Autor Tema: Set kvačila i/ili plivajući zamajac Passat b5.5  (Pročitano 19331 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže netix

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 Tdi 74kw
Set kvačila i/ili plivajući zamajac Passat b5.5
« poslato: Maj 19, 2014, 11:15:45 posle podne »
Imam dilemu,...
Auto 1.9tdi 74kw sa 215000km, set kvačila i plivajući zamajac su još originali, prva ugadnja vw., ne prelazim puno godišnje oko 12000km, ali mnogo gradske vožnje.
Kvačilo mi odlazi, par puta, prilikom polaska na blagim uzbrdicama je počeo da seca, kvačilo je tvrdo, a odvaja pri kraju npr  na 1/4 ,
Sa druge strane, plivajući zamajac se nečuje, ne tandrče i ne melje prilikom palenja.
Dilema je tu, menjati set kvačila i plivajući zamajac ili samo set kvačila?
Orjentaciono set kvačila sa zamajcem je od 1000e kod ovlašćenih servisa do 500e  kod običnih(luk,sach) dok je samo set kvačila (lamela, korpa i druk lager) od 500e kod vw servisa do 200e kod običnih.

Takođe, treba mi dobar , proveren mastor, jer ne mogu više da se peglam...

Van mreže netix

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 Tdi 74kw

Van mreže mixbp

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: Set kvačila i/ili plivajući zamajac Passat b5.5
« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2014, 03:45:31 posle podne »
Imam slican problem kao ti, s tim sto sam ja menjao i zamajac i set kvacila pre dve nedelje, ali mi se nastavilo podrhtavanje menjaca kao na videu gore. Uvazili su mi reklamaciju pa ovih dana idem da opet menjam zaamajac (lukov set). Sto se tice tvog problema, koliko ja znam, kada se menja zamajac menja se i set kvacila, a kada je zamajac dobar onda moze samo set kvacila. S obzirom da kazes da ti je sve jos uvek fabricko, trebao bi zameniti i plivajuci, jer nedaj boze da sad zamenis set kvacila a kroz par hiljada ode i plivajuci pa posle sve u kompletu opet. To je moje misljenje, a ti uradi kako mislis da treba.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Set kvačila i/ili plivajući zamajac Passat b5.5
« Odgovor #3 poslato: Maj 20, 2014, 09:13:17 posle podne »
Obzirom da malo prelazis, ja bih menjo samo set kvacila... Jos nisam cuo da je zamajac crko iz cista mira... Daje on simptome duze vreme... Ja sam npr napravi sigurno 20000 ako ne i vishe, od kad sam poceo da primecujem zamajac na kvacilu....
« Poslednja izmena: Maj 20, 2014, 09:15:04 posle podne od strane Shomi »
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže aca manic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 229
  • Lokacija: mladenovac
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat b5,5
Odg: Set kvačila i/ili plivajući zamajac Passat b5.5
« Odgovor #4 poslato: Maj 20, 2014, 09:44:21 posle podne »
taj zamajac i kad je nov ima odredjen zazor e sad dali ce se cuti ili ne zavisi od samog motora dizni itd...

Van mreže sassa

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Surdulica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf VI
Odg: Set kvačila i/ili plivajući zamajac Passat b5.5
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2014, 09:30:29 pre podne »
I mene izgleda čeka zamena tog plivajućeg zamajca, jer je set kvačila menjan na oko 160h ali zamajac nije jer je verovatno bio dobar. Sada je auto na 201h i na leru podrhtava, a ponekad i pri paljenje zatrese. Ali to nema veze sa ovom temom. Ovo je bitno, zvao sam većinu ovlašćenih servisa u zemlji, a zvao sam i u bugarskoj i makedoniji, i otprilike su im cene svima slične. Na kraju pozovem " auto servis Nestorović " http://www.acn.rs/ i oni mi za zamenu zamajca daju sledeće cene :
Luk verzija 260 eura
Sachs verzija  270 eura
Ugradnja 60 eura
I naravno daju garanciju za to. Nazovi pa pitaj i za set kvačila.
Ubedljivo su bili najbolji sa ponudom, pa sam zbog toga i na ovom forumu postavio pitanje, da li je ko bio kod njih interesovalo me je kakvi su iz prve ruke.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Set kvačila i/ili plivajući zamajac Passat b5.5
« Odgovor #6 poslato: Maj 12, 2020, 08:22:58 posle podne »
Stara tema jeste, ali dosao sam do informacije, pa neka ovde stoji, a da nikome ne zatreba...

U Wint-u, plivajuci zamajac za Passata B5.5 1.9 TDI, 131KS, AWX + set kvacila(korpa, lamela i druk lager) - Luk - 62000 dinara, Valeo - 55000 dinara.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.