Autor Tema: Lampica u satu -golf 2  (Pročitano 909 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže malimali

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 231
  • Lokacija: Apatin
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Lampica u satu -golf 2
« poslato: Jul 23, 2018, 10:20:52 posle podne »
Morao sam da zamenim kilometar sat u mom golfu 2 dizelu jer nije radio brojčanik kilometar ,dok je sve ostalo radilo kako treba.Našao sam polovan isto sa dva džeka za dizela ,sve kao na mom izuzev što je boja lampice za duga svetla plava a kod mene je prethodno bila žuta (verovatno je ovaj noviji) i što se na ovom satu ima nekih dodatnih fabričkih lemova blizu triaka.
Sve skazaljke rade kako treba ,temperature i količine goriva ,kao i brzinomer i časovnik.
Jedino sam primetio da kako se temperatura rada motora diže tako i lampica iznad kazaljke temperature počinje da tinja i kada postigne radnu temperaturu motor tada ta lampica sija .
Temperatura je u redu ,ventilator se pali kada skazaljka tek krene malo iza polovine baš kao što je bilo na prošlom satu.
Šta mislite jeli to u redu?


Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Lampica u satu -golf 2
« Odgovor #1 poslato: Jul 24, 2018, 07:01:30 posle podne »
Otkaci senzor sa vrha boce antifriza i vidi hoce li ti se paliti ta lampica iza kazaljke temperature.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže malimali

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 231
  • Lokacija: Apatin
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Lampica u satu -golf 2
« Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2018, 11:08:38 posle podne »
Nisam ništa otkačivao jer je radilo pre zamene km sata,nego sam iz drugog km sata uzeo samo taj deo,tj. merač temperature i namontirao ,očistio sve kontakte pozadi i sad radi sve.
Svejedno hvala na odgovoru.