Autor Tema: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac  (Pročitano 30183 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #20 poslato: Septembar 20, 2011, 09:30:00 posle podne »
xaxaxa ja mislio da je to nesto drugo, i dok sam se nakanio ja vozio 15 dana stalno blika a sve OK sa autom i ondaprovalim da mi ne rade stopke, znaci pola mjeseca vozio bez stopova  lollol   vrhunski rijeseno nema sta  biggrin

Van mreže vaske2

  • VW Početnik
  • Poruke: 142
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Golf 6 1.6 tdi
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #21 poslato: Septembar 21, 2011, 08:13:19 pre podne »
Pre par dana zamenjen prekidac kocnice sto nije ni malo lako jer se rastura cela kaseta ispod volana,a manifestovalo se tako jer je povremeno palio lampicu ABS-a i ESP-a zajedno.Sto se tice grejaca...oni se pale iskljucivo kad pobrljavi senzor temperature motora i ne bi trebalo da imaju ikakve veze sa prekidacem kocnice.

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #22 poslato: Septembar 21, 2011, 08:45:27 pre podne »
Ta palstika ispod volana se skida za 2 minuta , veci je problem ubaciti prekidac u leziste jer ima odredjen polozaj koji treba pogoditi , a iz iskustva ostalih ako si citao temu od pocetka jasno je da ipak ima veze lampica grejaca i prekidac kocnice...

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #23 poslato: Septembar 21, 2011, 09:33:29 pre podne »
@martini Kad ti je bila otišla sijalica da li se lampica za grejače uključivala samo ponekad ili je stalno svetlela? Acca je govorio o situaciji kada se povremeno pali lampica na tabli a štop svetla rade.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #24 poslato: Septembar 21, 2011, 09:47:20 pre podne »
prvo mi se greska javljala povremeno, pa je nestala na pola godine sama od sebe (to je ono kada mi je ovlasceni rekao da je neki senzor)

posle kad se pojavilo opet stalno je blikala konstantno i tada je bio stop prekidac i ima veze sa prekidacem kocnica !!!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #25 poslato: Septembar 22, 2011, 12:59:38 pre podne »
@martini Kad ti je bila otišla sijalica da li se lampica za grejače uključivala samo ponekad ili je stalno svetlela? Acca je govorio o situaciji kada se povremeno pali lampica na tabli a štop svetla rade.
tako je,meni je samo upalilo na 2 sekunde kao gresku i ugasilo,a svetla rade normalno,i evo vise ne pali
  champ1

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #26 poslato: Septembar 22, 2011, 04:00:08 posle podne »
uhhh ne mogu da se setim sad....cim upalim auto i pritisnem kocnicu onda je palio lampicu...e sad ne mogu da se setim dal je blinkala il je sve vreme upaljena bila...

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #27 poslato: Septembar 23, 2011, 10:55:36 pre podne »
Dobro, ako se lampica za grejače uključuje samo sa pritiskom kočnice onda je sijalica svakako sumnjiva. Ako se uključuje i bez pritiska kočnice, sama od sebe, onda je svakako prekidač.

Van mreže Grale

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #28 poslato: Septembar 23, 2011, 10:28:21 posle podne »
Upravo sam danas rešio taj problem sa majstorem, bio sam na dijagnostici i pokazalo je da je stop prekidač otišao i promenuo mi je za originalni i više se ne dešava blinkanje lampice grejača.... poništio je grešku i sve sad radi kako valja....

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #29 poslato: Septembar 23, 2011, 11:55:54 posle podne »
meni se isto evo vec 2-3 dana ne desava isto nista
  champ1

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #30 poslato: Novembar 19, 2011, 12:52:30 pre podne »
opet se desilo,iz cista mira malopre kod sajma zapistalo i upalilo grejac i izbacilo neki tekst,ja ugasim auto i upalim ga i ono opet izbaci,i tako jedno 3 puta i posle je samo nestalo,isto izbaci grejac i neki tekst
verovatno je opet to isto jer sam drzao nogu na kocnici
  champ1

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #31 poslato: Novembar 19, 2011, 01:52:16 posle podne »
e drustvo malopre sam video da mi kad upalim maglenke ne radi pozadi jedan stop,tj kad na prekidacu upalim svetla,imam jos d2 polozaja na tom prekidacu,da izvucem prekidac 1 i pali mi prednje maglenke,i da izvucem prekidac jos jednom
(dva puta) onda pali i pozadi maglenke ja mislim,stopovi duplo jace svetle da bi bio uocljiviji,e kad stavim na tom polozaju radi mi samo levi jace a desni ne,kao da je crkla sijalica
da li moze da to bude problem sto mi je upalio grejac,tj onaj prekidac isto na papucici
da napomenem da sam vozio sa upaljenim maglenkama i napred i pozadi,a ranije nisam nikad,tad mi nije i prijavljivalo,nego sad kad sam upalio a ta desna en radi,onda je prijavio gresku
  champ1

Van mreže tuki789

  • VW Početnik
  • Poruke: 66
  • Age: 39
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b5
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #32 poslato: Novembar 19, 2011, 03:13:23 posle podne »
Ja sam na svom pasatu B5 imao slican problem. Isto mi je pocela da blinka lampica grejaca. Kada sam otisao kod ortaka na dijagnostiku, izbacio mu je da je u pitanju prekidac stop svetla. Uzeo decko skinuo ga, otvorio i kaze ovde nema sta da crkne, najobicniji kontakti. Inace decko je maher za struju,elektroniku (zavrsio elektrotehnicki fax)...
Uzeo otvorio onu pregradu sa osiguracima sa leve strane od volana naspram vozacevih vrata, i nasao da je vrisnuo osigurac stop svetla. Samo stavio drugi i problem resen. Prema tome pogledaj osigurace, mozda je dotrajao ili ima slab kontakt pa ti povremeno napravi problem.
Pozdrav 
Nenad Turtureja
dipl.ing.prehrambene tehnologije

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #33 poslato: Novembar 19, 2011, 03:59:46 posle podne »
a sad mi se desilo nesto cudno
skinuo sam i zamenio sijalice pozadi,malo one kontakte ocistio na sklopci za stop svetla, i kad okrenem sijalicu kontra onda mi radi,a nemoze kontra da stoji jer ima tacno kako ulazi
i malo sam ostavio auto na kontaktu i upalio muziku i sva svetla,i za maglu i migavce
i uzmem da upalim auto a on nece da se upali,pocne kao a zmirka mi svetlo,i tako prva 2-3 puta isto i 4-5 put nece ni da zavergla samo da kontakt,usro sam se da nisam sjebo nesto elektroniku dok sam drndo sijalice

i pokusam posle2 minuta opet i on upali iz prve,i evo vec nekoliko puta pokusao i upali auto,sve radi normalno

da napomenem da kad nije hteo da upali i to kao da je zmirkala tabla,radio kad zaverglam radio ostane upaljen ali se utisa,tj kad upalim svetla za maglu on se utisa,palio mi na tabli i onu lampicu kao neki coveculjak sto sedi,valjda za airbag i ostane da svetli
sta li to moze bityi
nesto je pobrljavio,evo ad sve radi
  champ1

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #34 poslato: Novembar 19, 2011, 04:09:29 posle podne »
Ispraznio si akumulator, eto to moze da bude, a vidi da li su ti sijalice za maglu 21w kao i sijalice za kocnicu, a za poziciju 5 ili 10 w

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #35 poslato: Novembar 19, 2011, 04:13:59 posle podne »
pa nemoguce za 15-20 min da se isprazni akumulator,nelogicno je,a i pokazao bi mi akumulator na tabli da je prazan
auto je bio ugasen,na kontaktu ali su migavci,farovi,svetla za maglu,sva signalizacija radili ne kontaktu jedno 15min sigurno,mozda malo i jace,i unutra isto svetlo i muzika,nellogicno je da ga tako brzo isprazni
evo sad pali iz prve,sve normalno
ja sam tamo drndao sijalice i menjao na zivo,stiskao  da vidim negde kontakt da ne gubi ili tako nesto,sijalice su 21/4w osram koliko sam ja video
  champ1

Van mreže koshke86

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 15
  • Lokacija: Bgd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #36 poslato: Novembar 19, 2011, 08:39:54 posle podne »
pozdrav.ja sam imao isti problem,izbacio mi je u voznji na bordu gresku ENGINE WORKSHOP i upalio grejac.stanem ugasim-upalim i ugasi gresku.posle par dana mi je palio tako i abs/esp zajedno.odem na dijagnostiku i majstor mi kaze da je 90% do tog tastera stop lampe kod pedale kocnice,jer ostane u nekom polozaju i daje neki mali signal da kocim a auto ide,i onda salje pogresan podatak motoru pa zato pali tu gresku motora (grejac) a isto i abs/esp. inace treba otici na dijagnostiku ci upali tu gresku da bi mogao videti koja je tacno jer kad prodje 50 paljenja od prijave greske obrise je iz memorija..
interesuje me koliko kosta taj prekidac original naravno,jel kupovao neko?jer cu morati to da menjao verovatno ,mada odkad mi je obrisao greske ne pali mi nista-proslo 10tak dana...
Vozim i slusam TDI!!!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #37 poslato: Novembar 19, 2011, 10:21:47 posle podne »
tako je i meni nesto izbacio,istu gresku samo na holandskom nesto motor  wor
i ja mislim da je to isto kod mene nego mi cudno sto nije hteo da se upali prva 4-5 puta
  champ1

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #38 poslato: Novembar 19, 2011, 11:03:49 posle podne »
E jeb ga sad.... na kontaktu po ovoj zimi sa svim mogucim potrosacima... Oslabio aku garantovano...inace zadnja LEVA svetlosna grupa i TREBA jace da svetli kada su upaljene zadnje maglenke... pozadi imash samo LEVU maglenku, i samo LEVA svetlosna grupa jace svetli... to je NORMALAN nacin rada... isto takodje imam isti prekidac kao ti i samo i iskljucivo samo zadnju LEVU lampu u zadnjoj LEVOJ svetlosnoj grupi, i namerno nisu postavljene na obe strane da po magli ne bi zbunjivao onog iza sebe da li kocish ili ne... Bilo je reci o toj zadnjoj maglenki jedno zilion puta....

Nisam ukapirao deo price oko okretanja sijalica....

Shto se tog prekidaca tice, ne znam shta da ti kazem, kod VW tog godishta blickanje grejaca signalizira neku od VECIH greshaka po racunaru... Moze da znaci svashta, i sluzi da ti privuce paznju, i kod onih vozila koja nemaju board da neshto nije uredu sa autom... Ja sam kopao po netu kada su mi grejaci blickali i stvarno je zilion stvari, meni su npr neki releji za imo bili problem... tako da bez dijagnostike...
E da btw, shto ne prevedete taj board na srpski :D Ili bar neki jezik koji razumete, kazu da je 2 minuta posla na dijagnostici....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5,5 lampica na tabli za grejac
« Odgovor #39 poslato: Novembar 20, 2011, 08:57:12 pre podne »
Moze na Eng, Ger,Fra, Ita... al to je manje vise bitno, teraj ti To na diagnozu