Autor Tema: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 428585 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1200 poslato: Novembar 18, 2017, 10:22:21 posle podne »
Bilo bi bolje kad se ne bi govorilo o ceni već samo o karakteristikama guma, pa svako neka odluči šta i koliko će da plati.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1201 poslato: Novembar 18, 2017, 10:55:48 posle podne »
Pa i da, a uglavnom ne.
Bar sto se guma tice, ja kad preporucujem uzimam i cenu u obzir. Jer nekada nije potreno dati 500din vise npr. lupicu za Fuldu u odnosu na Hankook, ali je bolje 10x godisnje prosetati do prodavnice nego ici autom i dati 500din za Hankook vise nego za Tigar, kad smo ga se vec uhvatili.
Michelin npr svi zele, a nisu ni svesni da nije to onaj Michelin od pre 15 20god. Tako i Tigar, prodaje se jer ljudi misle to je grupacija Michelina(sto i jeste), a Michelin u Tigar ne unosi nikakvu inovativnost, bqr smesu da promene. Naprotiv, oni stancaju isto jer eto ide im, ne zato sto je dobra guma, nego zato sto su ljudi neobavesteni i nisu probali bolje i nemaju poverenja u opet se vracam Hankook u slucaju 195 65 15. I to se tako vrti, a oni cepaju sa profitom pogotovu u Srbiji gde je Tigar guma skuplja nego u okolnim zemljama.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1202 poslato: Novembar 18, 2017, 11:03:50 posle podne »
@dag81: Sta bi preporucio u dimenziji 205/55 R16? Ili ako ih imas vise, mozes rangirati kao npr. prvo, drugo, trece mesto.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1203 poslato: Novembar 18, 2017, 11:05:10 posle podne »
Koja cifra? Tu su velike razlike u ceni, od 4500 do 11.xxxdin.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1204 poslato: Novembar 18, 2017, 11:08:26 posle podne »
Evo primer (ne kažem da si takav zapravo)...Ti si trgovac gumama (kao što jesi) i ja dodjem kod tebe u radnju i ne razumem se, na šta imam potpuno pravo...A raspitujem se, očekujući da ću od tebe dobiti pravu informaciju. I poslušam te. A ispostavi se da si mi dao pogrešnu informaciju, pa kada ti ja donesem gumu na reklamaciju, koju ti odbiješ i sve to lepo provučeš da si poslao stručnom licu na analizu, bla, bla,...Ja mogu da se slikam, eventualno da verujem da ćeš ti imati dobru volju da mi daš popust za nove gume ili tako nešto. Mogu ja tebe i da nalupam, ali šta će onda biti, ode ja na robiju za dve gume i kakva je to računica? I posle se čudiš čudu kako su ljudi neobavešteni, skeptični, neće da probaju bolje,...Nego ,,daj ono što koliko toliko znam,,...Teorijski ti si u pravu za većinu stvari koje kažeš, ali hajde da pogledamo stvari iz ugla prakse, tj. prosečnog stavnovnika naše zemlje, kakvih je oko 70% stanovništva.

I da dodam da sam vozio više kola sa ,,tigricama,, u svim vremenskim uslovima. Sneg, kiša, blato,...Prošle zime baš. Tada sam razbio mit o tome da je Tigar guma krš, koji ne valja ničemu. Pritom nisu svake od tih guma stavljene tekuće sezone, neke su bile stare 2, pa i tri godine. Nigde se nisam zaglavio ili proklizao, a da je guma bila uzrok. Zato sam ih ove godine kupio sebi i za sada, samo po kiši, pokazale se dobro, mogu reći da sam ih testirao. Ne kažem da nema boljih, ali za ono što meni treba zadovoljavajuće su. Možda sam za 1000 dinara više po komadu mogao da kupim bolje, možda i nisam, ne mogu da tvrdim, ali i ove su ok.

I ja bi voleo da mogu da kupim novi Bridžston, Pireli, Mišelin, Gudjer, da ga vozim 30000, skinem i poklonim nekome za koga bi to još bila ,,extra guma koja još može da ide,,. Ali da je tako, ne bi vozio auto star 15 godina, nego mnogo mlađi.

Čak sam cuo i mišljenja da je bolje da sam kupio polovan Mišelin ili Pireli, nego nov Tigar. Što mi vređa inteligenciju. Svaka nova guma je bolja od polovne.
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2017, 11:11:34 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1205 poslato: Novembar 18, 2017, 11:25:01 posle podne »
Koja cifra? Tu su velike razlike u ceni, od 4500 do 11.xxxdin.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Recimo tu oko 7-8k po gumi.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1206 poslato: Novembar 18, 2017, 11:52:54 posle podne »
Evo primer (ne kažem da si takav zapravo)...Ti si trgovac gumama (kao što jesi) i ja dodjem kod tebe u radnju i ne razumem se, na šta imam potpuno pravo...A raspitujem se, očekujući da ću od tebe dobiti pravu informaciju. I poslušam te. A ispostavi se da si mi dao pogrešnu informaciju, pa kada ti ja donesem gumu na reklamaciju, koju ti odbiješ i sve to lepo provučeš da si poslao stručnom licu na analizu, bla, bla,...Ja mogu da se slikam, eventualno da verujem da ćeš ti imati dobru volju da mi daš popust za nove gume ili tako nešto.
Zna se sta je reklamacija, fabricka greska.

Reklamacija nije da ti kupis gumu od 5000din i kazes klizi, brzo se potrisila, a ja sam ti umesto Tigra ponudio Hankook a ti kazes, pa ja bih do 5000din dao ne bih 5500. Ili se polakomis na Kamu od 3750din u tvojoj dimenziji i ocekujes Continental.
Preporuka, savet je nesto drugo i tu se gradi reputacija prodavca.
Evo sad me decko pitao sta da uzme za 7 8000din. Ne mogu mu ja preporuciti Dunlop Winter Sport 5 ili Continental ts860 kada su te gume 30-40% skuplje od njegovog budzeta. Ja mu mogu preporuciti Hankook w452 za 7.900din npr. i reci da ce biti zadovoljan, da je dobra guma i za suvo , kisu i sneg, da su ljudi zadovoljni,da  vredi tih 7.900din i da je za nijansu bucnija ali ne i bucna. A ako hoce tihu gumu, vrhunsku u svim uslovima i tihu, bas tihu da uzme Dunlop WS5 npr i probije budzet.

Svaka guma uglavnom vredi koliko i kosta, uz par izuzetaka po mom misljenju(Tigar i Michelin od poznatijih).

P.S. Zato nadjes svog vulkanizera, ako treba platis gumu i 100 200din vise nego preko neta npr, i dobijes najbolje u tom trenutku za budzet kojim raspolazes. Sve ima svoje, ja se trudim da svoje kupce uvek maksimalno usluzim i nekad im i probijem budzet, nekad im ustedim koji dinar i koliko vidim ljudi to postoju. Neki da, neki ne, ali prvi su u velikoj vecini jer vidim da nastave da dolaze redovno na zamenu a i za kupovinu i salju prijatelje sto mi je licno najbitnije.


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2017, 11:58:32 posle podne od strane dag81 »

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1207 poslato: Novembar 19, 2017, 12:07:02 pre podne »
@DuleC,
Za 7 do 8000 je izbor bas slab kod zimskih u ovoj dim, Hankook se namece kao najbolji izbor do 7900( licno bih nju za taj budzet), Sava Eskimo HP2 blize 7000din.
Za oko 50e Sava Eskimo S3+ ili Barum Polaris 3, losije nego gore pomenute, ali zadovoljni ne previse zahtevni vozaci.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1208 poslato: Novembar 19, 2017, 12:37:18 pre podne »
Hvala Dag na savetima, ja cenim iste, steta sto si u srpskoj Atini inace bi opet poslovali :) Ja sam pogresio pokusavajuci da objasnim neobjasnjivo, nemoj i ti da gresis. Drzi se iskustva oko guma to je daleko vrednije u ovoj temi.
Danas pricam sa kolegom koji vozi CC mk2 i ima zimsku Lasu, dakle auto iste klase kao B7 kod mene. On je zadovoljan sa istom. Ja mu kazem da se meni ne svidja i da mi je Miselin dosta bolja. On kaze pre ovih je imao Miselin i ne mogu da se porede sa bilo kojom gumom. U sustini imamo isto iskustvo oko Lase. Njemu je dobra ako je ne poredi sa Miselinom, a meni nije dobra kad je poredim sa Miselinom.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1209 poslato: Novembar 19, 2017, 01:07:05 pre podne »
Evo primer (ne kažem da si takav zapravo)...Ti si trgovac gumama (kao što jesi) i ja dodjem kod tebe u radnju i ne razumem se, na šta imam potpuno pravo...A raspitujem se, očekujući da ću od tebe dobiti pravu informaciju. I poslušam te. A ispostavi se da si mi dao pogrešnu informaciju, pa kada ti ja donesem gumu na reklamaciju, koju ti odbiješ i sve to lepo provučeš da si poslao stručnom licu na analizu, bla, bla,...Ja mogu da se slikam, eventualno da verujem da ćeš ti imati dobru volju da mi daš popust za nove gume ili tako nešto.
Zna se sta je reklamacija, fabricka greska.

Reklamacija nije da ti kupis gumu od 5000din i kazes klizi, brzo se potrisila, a ja sam ti umesto Tigra ponudio Hankook a ti kazes, pa ja bih do 5000din dao ne bih 5500. Ili se polakomis na Kamu od 3750din u tvojoj dimenziji i ocekujes Continental.
Preporuka, savet je nesto drugo i tu se gradi reputacija prodavca.
Evo sad me decko pitao sta da uzme za 7 8000din. Ne mogu mu ja preporuciti Dunlop Winter Sport 5 ili Continental ts860 kada su te gume 30-40% skuplje od njegovog budzeta. Ja mu mogu preporuciti Hankook w452 za 7.900din npr. i reci da ce biti zadovoljan, da je dobra guma i za suvo , kisu i sneg, da su ljudi zadovoljni,da  vredi tih 7.900din i da je za nijansu bucnija ali ne i bucna. A ako hoce tihu gumu, vrhunsku u svim uslovima i tihu, bas tihu da uzme Dunlop WS5 npr i probije budzet.

Svaka guma uglavnom vredi koliko i kosta, uz par izuzetaka po mom misljenju(Tigar i Michelin od poznatijih).

P.S. Zato nadjes svog vulkanizera, ako treba platis gumu i 100 200din vise nego preko neta npr, i dobijes najbolje u tom trenutku za budzet kojim raspolazes. Sve ima svoje, ja se trudim da svoje kupce uvek maksimalno usluzim i nekad im i probijem budzet, nekad im ustedim koji dinar i koliko vidim ljudi to postoju. Neki da, neki ne, ali prvi su u velikoj vecini jer vidim da nastave da dolaze redovno na zamenu a i za kupovinu i salju prijatelje sto mi je licno najbitnije.


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

To se razume. A da li je za reklamaciju, pa neka je i Kama, da kupim novu i vozim je jednu zimu, a počne da se raspada gazeci sloj, da se kruni, otpada u pečatima? Sto se meni desilo. Da se brzo ravnomerno pojede i slično...to je jasno -  nema reklamacije - nego, koliko para, toliko muzike. Nisam ja očekivao Mišelin, Kontinental ili Pireli, kada sam bio kupio Kamu, ali očekivao sam da traje bar dve zime, a da ne počne da se kruni gazeći sloj.
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2017, 01:11:37 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1210 poslato: Novembar 19, 2017, 11:52:50 pre podne »
Koja cifra? Tu su velike razlike u ceni, od 4500 do 11.xxxdin.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Recimo tu oko 7-8k po gumi.
Ja bih ovde malo probio budzet , i za 8500 uzeo Nokian wrd4 recimo...
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2017, 11:55:42 pre podne od strane Ned »

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1211 poslato: Novembar 19, 2017, 01:50:33 posle podne »
Dobar drugar vozi na lexusu winteru i to u velicini 18", isto kaze da zuje podosta, ali da nisu lose po snegu, doduse on ne predje sa tim autom po snegu puno, ali eto, njegovi utisci su takvi. 

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1212 poslato: Novembar 19, 2017, 02:18:14 posle podne »
Meni su Winter1 proklizale na deonici gde Continental nisu... jest’ bila poledica i jesu gume bile 4-ta godina a Continental 3-ca ali one nisu proklizale..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1213 poslato: Novembar 19, 2017, 03:13:07 posle podne »
stavio juce CONTINENTAL TS860 u dimenziji 195/65 R15..po 62-63e kom

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1214 poslato: Novembar 19, 2017, 05:02:17 posle podne »
Koja cifra? Tu su velike razlike u ceni, od 4500 do 11.xxxdin.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Recimo tu oko 7-8k po gumi.
Ja bih ovde malo probio budzet , i za 8500 uzeo Nokian wrd4 recimo...



Moja preporuka za Nokian zimsku. Jako dobra guma, nema greške.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1215 poslato: Novembar 19, 2017, 05:35:21 posle podne »
Vidim da se vintera spominje, uzeo pre tri sezone (sad im je cetvrta) 185 60 14  za golfa dve, dve sezine bile super trecu tj proslu auto mi kao tek tek vukao u desno neprimetno i aj reko kad stavim letnji set uradicu optiku, stavio leptnji set auto ne vuce nigde a optika ok, kazu kriva guma (zimska pa zato vukao), sad pre deset dana stavio opet zimski set i auto bas lepo bezi desno a sara je ok. Znaci po meni tigar tri sezone i menjaj. Danas pricam sa bratom a on u bosni uzeo fuldu 14 za pola i platio sa montazom i balansom 36 evra po gumi, zadovoljan i sa gumom i sa cenom

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1216 poslato: Novembar 19, 2017, 07:26:06 posle podne »
Hvala na odgovorima, ma uzeo sam Winteru ove ove sezone, vozicu je dok bude bila ok. Imao sam je ranije u 15" i dve sezone je bila ok, posle sam prodao taj komplet tockova.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1217 poslato: Novembar 19, 2017, 09:43:20 posle podne »
                :+    Nešto novo?


''Bolje gume stavite na zadnje točkove automobila. To je opšte pravilo koje se primenjuje bez obzira na to ima li automobil prednji pogon, zadnji ili pogon na sva četiri točka, objašnjavaju nemački eksperti u automoto časopisu Auto Motor und Sport. ''

http://www.021.rs/story/Zivot/Magazin/176084/Bolje-gume-stavite-na-zadnje-tockove-automobila.html


Koji nemački eksperti, gde je članak taj u časopisu 'Auto Motor und Sport'? Ja bi im uzeo dozvolu za rad kada pišu ovakve gluposti!
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2017, 09:50:45 posle podne od strane Joca »

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1218 poslato: Novembar 19, 2017, 10:15:45 posle podne »
Verovatno bmw-ovi "eksperti" lollol

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1219 poslato: Novembar 20, 2017, 02:53:52 pre podne »
Isto to sam pre negde gledao na yt, strasno kako lupetaju...