Autor Tema: Zimske "carolije"  (Pročitano 8269 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mirko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 214
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 1M 1.9 TDI
Zimske "carolije"
« poslato: Decembar 31, 2010, 01:47:11 posle podne »
Drugari, mislim da nema onog ko nije osetio "cari" zimskog perioda na autu, sto od zaledjenih brisaca, pa do brava, prozora, kedera itd.
pa bi bilo lepo da preporucite neko sredstvo koje ce zastititi brave i ostalo od zamrzavanja. Meni na primer ledi samo jedna brava (i to bas vozaceva) iako sam u sva vrata, brave, kedere
stavljao glicerin ali izgleda ne pomaze...cak sam sinoc pijan iznerviran pisao po vozacevim vratima, ali bezuspesno  lollol

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #1 poslato: Decembar 31, 2010, 03:26:13 posle podne »
WD-40 ustrca se u brave i u mehanizme i nema zime, posle svakog pranja ponoviti.

Van mreže Mirko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 214
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 1M 1.9 TDI
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #2 poslato: Decembar 31, 2010, 03:39:42 posle podne »
Ma meni i ona guma sto ide oko vrata zaledi..

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #3 poslato: Decembar 31, 2010, 03:46:52 posle podne »
Vidim dosta ljudi metnulo kartone ispred hladnjaka, nije losa fora dok su veci minusi moze da pomogne za brze grejanje i u toku grejanja u kolima nema hladjenja motora...

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #4 poslato: Decembar 31, 2010, 03:53:39 posle podne »
Znaci karton pomaze ?Krenuo sam sad da stavljam kartone na soferci ,jeste ruzno ,ali nemam zaledjene brisace i pola soferke samo cistim.

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #5 poslato: Decembar 31, 2010, 03:56:53 posle podne »
Ja sam karton stavljao kad je ispod nule, i pomaze da se zagrije, ali naravno trba paziti, ako se ide dje na dalju relaciju da se motor ne pregrije i tako to ;)

Van mreže Mirko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 214
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 1M 1.9 TDI
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #6 poslato: Decembar 31, 2010, 04:20:10 posle podne »
Da li je probao neko nesto ovog tipa?
http://www.gl-tuning.com/podkategorije.php?id=322

Van mreže jetta1999

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +0/-0
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #7 poslato: Decembar 31, 2010, 04:33:00 posle podne »
WD-40 ustrca se u brave i u mehanizme i nema zime, posle svakog pranja ponoviti.


Nikako wd-40 ne stavljati u brave (osim ako neces da stavljas posle svake kise,posle svakog pranja...) Svaka brava (nebitno da li je kontakt brava,brava na vratima,kucne brave,katanci...itd) u sebi ima masti koja podmazuje mehanizam...wd 40 razgradjuje tu mast,i ona na kraju iscuri (jako zajeb..o na kontakt bravama...znam iz licnog iskustva,drugar je prskao na askoni) Tako da ja kod sebe mazem glicerinom,sve,sve...A mozes i ove sonax-ove stvarcice...mi ih koristimo na firminim vozilima,i nemamo nikakvih problema.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20523
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #8 poslato: Decembar 31, 2010, 04:36:16 posle podne »
Kolko ja znam WD se bas koristi za podmazivanje a ne za razgradjivanje masti.....

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #9 poslato: Decembar 31, 2010, 04:45:33 posle podne »
Ja na mk4 nemam problema sa ledom, al zato na fiat bravi bukvalno odledim bravu da udjem u auto i posle moram da je grejem da bi je zakljucao -WD-40 sam probao i nije pomogao

Van mreže jetta1999

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +0/-0
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #10 poslato: Decembar 31, 2010, 04:52:34 posle podne »
Koristi se za podmazivanje i ciscenje u recimo potenciometrima kad krce,na raznim dzeksnama koje malo oksidiraju,pa nemaju dobar kontakt... ali tamo gde ima mehanizma ima i masti a wd rastvara tu mast... Podmazivanje wd-om je vrlo kratkotrajno!!!

Evo recimo primer...Moj cale je pre nekih 3-4 godine poceo da "podmazuje" wd-om bravu (cilindar) na kapiji,pala kisa a kljuc jedva udje,pa on ponovo wd i opet radi neko vreme tj. dok ne padne kisa... e kad je doslo do toga da je kljuc jedva usao i da nije mogao da se okrece i nije mogao da se izvuce napolje...on je pukao. I pala je nova brava (cilindar)
I od tada vise nikad nije prskao wd u bravu...bolje glicerin ili neko gusce ulje

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20523
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #11 poslato: Decembar 31, 2010, 04:59:38 posle podne »
Ja sam recimo sve podmazivao sa WD-om i nisam imao nikad nikakvih problema.. pocevsi od sarki ulaznih blindiranih vrata pa do svega ostalog.. mada istina da tu nikad nije bilo spoljasnjih vremenskih faktora... kisa itd... mada i na kolima sam recimo podmazivao prskalice za pranje farova... skroz su bile zaribale nasilno sam ih izvukao  biggrin naprskao i sad sljakaju ekstra....takodje sarke na vratima kola isto... na proslom golfu su mi vrata skripuckala  biggrin bile sarke skroz suve poprskao sam WD-om i vise nije bilo nikakvih problema... shto se tice brava i guma - kedera, za njih sam uvek koristio glicerin

a evo nesto i o WD-u
http://www.rox.hr/robne-marke/36/49-wd40.html

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #12 poslato: Decembar 31, 2010, 05:01:32 posle podne »
Ja na mk4 nemam problema sa ledom, al zato na fiat bravi bukvalno odledim bravu da udjem u auto i posle moram da je grejem da bi je zakljucao -WD-40 sam probao i nije pomogao
Ja na mk4 nemam problema sa ledom, al zato na fiat bravi bukvalno odledim bravu da udjem u auto i posle moram da je grejem da bi je zakljucao -WD-40 sam probao i nije pomogao

brave povuci ka sebi,nakapaj glicerin i razradi da se razmaze.

glicerinom dobro namazi kedere na vratima i od kola nekom krpom(vata nikako posto se rastura).

Van mreže jetta1999

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +0/-0
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #13 poslato: Decembar 31, 2010, 05:11:16 posle podne »
Znas kako kazu "reklama prodaje proizvod"... I onog ciku lepe super lepkom za plafon...pa me samo zanima da li je neko probao to kod kuce? blink lollol
Sve to sto sam naveo je iz licnog iskustva,tako da wd nikad vise ne koristim za podmazivanje brava...

Svremena na vreme prskam plasticne delove oko motora,volim kad je crno i kad sija  biggrin

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #14 poslato: Decembar 31, 2010, 05:32:05 posle podne »
evo sad sam upravo podmazivao brave i kedere sa nekim gelom,ima dve vrste,jedan je za brave a drugin za kedere i nesto smesno para
prosle godine mi je zaledila brava i podmazao sam je sa tim i  posle nikad nije zaledila,odlicno je sredstvo,taksisti ga koriste masovno,svi mazu kedere i brave
ima da se kupi u Top autu kod kluza ja mislim da mi je tu matori kupio,odlicna stvar,upiju je kederi i nema sanse da zamrzne posle,barem ja cele zime nisam imao problema sa tim ;)
  champ1

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #15 poslato: Decembar 31, 2010, 07:00:08 posle podne »
ima tecnost u spreju koji se prska na brave i skuzi za to da ne bi mrznule... Ja sam to dobio uz ulje gratis prosle godine i dao sam drugaru koji vozi jugo i kaze da nikad nije imao problema od kada sam mu dao taj sprej, a ove godine sam dobio jos jedan taj sprej pa ako neko hoce poklonicu ga posto meni nije potreban. Inace marke je Kroon.
Neprimeren potpis

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #16 poslato: Decembar 31, 2010, 10:33:22 posle podne »
evo sad sam upravo podmazivao brave i kedere sa nekim gelom,ima dve vrste,jedan je za brave a drugin za kedere i nesto smesno para
prosle godine mi je zaledila brava i podmazao sam je sa tim i  posle nikad nije zaledila,odlicno je sredstvo,taksisti ga koriste masovno,svi mazu kedere i brave
ima da se kupi u Top autu kod kluza ja mislim da mi je tu matori kupio,odlicna stvar,upiju je kederi i nema sanse da zamrzne posle,barem ja cele zime nisam imao problema sa tim ;)
jel moze za one koji ne zive pored nekog kluza da kazes adresu i eventualno ime proizvoda
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Goran79

  • Gost
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #17 poslato: Januar 01, 2011, 02:05:41 pre podne »
Ja sam prosle godisnje zime kao i ovogodisnje USPESNO koristio/koristim K2 - Tečnost za odmrzavanje brava


free image upload

•GERWAZY  Lock De Icer
•Tečnost za odmrzavanje brava.
•Ne šteti bravama, ne sadrži METANOL, ne šteti farbi, hromiranim delovima i gumi.
•Način upotrebe: Staviti bočicu u bravu i istiskivati manje količine tečnosti u bravu.
•Pakovanje: 50 ml tuba

Ima ga svugde i kosta izmedju 100 i 130 din. Takodje njihov sprej za ciscenje kabine je apsulutno vredan pohvala!

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #18 poslato: Januar 01, 2011, 01:24:03 posle podne »
evo sad sam upravo podmazivao brave i kedere sa nekim gelom,ima dve vrste,jedan je za brave a drugin za kedere i nesto smesno para
prosle godine mi je zaledila brava i podmazao sam je sa tim i  posle nikad nije zaledila,odlicno je sredstvo,taksisti ga koriste masovno,svi mazu kedere i brave
ima da se kupi u Top autu kod kluza ja mislim da mi je tu matori kupio,odlicna stvar,upiju je kederi i nema sanse da zamrzne posle,barem ja cele zime nisam imao problema sa tim ;)
A što podmazuješ brave na pasatu,verovatno ga otključavaš preko daljinskog,ključ i ne guraš u bravu,što bi je podmazivao,a možda ja grešim,možda je potrebno,mada mi se čini da ne treba.
« Poslednja izmena: Januar 01, 2011, 01:25:49 posle podne od strane BG2225 »

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Zimske "carolije"
« Odgovor #19 poslato: Januar 01, 2011, 03:40:00 posle podne »
evo sad sam upravo podmazivao brave i kedere sa nekim gelom,ima dve vrste,jedan je za brave a drugin za kedere i nesto smesno para
prosle godine mi je zaledila brava i podmazao sam je sa tim i  posle nikad nije zaledila,odlicno je sredstvo,taksisti ga koriste masovno,svi mazu kedere i brave
ima da se kupi u Top autu kod kluza ja mislim da mi je tu matori kupio,odlicna stvar,upiju je kederi i nema sanse da zamrzne posle,barem ja cele zime nisam imao problema sa tim ;)
A što podmazuješ brave na pasatu,verovatno ga otključavaš preko daljinskog,ključ i ne guraš u bravu,što bi je podmazivao,a možda ja grešim,možda je potrebno,mada mi se čini da ne treba.
zato sto mi je prosle godine auto bio napolju na minusu;i kad sam otkljucao auto na daljincu brava se otkljucala i kad sam otvborio vrata vise nisam mogo da ih zatvorim,nece,ja zatvaram i lupam a nesto ga odbija,nece da zabravi,drndo sam se sa tim sat vremena i na kraju sam podmazo time bravu i kedere i sacekao malo i proradilo je,zatvaraju se vrata normalno
nije hteo ni da mi zakljuca,samo ostao otkljucan tako,ja stisnem na daljiuncu da zakljuca ali on nece,zaledila brava unutra,
onda sam kupio ovo sredstvo i odlicno se pokazalo

@Wele pogledacu kasnije pa cu ti reci kako se zove,u garazi mi je,bila sinoc zurka pa malo vugla boli i znas vec kako ide,samo da se oporavim malo  ;)
  champ1