Autor Tema: Xenon svetla i sve o xenonima  (Pročitano 192743 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Xenon svetla i sve o xenonima
« Odgovor #620 poslato: Januar 07, 2023, 10:12:36 posle podne »
Pa preporučite mi nešto da nije preskupo, imam neke led ali nisam zadovoljan i to sam ih skupo platio, mnogo bolje sam imao svetla u starom pasatu sa morimoto i xenonima nego ovo

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Xenon svetla i sve o xenonima
« Odgovor #621 poslato: Januar 08, 2023, 01:11:16 pre podne »
Javi se momcima sa "xenon_cartel" stranice na Instagramu.

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: Xenon svetla i sve o xenonima
« Odgovor #622 poslato: Februar 08, 2023, 10:11:45 posle podne »
Pozdrav
Vozim golfa 6 koji ima obicne farove, medjutim posto je oprema
Style, ima fabricke prskalice za farove.
Posto mi je zelja da imam xenon farove, a negde sam procitao da fabricki xenon far ne moze da se ugradi (ne ide sraf na sraf), da li bi ugradjom xenona kao tvoji sto su bili imao problem na tehnickom znajuci da imam orskalice?
Drugo pitanje, imam ugradjen sistem za automatska duga svetla uz pomoc kamerice u retrovizoru, ugradnjom xenona da li dobijam samo kratko svetlo, a dugo ostaje u funkciji na mojoj h15 sijalici? Ne bih da izgubim opciju automatskih dugih svetala ukoliko dodje do nekih prepravki u instalacijama.
Naravno i LED dolazi u obzir ukoliko je bolji ne zaslepljuje druge vozace.


Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: Xenon svetla i sve o xenonima
« Odgovor #624 poslato: Februar 10, 2023, 11:12:28 pre podne »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Xenon svetla i sve o xenonima
« Odgovor #625 poslato: Februar 10, 2023, 11:43:40 pre podne »
Nemoj da stavljas samo xenon sijalice u farove bez projektora ili ako bas insistiras, spusti ih maksimalno. Znaci popizdim svaki put kad mi neko naidje u susret, ranije je bilo jos gore, jedna od reko dobrih stvari koje je doneo ovaj novi zakon je to sto je manje vozila sa nepravilno stavljenim xenonima na putevima. Vidis i na ovim slikama iz oglasa da kratko svetlo bije bar duplo vise nego sto bi trebalo.

Sto se tice farova sa fabrickim xenonima, imas na starnim forumima dosta tema:
https://www.golfmk6.com/forums/index.php?threads/xenon-afs-retrofit-question.234400/

Elem, trebaju ti adapteri za dzekove ili da ti neki elektricar prepravi tvoje. Xenon farovi dolaze fabricki sa automatskom nivelacijom, to je iskreno prevelika muka da se ugradi, tako da moras da se pomiris sa tim da ces izgubiti stelovanje visine snopa, tj. moci ce samo rucno na samom faru da se steluje.

Za golfa peticu imaju aftermarket farovi sa projektorima koji se kace na fabricki dzek farova koji nemaju xenon, pa ti i ne treba strujni adapter. Pogledaj, mozda prave i za sesticu takve farove. Onda mozes na taj far da stavis neki aftermarket xenon kit.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Xenon svetla i sve o xenonima
« Odgovor #626 poslato: Februar 10, 2023, 08:17:19 posle podne »
darko okrenes coveka pitas jeste cifra , ali ostale varijante sem aftermarker su jos skuplje

ovi su npr 350-390e ... mozda jos da se trazi pa da se nadje povoljnije



gledaj googlaj  :84
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Salemalejkum

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 7 1.6 TDI
Odg: Xenon svetla i sve o xenonima
« Odgovor #627 poslato: Novembar 13, 2023, 11:25:31 posle podne »
Pozdrav za sve clanove. Imam pitanje u vezi farova (xenona) koje sam ugradio prosle godine. Kupio sam ih u City Pro Car.
Da pokusam ukratko i razumljivo da objasnim problem. Farovi mi od starta ugradnje ne rade lepo, tacnije nemaju tu punocu svetlosti u prstenima (tj diodama). Oko,xenon svetli ali diode iliti prsteni ne svetle, tacnije svetle prsteni u oku, a manji prsteni imaju treperenje. (posto po faru imam 2 diode, i oko (xenon) . Desava mi se, da se kratko desno svetlo (xenon-oko) povremeno pokvari, kada se pokvari drugi far dobije na sjaju u oku (xenonu) i u obe diode (u prstenu), zatim se desi da mesec dana oba fara imaju puni sjaj u diodama i xenonu (oku), onda se desi da mi diode uopste ne svetle, samo xenon (oko). U pitanju je Golf 7 1.6 TDI 2017god.   Nadam se da me je bar neko shvatio, i pokusa da me uputi sta da radim! Hvala svima i pozdrav !

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Xenon svetla i sve o xenonima
« Odgovor #628 poslato: Novembar 15, 2023, 05:05:00 posle podne »
koliko si to platio

ko ti je ugradio

ako je od prvog dana problem sto nisi reklamirao

po meni vrati se na Fabriku , jer sve to sto se naknadno ugradjuje pre ili kasnije pravi probleme ...  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.