Autor Tema: Golf 4 led duga,kratka svetla iskustva,cena,kvalitet  (Pročitano 13292 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vwgr32

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Golf 4 led duga,kratka svetla iskustva,cena,kvalitet
« poslato: Novembar 13, 2018, 05:39:03 posle podne »
Pozdrav svima hocu da uzmem i ugradim u golf 4 led duga i kratka svetla pa me zanimaju iskustva,kvalitet sijalica. Planirao sam da uzimam sa aliexpresa ili ebay-a. Da li je neko uzimao i kako su se pokazale?

Hvala unapred

Van mreže goransd22

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 48
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen Golf 4
  • Auto: Volkswagen Golf 4
Odg: Golf 4 led duga,kratka svetla iskustva,cena,kvalitet
« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2018, 06:34:43 posle podne »
Vozim Golf 4 i kupio sam na Aliexpresu u aprilu sijalice H7 za kratko svetlo koja ima duzinu 77.5 mm, po 36W i 6000K, par je bio 20 dolara. Duzina je veoma bitna, jer duze sijalice ne mogu da stanu u kuciste fara. Montaza je prilicno laka, potrebno je da se malo iskrivi osigurac sijalica i to je ceo posao.Strujni prikljucak je klasican kao i kod klasicne halogene sijalice.



Ove sijalice sam stavio i bolje se vide od obicnih halogenih sijalica. Bio sam do tehnickog pregleda da ih provere i nisam mogao da dobijem jasnu liniju, kod ovih led sijalica dolazi do rasipanja svetlosti ali imaju duplo vise Luksa. Bitno mi je bilo da su farovi dobro ustelovani da ne smetam drugim vozacima.

Merio sam uporedo temperaturu stakla sa led i sa halogenom sijalicom, nakon 10 min rada razilika je ogromna oko 20 stepena je bilo hladnije staklo gde sam imamo led sijalicu. Medjutim u zadnjem delu fara, na strani led sijalice bila je za par stepena veca temperatura u odnosu na halogenu sijalicu. U karakteristikama sijalice pise da je vek trajanja 50000 h. Nisam kupio rezervne, ali bi mozda trebao da kupim. Nisam kupio duga svetla a i njih bi trebao da kupim. Nego kada se sve sabere to je oko 80 dolara.

Sa Alija sam porucio i led bele pozicije T10, ali su mi do sada crkle 3 sijalice pozicije. 


Konacan zakljucak je da su mi ova kratka svetla led sijalica dosta bolja od halogenih sijalica. Kod led sijalica ima rasipanja svetlosti gledano u odnosu na kesnon sijalice.
Potrebno je imati i rezervne sijalice, ako ne za kratka svetla za pozicije obavezno.



Van mreže vwgr32

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 led duga,kratka svetla iskustva,cena,kvalitet
« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2018, 12:56:05 pre podne »
Jesi imao iskustva sa dugim svetlima,da li je mozda bolje uzeti ksenone u 6000k boji ili ipak led. Kako se ksenon ponasa ?

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Golf 4 led duga,kratka svetla iskustva,cena,kvalitet
« Odgovor #3 poslato: Novembar 14, 2018, 07:17:33 pre podne »
Xenon u duga nikako. 
Jer mu treba par sekundi da se sijalica potpuno upali.
A "cut off" odnosno ona linija svjetlodti koju projektuje reflektor fara na put moze da zavisi i od same led sijalice. Ako je led cip na njoj pomjeren u odnosu na mjesto gdje se nalazi zarna nit u halogene. Nece imati linije i bacace na sve strane. Tako da sijalica zavisi od modela i proizvodjaca. Pogledas kakve dojmove ljude ostave na sajtu na kome ih kupis i odma znas. Jer ima i sijalica u kojih nema razlike sto se tice rasipanjs svjetlosti u odnosu na halogenu. A dobijas mnogo vise svjetla.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 led duga,kratka svetla iskustva,cena,kvalitet
« Odgovor #4 poslato: Novembar 14, 2018, 09:18:18 pre podne »
Što se Golfa 4 tiče:
Kratko: https://s.click.aliexpress.com/e/OxQ0IJJ
Dugo: https://s.click.aliexpress.com/e/bi2wWbiD
Pozicija: https://s.click.aliexpress.com/e/bOrKsQjn

😉😉

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

TDI POWER

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 4 led duga,kratka svetla iskustva,cena,kvalitet
« Odgovor #5 poslato: Novembar 14, 2018, 10:34:48 pre podne »
Dajte neki predlog za a3 8l?

Van mreže vwgr32

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 led duga,kratka svetla iskustva,cena,kvalitet
« Odgovor #6 poslato: Novembar 16, 2018, 01:11:06 pre podne »
Da li se mogu staviti led sijalice u svetla kao kod r32? Jer su kod njih i duga i kratka u projektoru