Autor Tema: BLIC Pitanja  (Pročitano 653354 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Milos911

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 32
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1240 poslato: Avgust 23, 2014, 02:12:39 posle podne »
Ili on bi da proda..... hahaha
Haha pa da, zato i pitam :D Nego reko naopako da ispadne da se reklamiram ovako, pa ajde izokola :D :D Ozbiljno, koliko realno mogu da uzmem?

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1241 poslato: Avgust 23, 2014, 05:59:12 posle podne »
Nitro, benzin, zilet.

Uspeo sam dosta da skinem, ali ostalo jos malo, sitno. Neko mi rece da sirce resava stvar. Samo mi jos to ostaje da probam. Nitro razređivac i medicinski benzin su malo resili stvar. Ali to nije dovoljno.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže foreal

  • VW Početnik
  • Poruke: 68
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 2003
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1242 poslato: Avgust 23, 2014, 07:25:44 posle podne »
Poz svima.

Posao sam nocas na more sa zenom i bebcem i blizu Predejana mi se odjednom ugase sva svetla koja osvetljavaju unutrasnje prekidace, cajger, displej bord kompjutera...bas sve. Samo su mi ostali farovi da rade i zadnja svetla. Znaci unutra mrkli mrak :)

Morao sam da palim lampu na telefonu da mi osvetljava cajger.

Pomislio sam da mi nesto nije zajebalo stvar sa strujom ono cudo sto ide u upaljac pa se u njega ubaci fleska sa muzikom, ali ne bi trebalo zar ne?

Onda sam pomislio da nije neki osigurac, ali opet ne bih rekao da jedan osigurac moze da bude za sve to.

Skinuo sam onu plastiku cisto da vidim da nije do osiguraca. Zezao sam se tu jedno 20min sa onim malim prospektom za sta je koji osigurac i onda reko ajde da ga upalim sad mozda ce da radi.

I kad sam ga upalio gle cuda sve svetli i sve radi normalno.

Da li neko zna sta se to desilo i sta to moze da bude????

U pitanju je passat b5.5 2003god.

Hvala unapred.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1243 poslato: Avgust 23, 2014, 07:55:54 posle podne »
Nitro, benzin, zilet.

Uspeo sam dosta da skinem, ali ostalo jos malo, sitno. Neko mi rece da sirce resava stvar. Samo mi jos to ostaje da probam. Nitro razređivac i medicinski benzin su malo resili stvar. Ali to nije dovoljno.

Mislio sam na motorni benzin.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1244 poslato: Avgust 23, 2014, 11:08:01 posle podne »
Poz svima.

Posao sam nocas na more sa zenom i bebcem i blizu Predejana mi se odjednom ugase sva svetla koja osvetljavaju unutrasnje prekidace, cajger, displej bord kompjutera...bas sve. Samo su mi ostali farovi da rade i zadnja svetla. Znaci unutra mrkli mrak :)

Morao sam da palim lampu na telefonu da mi osvetljava cajger.

Pomislio sam da mi nesto nije zajebalo stvar sa strujom ono cudo sto ide u upaljac pa se u njega ubaci fleska sa muzikom, ali ne bi trebalo zar ne?

Onda sam pomislio da nije neki osigurac, ali opet ne bih rekao da jedan osigurac moze da bude za sve to.

Skinuo sam onu plastiku cisto da vidim da nije do osiguraca. Zezao sam se tu jedno 20min sa onim malim prospektom za sta je koji osigurac i onda reko ajde da ga upalim sad mozda ce da radi.

I kad sam ga upalio gle cuda sve svetli i sve radi normalno.

Da li neko zna sta se to desilo i sta to moze da bude????

U pitanju je passat b5.5 2003god.

Hvala unapred.

Meni se desilo na B5. Ali bio izgoreo osigurac. Promenio i opet je sve radilo.


@Ivane,

Motorni nisam imao pri ruci. Neko kaze da se skida sa sircetom. Alkoholnim. Silikon je na bazi sirceta. Ludo zvuci. Ali ne skodi da probam. Vazno da resim problem.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Milos911

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 32
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1245 poslato: Avgust 23, 2014, 11:54:05 posle podne »
Ma ozbiljno malo benzina jer ga totalno razgradi, znaci nema posle da trljas mrlje sa necim da skines... Isto probaj aceton, i on skida dosta stvari a lepsa polovina ga sigurno ima pri ruci ;)

Foreal to sto se gura u upaljac nije 100%, jesi li dirao slucajno neke od osiguraca kad si skinuo poklopac?

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1246 poslato: Avgust 24, 2014, 12:57:38 pre podne »
Probacu. Koja je to muka, ne zna samo onaj ko sa tim nije imao posla. Silikon je dosta otporan na visoku temperaturu, pa ni nek grejno telo ne bi resilo stvar. Zato se i koristi u mehanici za razna zaptivanja vodenih i drugih pumpi, umesto nekih dihtunga i slicno. Cesto dobije takovsa nekim delovima gde ima dihtunga, maluvtubicu silikona u pakovanju.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže foreal

  • VW Početnik
  • Poruke: 68
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 2003
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1247 poslato: Avgust 24, 2014, 08:35:52 pre podne »

Foreal to sto se gura u upaljac nije 100%, jesi li dirao slucajno neke od osiguraca kad si skinuo poklopac?

Poz.

Pa nisam nijedan osigurac dirao. Samo sam skinuo plastiku i osvetlio osigurace lampom i gledao sam onu knjizicu za sta je koji. I tako posle jedno 15, 20min ajde da probam da ga upalim i ono sve radi.

Nisam nijedan dirao jer nisam mogao da provalim koji je za ovo osvetljenje ovih prekidaca i svega ostalog. Mislio sam da je broj 5, ali ja imam 5,6 komada sa brojem 5 i onda mi je bilo malo cudno.

Pojma nemam sta se desilo. Sada sve lepo radi i dalje.

Sta bi moglo da bude?

Hvala.


Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13066
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1248 poslato: Avgust 24, 2014, 11:26:00 pre podne »
Nije u pitanju VW, ali drugaru treba pomoc. Ford Focus sedan 2.0 za americko trziste je u pitanju, ne mogu nikako da pronadju gde pise broj sasije. Ima ga na soferci, ali ne mogu da nadju na sasiji nigde... Zna li neko mozda gde Ameri kucaju broj, ili ga stvarno ima samo na soferci, sto mi je nebuloza?

Van mreže Milos911

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 32
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1249 poslato: Avgust 24, 2014, 11:29:26 pre podne »
Ovako ti izgleda tabla osiguraca?
http://img405.imageshack.us/img405/4743/fusepanelcomp.png

Osiguraci 3,5,15 su za svetla u kabini, koliko uspevam da vidim. Mozda se neki osigurac malo odvojio, ili konektor pozadi, pa kad si skidao poklopac malo si tresnuo celu tablu i opet si imao kontakt izmedju osiguraca i table. Mada malo je verovatno... Moze biti svasta :)

Ako se opet dogodi, skines poklopac, pa malo cacnes ove gorepomenute osigurace, izvadis pa vratis, cisto da vidis da li ce dobiti kontakt. I naravno proveris da li su pregoreli, a ako ne znas kako evo slike da ti pomogne :) https://skitch-img.s3.amazonaws.com/20120228-t7ahm5rfwff4ieue8dtquqj2y5.jpg
Ako ne prorade, proveri sve potrosace u kabini i sva svetla da li rade (znaci i u ladici kod suvozaca, i ono sto osvetljava upaljac, i sve cega se setis), da mozes tacno elektricaru da kazes da bi lakse locirao kvar ;)

I za kraj jos jedna stvar " Mislio sam da je broj 5, ali ja imam 5,6 komada sa brojem 5 ", mislim da si ovde pomesao poziciju osiguraca sa amperazom istog. Znaci ono sto ti pise na osiguracu to ti je koliko on struje moze da propusti kroz sebe bez pregorevanja (nebitno za ovu pricu), a ono sto ti pise na plastici koju si skinuo ti je pozicija osiguraca na tabli. Pogledaj onu gore sliku sto sam postavio, pored svake male slicice ti pise i pozicija tog osiguraca u tabli, znaci osigurac sa brojem 5 ti je prvi sa leva na desno u drugom redu...

Eto tako i ne zameri ako sam napisao nesto sto vec znas, samo sam hteo da budem malo detaljan :)

Van mreže Milos911

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 32
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1250 poslato: Avgust 24, 2014, 11:32:23 pre podne »

Van mreže foreal

  • VW Početnik
  • Poruke: 68
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 2003
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1251 poslato: Avgust 24, 2014, 01:08:21 posle podne »
Ovako ti izgleda tabla osiguraca?
http://img405.imageshack.us/img405/4743/fusepanelcomp.png

Osiguraci 3,5,15 su za svetla u kabini, koliko uspevam da vidim. Mozda se neki osigurac malo odvojio, ili konektor pozadi, pa kad si skidao poklopac malo si tresnuo celu tablu i opet si imao kontakt izmedju osiguraca i table. Mada malo je verovatno... Moze biti svasta :)

Ako se opet dogodi, skines poklopac, pa malo cacnes ove gorepomenute osigurace, izvadis pa vratis, cisto da vidis da li ce dobiti kontakt. I naravno proveris da li su pregoreli, a ako ne znas kako evo slike da ti pomogne :) https://skitch-img.s3.amazonaws.com/20120228-t7ahm5rfwff4ieue8dtquqj2y5.jpg
Ako ne prorade, proveri sve potrosace u kabini i sva svetla da li rade (znaci i u ladici kod suvozaca, i ono sto osvetljava upaljac, i sve cega se setis), da mozes tacno elektricaru da kazes da bi lakse locirao kvar ;)

I za kraj jos jedna stvar " Mislio sam da je broj 5, ali ja imam 5,6 komada sa brojem 5 ", mislim da si ovde pomesao poziciju osiguraca sa amperazom istog. Znaci ono sto ti pise na osiguracu to ti je koliko on struje moze da propusti kroz sebe bez pregorevanja (nebitno za ovu pricu), a ono sto ti pise na plastici koju si skinuo ti je pozicija osiguraca na tabli. Pogledaj onu gore sliku sto sam postavio, pored svake male slicice ti pise i pozicija tog osiguraca u tabli, znaci osigurac sa brojem 5 ti je prvi sa leva na desno u drugom redu...

Eto tako i ne zameri ako sam napisao nesto sto vec znas, samo sam hteo da budem malo detaljan :)

Poz.

Hvala na pomoci.

I ja sam posle pomislio da sam skidanjem one plastike mozda malo razmrdao osigurace i da se tako povratio kontakt.

Nego, citao sam na jednom stranom VW forumu nesto i jedan clan je imao isti problem a resio ga je tako sto je otkrio da su mu neke zicice koje su za ovaj zadnji upaljac bile gole i stvorio se kratak spoj i zbog toga je izgubio svo osvetljenje unutra a igrom slucaja malo posto smo krenuli na put zena je nogom izvalila onaj deo kod nas u autu gde stoji pozadi upaljac i piksla i nedugo zatim mi se to desilo sa svetlom.

Zatim smo stali u Predejanima i ja sam prvo cackao to oko osiguraca i kad sam video da pojma nemam nista o tome reko ajde bar da namestim cas ovo pozadi oko upaljaca i piksle i vidim da je jedna zica gola. Namestim pikslu i onaj okvir, ali upaljac nikako nece da stoji i ja njega tako i ostavim da malo onako visi sa unutrasnje strane. Onu zicu golu nisam nista ni dirao, tako je ostala.

Zatim ajde da probam da upalim auto i ono sve radi.

Sad razmisljam da li je moguce da je i mene ustvari zeznuo neki kratak spoj iza zadnjeg upaljaca???


Van mreže Milos911

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 32
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf II
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1252 poslato: Avgust 24, 2014, 01:55:05 posle podne »
Moguce, ali po nekoj logici morao bi da pregori osigurac kad dodje do spoja.. Mada mozda pasat ima jos neku sigurnosnu opciju pa je kompjuter ugasio svu struju u kabini kad je doslo do spoja...
Izoluj obavezno tu zicu sto dolazi do upaljaca i sto je gola, jer do upaljaca obicno dolazi deblja zica koja vodi dosta struje pa nije bas za zaebanciju da ostane izlozena :)

Van mreže foreal

  • VW Početnik
  • Poruke: 68
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 2003
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1253 poslato: Avgust 24, 2014, 02:28:03 posle podne »
Ok, izolovacu je obavezno a kad dodjem nazad kuci za svaki slucaj cu da odem do elektricara ;)

Hvala na savetima.
« Poslednja izmena: Avgust 24, 2014, 09:53:10 posle podne od strane Modus »

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1254 poslato: Avgust 24, 2014, 02:40:06 posle podne »
@foreal Osigurac zbog necega trpi opterecenje od osvetljenja table i verovatno zagreje kontakte i tu se na vreme prekinulo strujno kolo jer se pipci rasirili od toplote. Kad si ugasio auto i odstojalo neko vreme metal na kontatima se ohladio i zato je sve proradilo. Vidi izvadi osigurac i skupi malo kontakte gde ubacujes osigurac. A i proveri masu od table, moze i ona (teorijski) da pravi problem. Samo ja pre mislim na ovo prvo sto sam napisao. Vozio si duze vreme nocu (sto se ne desava inace dok si kod kuce samo) tako da ipak proveri potrosace i kontakte sve sa tog osiguraca.  :46




Nije u pitanju VW, ali drugaru treba pomoc. Ford Focus sedan 2.0 za americko trziste je u pitanju, ne mogu nikako da pronadju gde pise broj sasije. Ima ga na soferci, ali ne mogu da nadju na sasiji nigde... Zna li neko mozda gde Ameri kucaju broj, ili ga stvarno ima samo na soferci, sto mi je nebuloza?

http://yandex.ru/images/search?source=wiz&img_url=http%3A%2F%2Fproford-spb.ru%2Fimages%2FVIN%2FFord-Mondeo-93%2F2Rasshifrovka-VIN-Ford-Mondeo-93.jpg&uinfo=sw-1366-sh-768-ww-1349-wh-643-pd-1-wp-16x9_1366x768&_=1408883825911&p=1&text=vin%20ford%20focus%202&noreask=1&pos=32&rpt=simage&lr=213&pin=1


http://yandex.ru/images/search?source=wiz&img_url=http%3A%2F%2Fproford-spb.ru%2Fimages%2FVIN%2FFord-Mondeo-97%2FRasshifrovka-VIN-Ford-Mondeo-97.jpg&uinfo=sw-1366-sh-768-ww-1349-wh-643-pd-1-wp-16x9_1366x768&_=1408883825911&p=1&text=vin%20ford%20focus%202&noreask=1&pos=35&rpt=simage&lr=213&pin=1
« Poslednja izmena: Avgust 24, 2014, 02:47:43 posle podne od strane RUS »
Boban-Rus

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13066
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1255 poslato: Avgust 24, 2014, 03:11:41 posle podne »
Hvala Bobane i Milose, ovo VIN number je broj sasije?

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1256 poslato: Avgust 24, 2014, 03:28:12 posle podne »
Da
Boban-Rus

Van mreže foreal

  • VW Početnik
  • Poruke: 68
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 2003
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1257 poslato: Avgust 24, 2014, 07:31:22 posle podne »
Hvala na savetima "RUS". Odradicu to.

poz.

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1258 poslato: Avgust 25, 2014, 09:27:57 posle podne »
Да ли неко зна, јел одјава возила не кошта ништа?

И више битно, интересује ме, колико кошта вађење нове саобраћајне (и таблица наравно)?
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #1259 poslato: Avgust 25, 2014, 09:40:43 posle podne »
Kosta.
Nije mnogo ali kosta.

Kolega kad je prosle godine odjavljivao Yuga platio je 200-300 dinara u agenciji za neki papir i sa tim papirom otisao u SUP da mu poniste staru saobracajnu i da vrati tablice.

Tablice za teške četvorocikle, putnička vozila, autobuse, trolejbuse i teretna vozila (par) oko 2400 RSD
   
Saobracajna je oko 1400 i nalepnica 440 dinara.