Autor Tema: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .  (Pročitano 269912 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #860 poslato: Septembar 24, 2021, 08:34:49 posle podne »
Posle 2 GTI, ovo mi je prvi dizel nakon mnogo godina. Ja kad dizelu dodam gas i kada krene da "čekića" ja se uplašim šta se to čuje. Zatvorim prozor koliko me sramota :D Cifre kada ode radilica ili klipovi kad provire su preko 1000e. Kod auta koji vredi tri puta toliko to je mnogo. Ja na jedan način vozim TDI, a na drugi GTI. Ovaj prvi ne znam kad sam oterao blizu crvenog. Jednom sam ga vozio pre 4 godine kroz Sloveniju 205 i to je bilo sve. Sad kad odem na put kroz Srbiju 130, kroz Hrvatsku 150. Za te brzine i 1.6 (1.2 benz) motor je ok, tako da podržavam downsizing koji je u trendu zadnjih 10 godina.
Nekako mi je van smisla ekonomičan auto krstiti u "performance car", pod velikim rizikom da nešto krene po zlu. A nagledao sam ih se kod Gedore.
Dok kad sednem u Lupa niko ne želi da se vozi samnom :)
Ti koji plate čip 300+ su u veoma malom procentu. Opet ne vidim ni uštedu ni poentu davanje toliko novca, osim za "gušt" i neki ego trip od semafora do semafora.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #861 poslato: Septembar 24, 2021, 09:58:25 posle podne »
Јашта него мало 140 коња, мој је 170 чипован на 205 па ми је и то постало досадно, него неће DSG поднети много обртног момента изнад овог сад, па ми је жао да га напињем, а да дајем 3000€ на performance квачило за ауто за сваки дан, не пада ми на памет . Мешаш бабе и жабе, ти то гледаш на један начин, ми на други. Ја од како сам први ауто чиповао, сваки следећи је чипован... Ти што су на поправкама после чиповања, су 90% лешеви згазили по 500+ккм, возачи клинци без динара сем за гориво и уље, а ако баш мора и филтер уља, а други разлог је што кад чују 300€ цену кажу има јефтиније, ради лик ту и ту за 70, па оде и најебе

Jebe te adresa u LK, zbog toga je prosek brzine nizak

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #862 poslato: Septembar 25, 2021, 08:54:59 pre podne »
@Desmo šta je pisac hteo reći?

@Wele od semafora do semafora nije ispucan 5 puta u životu ako i toliko, jednostavno lepše povlači na otvorenom putu, međuubrzanja su mnogo lepša, sigurniji je auto jer se lakše pretiče, nema kilavljenja kad daš gas... Opet kažem neko nije za chiptuning i to je u redu, neko jeste i nema svrhe niti potrebe niti smisla ubeđivati jedne i druge u suprotno. Ista priča i kao npr 18" felne, niske gume, spuštanje auta, ja ne mogu da vozim auto na fabričkoj visini i 16" jer bih ga prevrnuo, a neko kaže da mu već 17" neudobno i da 16" mora da izduva na manji pritisak kako bi bilo udobnije. Jednostavno drugačiji pogled na stvari i nema tu šta diskutovati kad svako ima svoje mišljenje. Niti ćeš ti promeniti svoje, niti će iko od nas koji smo za chip, promeniti svoje mišljenje...

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #863 poslato: Septembar 25, 2021, 11:25:43 pre podne »
Ja sam čipovao Lupa 3L sa fabrickih 46kw na 60kw pre tri godine, i to je od tada drugi autic. Ide kao zmaj vec 3god, ove godine sam isao za Tursku i nazad s njim 3000km, odmorio 2 dana pa smo isli na Sitoniju ja i zena. Pre cipa sa Thule i koferima, klimom jedva sam preticao na 120, sad ko od sale, ista prica ode on na 160. Kod Tdi znaju vrapci na grani koliko sta moze da podnese. A ako idiotu das auto, prejebace i necipovani i cipovani....


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #864 poslato: Septembar 25, 2021, 12:59:17 posle podne »
Dixone, ne treba niko da menja mišljenja već ih razmenjujemo. Diskutujemo. Ja tebe razumem jer sam čipovao ranije. Moj Golf GTI je imao ~200ks, ali to je bio auto da dam sebi ventil. 7 godina sam uživao u njemu. Uporedo sam vozio i Lupo GTI i 1.8T GTI i jeste Golf kida kad kreće, ne može da se sastavi sa zemljom 2. i 3. brzina, ali na visokim obrtajima - muerte+ gledam da ne upadnem u turbo rupu. Zato mi je Lupo za nijansu draži za vožnju. Svuda se odaziva.
Kad sednem u Pasata kompletno mi je drugačije razmišljanje. Ljuljam se od tačke A do tačke B. Na otvorenom vozim uglavnom na tempomatu, a za preticanje sasvim dovoljno snage. Prilagodim način vožnje mogućnostima.
Ja iz ove perspektive kad pogledam unazad ne vredi dati 300€ za čipovanje. Ok, ranije bih dao, a sada bi pre dao taj novac za romantični vikend u nekom hotelu.  sex
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #865 poslato: Septembar 28, 2021, 09:26:57 pre podne »
Wele, izgleda da se prioriteti menjaju kako vreme prolazi. Ja sam do sada dva auta cipovao Polo 6R i B6, i evo kada budem kupovao sledeci kupicu snagu koja mi odgovara. Necu se zajebavati i gubiti vreme bezveze.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #866 poslato: Septembar 28, 2021, 04:55:57 posle podne »
Wele, jel Lupi jos kod tebe, daj neku svežu sliku?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #867 poslato: Septembar 29, 2021, 10:48:56 posle podne »
Bice Iwcho u temi skoro, raducka se malo, pa da poslozim slike
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže daniel89

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Jagodina Koncarevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: touareg 2.5 tdi r5 2004 automa
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #868 poslato: Oktobar 02, 2021, 03:20:19 posle podne »
Poz drugari citam komentare od pocetka skoro nekih 6-7 casova, nisam primetion da je neko radio remape na touareg r5 2.5 2004 automatic. Vozi se auto svakog dana ono umereno imam jos par auto. Hteo bih na njemu da probam da vidim sta se dobije time. Gde radi ti i sta mogu ocekivati i naravno vase preporuke?

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #869 poslato: Oktobar 02, 2021, 04:56:24 posle podne »
Od mene preporuka Bobo Sport. Vec 3god vozim Lupija sa remap od 46kw na 60kw, samo gass


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #870 poslato: Novembar 25, 2021, 11:58:05 pre podne »
Salu na stranu, moja iskustva sa njima su pozitivna. Cipovao sam tamo pre 3god. Lupa 3L Tdi sa 46 na 60kw, i Alteu 2.0Tdi sa. 103kw na 125kw. Nema greske, ne trosi, ne dimi, sve super. Imaju Dyno, dobijes pre i posle graph. Nisu kao ovi fenseri u RevoChip da sutiraju samo stock mape, vec znaju ljudi da naprave custom mapu gde ce minimalno da opterete turbo. Recimo planiram da na Golfu 4 stavim veci intercooler i turbinu i da cipujem na 180ks. To ti ovi fenseri nece uraditi, jer ne znaju. Ovi mogu jer znaju da naprave custom mapu. Radnja im je malo neugledna, ali rade posao. Momci voze brdske trke, cipuju sve i svasta za staze… Nadji ih na netu pa se raspitaj sta i kako..
Mogu ti bez problema cipovati i u RevoChip, jer oni koriste 100%proverene mape, a ti hoces stage 1 gde se ne menja ništa, tako da ti je i to dobra opcija. Ja ih ne volim jer su odbili da cipuju motor sa vecim turbom, znaci copy/paste majstori…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2021, 12:03:48 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #871 poslato: Novembar 25, 2021, 12:02:47 posle podne »
Koje su im cene orijentaciono od - do ?
Samo VW

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #872 poslato: Novembar 25, 2021, 12:04:43 posle podne »
Ne secam se tacno, mislim da je za Lupo bilo 120e, za Alteu 150e, ali odavno bilo… Eto ni jedan jedini problem za 3god, nema dima, nema limp moda, potrosnja mi se na Lupo jos i smanjila, a on i ovako trosi kao upaljac. Pala mi potrosnja od prosecnih 4.7l na 4.1l, sto je velika razlika… Imali nekog Yuga za trke sa turbo benz motorom od Lancije, pa ga spremali za neku trku, znaci skontao sam da ljudi znaju sta rade cim se igraju sa mapama. Ovi fenseri pojma nemaju. Sve su to gotove mape, ako hoces druge dizne i deugi turbo, reci ce da ne rade to…. A prodaju se za najbolje tunere. To moze da prodje kod nas, u UK ili USA bi firma trajala 5 minuta…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2021, 12:12:04 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #873 poslato: Novembar 25, 2021, 12:08:46 posle podne »
Hvala
Samo VW

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #874 poslato: Januar 02, 2024, 05:40:11 posle podne »
Jel zna neko iz iskustva da ima neko u BG pouzdan da radi remap,a da cene nisu 300e ? 


Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 63
  • Karma: +4/-0
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #875 poslato: Januar 02, 2024, 08:26:02 posle podne »
Idi u novi sad u safe chip tunning. U bg samo freaks motorsport.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk


Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #876 poslato: Mart 02, 2024, 09:44:53 posle podne »
Dobar dan svima .

Interesuje me misljenje u vezi cipovanja 1.2 TSI 110KS motora, da li je neko radio, kakvi si utisci i da li bi trebalo da se plasim.

Neka najniza varijanta, konkretno Revo nudi +20 KS i +40Nm.

Van mreže VuleGolf5

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #877 poslato: Mart 03, 2024, 08:19:49 posle podne »
Da li valja da se na Golfu 5 1.6 8v skine egr i stavi plocica. Skinuo bih i pumpu sekundarnog vazduga, posto katalizator nemam, pa nema nikakvu funkciju. Koje je vase misljenje.