Autor Tema: Bocno parkiranje  (Pročitano 3937 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VW_GOLF3

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Bocno parkiranje
« poslato: Septembar 18, 2015, 10:59:05 posle podne »
Pozz za sve forumase :D Upravo sada polazem. Sve je solidno jedino me bocni parking muci :( Utjeram ja njega nekako ali sve je to napamet uopste nemam nikakvu razradjenu tehniku i tu jednostavno nisam siguran. Instruktor me je ucio dva nacina parkiranja onaj obicni gdje natjeram desni zadnji tocak na slovo T motajuci desno i poslije ga nekako izravnavam ono napamet a ovaj drugi preko neke tri tacke gdje trebam zadnji tocak natjerati na dijagonalu pa ubaciti nekako na pola metra od ivicnjaka i smotati pun lijevi. Ne znam sta se podrazumjeva pod tim tackama. Ova dva nacina mi uopste nisu jasna ne vidim nikakvu razliku izmedju njih. Znam da ovde ima iskusni vozaca koji imaju ogromno iskustvo. Vjertovatno je i kod vas jedan od ova dva nacina. Najbolje bi bilo ako neko moze oba da mi pojasni i kaze razliku izmedju njih i jos da napise kako on bocno parkirava mislim koje tehnike koristi. Naravno pogledao sam 100 snimaka na YT i oni animacija jos nigdje nisam nista naso za te tri tacke da se spominju niti se gdje spominje da se mora natjerati na slovo T. Svi se svode na to da trebam izravnati zadnji kraj moga vozila s vozilom pored kojeg imam prazan parking i odmah smotati pun desni i vuci na ugao od 45 stepeni. Poslije ispraviti i vuci malo nazad na na pola metra smotati pun lijevi. Ovo je dobro kada su oba vozila parkirana pravilno ali kada nisu to stvara problem a i u tim situacijama moguce se parkirati.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #1 poslato: Septembar 18, 2015, 11:11:33 posle podne »
nateras desni na slovo t? ne razumem.
1)stanes pored auta koji je ispred parking mesta.. nije dobro ako si na 1m od njega udaljen, ne treba ni da mu ceses stranu :)
2)ides polako u rikverc ravno dok ne vidis njegovo dupe na svom zadnjem desnom staklu. tacno zavisi od auta do auta, na vecini je slicno manje-vise
3)motas pun desni i ides polako unazad
4)kad ti ostane nekih 30-40cm od ivicnjaka nazad.. ili posto nemas osecaj, recimo kad ti volan dodje ravno sa levom ivicom auta ispred, ispravljas nazad na drugu stranu.

to je to. sto vise prakse i nista drugo.
http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--AFYA9ANa--/c_fit,fl_progressive,q_80,w_320/19616ibi9wsdmgif.jpg
lollol

Van mreže VW_GOLF3

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #2 poslato: Septembar 18, 2015, 11:16:57 posle podne »
Pod slovom T podrazumjevam oznacene ivice parkinga pod pravim uglom bas zbog tog pravog ugla zove se slovo T.
Ok to je taj tvoj nacin ali ponovo ne razumijem ova dva nacina a posebno te tri tacke  :(

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #3 poslato: Septembar 18, 2015, 11:21:49 posle podne »
aha.. pa iskreno los ti je instruktor onda lollol. ne mozes ti iz auta i vozacevog sedista videti gde ti je nacrtana linija na asfaltu, posebno ako je auto parkiran pored.
a za tacke sam ti i sliku dao..
lollol

Van mreže VW_GOLF3

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #4 poslato: Septembar 18, 2015, 11:28:52 posle podne »
Retrovizor  bleh
I ovo sto si napiso za dupe nije mi jasno. Da li pod tim podrazumjevas da zadnju liniju svog auta trebam izjednaciti s parkiranim autom? Koliko ja vidim na ovoj slici je zadnji kraj auta jos pomjeren.
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2015, 11:38:28 posle podne od strane VW_GOLF3 »

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2015, 12:42:58 pre podne »
pogledaj auto sa strane.. na vecini je zadnji deo zadnjeg stakla u vertikali sa tockom. znaci ides unazad polako i kad vidis kraj(guzicu pr. aut.) auta pored sebe, zadnji tocak ti je pored njegovog kraja. i tu kreces da motas.
u krajnjem slucaju, ako imas koga da je vozac, odite na parking i vezbaj pa ces skapirati.. naravno na praznim mestima za pocetak, nek ti stane neko pred gde bi bio kraj auta da imas sta da gledas na retrovizoru.
lollol

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2015, 10:01:16 pre podne »
Kada ideš u nazad, u svom levom retrovizoru treba da vidiš njegov desni far, tada motaš pun i približavaš mu se.

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #7 poslato: Septembar 20, 2015, 03:13:07 posle podne »
Ma najjednostavnije je ovako: ides u nazad i kad tvoja zadnja osovina udje u ravan sa pocetkom vozila posle koga se parkiras,motas pun desni.
U zavisnosti od toga koliko je dugacko vozilo i koliko mu treba prostora da se okrene polukruzno,treba uskladiti pocetak motanja volana.
 Duzim kolima sa vecim zaokretom treba nesto vise mesta,pa krenes da motas malo ranije.Samo praksa pomaze,ne sekiraj se jako.
Ovako je najlakse posto ti je samo vozilo posle koga se parkiras,orijentir. Sretno na polaganju,a parkiranje ces strebati posle na nekom praznom parkingu.  :45

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #8 poslato: Septembar 22, 2015, 08:48:53 posle podne »
https://www.youtube.com/watch?v=TVCNB0KJEAo


https://www.youtube.com/watch?v=p38BfjuTtcU

slobodno vise puta procitaj sta su ljudi napisali i uporedi sa video ,bice ti odmah jasnije .
Bukvalno posle odredjenog vremena radices mahinalno ,skoro da neces ni osetiti kako si to uradio .Najbolje bi bilo da vezbas u komsiluku i samo ce ti se kasti :)

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #9 poslato: Septembar 23, 2015, 10:22:00 pre podne »
moze biti da ne pricamo o istom,ja sam opisivao parkiranje koje se obicno trazi na polaganju-hodom u nazad pod uglom od 90°....dok ima i saveta za paralelno parkiranje od nula stepeni.Pa ti vidi tacno na sta si mislio pa izaberi.  :26

Van mreže VW_GOLF3

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #10 poslato: Septembar 23, 2015, 06:20:14 posle podne »
@ Simma sigurno mislis na parkiranje voznjom unazad. Ali HVALA svima :D

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: Bocno parkiranje
« Odgovor #11 poslato: Septembar 24, 2015, 10:22:09 pre podne »
Ljudi on na polaganju nema vozila, nema farove za orijentir, niti možeš da vidiš te linije na kolovozu. Za poligon ti je najlakše da ti instruktor spolja kaže kad treba da počneš da motaš, tj kad dođeš u tu poziciju, i da uhvatiš neke orijentire. Meni je orijentir za prvo motanje za ulazak na parking mesto bio položaj čunjeva na retrovizoru, tj kada mi zadnja desna kvaka dođe do njih npr, a kada već uđem na mesto, za ispravljanje mi je poslužio rub iznad zadnjeg desnog točka koji je dolazio bočnu liniju parking mesta. Pokušaj tako, čisto da položiš to, lakše je kad imaš kola parkirana pored.
I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!