Autor Tema: zatamnjivanje stakala  (Pročitano 137961 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zlatko

• VW Početnik
  • Pol: Muškarac
  • Auto: corrado 16v
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1760 poslato: Decembar 30, 2017, 07:58:15 posle podne »
Ajd sad lepo polako na srbijanski šta je pesnik hteo reći glup sam pa ne razumem 30/40% tonirano pa preko toga sve iste folije
zasto ajkula nema rogove.........pa koj ce joj k...c.

Van mreže dejanvw

• Jr. Member
  • *
« Odgovor #1761 poslato: Decembar 30, 2017, 09:27:11 posle podne »
Da pokusam objasniti.
Zadnja stakla na passatu b5.5 su fabricki tonirana (zelena nijansa, ne znam koliko %), na prednja stakla je stavio foliju da se iziednace sa zadnjim.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Van mreže Tomislav Goronja

• Sr. Member
  • Auto: Golf 1 Cabriolet, Passat B5.5
« Odgovor #1762 poslato: Decembar 30, 2017, 10:00:53 posle podne »
Ajd sad lepo polako na srbijanski šta je pesnik hteo reći glup sam pa ne razumem 30/40% tonirano pa preko toga sve iste folije

Pa 30/40% su tonirana (zatamljena) Ne znam šta tu nije jasno.. I da nije nazad dodatno toniran nego sam napred na prednja stakla (vrata vozača i vrata suvozača stavio (ne ja nego predhodni vlasnik)) zalepio folije i istom stepenu zatamljenosti kao zadnja stakla.. Da bude sve isto!  :46
Da pokusam objasniti.
Zadnja stakla na passatu b5.5 su fabricki tonirana (zelena nijansa, ne znam koliko %), na prednja stakla je stavio foliju da se iziednace sa zadnjim.

Tako je, na Pasatu B5.5 ima više zatamljenosti/ toniranosti stakala.. 0% skroz providna.. 10/15% blago tonirana i 20%, 30/40% kao kod mene. Koliko to je najviše što je moglo da se poruči i fabrike (kao dodatna oprema)  :84
Kod tebe je možda 15% toniran a napred ništa. (0%)
 majstor1
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2017, 10:05:11 posle podne od strane Tomislav Goronja »

Van mreže PedjaV18

• Jr. Member
  • *
« Odgovor #1763 poslato: Decembar 30, 2017, 11:55:31 posle podne »
Ne znam da li sam kacio moj atest za stakla od proslog auta al eto ovako to izgleda, prosao kroz svu jebadu..morao sam da idem u bg da bi mi izmerili zatamljenost jer samo u bgu ima taj kurcev aparat pri tom ceo auto mi proveravali od guma, kocnica, pojaseva, naslona za glavu itd...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

TDI power!

• Sr. Member
« Odgovor #1764 poslato: Decembar 31, 2017, 05:33:04 posle podne »

Koliko si para potrošio taj dan mogli su svake nedelje da te zaustavljaju i da daješ po 1000dinara ili da ti pišu za pojas ili neke gluposti..
A velike su šanse da se te niko neče zaustaviti za folije..  lollol
« Poslednja izmena: Januar 01, 2018, 03:29:58 posle podne od strane Joca »

Van mreže voodoons

• Old.Jr Member
  • **
    • AXE
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
« Odgovor #1765 poslato: Decembar 31, 2017, 10:35:35 posle podne »
Kakav je to način razmišljanja? Radije ćeš da zaobilazis propise i po potrebi korumpiras policajce nego da uradiš ono sto propis nalaze? Ok, složiću se da je ovo harač, da su mogli bez tog plaćanja ovde i tamo ali to je samo jedan u nizu propisa. Ako ne valjaju zakoni koji se donose, drugačije se to onda rešava.
Ako tako gledaš možemo svi kršiti sve propise i ići na to da dajemo crvenu, dve korumpiranom policajcu...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže zlatko

• VW Početnik
« Odgovor #1766 poslato: Januar 01, 2018, 01:49:49 pre podne »
Prvo srećna nova svima.ja ću da ti kažem kakvo je razmišljanje stoji mi korado od maja meseca neregistrovan zato što ima 4 sedišta a upisano 5 i ne mogu da dovedem auto u fabričkom stanju po njihovm standardima te napuko ti žmigavac  završetak auspuha ti nije fabrički a jeste ne možeš majmunima da dokažeš da taj auto ima takav završetak auspuha na kraju sam ubacio žmigavce od g3 gti oni se nekako uklapaju pošto je original nemoguće naći ali to prolazi ako na veze sa vezom i završetak auspuha sam isekao iako se vidi da je fabrički argonom zapertlovan.i sad mi kaže ljuska mi se ogledalo na suvozačevom retrovizoru i ne mogu proći atest a otišao sam zbog njhove greške o broju sedišta j...bo ja zakon i državu

Van mreže dejanvw

• Jr. Member
  • *
« Odgovor #1767 poslato: Januar 01, 2018, 02:02:00 pre podne »
Pod br 1, srecna svima nova godina.
Pod br 2, nalupetao si se za medalju. Sticajem okolnosti radim na tehnickom pregledu, pre par meseci sam imao corrado na registraciji, situacija kao kod tebe (upisano 5 mesta za sedenje umesto 4). Problem je resen tako sto je poslata molba Porscheu Novi Sad, dobio sam tekuci racun na koji da se uplati mislim 3500din i potvrda je poslata na kucnu adresu i TO JE TO, nikakvi atesti.

Van mreže zlatko

• VW Početnik
« Odgovor #1768 poslato: Januar 01, 2018, 12:48:41 posle podne »
Druže dobio sa ja potvrdu od porsea ali sa tom potvrdom ne mogu da reg auto salju me na atest svakog cetvrtka dolazi gospoda iz agencije za bezbednost saobracaja u ams cak im je bila sumnjiva tezina auta pa sam i na merenje tezine isao lupao ja ili ne mene kecaju samo tako pozdrav

Van mreže dejanvw

• Jr. Member
  • *
« Odgovor #1769 poslato: Januar 01, 2018, 01:28:33 posle podne »
Promeni tehnicki pregled, ako dobijes potvrdu od porschea ne treba ti nikakav atest.

Van mreže voodoons

• Old.Jr Member
  • **
    • AXE
« Odgovor #1770 poslato: Januar 01, 2018, 02:15:22 posle podne »
Ne ulazim ja u to jel valjaju propisi ili ne valjaju. Već me interesuje zašto treba da se krivinari ako postoji rešenje?
@zlatko, izgleda da ti iz AMSS kod tebe traže dlaku u jajetu. Ali kao sto Dejan reče, promeni tehnicki. Tebi, koliko znam treba samo potvrda proizvodjaca da ti auto ima X mesta za sedenje. Takođe, postoji propis Agencije za bezbednost saobracaja koja kaže šta sve treba da bude ispunjeno, pojas u dve/tri tacke, naslon za glavu isl... a ostalo, auspuh, ovo ili ono je izgleda hir ljudi iz AMSS.. moj prijatelj nije mogao da atestira plin dok nije rešio druge stvari kao sto su pojasevi isl. Ali propis je propis, nebitno jel valja. Bitno je da li važi...

• Sr. Member
« Odgovor #1771 poslato: Januar 01, 2018, 09:27:18 posle podne »
Kakav je to način razmišljanja? Radije ćeš da zaobilazis propise i po potrebi korumpiras policajce nego da uradiš ono sto propis nalaze? Ok, složiću se da je ovo harač, da su mogli bez tog plaćanja ovde i tamo ali to je samo jedan u nizu propisa. Ako ne valjaju zakoni koji se donose, drugačije se to onda rešava.
Ako tako gledaš možemo svi kršiti sve propise i ići na to da dajemo crvenu, dve korumpiranom policajcu...

Glup je propis, i kraj priče. Ne treba sve poštovati..
Kakav je to prekršaj? Nikakav.. Imaš zatamljena stakla.. Remetim red u državi?  :53 :53 :53
Svašta piše u zakonu a dosta toga se u praksi ni malo ne poštuje..
Kad svi budu imali atest za stakla a polazim od Vladinih auta onda ću i ja.

Van mreže voodoons

• Old.Jr Member
  • **
    • AXE
« Odgovor #1772 poslato: Januar 01, 2018, 09:33:31 posle podne »
Pa zar nije lakše ispratiti glup propis i biti miran nego stalno hvatati krivine? Evo, naidjes jednom na nekorumpiranog policajca i platices više nego atest sto bi platio plus će te izbaciti iz saobracaja, cimati na vanredni tehnicki isl...
A i ne možeš sebe porediti sa vladinim vozilima pa čak ni vozilima iz kriminogene grupe ljudi.. policajac ima dozvolu za nošenje oružja, jel to znaci da možeš i ti slobodno da ga nosiš pod objašnjenjem da je glup propis koji kaže da ne možeš da nosiš oružje?

Na mreži Desmo

• Ultimate Member
  • VW Motorsport
  • Auto: Air-cooled boxer
« Odgovor #1773 poslato: Januar 01, 2018, 10:41:15 posle podne »
Meni nije jasno zbog cega vi i dalje lepite folije na stakla

• Sr. Member
« Odgovor #1774 poslato: Januar 02, 2018, 12:14:28 posle podne »
Meni ja fabrički zatamljen sem prednjih stakala. I samo napred su uradjene folije kako bi bilo isto sve u krug..
Što bi radio atest za dva stakla.. Kad smo bez problema registovali auto itd.. A i sa autom se ne vozi bog zna koliko..
Samo lagan gas  :84
« Poslednja izmena: Januar 02, 2018, 12:54:16 posle podne od strane Modus »

Van mreže Wele

• Ultimate Member
  • Lupo GTI, B7
« Odgovor #1775 poslato: Januar 03, 2018, 11:55:39 pre podne »
zlatko koji je to srbijanski jezik?
Meni nije jasno zbog cega vi i dalje lepite folije na stakla
Meni nije jasno da neko ne vidi visestruke koristi od folija koje se zabranjuju zbog NIKAKVIH stetnih posledica. Jedini razlog za zabranu je apsolutno neznanje zakonodavca, a zbog politickih poena koji se prodaju vecinski nepismenom narodu. Da li treba ponovo da nabrajamo `pro e contra` za iste?
« Poslednja izmena: Januar 03, 2018, 11:58:54 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže dejanvw

• Jr. Member
  • *
« Odgovor #1776 poslato: Januar 03, 2018, 02:09:47 posle podne »
Letos sam lepio bruxsafol folije na drugarov auto, nemacke tablice, tamo ga i vozi. Nikakvih problema tamo nema, cak i ako stakla nisu fabricki zatamnjena, niko ga ne dira jer stakla iza vozaca i suvozaca moze zatamniti i do 100% bez ikakvih atesta, odobrenja, ...

Van mreže voodoons

• Old.Jr Member
  • **
    • AXE
« Odgovor #1777 poslato: Januar 03, 2018, 05:36:15 posle podne »
Niko ne spori da je zakon napravljen zbog naplate. Ali šta možemo da radimo, sem da vadimo ateste? Da krivinaris i izbegavaš patrole zbog stakala? Lakše je platiti i odraditi atest. Znam, sutra možda neće trebati ili će doći drugi namet ali te stvari se ispravljaju na drugaciji način sem nekog nazovi bunta zbog kog ustvari činiš sebi magareću uslugu...

• Sr. Member
« Odgovor #1778 poslato: Januar 07, 2018, 11:54:22 posle podne »
Ja ga zbog vozačevog i suvozačevog stakla ne bi radio.. A i da mi je ceo zatamlje folijama ozibljno bi razmislio..
To je poslednja stvar koja sve gleda kada te neko zaustavi..
Treba poštovati propise ne jurcati puno i to je to... Ove detalje niko ne gleda..  :83

Van mreže Wele

• Ultimate Member
  • Lupo GTI, B7
« Odgovor #1779 poslato: Januar 11, 2018, 05:58:19 posle podne »
Tomislave, suludo je da savetujes ljude sa svojih 18 godina zivota i 1000km iskustva. Deluje mi da ces iskustvo solidno platiti.
Evo mene su danas zaustavili ispod Kalemegdana (Gringo klub). Samog sam sebe izbaksuzirao  boodala. Vidi covek folije, kaze nisu fabricki zatamnjena stakla, noktom oseti ivicu folije. Da li imate atest? Ne. Licnu kartu molim i parkirajte sa strane. Rezultat skidanje tablica iskljucivanje iz saobracaja (jer nije tehnicki ispravno) kazna neka ne secam se cifre. Ja sam mu ispricao ove moje stavove, covek kaze jesam u pravu, ali zakon je takav. Sada su zakonski pokrili rupe koje su ranije imali. Na kraju kaze vidim da si momak na mestu, resavaj to kako znas, neces imati srece sledeci put. Jbg moracu opet da lepim A4 papir sa likom Zorane Mihajlovic na stakla jer je to po zakonu. Atest je suludo raditi jer napred ne moze nista da se stavlja i auto izgleda smesno kad je pola zatanjen. Jedino uraditi atest sa minimalnim prednjim i onda naknadno ugraditi tamnije prednje folije. Mada ocekujem da taj atest vredi 2 godine i da svake dve godine kradu po 10.000din za papirologiju. Stoga skidanje i nadati se da ce neko normalan doci na vlast, ali to su minimalne sanse jer svi dolaze na vlast kako bi krali vise.
Vidim i registracija skuplja od 5. januara  alealeee Samo napredno :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!