Autor Tema: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam  (Pročitano 208907 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #900 poslato: Jul 22, 2019, 10:11:55 posle podne »
Ja sam se razmisljao da skoknem do Rumunije kad budem isao niz Dunav ali, iskreno, ne znam da li ima nesto zanimljivo a blizu granice osim Turnu Severina.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #901 poslato: Jul 22, 2019, 10:32:35 posle podne »
Ima zanimljivo ... ORSOVA.

Kad predješ djerdap desno se ide za t.severin a levo ti je posle nekih 15ak km ORSOVA. Lep gradić, tu dunav pravi veliki zaliv i imaš utisak kao da si na moru.

Moja preporuka da odeš tamo, 2, 3 sata sasvim dovoljna da se lepo prošetaš, sad je još i letnja sezona i dosta njih , rumuna, dolazi tamo na odmor.

Gradić možda kao kladovo, tamo će ti biti zanimljivije nego u požarevcu ili na s.jezeru. Čisto da imaš predstavu.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #902 poslato: Jul 23, 2019, 11:01:34 pre podne »
Zapisao u svesku. biggrin

Nisam ni mislio da svracam u Pozarevac.
Tu mi je brze da idem jer planiram da svratim do Viminacijuma, tvrdjave Ram, manastira Tumane i ostalih istorijsko-kulturnih znamenitosti koji se nalaze u tom delu.

Srebrno jezero moze ali ne mora da bude pod obavezno.

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #903 poslato: Jul 23, 2019, 01:11:15 posle podne »
Ja sam bio do Rama skoro i renovira se ne daju da pridjes tako da nema sta ni da vidis samo skelu da upotrebis. E da li su do sad to resili ne znam ima mozda mesec dana kako sam bio.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #904 poslato: Jul 23, 2019, 01:37:29 posle podne »
Znam da se renovira i da je zabranjen pristup ali sam o tome citao ima par meseci tako da ne znam kakva je sada situacija.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #905 poslato: Jul 23, 2019, 01:43:10 posle podne »
Isto sam skoro bio do Rama (mesec i po dana), mislim da je i dalje renoviraju s obzirom na to kako je izgledalo, ali vredi da se svrati, ako se ide u taj kraj. Jedan savet, NIKAKO ne pratite prvi znak za skretanje ka Ramu, put je uzasan, krpa do krpe, rupa do rupe. U kecu sam isao u drugoj bez gasa, ovi lokalci su vozili oko 40 na sat max... Nastavite pravo ka Golupcu, pa na sledecem levo ka Ramu, tu je nov asfalt, milina. Dunavska magistrala posle Golupca generalno ok za normalna kola, ja sam patosiran sa jos 3 putnika na par mesta morao malo da usporim, ali podnosljivo.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #906 poslato: Jul 23, 2019, 07:41:17 posle podne »
Drugovi moji ako hocete zdrav vazduh i cistu prirodu,poterajte masine ka Ivanjici,mirnije i sveze bolje nego na Zlatiboru. :26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #907 poslato: Jul 23, 2019, 08:40:45 posle podne »
10ti Avgust
Skup na Rama jezeru. Vise na instagramu i fb nadjite
Vw team rama


Sent from my iPhone using Tapatalk
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #908 poslato: Jul 23, 2019, 08:56:36 posle podne »
Nije to isti Ram, ovaj je kod Velikog Gradišta, blizu je Kisiljevo rodno mesto Petra Blagojevića prvog srpskog vampira.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #909 poslato: Jul 23, 2019, 09:10:28 posle podne »
Jel ima Petar rodnu kucu za posetiti? biggrin lollol

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #910 poslato: Jul 24, 2019, 07:49:42 posle podne »
Ivane, u Požarevcu ima što šta vrednog za posetiti :
- galerija i rodna kuća Milene Pavlović Barilli
- Požarevački mir (rekonstrukcija šatora i postavka potpisivanja ovog važnog evropskog mira)
- Čačalica
- ergela Ljubičevo
- Načelstvo (sadašnja zgrada opštine Požarevac)
- u obe kasarne u Požarevcu snimana je serija Vojnici i prvi posleratni film u SFRJ "SAŠA"...

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #911 poslato: Avgust 23, 2019, 11:11:52 posle podne »
G A M E   O V E R    clap clap clap ... G A M E   O V E R  clap clap clap ... G A M E   O V E R    clap clap clap ...

Napokon se projekat finiširao, oteglo se u 3 lepe ali iskreno govoreći nisam nešto ni žurio.

To mi je bilo po planu za ovo leto, u medjuvremenu se ispodešavale i neke slatke obaveze pa je krkela bila NE u drugom planu već u nekom tamo 16om ali, bože moj. Verno me je čekala a i ja sam uvek mislio na nju  wub ...

Onda dodje na red ovo pa dodje red na ono ali zajedničko svemu tome je da je drkela tokom tih par somova km svaku komandu izvršavala bez pogovora.

Ja okom drkela skokom  boodala ...

...
Nekih exkluzivnih slika nema,  em nije grekos em se putovalo sirotinjski. A i kako može drugačije kad se ćera yugo  driving driving driving .
Mada ko ga hebe šta i kako, bitno da je zamajac izdržao sva natezanja  :dunk ...

...  :84 ... nije sve u plivajućem, ima nešto i u švedjankama  bicedobro ...
post image
...

Danas pobegnem ranije kući, iako je petak nisam planirao nigde da se vozim . Omatorilo se rodjaci ali nije to u pitanju.

Kupim antifriz na putu do kuće a onda ga sunem u krkelu čim sam stigao u garage i to bi bilo. Stavila se . ( tačka, prim.aut  bicedobro) na projekat  clap ...

Kresnem aždaju a onda gasss u patos da što pre zagrejem krkelu i ispustim vazduh  majstor1 ...

A posle toga opet gasss u patos ali ovaj put ručica menjača nije bila u N nego u D  driving ...

Jedan krug po gradu, sve ok. Temperatura ovo ono bla bla truć truć ...

U povratku ka garage ga natankam do vrha, proverim napuvanost guma ..... i okonem par slidža.

...
U motornom prostoru sredjeno sve ono što sam i planirao, zamenjena neka creva, šelne, stezice i razne vezice. Uglavnom sve ono što je bitno a par sitnih esteckih, pardon estetskih detalja sam ostavio za sledeću godinu kako bi i tad imao sa čime da se igram.

...
Kad se setim kako sam bio rasturio instrument tablu odma mi padne mrak na oči  lollol. Mislio sam to neću nikada umeti da sklopim jer sam u naletima besa tokom vadjenja malog radijatora sve to bibiiibiiiip  angry2 ... to ću da preskočim, nije za javnost  lollol ...

Uglavnom sve se vratilo na svoje mesto i fercera kako treba. Bravo za ja  tapsac ...
nearest fifth third
...
Vratim se kući sav ponosan jer je sve ispalo bez greške i radi kako treba, to je onaj merak koji vas ispuni kad vozite kola koja imaju dušu  wub ...

U perionici bila gužva, sve neki truljavi krševi ali zna se koje glavni baja  :58 ...
Malo pranje poliranje i ostale finte iz bogatog kozmetičkog asortimana.
e85 gas finder
...
I tako rodjaci moji, dodjosmo do kraja igranke ali me sad kopka nešto drugo. Šta dalje  :54 ... Voziti ili ne  :55 ...

Svake godine primećujem sve više i više kako pojedinci tokom vožnje hoće da me navuku, čuknu, ogrebu. Počelo je to da me smara i stvara neku tenziju svaki put kada vozim krkelu. Kada negde odputujem uvek me frka da li ću je zateći na parkingu ili ne. Ima tu još gomila drugih sitnica ali to verovatno ide sa godinam.

Nije meni frka zbog nekog materijalnog gubitka već šta ako se krkeli nešto dogodi. šta ako se razboli lollol lollol lollol  .... Postao sam ko onaj bolid iz majstorske radionice  lollol lollol lollol ...
bb code upload site photo
...
U svakom slučaju krkela je sad na tavanu medj šunkama i kobajama pa ima fore da odlučim do narodne sezone.

A do naredne sezone, drkela je udarna pesnica čika travijevog voznog parka.

Mrkela čeka da padne sneg pa onda dolazi njenih 5 minuta. A do tad ako neka alamunja ostane u grekosu u kvaru slobodno vičite. Za čika travijevu ladurinu je to pačija škola da skokne do tamo i došlepa vas gde poželite.

...
Sutra najavljuju lepo vreme ali ništa od skitarenja.  Ostala mi neka kinta kao višak od projekta i odmora pa to sutra ulažemo u drkelin veliki servis.

Dakle, sutra ujutru posle jutarnje kafice, jer je ona najvažnija, teram drkelu u ovlašćeni servis.

...
A onda jedan vikend da se drkela i ja sjurimo negde za našu dušu i prikupimo materijal za novi putopis. Bio bi red, odavno nisam piskarao.
A gde će idemo  :54 ... pa svejedno rodjaci  ;) ...

...
Pa paaa  mahac ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #912 poslato: Avgust 24, 2019, 01:25:45 pre podne »
Skini ovaj volan. Ne stoji mu uopste.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #913 poslato: Avgust 24, 2019, 06:47:33 pre podne »
Znaci konzerviranje do iduce godine, lako je tebi kad imas Drkelu i Mrkelu i mladu dobru seficu... Ivan gleda volan a iskreno meni se najvise svidja ova zadnja definicija volan nisam ni zagledao...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #914 poslato: Avgust 24, 2019, 08:11:19 posle podne »
Mikula, nemoj da zameriš Ivanu što mu je volan prvi zapao za oko.
Ipak je on još uvek mlad i perspektivan, ima nade za njega ... vraiiće se on kad tad na pravi put i pogledati u pravcu švedjanki.

A što se tiče volana i ja sam se jedno vreme nosio mišlju da ga zamenim ali sam batalio tu rabotu. Navikao sam se na njega i sasvim lepo mi stoji u desanki.


Danas po rasporedu posle prve jutarnje kafice beše veliki servis na drkeli  majstor1 ...

Izvezem se malo van grada do mog velikog prijatelja i dr.spec.med. za vw kad ono tamo žuraja od onih plastikanera.

Ajd reko da malo pustim uvo i čujem njihovu problematiku.

Amudi 2,0 tdi.
Otišla sva tri nosača motora, nešto krlja u menjaču pa mora da se skine .. egr zapušen mora da se čisti ... popucale neke plastike i zabice u motornom prostoru.
Baciše oni na papir šta i koliko će to da košta a ja kad ču konačnu cifru poče da gutam knedle ko da ja treba to da platim  lollol ... Pa za te novce rodjaci mož da kupite dve drkele i vozite se bezbrižno i dugo bar par godina.

Onaj jadnik samo koluta očima, pita jer mogu te žabice i plastike da se zalepe super lepkom od kineza pa da bar to ne kupuje  lollol ...
i need to find the nearest gas station
...
Na kraju dodje elektroničar i obrisa sve one greške. Za 5 minuta posla uze više nego što je moja dnevnica. E tu sam prokleo dan kad nisam poslušao roditelje i otišao u popove   :65 ...
...
A onda se uterala drkela.

Ništa kvarovi, samo redovan veliki servis. Majstor Buca je najviše zaslužan što proteklih 25 godina kojekakvim truljinama orgijam po belom svetu bez ijednog kvara i zato pojedinci mojne da prozivaju majstore koji servisiraju zastave i lade  big_boss ... Bolje da znaju da su isti ti koje prozivaju stručniji od pojedinih vw montera.

...
Samo bahato, džabe kinta ako se to ne pokaže da drugi vide. SKF roler za drkelu je skupli od nekih za vw i amudi jer je širi/veći od njihovog.

...
I zato, evo šipak svima onima koji su mislili da je održavanje drkele jeftino  lollol ...

...
Ostala neka kinta i posle velikog servisa pa u povratku domu svome kupim novi peškir za plažu  :65 ...
closest barclays bank
...
Ako bog da sreće i zdravlja sledeći vikend vodim drkelu na plažu, plivanje i test vožnju a onda pišem putopis.

...  mahac ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #915 poslato: Avgust 24, 2019, 09:30:46 posle podne »
 lollol lollol lollol ...

idemo dalje  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #916 poslato: Avgust 24, 2019, 11:14:25 posle podne »
@ mikula & travelman

Samo vas gledam. biggrin



« Poslednja izmena: Avgust 24, 2019, 11:16:21 posle podne od strane Ivan »

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #917 poslato: Avgust 25, 2019, 08:53:16 pre podne »
O Cika travi palo i stelovanje ventila 0.20 i 0.30 il slicno, bas si ga odradio za sve pare.
Ivane od gledanja nema selameta...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Golf 1 Cabrio - Idem kao sto izgledam
« Odgovor #919 poslato: Septembar 01, 2019, 09:02:19 posle podne »
Zdravo živo rodjaci, jel znate onaj novi vic o muji i hasi  :54 ...

... jeli, bolan, haso... zašto je ovoj današnjoj PVC konfekciji potrebno 14 dana godišnjeg odmora da bi otišli do mora ... upita ga muja.

... haso sad duboko razmišlja ali džaba kad mu je plitka pamet.

... ZNAM viknu haso u jednom trenu ...

... dva dana im treba da odu do mora i dva dana im treba da se vrnu sa mora. A ostalih 10 dana kukaju i traže majstora koji će da ih popravi i osposobi za povratak do kuće lollol lollol lollol ...

Drkela se malo pre vratila sa jedne vikend vožnje mada bih ja to pre nazvao test vožnjom.

Uradjen veliki servis, zamenjeni diskovi pločice, paknovi i još neke sitnice pa je trebalo proveriti kako sve to fercera kao celina. Ja nisam od onih koji traže majstora iskljucivo u krugu od 500 metara od mesta stanovanja tako da ni probna test vožnja nije mogla da mi bude izmedju dve bandere u mojoj ulici. Ali, o tome ću u putopisu.

Mada, to neće biti klasičan putopis, više onako razmena mišljenja i utisaka.

Tekst će biti namenjen onima koji simpatišu i onima koji pjluju yuga. Onima koje boli tuki za prve i druge odma preporučujem da ne čitaju jer će im biti dasadan  lollol ...

Prodiskutovaćemo malo i o onome što drkela ima a PVC konfekcijaši nemaju.

Šta je to i čime mami drkela pa svi hoće da se slikaju sa njom iako nema bbs.ke i nije patosirana.
...
...
Nastavak sutra ... ili prekosutra rodjaci. Umorilo se, znate, nema servo nema klimu ...

Ali sve to pada u vodu kada se zna da je sposobna da za dva dana ode na more i glisira uz obalu a onda se vrati kući živa i zdrava  driving beer :dunk ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...