Autor Tema: Dobar savet  (Pročitano 1436 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže martinvet

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 288
  • Age: 42
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 4
Dobar savet
« poslato: Mart 08, 2011, 07:40:27 pre podne »
Imao sam problem sa grejanjem kabine,pa odlucih da se pozabavim time ovih dana,brat mi je pomagao. Skinuli smo celu konzolu za grejanje,izvadili mali hladnjak,ustanovili da ima protok,sundjeri su bili ok,vratili nazad sve i ja se smorio.Isti dan odem do drugara na ispiranje vrucom vodom pod pritiskom,prvom izbaci malo mulja potom krenu cista voda i tad puce jedna lula od hladnjaka,sutradan sve iz pocetka. Stavljen je novi hladnjak(kineski) i greje kao lud. Cena je smesna! Naravoucenije-uvek zamenite mali hladnjak. P.S. Stari otvoren sa gornje strane i ustanovljeno da je pukla pregrada izmedju dovodne i odvodne lule,zato je davao dobar protok jer voda nije kruzila kroz njega vec precicom,a kad izvadih jednu spiralu iz saca,na dnu njega talog boje i izgleda kafe i to skoro 5cm. Plastika je bila skroz ukrtila od god.upotrebe pa je i pregrada i lula pukla. Izvinjavam se na duzem post-u!
Zasto prosto,kad moze komplikovano!

Van mreže Banchi

  • Crvenko
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3029
  • Lokacija: Sefkerin
  • Karma: +32/-13
  • Pol: Muškarac
  • Diesel power
  • Auto: Seat Cordoba 1.9TDI
Odg: Dobar savet
« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2011, 09:47:41 pre podne »
Nema zašto da se izvinjavaš, dobar savet!!! clap

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: Dobar savet
« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2011, 10:07:50 pre podne »
Dobar savet! alealeee

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Dobar savet
« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2011, 10:50:11 pre podne »
Odlican savet beer

Van mreže nemanjamirjana

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Lokacija: kosovska gračanica
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Dobar savet
« Odgovor #4 poslato: Mart 08, 2011, 11:28:17 pre podne »
savet je na mestu samo me interesuje kolko ce taj kinez da traje,jer ti si jednom menjao a ja tri puta sve dok nisam stavio orginal hladnjak koji kosta 5x vise od kineza,zato bi savet trebao da glasi ovako sve sto se menja jednom u 15godina treba da se kupuje iz orginala cisto da ispostujemo te godine

wagenman

  • Gost
Odg: Dobar savet
« Odgovor #5 poslato: Mart 08, 2011, 01:46:34 posle podne »
Savet je u redu a i logičan pošto je zamena u servisu uvek bila bar tri puta skuplja od samog hladnjaka.
Što se tiče kvaliteta i kineski i od ostalih ''levih'' proizvođača ne prave problem ako se uvek sipa antifriz i destilovana voda, a ne česmovača.

Van mreže martinvet

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 288
  • Age: 42
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 4
Odg: Dobar savet
« Odgovor #6 poslato: Mart 08, 2011, 02:22:25 posle podne »
Slazem se za kineza,ali ima tu vise faktora:cena,mogucnost reklamacije(komsija drzi prodavnicu),nece ovaj auto kod mene biti vecno,i veoma komplikovana stvar kao sto je mali hladnjak mislim za proizvodnju,nema sta tu da se pogresi,ili je supalj u startu ili nije,a vec imam velikog kineza 1,5 god i sluzi. Tako sam se dvoumio i ja za veliki pa rekoh da probam. Nazalost trziste je preplavljeno fals robom i delovima.AK je papren,pr.svecica za moj auto je 857din./kom.
G11 always!
Zasto prosto,kad moze komplikovano!

wagenman

  • Gost
Odg: Dobar savet
« Odgovor #7 poslato: Mart 08, 2011, 03:11:24 posle podne »
Ja sam u prošlu dvojku ubacio kineski mali h. pre više od 7 godina i lik koji je sada vozi još nije imao problema.
Za svećice proveri u mass company. Set NGK za GTI je prošle godine bio 750 din.