Autor Tema: Senzori za pritisak u gumama TPMS  (Pročitano 2529 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Senzori za pritisak u gumama TPMS
« poslato: Jul 04, 2018, 11:02:25 posle podne »
Evo da podelim iskustvo, verovatno ce nekome zatrebati, pa da mu skratim put ukoliko nabavlja novi komplet senzora za pritisak u gumama. Nisam nasao ni pribliznu temu na ovom forumu. Ja sam sebi jurio letnje felne i hteo sam da montiram novi komplet senzora za pritisak u gumama (TPMS). Nisam hteo da iskljucujem to preko dijagnostike jer mislim da je dosta korisna stvar, pogotovu sto sam na taj nacin dva puta "uhvatio" busnu gumu. Cuo sam da vozila od 2014. godine ni ne mogu da iskljuce TPMS jer neki EU zakon tako nalaze. Potrazim po netu senzore i vidim da ih ima gomila razlicitih. Nije mi se skidala guma sa zimskih felni da bih video koji je SN senzora. Pozovem AK da pitam za cenu 4 senzora, a oni naravno ne znaju o cemu govorim. Nakon cetiri mejla i nekoliko poziva konacno smo bili na istoj strani. Posalju mi predracun po mom broju sasije. "Cijena prava sitnica" sto bi rekao Sir Oliver - 62.000din komplet = 500€+  boodala bez ugradnje. Od zamenskih najjeftinije sto sam nasao je bilo 35.000din sa ugradnjom. Od polovnih sam odustao jer sam citao da je rok trajanja senzora oko 5 godina, a i nema sanse da se nadje bas onaj koji meni odgovara. Procitah na netu iskustvo nekog Amerikanca koji je sve isto prosao i kaze na kraju da je kupio povoljno na Amazonu i da nije platio ugradnju iako su mu na nekoliko mesta pokusali prodati pricu da je to komplikovano montirati. Uzmem SN dela sa fakture iz AK i potrazim po Amazonu - 107.99$ tj nesto ispod 11.000din za sva cetiri senzora marke Mobiletron. Firma koja uvozi Mobiletron u Srbiji mi je trazila 400€ za komplet i cekanje 30 dana. Zamolim drugara da mi organizuje transport iz Amerike (jbg, Amazon nije davao opciju da se ovo salje za Srbiju) i kroz nekoliko dana senzori budu u mojim rukama. Odem kod vulkanizera koji je samo usrafio senzore, montirao gume na felne i teraj... Pogledam bord, pritisak u gumama 2.2 - senzori se sami uparili. Nikakav alat, nikakva dijagnostika.  formidable



Sve vise vozila je sa TPMS, a time ce se povecati i njihova potraznja kada krenu da crkavaju sto im je otprilike sada vreme. Mozda moje iskustvo nekome pomogne da sacuva koji dinar od lesinara.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!