Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 151070 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« poslato: Avgust 22, 2007, 02:40:16 pre podne »

Posto primecujem rasprave u vezi ovoga na mnogo mesta evo ovde iznesite svoja iskustva. 

-Ko je zadovoljniji kojim motorima i zasto...
-Koliko je ko presao sa kojim motorom...
-Odrzavanje.....
-Ko je sta izvukao iz kog motora...
-Performanse...
-Potrosnja...

 
« Poslednja izmena: Januar 10, 2013, 01:17:25 posle podne od strane Kosta »

Van mreže andy

  • VW Početnik
  • Poruke: 143
  • Age: 36
  • Lokacija: CRo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2007, 09:03:30 pre podne »
ja cu dati usporedbu

imao sam prije golfa III 1.8-75 hp klima i sad imam golfa IV sdi 1.9-68hp klima isto,ustavri to je inace od starog auta,ja ga malo-po malo sredjujem

I oba dva sam vozio  ovaj 1.8 isao je jako ljepo,bolje nego sdi,al ok ipak je par konja vise,al brate trosio je ako si normalno se vozio oko 8 litara,malo jace ,pa uz gljivu znao je do 11-12 cak  ,bez gljive od 9-10 kak si ga stisnuo

Sad da napisem sdi,ide auto 185,tad i on trosi 8 litara,a normalna voznja,do 100 km/h oko 5,5-5 l

da je tdi, uhh di bi mi bio kraj,al sam vozio chipanog tdi 90 hp ,imao je sa chipom oko 120 hp kako to ide,a jos je imao 17 sa 235/40/17 felgama

uglavnom dizel vise,jer malo trosi,a ide jako ljepo,ako je turbo naravno

Van mreže mrvke

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
    • http://
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2007, 09:51:06 pre podne »
JA sam 10 godina vozio samo benzince, i to sve sa kubikazama preko 2000 ccm. Kad sam kupovao Boru planirao sam da uzmem benzinca od 2.0 pa navise.Igrom slucaja uleteo mi je 1.9 tdi, i ... mislim sta reci. Kucni budzet mi se mnogo oporavio       Ali MNOGO!!! Po mom misljenju, a ja i nisam neki strucnjak, moze da se nosi sa 1.6/1.8 benzincima bez problema. U Golfa VR6 sam ugradio plin i izgubio ceo gepek ( velika boca, woofer, i od gepeka ostalo nista ). Nije da mi je bio preko potreban gepek, ali svaki put kad bi mi zatrebao morao sam ili da postavljam krovne nosace, ili da pozajmljujem neciji auto, ipak je to veliko cimanje. Ne planiram da prodajem Boru zato sto sam extra zadovoljan, neznam ni sta bih uzeo ako bi prodao ovaj auto, ali znam da ce mi i sledeci auto biti dizel.
Pozdrav
Mrvke

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2007, 11:07:36 pre podne »
Prvi auto mi je bio VW Passat '78 godiste, 1300ccm,benzin, 40kw/55ks. Vozio sam ga 5 godina i bukvalno nista nisam ulozio u njega za to vreme. Isao je solidno za svoje godine i snagu. Sto se potrosnje tice trosio je izmedju 10-12 litara u lokalu a na otvorenom nije prelazio 7 -7.5 litara(do 100 km/h).
Posle njega sam kupio Passat B2 koji i sada vozim. U njega sam ulozio vise nego u ovog prvog jer je kupljen od zene koju je bilo briga za odrzavanje. Sve dok ide njoj je dobro.Ovaj ima motor od 1600ccm, benzin, 55kw/75ks i zasad nisam imao problema sa njim.Ide kao "zmaj" a trosi kao dva "zmaja". U lokalu ako ga vozis normalno od 11-12 litara a ako ga gazis ide i do 14 litara. Na otvorenom ne prelazi 6.5-7 litara pri brzinama do 100 km/h. Ako bih ga prodao najverovatnije bi ponovo uzeo benzinca jer oba ova automobila su benzinci tako da sam se navikao a i benzinci zahtevaju manje odrzavanje, startniji su, zimi ne moram da razmisljam da li ce da upali ili ne itd... Jeste da kad vozis dizel vise ostaju pare u budzetu ali benzin je benzin.
Toliko od mene i pozdrav.



  VW PASSAT
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2007, 11:11:51 pre podne od strane Ivan_KS »

SALE GTI

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #4 poslato: Avgust 22, 2007, 01:03:42 posle podne »
Kada dodje vreme za generalnu sve pare koje su ustedeli vozeci ga na dizel odose majstoru,a ovaj lepo zatvori radnju i ode sa zenom i decom na odmor minimum 15 dana    
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2007, 01:04:20 posle podne od strane SALE GTI »

Van mreže jelena22game

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 217
  • Age: 42
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Žena
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #5 poslato: Avgust 22, 2007, 01:07:05 posle podne »
Moje prvo ( i sadasnje) je dizel i sretna sam sto je to tako. Ne vjerujem da bi presla na benzin al nikad ne reci nikad!

Van mreže mrvke

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
    • http://
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #6 poslato: Avgust 22, 2007, 01:17:05 posle podne »
Citat: SALE GTI
Kada dodje vreme za generalnu sve pare koje su ustedeli vozeci ga na dizel odose majstoru,a ovaj lepo zatvori radnju i ode sa zenom i decom na odmor minimum 15 dana    
Ja sam radio generalnu i na motoru, i kompletno sredjivao menjac na VR6, tako da nisam bas tako siguran u tvoju konstataciju ... mozda gresim

Van mreže thebeast_16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 625
  • Age: 36
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #7 poslato: Avgust 22, 2007, 02:12:24 posle podne »
Pre GTI-a sam imao dvojku GTD intercooler i mogu vam reci da je auto za njegovih 80 konja isao kao blesav.Po gradu mi je trosio oko 5.5-6l a na otvorenom oko 5.Auto me je sluzio super znaci nisam imao vecih ulaganja sem zamene bosch pumpe ali cim je stigla zima poceli su problemi...
Jedne noci bilo je -25 i nafta zamrzla.Odmah sutradan sam ga odslepao kod druga u servis gde smo vrucom vodom prali motor i cevke za gorivo i rezervoar i jedva je upalio!  Od tad, dok nije otoplilo na svaka 2 sata sam palio golfa da ne bi zamrzla nafta.

I naravno cim je doslo prolece ja prodadoh gtd-a i posle nekoliko dana kupio sam GTI-a kojeg i dalje vozim!Onda sam sebi rekao NIKAD VISE DIESEL!!!
Gti mi trosi po gradu 11,12 a na otvorenom ako se ne prelazi 120km/h 8-9l.
Jedina veca investicija koju sam imao u njega je kompletna generalna na motoru.Golf me dobro sluzi i zao mi je da ga prodam ali dojadio mi je i sad gledam da uzmem nekog Corrada!

SALE GTI

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #8 poslato: Avgust 22, 2007, 06:42:43 posle podne »
Citat: mrvke
Ja sam radio generalnu i na motoru, i kompletno sredjivao menjac na VR6, tako da nisam bas tako siguran u tvoju konstataciju ... mozda gresim


Prijatelju drugo je vr6 ja sam mislio na obicne benzince.

Ali uopste je glupo polemisati na ovu temu jer svako od nas voli neko svoje pogonsko gorivo a sta je bolje to jedino mogu reci majstori ali ja i dalje smatram da je benzinac jeftiniji za odrzavanje.

Ukoliko gresim neka me neko ispravi

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #9 poslato: Avgust 23, 2007, 12:58:33 pre podne »
Odrzavanje stare verzije dizel motora je puno jeftinije i jednostavnije nego benzinskih, dok nove varijante PD motora kostaju i postaju komplikovaniji za odrzavanje.

  Moramo imati u vidu da nije isto pricati o dobrom motoru i nekom zapustenom koji je zgazio x km.

   Sto se tice paljenja moj pali na pola kljuca na -25 a akumulator mi star najmanje 7 godina, uvezen je 2000-te u autu.

  Ova tema je i otvorena da bi ljudi izneli svoje misljenje i iskustva, mozda nekom pomogne da se odluci pri kupovini.

 Sto se tice benzinaca za GTI skidam kapu i voleo bih da ga vozim, dok sto se tice klasicnih motora tu dajem prednost dizelu ali turbo.
 
 

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2007, 01:16:30 pre podne »
Na naftu se greje na plin se kuva na benzin se vozi zapamtite to !!!  

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2007, 01:56:57 pre podne »
Citat: Devil
Na naftu se greje na plin se kuva na benzin se vozi zapamtite to !!!  



Slusajte coveka  dobro zbori.      
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2007, 05:01:04 posle podne od strane Ivan_KS »

Van mreže jelena22game

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 217
  • Age: 42
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Žena
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2007, 01:15:53 posle podne »
Citat: Devil
Na naftu se greje na plin se kuva na benzin se vozi zapamtite to !!!  


KAKO KO!

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #13 poslato: Avgust 23, 2007, 06:16:46 posle podne »
Iskreno, mnogo, ali mnogo rzlicitiha utomobila sam vozio, i na benzin i na plin i diesel,,,,od corse kockice do S8 audija....

Zvuk dizela obozavam jednostavno uzivam u njemu dok prede, jos kad turbina sisti, to je raj za dusu, muzika i ne treba u kolima....

inace iskustva,,,po pitanju generalke,,,cijene za starije modele su iste ako ne i skuplje za benzince,,,sam sam svoj majstor tako da o majstorima nemam pojma koliko uzimaju....

Kad kazemo zima i dizel, pogledajte moju sliku , negdje na forumu sa jahorine, preko 7 dana zatrpan auto, na preko -30 nocu, i upalio je iz prve,,,nemozemo u losem kvalitetu nafte traziti gresku motora, ali mozemo sipati aditiv, i rijesiti i taj problem,,,

kad smo kod kvarova, dizel te nece ostaviti na putu, toliko je malo stvari koje mogu da se dese da bi taj motor prestao da radi da je to zanemarljivo, meni se nikad nije desilo,  a presao sam sa dizelima preko 400 000 km....
kod benzinaca je sasvim drugi slucaj, desavalo mi se na 1,8 GT-u te kablovi probili, te razvodnik , te K glava, uglavnom cesto stajao na pola puta, a da ne govorimo o jos mali milion faktora koji dovode do izdaje benzinca,,,,,
 ovaj golf sada je 27-mi auto registrovan na moje ime tako da se svih maltene i ne sjecam.....i poslije skoro 150 000  kod mene jos nije izdao,,,,a dusu mu vadim, o tome kao ide,,,nek devil da sud, vozio se samnom hahaha....

i sad planiram da ubacim 1,9 td ili tdi,,,da mu sjurim propan ili nitro, i da se oduzevljavam izbezeknutim facama jakih benzinaca koji ostaju daleko iza hahahha,,,nema veceg meraka.

I ovako koga uspijem odrat  ovavezno stanem i  izvinem  mu se sto mu zacadila soferka,hahaha...

Al nema ljeseg zvuka,kad pocne da prede....prrrrrr

A o budzetu da i ne govorimo, razlika ogormna.....ma sta ogromna nepojmljiva....
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #14 poslato: Septembar 05, 2007, 09:55:15 pre podne »
Ja sam sa matorim dizelom prezadovoljan sto se tice potrosnje i odrzavanja, motor mi jos ni jednom nije stao na putu, bas kao sto je Dandy rekao, e sada drugar ima G2 GTI 8V sa plinom i kada ja sipam nafte za 500 din i on plina za 500 din prelazimo skoro istu kilometrazu, normalno osecaj u voznji nije za poredjenje, isto tako i broj problema, ja ih imam mnogo manje... E da, ja vozim normalno, teram ga u vece obrtaje a drugar ipak dosta stedi, kada ga zgazi drasticno se smanjuje taj broj kilometara... A tu ipak pricamo o plinu, da vozi na benzin... uh uh uh
Ja bih vrlo rado seo u neki 1.9 TDI

SALE GTI

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #15 poslato: Septembar 05, 2007, 10:23:21 pre podne »
Svako voli svoje gorivo

Ja vise volim benzin

ali u zadnje vreme razmisljam o nekom turbo dizelu zbog ekonomicnosti

ali barem jedan auto ce mi biti BENZINAC jer miris benzina mi je u krvi    

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #16 poslato: Septembar 05, 2007, 11:36:46 pre podne »
Vozio sam benzince oduvek i sada sam kupio dizel. Odusevljen sem potrosnjom medjutim i platio sam ga vise, delovi su skuplji i servisni interval vremenski kraci jer se vise vozi mada ja ni benzinca nisam stedeo. Osetljiv filter za gorivo mana broj jedan, narocito u zimskom periodu gde je pozeljno ga menjati cesto zbog loseg goriva. Ako se uzme da sam do skoro litar evrodizela placao po 1 evro razlika u ceni je jako mala spram bezolovnog.  Naravno kada dodje zima videcemo kako ce da bude ali za sada vozne karakteristike su skromne, znam da sa turbinom ide bolje ali benzinac drasticno ima vise daha u motoru.  E da, i ova kratka shaltanja brzina me izludjuju.

Van mreže miki321oc

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 403
  • Age: 34
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-0
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #17 poslato: Septembar 05, 2007, 12:23:30 posle podne »
ja sam nekako naucio na dizel

imao sam prvo TDI 90KS pa onda 110KS i sada je ovaj 180KS

prezadovoljan sam posto nisamo imali problema sa motorom
a ovaj zadnji ide kao lud

najvecea max potrosnja mu je oko 12l na 100km ali kada se bas forsira po gradu

imam zelju kupiti benzinca 2.8 ili mozda 4.0 (naravno u passatu   ) ali to trosiiiii....
a ako se stavi plin to vise nije to
VW Passat 2.5 V6 TDI 4Motion 180KS@215KS

Van mreže gtimaniac

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Karma: +0/-0
    • http://www.reklame24h.com
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #18 poslato: Septembar 05, 2007, 07:47:45 posle podne »
kada "dizelasi" sednu u GTI i nagaze ga muski, na benzinu naravno, pitacu ih da li jos uvek vole dizele!      
Naravno, zanemarujemo potrosnju, ako nesto volis ne gledas cenu!!!
GOLF je GOLF, nema potrebe trositi suvise reci!!!

Van mreže miki321oc

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 403
  • Age: 34
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-0
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #19 poslato: Septembar 05, 2007, 08:33:43 posle podne »
vozio sam GTI i stvarno je dobar osjecaj ides 3. oko 100km/h i onda ga vratis u 2. i picis ga do 120km/h

ma benzin je benzin to stoji
samo treba gledati i ekonomicnost
VW Passat 2.5 V6 TDI 4Motion 180KS@215KS