Autor Tema: Golf 4 GTI set kvacila  (Pročitano 7774 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #20 poslato: Maj 08, 2020, 11:45:52 posle podne »
Evo ja da se javim 14000km nakon sto sam zamenio set kvacila sa plivajucim ... Kupljen lukov set u Berlinu i odmah nakon sto je ugradjen prosu se menjac... Kod Gorana u Zemun na remont, 200 i kusur eura i montiran i evo 6000km nakon remonta opet problem... ja sve mislim nosaci motora, sve ih pregledam, svi extra... Ja sumnjam samo da je plivajuce smece za koje su ljudi u pravu da treba skinuti i staviti fixni zamajac, ali ja ne poslusah savete jbg... Mogao sam 5-6 menjaca na otpadu za ove pare da kupim i samo skidam i bacam kad crkne... koji plivajuci koji k... Sad se desava to da u voznji kad das gas-pustis gas udara kao da su nosaci motora propali ali nisu, vec sigurno zamajac ima lufta na oprugama onim i udara, mnogo vise nego onaj sto sam skinuo, ili je u menjacu opet neki k...  Definitivno da niko vise nece da napravi taj plivajuci kvalitetno osim mozda onaj prvi koji fabrika ugradi, sve ovo posle je bacanje para. I sad mi ostaje da pokusam sa tim fixnim zamajcem, neko mi rece od golfa 3 tdi da trazim zamajac i da stavim njega... ne znam vise sta ciniti....









Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #21 poslato: Maj 09, 2020, 09:03:35 pre podne »
90.000 km na fiksnom zamajcu na 1.9 tdi.
Zamajac uzeo sa otpada od trojke tdi, set kvacila nov za fiksni zamajac nije pretjerano skup, i milina.
Cuo sam prica pa ti si lus, nije ga fabrika dzaba stavila, ode mjenjac, odose poluosovine, odose zglobovi...
Bitno je samo da uzmes od trojke, ili nov ali tezi zamajac. Samo nemoj one olaksane (tanke) sto vecina setova dolaze uz njih.
Jer veca masa zamajca, pri rotaciji ublazava vibracije. Tako da niti jma skrgotanja na leru kada se pusti pedala, niti ima vibracija pri kretanju.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #22 poslato: Maj 09, 2020, 11:01:19 pre podne »
Stari 1.9 TDI sa bosch pumpom moze da se nabudzi na Passatu B5 od Audija 80 B4 ili B3 na fiksni, a na Golfu 4 moze od Golfa 3. Ili da se za obe varijante kupi zamenski fiksni set. Nista nije kao plivajuci kakav je stavila fabrika, drugo su samo alternative.

Na 1.9 TDI PD ne moze taj sistem. On pravi mnogo vece vibracije i cuce se ono tandrljanje na leru, jer se udarci prenose na menjač i on se ponasa kao zvucna kutija. Taj eksperiment sam video i tvrdim da ne moze, verovatno bi moglo, da se nadje tezi fiksni zamajac, ali sa ovim kao sto moze na starijem 1.9 TDI, ne moze.
« Poslednja izmena: Maj 09, 2020, 11:02:58 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #23 poslato: Maj 09, 2020, 11:33:04 pre podne »
Kako ne moze, jesi na svom autu imao ili si cuo da je komsijine tetke macka imala fiksni i ne moze.
Na dva svoja auta imam fiksne, 5 plus 1.9 i b6 passat 1.9. Samo sa plusom nisam jos presao vise od 30.000 od zamjene pa ga nisam ni spominjao. Mani price rekla kazala.
I nije to nikakvo "budzenje", sve pase saraf na saraf.
« Poslednja izmena: Maj 09, 2020, 11:37:07 pre podne od strane Speedey »
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #24 poslato: Maj 09, 2020, 12:19:30 posle podne »
E to brat, kada stisnem kvacilo ne cuje se nista a kada pustim cuje se kao neka tiha zvonjava, jos uvek tiha, i u voznji po gradu kada idem lagano i otvoren prozor cujem ja to, ali najvise nervira kada das gas pustis gas i osetis udare i kao da zvecne malo pri svakom udaru, nosaci motora extra, ne mrdaju, svi novi iz originala... I u rikverc se ne ubacuje uvek bas kako bih ja i zacuje se neki metal o metal da kucne uvek pri ubacivanju u rikverc. A pri kretanju ne trese nista i kvacilo je mekano osim sto se cuje po malo pri stiskanju i pustanju pedale da kao neka guma skripa po malo...
E treba da se uradi adaptacija klapne gasa pa da vidim hoce li to sta smiriti ove udare jer sada naglo padaju obrtaji nekako, znas vec kako je dok se ne uradi adaptacija jer skidao sam akumulator nedavno...
« Poslednja izmena: Maj 09, 2020, 12:24:29 posle podne od strane vladegti »

Van mreže XJOCA

  • VW Početnik
  • Poruke: 108
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3,Audi a4
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #25 poslato: Maj 09, 2020, 05:25:12 posle podne »
Imam fiksni set na Audi a4b6 PD 96kw 5 brz.
Tako sam kupio auto a da nisam imao pojma da je ugradjen fixni zamajac,uglavnom moji utisci su veoma losi..
Najviše problema se oseti pri kretanju tj u prvoj brzini pogotovo pod većim opterećenjem,uzbrdica i sl
To su takve vibracije da motor hoce da iskoci iz auta,do sad sam promenio jedan nosac,onaj sto ide na menjacu odmah ispod rucice menjaca,mada cini mi se da je i ovaj na suvozacvoj strani gotov.
Papucica je mekana,nema nikakvih zvukova prilikom pritiskanja i sl u leru nema vibracija,gasenje,paljenje sve super,u voznji se ponasa dobro,saltanje sve super...
Uglavnom u planu je zameniti fixni i staviti plivajuci,komplet set naravno,ali sve češće citam da su i ovi novi losi ili da kratko traju,tako da ne znam sta mi je ciniti..pozz mahac

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #26 poslato: Maj 09, 2020, 05:35:11 posle podne »
Jesi siguran da je fiksni?
Ja sam passata kupio sa takvim vibracijama, i skinem mjenjac kad plivajuci omasio za pola rupe na sarafima na radilici. Bukvalno zakovao, jedva ga vratio nazad da odvrnem sarafe da ga skinem. Zamisli koje su to vibracije niti opruga u zamajcu niti na lameli. Bukvalno se otvarao onaj poklopac na gepeku, gdje stoji sigur. trougao :57
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže MileSrb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 546
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +21/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD AFN
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #27 poslato: Maj 09, 2020, 06:13:57 posle podne »
Od 1Z 1.9 tdi zamajac + set kvacila od VR6 i trebalo bi da radi extra.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #28 poslato: Maj 09, 2020, 06:43:50 posle podne »
 Ja ne znam braco, voleo bih da gresim i da nije zamajac ali ako nije do njega sta drugo moze da ima taj luft, moze li nesto u menjacu ili diferencijalu? Jedan iz Prijepolja koji mi je prvi put radio menjac, ali bezuspesno, mi je rekao da neke kao nitne koliko se secam na velikom zupcaniku kada popuste mogu da proizvedu bas taj luft kad das-pustis gas... a ne bi me ni cudilo kada i ovaj u Zemunu Goran kao i svaki drugi nazovi majstor donese neki deo koji je ko zna kakav i kaze dobar ti je ovaj a ko zna koliko je miliona km okrenuo, plus nije imao odgovarajuci zupcanik taj veliki nego neki koji ima zub manje pa mi je rekao kada sam dosao po menjac da je nasao originalan zupcanik ali vidim da me slagao, nisam mali, drugom brzinom npr pre je isao 120 a sada oko110... Ma vidim ja da dok ne kupim 4-5 menjaca na otpadu i ne sastavim jedan da valja dzaba mi se cimati i svake godine skidati menjac, ali takodje vidim da vw ima najgore menjace...
Speedey kako omasio na radilici, ne razumem... Sad se zabrinuh da li sam dobro stegao te sarafe, nisam imao kilo kljuc ali sam ih onako stegao junacki koliko se moglo a da ne otkinem  :37

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #29 poslato: Maj 09, 2020, 06:59:29 posle podne »
Kako ne moze, jesi na svom autu imao ili si cuo da je komsijine tetke macka imala fiksni i ne moze.
Na dva svoja auta imam fiksne, 5 plus 1.9 i b6 passat 1.9. Samo sa plusom nisam jos presao vise od 30.000 od zamjene pa ga nisam ni spominjao. Mani price rekla kazala.
I nije to nikakvo "budzenje", sve pase saraf na saraf.

Pase zamajac sraf na sraf. Tu nema greske. Nego kada kazes da nesto moze da se nabudzi, to znaci da moze da se napravi drugacije, nego sto je napravila fabrika, a da funkcionise. Ako ne moze da funkcionise, to znaci da ne moze da se nabudzi. Na mom Passatu, kog sada imam, sam probao. Stavio fiksni zamajac od Audija 80 B3, 228mm korpa i lamela. Sve je bilo super, osim lupanja u leru, kada se pusti kvacilo. Srediste lupanja je bio zadnji deo menjača. I nista, nije uspela prepravka...Vrlo malo se doda gas na leru i lupanje prestane. Ali to nije posao, jer ler gas treba da bude toliko koliko je, a ne da brunda na semaforu. Opet sam skinuo menjač i stavio plivajuci set.

Moj komsija koji rastura Audije, je na Skodu SuperB 1, takodje 1.9 TDI PD stavio fiksni zamajac od Audija 80 B4 2.0 i ne cuje se lupanje u leru. Kaze da je taj zamajac tezi i da to ublazava udarce. Cuo sam kako radi taj auto, ne lupa. Ali nisam bio tu kada je ugradjivano i to je rekla - kazala prica, za koju ne mogu da garantujem.


Vladegti,
Goran - menjač u Zemunu je onako, malo tezi covek, mada je prema meni bio korektan kada sam mu rekao sta sam uradio i sta je problem. Njega, kada pitas da li moze da se stavi fiksni, umesto plivajuceg zamajca i sve podteme u vezi toga, kao da si ga uboo u oko, hoce da te izbaci iz radionice. Primetio sam ga da to nervira i nisam hteo dalje da ga pitam, saslusao sam da mi kaze sta ima, zahvalio se i otisao.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #30 poslato: Maj 09, 2020, 07:37:51 posle podne »
A tezak tezak, meni je svaki majstor tezak, narocito kada hoce da me zamaze i ubedi u nesto misleci da nemam pojma o zivotu... Zato se i trudim da sve sto mogu na autu radim sam, ne sigurno da bih ustedeo i ostao ziv... Nista lepse nego kad naidjes na pravog majstora kao sto je Cvele, bar u mom slucaju jer me odusevio kako poznaje 1.8T motore, svaka mu cast!

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #31 poslato: Maj 10, 2020, 12:09:42 pre podne »
Evo izginuh vozeci se celo vece i osluskujuci... sad parkiram u garazu i gasim ga pustenog kvacila i on se strese i zacuje se da zazvoni a to sto zvoni cuje se i kada je upaljen auto samo manje, prvi put sam to primetio proslog leta na granicnom prelazu ali sada ima i onaj zvuk da uvek zvecne pri dodavanju i pustanju gasa. Mogu li jos kako da proverim da li je plivajuci, ne mogu da verujem da je trajao ko da je od plastelina, gde da trazim drugi i koji je najbolji jer ovaj luk je smece izgleda najvece, moze li od dizela ili necega drugog ako je izdrzljiviji, je li sachs bolji od luka? Nmg vise menjac skidati ubicu se  bonk
« Poslednja izmena: Maj 10, 2020, 12:18:22 pre podne od strane vladegti »

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #32 poslato: Maj 10, 2020, 12:16:07 pre podne »
Trese li pri kretanju iz mirovanja?
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #33 poslato: Maj 10, 2020, 12:23:25 pre podne »
Ne, odlicno se ponasa sto se toga tice, moze li u menjacu nesto da proizvodi ove zvuke i udarce, zasto ne bi moglo....? Ili na poluosovinama negde... Imam jednu dvojku 1.3 koja se drnda po selu i makadamu, ona ima gotovo isti zvuk negde u menjacu kad das i pustis gas...

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #34 poslato: Maj 10, 2020, 12:30:18 pre podne »
Ne vjerujem da je do zamajca.
Podvuci se ti pod auto pa zarotiraj poluosovine i vidi ima li lufta, ako ima vidi jel se rotira i flansna na mjenjacu. Ako se rotira i ona zmaci da je luft u diferencijalu, a ako ne moze biti i do zgloba do mjenjaca.
Ubaci u brzinu pa pokusa tockove zarotirati, i opet gledaj gdje se pomjera, da li komplet poluosovina sa zglobovima i flansnom, ili samo poluosovina idr idr. Malo lufta smije biti, ali ako toliko lupa to mora biti veliki luft..
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #35 poslato: Maj 10, 2020, 06:44:09 posle podne »
Zglobovi nisu sigurno ni do menjaca ni ovi do tocka jer sam ih sve menjao, bez potrebe naravno, prvi put kada je radjen remont u Prijepolju pa mi je spakovao krnjav veliki zupcanik pa se culo u prvoj kao volovska kola i ja tuga poginuo skidajuci sve zivo i nezivo nadajuci se da nije do menjaca jer ga je covek u PP SREDIO...
Znaci "ako nije" plivajuci, nisu nosaci motora, nisu zglobovi... onda je verovatno luft u diferencijalu, a sta to znaci? Je li to onda do ovog glavnog velikog zupcanika, onaj sto ima one nitne pa na njima je taj luft ili moze jos na necemu da ima luft pa da klacka kad das-pustis gas...?

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #36 poslato: Maj 12, 2020, 08:27:41 pre podne »
Mozda je menjac nekad bio suv ili sa losim uljem pa se i zupcanici "malo" pojeli kao i  ostali pokretni delovi (lezajevi i caure) unutra pa ima lufta, ako stisnes kvacilo i onda se ne cuje po meni je definitivno zvuk tj problem u samom menjacu jer tad menjac miruje i ne vrti se nista unutra

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 GTI set kvacila
« Odgovor #37 poslato: Maj 12, 2020, 07:53:09 posle podne »
A pre remonta mi se nije cuo a auto je kod mene od 2006 godine, maximalno se odrzava i pazi, a on je ubacivao nekih delova sto nadje onuda po radionici jbg, sve je to u krs stanju i preslo boga i to ti se spakuje i kosta u mom slucaju 230e. Jedva iskupio neke delove po radionici i to zupcanik dif nije original, sada mi sporiji menjac malo, ma sranje... Ovo je drugi neuspeli remont za nepune dve godine...