Autor Tema: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 428594 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1180 poslato: Novembar 16, 2017, 05:06:36 posle podne »
Diler skinuo Mišelinke :53

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1181 poslato: Novembar 16, 2017, 05:09:00 posle podne »
Neki dan pored mene staje Policija, nove Skode, zimske gume Starmax...

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1182 poslato: Novembar 16, 2017, 06:21:11 posle podne »
@Rus
Jbg sad, da je zimska guma samo dubina šare - lako bi mi!!!
Za Nokian se slazem, ali to sto je Cordiant preuzeo šaru, ne znaci da je to sad Hakapelita...ima tu i do smeše, nije samo precrtaj i teraj! I moram nesto da te ispravim, ako gresim ispravi ti mene...vozio sam letnje Nokian gume i pomno pratim bas njihove zimske, ne znam odakle ti da je sara 10mm na njima? Stepen istrosenosti kod njih ide 4-6-8mm
@Blade
Problem je sto ti gumu gledas samo kroz to koliko ce da ti traje, a ne koliko ce da ti sveukupno pruzi...i sigurnog skretanja, kocenja, kretanja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije Cordiant preuzeo saru vec je cela linija prebacana u Moskvu. Nokian je ovde Ruske proizvodnje a ne Finske !!! Tako da to takodje znaci mnogo !!! Fabrika je pored Sankt Peterburga.  Michelin, Yokohama, Continental, Gislaved... svi oni se prave ovde u Rusiji.

https://mosautoshina.ru/catalog/tyre/search/by-size/-205-60-16--1-/
Boban-Rus

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1183 poslato: Novembar 16, 2017, 08:37:08 posle podne »
Ja mislim da je najbolje ovako...u pravu si!

Van mreže djomla

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 359
  • Age: 42
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5+TDI PoloTDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1184 poslato: Novembar 16, 2017, 09:48:12 posle podne »
I ja imam Wintere i to na Polu i Passatu,nikakav problem sa njima. Po meni što se tiče odnosa cene i kvaliteta  sasvim zadovoljavajuće.

Van mreže dejanvw

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 35
  • Lokacija: Budisava, Novi Sad
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1185 poslato: Novembar 16, 2017, 11:31:32 posle podne »
Jedna prica od pre par godina. Sedim s dva drugara u kaficu, jedan pusi marlboro, drugi LM. Ovaj sto pusi marlboro nakon par pica prica ovom drugom kako je navikao na te cigare, da su mu sve druge odvratne i kako nema sanse da bi zapalio nesto drugo. Okrenuo sam im pepeljaru i ovaj sto pusi marlboro je dovrsio drugarov LM bez po reci. Pitam ga ja, kakva je cigara. Nije primetio da mu je zamenjena. Poenta, ne zna sta je dobro, al zna sta je skupo.

Takav test treba napraviti ovde, provozati na istom autu vise proizvodjaca pa da vidimo dal bi pogodili koji krug ste vozili na tigru, michelinu, pirelliju itd.




Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1186 poslato: Novembar 16, 2017, 11:35:20 posle podne »
Dobra ideja!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1187 poslato: Novembar 17, 2017, 11:54:30 pre podne »
Nede,
Nije objasnio čovek, nego se ti slažeš sa njegovim mišljenjem. A to nije isto. ;)
Gledam koliko će guma da mi traje, gledam i sve ostale stvari. I ta Wintera me dobro služi, kao ovakvog vozača kakav sam. Kada ne bude tako, kupiću drugu, bolju, verovatno i skuplju. Evo bio je što se mene tiče, pošto je ovih dana kiša, sveži test po takvom vremenu, pokazala se dobro, a bilo je raznih situacija.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1188 poslato: Novembar 17, 2017, 10:17:37 posle podne »
Eto Blade me naucio nesto novo, a pukim slucajem radim gume nepunih 10god. Xa xa

Michelin radi samo moto gume u Srbiji, tacnije mislim skuter(nemojte me drzati za rec da li radi za motore), i jesu katastrofa. Nova a trese, sreca ih ne prodajem nitu cu. Od moto prodajem Dunlop i Conti.

P.S. Ponuda za Blade:
Uslikaj mi tu od 7.500 Michelinku da pise da je Made in Serbia, ja ti posaljem odmah 4kom ovih za 10.000din po komadu. Tj. uplatim ti ih na tom mestu.
U suprotnom ti meni uplatis svoju kako ti kazes prosecnu platu.
Moze?

Ko hoce bas dobru gumu da vozi, a nije mu zao para Continental TS850P je vrhunska. Vozio sam svasta, poslednjih 6 7 god bas eksperimentisao, ali Conti i Dunlop, za mene, jedne od najjacih zimskih guma. Ubice u pravom smislu reci. Naravno ne stare 5god i sa 5mm sare.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2017, 10:23:09 posle podne od strane dag81 »

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1189 poslato: Novembar 17, 2017, 10:29:04 posle podne »
A kakva je po tvom misljenju Continental TS 850?

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1190 poslato: Novembar 17, 2017, 10:48:26 posle podne »
Nju nisam vozio, nasledio je TS860 od prpsle god ili bese kraj 2015te.
Ali nema greske sa zimskim Contijem i Dunlopom.
Ako uzimas polovnu TS850 slibodno, ako uzimas novu trazi TS860 ili Dunlop WS5. Ne znam koja dim ti treba i da li novo ili polovno.

Michelin sam vozio A4, on mi je ono jedino sto traje ali nije me odusevio po snegu a ni na mokrom, dobra je daleko od toga da nije ali nije to to.
Alpin A5 odlican grip na pravcu i pri kocenju, mokro/suvo, sneg onako. Ali losa bocna vodljivost.
Michelin Pilot Alpin PA4 katastrofa za novac koji kosta. Ok grip, neudobna i lupa na poprecnim neravninama, dobra na suvom i mokrom, ali nije mi ulila sigurnost da mogu sa autom kako hocu kao ova Conti sad(isti auto A4 B8). Na snegu je nisam vozio. A od nje sam bas ocekivao da he sam vrh i uvek sam se lozio na nju, ali je ne bih vise stavio na auto.
Uglavnom za mene je Michelin debelo precenjen, koji god model to bio. Nije to vise Michelin iz 90ih i pocetka 2000ih.
Menjam cesto auta, pa i eksperimentisem. Ili uvaljam svoje po dobroj ceni skoro nove, pa uzmem drugi model da probam.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2017, 10:50:19 posle podne od strane dag81 »

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1191 poslato: Novembar 17, 2017, 10:59:56 posle podne »
Hvala dag81, imam te Conti na oba auta, igrom slucaja mi ih nabavio drugar iz Beča prakticno nove, zato pitam...

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1192 poslato: Novembar 18, 2017, 10:15:55 pre podne »
Eto Blade me naucio nesto novo, a pukim slucajem radim gume nepunih 10god. Xa xa

Michelin radi samo moto gume u Srbiji, tacnije mislim skuter(nemojte me drzati za rec da li radi za motore), i jesu katastrofa. Nova a trese, sreca ih ne prodajem nitu cu. Od moto prodajem Dunlop i Conti.

P.S. Ponuda za Blade:
Uslikaj mi tu od 7.500 Michelinku da pise da je Made in Serbia, ja ti posaljem odmah 4kom ovih za 10.000din po komadu. Tj. uplatim ti ih na tom mestu.
U suprotnom ti meni uplatis svoju kako ti kazes prosecnu platu.
Moze?

Ko hoce bas dobru gumu da vozi, a nije mu zao para Continental TS850P je vrhunska. Vozio sam svasta, poslednjih 6 7 god bas eksperimentisao, ali Conti i Dunlop, za mene, jedne od najjacih zimskih guma. Ubice u pravom smislu reci. Naravno ne stare 5god i sa 5mm sare.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Pa šta ako radiš sa gumama 10 godina...Ima raznih koji rade sa gumama, kao što ima i raznih doktora. Vidiš, i ovi gde sam kupio ,,tigrice,, rade sa gumama, pa su mi dali drugačiju informaciju od tebe. Možda slučajno, desi se greška, ljudi smo, možda je prodavac u tom momentu imao 1000 informacija u glavi, pa i on je čovek, nije mu zameriti,...Imala mi je smisla ta priča, sa obzirom da je Mišelin vlasnik farbrike u Pirotu, pa što i da nije moguće da tamo ima pogon koji radi proizvodnju. Da sam hteo da ih kupim, kao što nisam, moje je da proverim i da se bolje raspitam. Jer mi ne bi bio prvi put da sam prilikom kupovine pogrešno informisan. A svaka škola se plaća, ja sam tu platio. ;)

Tako sam dobrio informaciju i za Kamu da je odlična za zimu, bla, bla,...Pa nisam bio zadovoljan. I sada sam kupio Tigar sa kojim imam prethodno iskustvo. Ali pošto u ovoj našoj zemlji ne postoji zakon za zaštitu potrošača, osim što je mrtvo slovo na papiru, tj. zakon za zaštitu trgovaca od potrošača, za svoju grešku niko ne mora da odgovara.

Ne znam što se ti praviš pametan sad i prosipaš tu neke dunđerske fore...Ja ti kažem šta mi je rečeno, pa ako su lagali mene i ja tebe lažem. Svakako nisam bio zainteresovan za Mišelin, pa u dalju priču nisam hteo da ulazim. A tebi, ako je tvoja informacija tačna, zahvaljujem što si me uhvatio, a nisi ostavio u neznanju! :46
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2017, 10:23:38 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1193 poslato: Novembar 18, 2017, 12:46:36 posle podne »
Je l ima neko iskustva sa zimskom Dayton gumom? Drugar je uzeo za Golfa4 2 letnje nove i prezadovoljan je njima. Sad je uzeo i 2 zimske nove, ali je rano da se donese neki utisak. Imaju lepu šaru.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk
Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1194 poslato: Novembar 18, 2017, 02:20:25 posle podne »
Ja ih imam letnje i meni su Kumho letnje bolje nego te Dayton sto sam uzeo... mnogo plastične, huce, bruje, totalno bzvz... ako su im zimske taj rang kvaliteta, nisu neke..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže MileSrb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 546
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +21/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD AFN
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1195 poslato: Novembar 18, 2017, 05:45:33 posle podne »
@BladeBg +1  :25

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1196 poslato: Novembar 18, 2017, 06:45:05 posle podne »
@voodoons
Drugar je zadovoljan letnjom Dayton. Ne vozi nešto žustro, uglavnom gradska vožnja. Napravio sa njom ~12.000 za 7meseci. Ja sam vozio jednom sa njim do Niša, 170km/h autuputem i nije nešto bučna.
On je jurio Continental da uzme, ali je dobio smešnu cenu za letnje (dot17) u dimenziji 205/55/16 4200din nova..

Tema je za zimske, da ne spamujem temu. Vudećemo kako će se zimska pokazati. Ja sam još ovu godinu na Winteri, za sledeću sezonu uzimam Hankook nove.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1197 poslato: Novembar 18, 2017, 07:17:31 posle podne »
Bane tj Blade,
Ako nemas informaciju onda ne pises da bi pisao i opravdao tvoju investiciju, pogresnu kako si sam rekao.
Tebi je bitno samo da je jeftino, jer da nije ne bi ni kupio Kamu. Kama je za one sto krenu na polovnu gumu pa sa 5 10e vise mogu da uzmu novu. Ili za nekog ko ima dosta voznje van asfalta ili vozi po brdima.
Takodje, tvoja odluka za Tigar je isto na osnovu tudjeg iskustva, jer eto cuo si da vozi Pera, Mika, Zika. A da si malo razumniji, kao sto nisi, za 5e  ili 4l goriva x2 si mogao uzeti Hankook w452 koja je 50% bolja od Wintere u tvojoj dimenziji. Ali jbg , ti uvek volis da budes u pravu tj.da imas svoje misljenje, a savet nekog ko ne misli kao ti, ti jednostavno  shvatas uvek, ali uvek, kao napad na tvoju licnost.
Uostalom tvoj auto, tvoj novac, tvoja odluka, ali nemoj mi pisati da je Michelin 10.350 din u 195 65 15 kada nije. To je bas dovodjenje clanova foruma u zabludu.


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2017, 07:22:22 posle podne od strane dag81 »

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1198 poslato: Novembar 18, 2017, 07:53:28 posle podne »
Ja sam imao još jedan kriterijum kod izbora guma: da može i za dve - tri godine da se nabavi isti taj dezen ako bude morala samo jedna da se kupi, a u tome je vintera pobednik, ima ih na svakom ćošku i novih i polovnih.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1199 poslato: Novembar 18, 2017, 10:04:37 posle podne »
Bane tj Blade,
Ako nemas informaciju onda ne pises da bi pisao i opravdao tvoju investiciju, pogresnu kako si sam rekao.
Tebi je bitno samo da je jeftino, jer da nije ne bi ni kupio Kamu. Kama je za one sto krenu na polovnu gumu pa sa 5 10e vise mogu da uzmu novu. Ili za nekog ko ima dosta voznje van asfalta ili vozi po brdima.
Takodje, tvoja odluka za Tigar je isto na osnovu tudjeg iskustva, jer eto cuo si da vozi Pera, Mika, Zika. A da si malo razumniji, kao sto nisi, za 5e  ili 4l goriva x2 si mogao uzeti Hankook w452 koja je 50% bolja od Wintere u tvojoj dimenziji. Ali jbg , ti uvek volis da budes u pravu tj.da imas svoje misljenje, a savet nekog ko ne misli kao ti, ti jednostavno  shvatas uvek, ali uvek, kao napad na tvoju licnost.
Uostalom tvoj auto, tvoj novac, tvoja odluka, ali nemoj mi pisati da je Michelin 10.350 din u 195 65 15 kada nije. To je bas dovodjenje clanova foruma u zabludu.


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Pišem da je 10350 jer jeste, pošto znam šta sam svojim očima video, a ko mi ne veruje, kao što mi ti ne veruješ, ne mora da mi veruje. Ja nemam razloga da pišem nešto što nije, tj. da namerno lažem.
A ja sam imao informaciju, pogrešnu možda, ali sam je imao. I ne opravdavam sebe, nego sam napisao svoje iskustvo, stečeno na osnovu te greške, koja se desila zbog pogrešne informisanosti, a bez preporuke nekoga ko je već imao tu gumu. Bilo - prošlo - ništa strašno - idemo dalje!
A moja odluka za Tigar je na osnovu iskustva...Pa to su ljudi sa kojima komuniciram skoro svaki dan, koji prelaze istu kilometrazu ili sličnu kao ja, čija kola povremeno i provozam...I kada svi ti ljudi kazu isto, meni je to dovoljno da se odlučim. Tebi možda nije.
Možda sam mogao, što ti kažeš, da uzmem i tu gumu o kojoj ti govoriš, niko mi je nije preporučio, a da ti iskreno kazem, nije mi se eksperimentisalo ovaj put. Tigar je više-manje, to ćeš se složiti, svima poznat i tu neke velike nauke nema. Naravno da ima boljih guma, to nisam osporio, ali mislim da ni sa Tigrom nisam pogrešio. Imam uvek svoje mišljenje i stav, naravno. A savet nikad ne shvatam kao napad na svoju ličnost, Bože sačuvaj. To si odvalio kao macolom. Uvek kada vidiš da grešim, a imaš želju i volju da mi pomogneš, skreni mi pažnju i ja ću ti biti zahvalan, ne samo tebi, nego svakome kome je cilj da mi pomogne. Ne garantujem da ću poslušati, ali cenim to kao dobronameran savet.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.