Autor Tema: bluetooth adapter  (Pročitano 4929 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže joxa

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 28
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco
bluetooth adapter
« poslato: Jul 02, 2020, 09:21:41 posle podne »
Pozdrav svima, stigao mi je bluetooth adapter iz kine koji moj auto podrzava ali nikako ne mogu da ga namestim.

Radi se o Beta V radiju a adapter koji sam kupio je ovaj: https://www.ebay.ie/itm/Radio-Bluetooth-MP3-AUX-Adapter-Cable-Fit-For-Audi-Chorus-2-Concert-1-VW-Beta-5/153424593118?hash=item23b8d180de:g:hxkAAOSwkJNclGEf

ubacio sam plavi dzek na svoje mesto, povezao struju  i zakacio uzemljenje, bluetooth uredjaj prima struju svetli lampica na njemu cak se i povezem na njega sa telefonom ali ne uspevam da pustim muziku, koliko sam ja shvatio na radiju trebam da pritisnem dugme za cd charger da bi se prebacio na bluetooth ali meni izlazi "no cd charger" poruka na displeju i nista se ne desava.

Je li imao neko slican problem i ima li resenja ovome?  bonk


Van mreže marko012po

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 212
  • Lokacija: Požarevac
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1.6 16V FSI 85KW
Odg: bluetooth adapter
« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2020, 09:35:33 posle podne »
Mislim da postoji dva slučaja, a to su da radi cim se poveže, i drugi slučaj da mora da se preko dijagnostike uključi cd changer. Neki su dolazili sa fabrički otvorenim ulazom za changer a neki nisu. Čini mi se da sam tako počitao negde kad sam povezivao kod sebe. Naravno, sve to ako si siguran da tvoj radio podržava taj bluetooth uređaj.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: bluetooth adapter
« Odgovor #2 poslato: Jul 03, 2020, 08:00:16 pre podne »
Prvo ovo samo ne može da radi.
Moraš da povežeš CD Changer/CD player ili standardni USB/Aux emulator. Trebaju onda da se njihovi Mini ISO pinovi zamijene sa pinovima od ovog adaptera i tako možda proradi.

Drugo ovo je možda djelovalo jeftino, ali najbolja opcija je Yatour adapter sa Bluetooth opcijom.


Pitanje je koliko je sve to isplativo, kad na Aliexpress za para koliko je Yatour možeš kupiti RCN 210 original VW uređaj za G4/B5.5/Sharan sa podrškom za Bluetooth, USB, Aux, CD, CD Changer, Full Fis i pojačalo.
« Poslednja izmena: Jul 03, 2020, 08:02:59 pre podne od strane mur3633 »
TDI POWER