Autor Tema: Kako uvesti auto iz Nemacke????  (Pročitano 16251 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jevtta

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 504
  • Lokacija: Pasuljanske Livade bb
  • Karma: +11/-6
  • Nemoj na silu, uzmi veci cekic....
Odg: Kako uvesti auto iz Nemacke????
« Odgovor #40 poslato: Februar 08, 2012, 04:05:17 pre podne »
Kao sto kolega rece gore vozila koja se dovoze kod nas su tu samo da bi se zaradilo na njima i niko nema interes da doveze dobar auto  jer nece moci da zaradi na njemu.
Da pojasnim:
1.Krsina koja je lupana (blago) sa predjenih 400.000km (drugarov Stilo presao 810.000km utvrdjeno)
2.Auto sa 150,000km

razlika u ceni 800e (prvi 4200e drugi 5000e) a realno broj 2 vreedi mnogo vise. Pa ja cu prvi da odem i pogledam ovaj prvi i probati da ustedim 800e prilikom kupovine.
Jer cu reci :
Brate za 800e cu da mu popravim sve sto se pokvari, a koja mi je garancija da se ovaj od 5000e nece da pokvari? Znaci nema i idemo na rizik. Dal je pametno??? blink Pa nije jer je na novim kolima sve skupo i polovno a kamoli novo.

 Jer ce ovaj prvi biti sredjen i vracen na 130,000km. Tako da ce prvi odmah da se proda a drugi da stoji na oglasu dugo. Taj prodavac vise nikad nece uzeti dobar auto jer mu je jaka cena i nema interes da ceka kupca koji ce platiti 800e vise auto.

A uvek je bilo ko ne plati na most , plati na cupriju.
Malo da se nasalim: Ko vozi dizel i vozi se dzabe kad mu je auto najpotrebniji (zimi na -20*C) on ne upali. Uvek bilo.

Najjeftinije je da se vozis Taxijem: Mozes pijan, nema kazni i smaranja sa pandurima. Dal si prosao na crveno ili nisi. Ne sednes u hladan/topao auto nikad. Ne kupujes zimske i letnje gume, ne placas vulkanizera za pljacku oko premestanja guma. Ne placas registraciju. Ne strahujes da li ce neka stoka da te ogrebe na parkingu. Da ti neko baci mrtvu macku na krov.Ne gubis na vrednosti. Ne koristis gorivo koje je na popisu od 100zemalja na 97mom i placas ciscenje svega gde gorivo kruzi. Nema majstora koji jos kad si usao te ceni koliko da ti uzme. Kad bi sabrali sve ovo sto sam naveo: 8guma, usluga vulkanizera, Reg.vozila, 1 kazna, pad vrednosti,servise ulja i kaiseva i poneki vanredan jer smo uzeli mrcinu staru 10g od 400,000km,mozda mrtvu macku na krovu i plus gorivo koje izgori za 100km a koje ti unistava auto ja ne vidim ni jednu racunicu za kupoviinom auta kad ima taxija. Naravno ako prelazis vise od 10,000-15,000km onda je opravdano.
Ali razumem BG ali svi ostali gradovi su mnogo manji i realno pitanje je potreba za vecom kilometrazom.
 biggrin