Autor Tema: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE  (Pročitano 2839 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« poslato: Novembar 12, 2016, 07:42:02 posle podne »
Pozdrav svima.Zanima me da li po zakonu postoji neka garancija na kupljene delove uz fiskalni racun?Kupio sam delove za veliki servis i nisam dočekao ni 30.000 km i sve je bilo za menjati.Zubcasti,pumpa,pk i sve drugo. :)

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #1 poslato: Novembar 12, 2016, 07:45:51 posle podne »
ima gogi, ako si to sve kupio na vasaru u rumi (ispod ringispila)

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #2 poslato: Novembar 12, 2016, 11:19:52 posle podne »
Vidi Gorane da ti pokušam objasniti par stvari,pošto iz tvojih postova vidim da si uvijek u nekim problemima,koje večinom sam sebi napraviš.
Zašto uopšte sam kupuješ dijelove? Vidi,ja kad radim veliki servis recimo na takvom Passatu (ili bilo kom drugom autu),kupim originalni set i dam mušteriji garanciju na 80 000 kilometara. Sve,ali baš SVE što se desi u tih 80 000 (osim ako nešto nije prčkao pa sam zajebao) snosim ja. Znači bilo šta da crkne,to nije mušterijin,nego moj problem i problem mog dobavljača dijelova. Isto tako i sa uljem,dijelovima ovjesa itd.
Kod tebe je problem što sve pokušavaš kupiti sam i to što jeftinije i na kraju budeš u problemu. Zar ti nije jednostavnije nači nekog majstora,koji če ti stalno održavati auto i brinuti o njemu,da ti nemaš problema. Ja  imam par ljudi koji uopšte nemaju pojma ni o čemu,samo znaju sjesti i voziti,ali zato ja pratim sve i obavještavam ih kad treba mjenjati ulje,raditi servise itd. Čak se brinem i o tome,kad gume trebaju mjenjati.Zadovoljni oni,zadovoljan ja i mirna Bosna.
Pokušaj tako,vjeruj mi u konačnici češ proči dosta jeftinije nego što ti se u prvi mah čini. I još nešto,teško če ti neko ovdje preko tastature popraviti auto,niko od nas nije Milan Tarot,ni Vidovita Džemila pa da na osnovu tvog pisanja ugatamo šta je problem.
Ovo ti pišem iz najbolje namjere,ako hočeš poslušaj,ako nećeš jebi ga...
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2016, 08:38:35 pre podne »
Vidi prijatelju nisam postavio pitanje u tom smeru.Tebi hvala  na savetu.Ako mi ne mozes odgovoriti na pitanje jel se dobija garancija kada kupis delove u radnji sa fiskalnim racunom ne treba da mi delis savete sta treba u životu da radim.Kopio sam set za veliki servis  u radnji i razumem se dobro u to sta sam kupio,Dobio fiskalni racun kojeg imam..Imao sam ja mehanicara pod tim aršinima isto.Odvedes i mirna bosna.Ali vecina ovih sto rade po garazama ti daju garanciju samo na reč i na prijateljstvo.Kad se desi problem svi se prave gluvi.Znaci samo vredi opcija ovlasceni  servis uz garanciju i legalan racun a sve drugo je prazna priča.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2016, 08:41:55 pre podne »
ima gogi, ako si to sve kupio na vasaru u rumi (ispod ringispila)



Ovi iz rume sa vasara snabdevaju celi beograd zato kaisevi ne mogu ni 30.000 km.Ali imam racun iz prodavnice...resit cu sa njima a oni posle sa tim iz rume sto im uvaljuju.A sto se mehanicara tice bolje vise platit i ovlasceni servis nego ovim "ruma mehanicarima".
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2016, 08:45:35 pre podne od strane Goranbanjica »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2016, 09:01:46 pre podne »
pa sto ne ides u ovlasteni servis?

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2016, 10:33:45 pre podne »
Mozes da probas preko organizacije za zaštitu potrosaca. Mada ne verujem da mozes sta da uradiš. Uvek mogu da se vade na nestručnu ugradnju i sl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže GomY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 781
  • Lokacija: Pljevlja - Beograd
  • Karma: +52/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bus Plus
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2016, 11:26:51 pre podne »
Kaka crna zastita potrosaca. Tebi druze prodavac garancuje da je dio ispravan kad si ga kupio, a nece ti garantovati ako ti je ugradjivo neki mehanicar na ledini na panjevima. Toliko godina imas a pises gluposti po forumu svaki bogovi dan. Prodaj pasata kad ti ne valja, ispisi se sa foruma i idi igraj sah na kalemegdanu, ostavi nas na miru da pratimo neke normalne teme i projekte.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2016, 05:20:46 posle podne »


Drug moj ne moraš da se trzaš na moj post,on je namnjen "normalnim" ljudima.Ako ti se tema ne sviđa zaobiđi je i pusti mi to glupo seosko pametovanje.A šah se odigra na kalimegdanu obavezno.Pasat je dobar auto ali problem je sto se prodaju kineski delovi po gradu, a i svak je danas mehaničar jebi ga.Problem ovog i slicnih foruma je sto se to vrzmaju dokoni mehanicari i slicni pametnjakovici.Nije bre vama namenjen post.Ko vas zove da komentariste i pravite se bogovi?
A u sustini ne znate sastaviti ni biciklo!
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2016, 07:30:19 posle podne od strane Joca »

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2016, 05:34:33 posle podne »
Najlakse i najbrze ti je da odes u radnju gde si kupio delove i da dobijes odgovor.

Van mreže GomY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 781
  • Lokacija: Pljevlja - Beograd
  • Karma: +52/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bus Plus
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #10 poslato: Novembar 13, 2016, 05:45:37 posle podne »
Ja nisam mehanicar, vec masinski inzenjer, a vjeruj mi oko auta znam vise od tih tvojih mehanicara. Ocigledno je da si ti dokon, cim svaki dan otvaras novu i sve gluplju temu. Da je normalna ekipa na forumu ko sto je bila nekad, svaka tvoja tema bi bila u kanti jos prije objave, al obzirom da nema vise onolikog broja projekata, samim tim se i manje posjecuje forum, pa zato tvoje beskorisne teme opstaju. Idi brate u ovlasceni servis, plati dobro i miran si 100000km. Nemoj nama da se zalis kako prodaju kineske dijelove i kako su losi majstori, kad svi znamo da ima dobrih dijelova i dobrih majstora.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #11 poslato: Novembar 13, 2016, 06:57:59 posle podne »

Kojima vama?Ko se tebi bre obraca masinski inzenjeru'?Nemaš ti pojma o autu prijatelju.Radije se posveti malo svom privatnom životu da izbijes taj bes iz sebe.Žena pun grad.1/7 omer u korist žena.Ekipa na forum je kao i na svim forumima.Uvek se nadje neko nadrkan da soli pamet drugima.Brate i u ovlascenom ti da garanciju godinu dana na ruke i na delove koje ugradi ovlasceni.A i nije tema ovde "pametovanje"masinskih inžinjera vec sam se obratio normalnom svetu za komentar a ne tebi.Prijatelju u srbiji su sve falš delovi.Orginal deo možes kupiti samo na zapadu,Ovde stize 3 klasa delova i zato i pucaju na 15.000 km,moj masinski inžinjeru!
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2016, 07:29:48 posle podne od strane Joca »

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13674
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #12 poslato: Novembar 13, 2016, 07:06:53 posle podne »
Malo si preterao da bas pucaju na 15.000.
Ako je takav kvalitet delova za novije automobile sta da kazemo mi sto vozimo stare automobile?

Jednostavno si naleteo na neku seriju koja je ispala takva kakva jeste.
Pomiri se sa tim i sledeci put neka ti majstor kupuje delove i ti si miran.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #13 poslato: Novembar 13, 2016, 07:15:20 posle podne »
Pk kais je promenjen na 15.000 km i nema nikakvog preterivanja.Počeo je da se čuje vec na 10.000 km,a zubcasti nije docekao ni 30.000 km.Slazem se,mozda je bila losa serija....naleteo.Ali mozda bi autoprodavnica morala snositi stetu?Majstor mi je kupovao delove a ja mu verovao!
P.s molim ove "mašinske inžinjere"i slične strucnjake da zaobiđu ove teme što im kvare koncentraciju.Dobrodosli svi normalni komentari.Hvala
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2016, 07:16:58 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13674
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #14 poslato: Novembar 13, 2016, 07:29:51 posle podne »
Onda neka on ide i raspravi to sa njima.
Nemas ti tu da se cimas i tebe to ne treba da interesuje kako ce on da resi.

Ao nece da mu zamene neka on tebi stavi kvalitetne delove a on neka se juri sa njima oko starih i garancije.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #15 poslato: Novembar 13, 2016, 08:09:39 posle podne »
Majstor je neka budaletina ko i vecina majstora kad im nesto reklamiras i cak mi rekao da mogu tako da vozim!!!!Izbegava i orogantan je prilicno i izaziva sukob.Ne dobijam nista sa tim da mu promenim lični opis.Prijavit cu ga inspekciji pa neka se oni bave sa njim!Nema druge.On tvrdi da je sve ok,a ja vec na ovlascenom zamenio komplet sve uz pismenu izjavu majstora da nista ne valja sto je bilo deo velikog servisa.Generalno i realno krivi su delovi koje je on kupio.
On nece da odgovara.Imam ime prodavnice gde kupljeno pa cemo videti jel cu postici dogovor ili cu na privatnu tužbu.Ne ide drugacije.
 :)
P.s molim masinske inzenjere i ljude sa slicnim komentarima da se ne mesaju u temu i ne kvare sebi koncentraciju koja ce im biti potrebna u daljem ucenju.Hvala.

Van mreže Guru

  • VW Početnik
  • Poruke: 94
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-2
  • Pol: Muškarac
    • PCAXE
  • Auto: Passat B5.5 TDI 4motion 172ks
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #16 poslato: Novembar 13, 2016, 08:19:13 posle podne »
Prijavi majstora inspekciji ako je bezobrazan, zeli sukob...
Tesko da ces drugacije uraditi nesto..
On te dwlove je ispod ruke uzeo ko zna gde. Racun radnje moze da se napravi, pa stornira, 100 cuda ljudi rade da prevare nekoga...
Reci mi lepo da ti ponovo ugradi sve i stavi sebi na kola ako je sve dobro.
Ako nece, zove pred njim trzisnu inspekciju, pa neka on proceni sta mu je veca steta.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #17 poslato: Novembar 13, 2016, 08:55:01 posle podne »
 :+ boze sacuvaj pacijenata. Blade je mala maca. ja bi sve tuzio da sam na tvom mjestu. i majstora i prodavnicu i TTS-a i GomY-a ma najbolje cijeli forum da tuzis. a Guru neka ti bude advokat. lollol lollol lollol lollol
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #18 poslato: Novembar 13, 2016, 09:17:46 posle podne »
bilo bi lepo da napises u kojoj si prodavnici kupio delove,i koje marke(kaisevi,roleri,spaneri),pa da ostali znaju na cemu su.kad kupis delove,pogledas da li je masna kutija,da li je deo koriscen I sve ostalo....nazalost,tako je.
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2016, 09:20:28 posle podne od strane topmarko »

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: GARANCIJA NA KUPLJENE DELOVE
« Odgovor #19 poslato: Novembar 13, 2016, 09:23:37 posle podne »
Upravo tako Mare, tema gubi smisao... napiši gde si kupio delove... napomenuo si inspekciju... pa da zaključamo temu.