je to i centrira trap.
Vratim se u radnji da vratim samo kraj spone i objasnim im sve, oni sve izvinjavali itd. i umesto kraja spone uzmem litra ulja posto je to bilo u ceni kraja spone.
Tako da na kraju svi su po malo zabrljali i ovi u radnji i majstor, ali se sve na kraju dobro zavrsilo.Sada je trap kao pracka  ;) 

Jos jedno hvala svima  beer